Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - lukaszho

Strony: [1] 2 3 ... 23
1
Decki / Odp: TWD WROCŁAW 13.04.2019 - Power of Legion
« dnia: Listopad 15, 2020, 10:21:05 am »
2x my enemy, dodać fortka.

2
Ogólne / Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« dnia: Październik 30, 2020, 07:00:08 am »
Można zrobić na niej fajna ściankę, ale problem z oustem był niemiłosierny. C. Sabotage niejako rozwiązuje te sprawę, bo granie na Smiling jack było średnie, a armia szczurów za słaba. Zreszta, co by tu dużo nie mówić od momentu ukazywania sie kart do Nosferatu mówiłem, ze idzie to w kierunku Walla. Ja widze tu nowy archetyp i nowe możliwości.

W czasie pierwszego lockdownu pare osób grało na lackeyu Baba Yaga. Dużo ciekawych decklistow powstało. Sam nie mogę sie doczekać testów z nowymi kartami;)

3
Ogólne / Odp: Creeping sabotage - hot or not?
« dnia: Październik 29, 2020, 11:14:56 pm »
Jak wspomniał Nowy... Baba Yaga się cieszy, bo w końcu widzę sens grania na niej.

4
Turnieje / Odp: Kalendarz turniejów 2020
« dnia: Październik 20, 2020, 12:52:36 pm »
Ze smutkiem chyba trzeba będzie też odwołać MP'ki ;/

Nie wygląda na to, żeby było lepiej :(

5
Ogólne / Odp: Słów kilka dla neofity
« dnia: Październik 08, 2020, 02:37:15 pm »
Wszystkie kontrowersyjne i dyskusyjne sytuacje z Paryża.

https://www.facebook.com/groups/337070048357/permalink/10156611847213358


6
Wymiana / Odp: Poszukiwany, Poszukiwana...
« dnia: Październik 07, 2020, 09:07:56 pm »
Jak mi przypomnisz Krzysiu, to przywiozę Ci większość z tego na jakiś turniej. Fajnie byłoby, abyś coś miał z moich wantów :D

7
Ogólne / Odp: Słów kilka dla neofity
« dnia: Październik 07, 2020, 08:21:12 pm »
jeszcze raz - nalezy odroznic grę od życia - po grze uścisnąć sobie grabę i tyle. Zgodnie z maksymą : Należy wybaczać, zapominać - nigdy :)

O to, to! Czy to, że w Pszczynie 2019 Łukasz wykurwił z directa próbę bloku Iziego eagle sightem i tym samym zamienił predatora na mniej bojowego? Nie nie mam mu za złe, ale jeśli sytuacja na stole pozwoli i będzie mi to na rękę by zdobyć GW wygrzmocę go jak 18 latkę po liceum katolickim :twisted:

Pamiętam, bo z negatywnych doświadczeń wynosisz więcej i tak do nich podchodzić trzeba. Tylko jeszcze raz - turniej to nie casual i dla mnie nigdy taki nie będzie.

To była dobra akcja:P

A tak z ciekawości pierwszy raz odczułem to, gdy w finale bodajże w Częstochowie Zaraz rzucił directa na mojego cepta, gdy broniłem się przed bleedem. Spadłem, a byłem jego predatorem. Wtedy byłem niemiłosiernie zły na niego, a z perspektywy czasu uważam to za genialne zagranie, które wiele mnie nauczyło. Sam Zaraz wygrał wtedy turniej... Genialne zagranie, genialny gracz i wciąż jesteśmy kumplami :D :D :D

Swoją drogą odniosę się (po raz kolejny) do tego, co napisał Panda. Nie chodzi nawet o to, jak jest interpretowana zasada Play To Win, ale powinna obowiązywać jedna interpretacja w każdym kraju. Nie może być tak, że w PL sędzia grozi mi za takie zagranie, a we Francji uznają to za legal (tak miałbym 3x finał w Paryżu...)

8
Ogólne / Odp: Słów kilka dla neofity
« dnia: Październik 06, 2020, 01:24:01 pm »
Przypomnę, że na tę chwilę przelanie się jest legalne jeżeli gracz uzna, że nie może nic więcej ugrać lub jego sytuacja nie pozwoli mu na ugranie VP - tak zasędziował i zaopiniował szef zasada BC.

9
Decki / Odp: Nosferatu - Legendary Vampires
« dnia: Październik 04, 2020, 10:14:04 am »
Mysle ze musimy rozroznic talie oparte na paritach, jak stare Nos Royalty, ktore rozpoczely ta dyskusje, gdzie mamy 6+ parit i jest to glowna karta zarowno oustujaca jak i pozwalajaca przezyc, od talii, ktore wkladaja 2-4 parity, po prostu jako jedna z wielu polityk. Pierwsze typy talii,  moim zdaniem, nie osiagna juz sukcesow na powaznych turniejach.

