Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - lukaszho

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 24
31
Ogólne / Odp: Słów kilka dla neofity
« dnia: Października 08, 2020, 02:37:15 pm »
Wszystkie kontrowersyjne i dyskusyjne sytuacje z Paryża.

https://www.facebook.com/groups/337070048357/permalink/10156611847213358


32
Wymiana / Odp: Poszukiwany, Poszukiwana...
« dnia: Października 07, 2020, 09:07:56 pm »
Jak mi przypomnisz Krzysiu, to przywiozę Ci większość z tego na jakiś turniej. Fajnie byłoby, abyś coś miał z moich wantów :D

33
Ogólne / Odp: Słów kilka dla neofity
« dnia: Października 07, 2020, 08:21:12 pm »
jeszcze raz - nalezy odroznic grę od życia - po grze uścisnąć sobie grabę i tyle. Zgodnie z maksymą : Należy wybaczać, zapominać - nigdy :)

O to, to! Czy to, że w Pszczynie 2019 Łukasz wykurwił z directa próbę bloku Iziego eagle sightem i tym samym zamienił predatora na mniej bojowego? Nie nie mam mu za złe, ale jeśli sytuacja na stole pozwoli i będzie mi to na rękę by zdobyć GW wygrzmocę go jak 18 latkę po liceum katolickim :twisted:

Pamiętam, bo z negatywnych doświadczeń wynosisz więcej i tak do nich podchodzić trzeba. Tylko jeszcze raz - turniej to nie casual i dla mnie nigdy taki nie będzie.

To była dobra akcja:P

A tak z ciekawości pierwszy raz odczułem to, gdy w finale bodajże w Częstochowie Zaraz rzucił directa na mojego cepta, gdy broniłem się przed bleedem. Spadłem, a byłem jego predatorem. Wtedy byłem niemiłosiernie zły na niego, a z perspektywy czasu uważam to za genialne zagranie, które wiele mnie nauczyło. Sam Zaraz wygrał wtedy turniej... Genialne zagranie, genialny gracz i wciąż jesteśmy kumplami :D :D :D

Swoją drogą odniosę się (po raz kolejny) do tego, co napisał Panda. Nie chodzi nawet o to, jak jest interpretowana zasada Play To Win, ale powinna obowiązywać jedna interpretacja w każdym kraju. Nie może być tak, że w PL sędzia grozi mi za takie zagranie, a we Francji uznają to za legal (tak miałbym 3x finał w Paryżu...)

34
Ogólne / Odp: Słów kilka dla neofity
« dnia: Października 06, 2020, 01:24:01 pm »
Przypomnę, że na tę chwilę przelanie się jest legalne jeżeli gracz uzna, że nie może nic więcej ugrać lub jego sytuacja nie pozwoli mu na ugranie VP - tak zasędziował i zaopiniował szef zasada BC.

35
Decki / Odp: Nosferatu - Legendary Vampires
« dnia: Października 04, 2020, 10:14:04 am »
Mysle ze musimy rozroznic talie oparte na paritach, jak stare Nos Royalty, ktore rozpoczely ta dyskusje, gdzie mamy 6+ parit i jest to glowna karta zarowno oustujaca jak i pozwalajaca przezyc, od talii, ktore wkladaja 2-4 parity, po prostu jako jedna z wielu polityk. Pierwsze typy talii,  moim zdaniem, nie osiagna juz sukcesow na powaznych turniejach.

Dokładnie. Jak ktoś włoży sobie 2-4 szt. Parit, to nie to samo co Nos Roy oparte wręcz na tej karcie. Chyba nikt z biorących udziału w dyskusji nie neguje parity jako takiej, bo to wciąż dobra polityka, ale decku na niej oprzeć wg mnie się już nie da.

36
Ogólne / Odp: LIGA 2021 - dyskusja
« dnia: Października 02, 2020, 08:37:15 pm »
Wetne się na chwilę, bo widzę, że trwa ostra dyskusja, w gronie 3-4 osób. Nie odczytujcie tego jako zlośliwość, bardziej jako odmienny punkt widzenia, może wynikający z niedoinformowania.
Wygląda, że na lidze prawie nikomu teraz nie zależy. Ludzie grają sobie regularnie w lokalnych grupach. Dla tych, którzy mają ochotę i czas, regularnie odbywają się turnieje ogólnopolskie. Poza bardzo wąskim gronem, nikt ligi nie potrzebuje.

Mimo że, jestem fanem ligi i grania competetive, to trudno się nie zgodzić z Alkiem. Wg mnie ludzie są zadowoleni z tego, co jest obecnie. Liga w starym formacie generowała więcej złego, niż dobrego. Rozumiem, że kiedyś ratowała ona vtesa i szanuje to, ale w obecnym formacie jest to pole do kłótni i animozji, a absolutnie nie mam tutaj wyłącznie na myśli sytuacji z samą końcówką ostatniej ligi.