Dokładnie. Jak ktoś włoży sobie 2-4 szt. Parit, to nie to samo co Nos Roy oparte wręcz na tej karcie. Chyba nikt z biorących udziału w dyskusji nie neguje parity jako takiej, bo to wciąż dobra polityka, ale decku na niej oprzeć wg mnie się już nie da.

10
Ogólne / Odp: LIGA 2021 - dyskusja
« dnia: Październik 02, 2020, 08:37:15 pm »
Wetne się na chwilę, bo widzę, że trwa ostra dyskusja, w gronie 3-4 osób. Nie odczytujcie tego jako zlośliwość, bardziej jako odmienny punkt widzenia, może wynikający z niedoinformowania.
Wygląda, że na lidze prawie nikomu teraz nie zależy. Ludzie grają sobie regularnie w lokalnych grupach. Dla tych, którzy mają ochotę i czas, regularnie odbywają się turnieje ogólnopolskie. Poza bardzo wąskim gronem, nikt ligi nie potrzebuje.

Mimo że, jestem fanem ligi i grania competetive, to trudno się nie zgodzić z Alkiem. Wg mnie ludzie są zadowoleni z tego, co jest obecnie. Liga w starym formacie generowała więcej złego, niż dobrego. Rozumiem, że kiedyś ratowała ona vtesa i szanuje to, ale w obecnym formacie jest to pole do kłótni i animozji, a absolutnie nie mam tutaj wyłącznie na myśli sytuacji z samą końcówką ostatniej ligi.

Jeżeli jednak miałaby ona ruszyć od nowego sezonu/ roku, to tylko na przejrzystych zasadach, co do rankingu, nagród, przyznawania nagród, finansowania, etc. I pod żadnym pozorem nie ma cofania i obowiązywania prawa wstecz - raz podjęta decyzja jest święta na cały sezon.

Sama dyskusja ogólnopolska i debaty lokalne, a zgoda, co do zasad itd. w gronie Princów i NC - tak to widzę.

11
Decki / Odp: polityka na Lutzu
« dnia: Październik 02, 2020, 08:29:33 pm »
Uprzedziłeś mnie, bo sam chciałem to wkleić :D

12
Decki / Odp: Nosferatu - Legendary Vampires
« dnia: Październik 02, 2020, 08:28:57 pm »
Nie tylko nowych... ;)

Spis za to syty. Gram czymś podobnym, tylko bez Parit  :smileyevil:


Mysle, ze ludzie troche nie doceniaja parit. One nadal sa silne kiedy na stole zostaje 3 graczy, a juz w ogole 1vs1.
Potestuje tego deczora to bede wiedzial co wiecej.

W chwili obecnej topowi gracze ze świata (vide Delgado) jednoznacznie mówią, że decki oparte na Paritach odeszły do lamusa.

Wg mnie to dalej silna karta, ale czy opierałbym na niej deck? Chyba rzeczywiście już nie... Od czasu zmiany, o ile pamięć mnie nie myli, a często analizuje TWDA, żaden deck na paritach nie wygrał turnieju.

13
Ogólne / Odp: Słów kilka dla neofity
« dnia: Październik 01, 2020, 02:17:07 pm »
Btw. Fajny poradnik Panda. Zwłaszcza punkt 6. będę pokazywał ludziom.

14
Ogólne / Odp: Słów kilka dla neofity
« dnia: Październik 01, 2020, 02:16:31 pm »
O zasadzie "Play to Win" powinni pogadać wszelcy orgowie, princowie i wielcy vtesa tego kraju, aby je uściślić w miarę możliwości. Dla przypomnienia inaczej jest to u nas w PL definiowane, stosowane, czy nawet karane, a innaczej w turniejach rangi europejskiej. Podnosiłem już ten temat i zostałem olany. Kto chce odszuka go na vtes.pl - facebook.

15
Ogólne / Odp: LIGA 2021 - dyskusja
« dnia: Październik 01, 2020, 02:12:00 pm »
Boshe więcej z Wami na FB nie gadam :D:D:D

System daleki od ideału, ale format GP - cztery strony świata, o czym rozmawialiśmy, jest bardziej sprawiedliwy.

Nagrody... cóż to był kolejny argument do kłótni. Wg mnie eternal glory wystarczy, ewentualnie jakiś przechodni puchar czy coś, gdzie dopisuje się do tabliczki zwycięzce z danego roku. Jednorazowy wydatek.

Strony: [1] 2 3 ... 23