Jeżeli jednak miałaby ona ruszyć od nowego sezonu/ roku, to tylko na przejrzystych zasadach, co do rankingu, nagród, przyznawania nagród, finansowania, etc. I pod żadnym pozorem nie ma cofania i obowiązywania prawa wstecz - raz podjęta decyzja jest święta na cały sezon.

Sama dyskusja ogólnopolska i debaty lokalne, a zgoda, co do zasad itd. w gronie Princów i NC - tak to widzę.

37
Decki / Odp: polityka na Lutzu
« dnia: Października 02, 2020, 08:29:33 pm »
Uprzedziłeś mnie, bo sam chciałem to wkleić :D

38
Decki / Odp: Nosferatu - Legendary Vampires
« dnia: Października 02, 2020, 08:28:57 pm »
Nie tylko nowych... ;)

Spis za to syty. Gram czymś podobnym, tylko bez Parit  :smileyevil:


Mysle, ze ludzie troche nie doceniaja parit. One nadal sa silne kiedy na stole zostaje 3 graczy, a juz w ogole 1vs1.
Potestuje tego deczora to bede wiedzial co wiecej.

W chwili obecnej topowi gracze ze świata (vide Delgado) jednoznacznie mówią, że decki oparte na Paritach odeszły do lamusa.

Wg mnie to dalej silna karta, ale czy opierałbym na niej deck? Chyba rzeczywiście już nie... Od czasu zmiany, o ile pamięć mnie nie myli, a często analizuje TWDA, żaden deck na paritach nie wygrał turnieju.

39
Ogólne / Odp: Słów kilka dla neofity
« dnia: Października 01, 2020, 02:17:07 pm »
Btw. Fajny poradnik Panda. Zwłaszcza punkt 6. będę pokazywał ludziom.

40
Ogólne / Odp: Słów kilka dla neofity
« dnia: Października 01, 2020, 02:16:31 pm »
O zasadzie "Play to Win" powinni pogadać wszelcy orgowie, princowie i wielcy vtesa tego kraju, aby je uściślić w miarę możliwości. Dla przypomnienia inaczej jest to u nas w PL definiowane, stosowane, czy nawet karane, a innaczej w turniejach rangi europejskiej. Podnosiłem już ten temat i zostałem olany. Kto chce odszuka go na vtes.pl - facebook.

41
Ogólne / Odp: LIGA 2021 - dyskusja
« dnia: Października 01, 2020, 02:12:00 pm »
Boshe więcej z Wami na FB nie gadam :D:D:D

System daleki od ideału, ale format GP - cztery strony świata, o czym rozmawialiśmy, jest bardziej sprawiedliwy.

Nagrody... cóż to był kolejny argument do kłótni. Wg mnie eternal glory wystarczy, ewentualnie jakiś przechodni puchar czy coś, gdzie dopisuje się do tabliczki zwycięzce z danego roku. Jednorazowy wydatek.

42
Turnieje / Odp: [Poznań 05/12/2020] Mikołajkowy turniej dobroczynny!
« dnia: Września 30, 2020, 10:26:46 pm »
Marek zrób tydzień później, bo jednak GP Czech jest;/

43
Turnieje / Odp: eMPeki 2020 - Wrocław
« dnia: Września 08, 2020, 04:57:21 am »
Nieśmiało zaproponuje może dwa dni grania? :) W niedziele jakiś kolejny turniej? :D

44
Turnieje / Odp: Gdynia „Return from Torpor” 22.08.2020
« dnia: Września 04, 2020, 10:04:54 pm »
Enkidu i Dziewczyny, to wciąż idealny deck na day 2 ;)

Matasuntha zdecydowanie z auspexem - jak mówiłem styl gry powinien pomóc tu w wyborze decku. Ja jak wspominałem uwielbiam walle, więc dla mnie ideał. Deck z Enkidu i dziewczynami złożyłem, zagrałem raz i rozłożyłem... nie lubię czystego combatu :P

Co do tupdogów - to ja będę testował teraz swój spis z 2x not to be, uncoilling wydaje mi się wciąż średni, bo ten unmasking ratuje nierzadko grę, więc warto, aby został w grze...

45
Turnieje / Odp: Gdynia „Return from Torpor” 22.08.2020
« dnia: Września 03, 2020, 09:25:33 pm »
Hej Mistrzu ;)

Zasadniczo ja lubię ten spis od Brama, bo mój styl od zawsze to ścianki ;) Deck ma dużo wad, bo szybki bleed i OBF z miejsca go zabijają. Nie zdaży się wyposażyć w tyle raven spy, aby zablokować czy to bleeda czy to polityki na OBF. Nie ma tutaj też immortali, więc ewentualny rush niekoniecznie przyniesie efekt. Niemniej mi się przyjemnie nim gra, ale traktuje go bardziej jako ściankę, a nie combat wbrew pozorom ;)


Raptory - ja mam zawsze problem z krwią, więc dla mnie są za drogie.

Matasuntha - drugą wersję, którą stworzył Bram jest właśnie na Matasuntha i auspex. Wg mnie opcja bardziej stabilna, opiera się bleedowi z racji odsyłaczek i ma dużo ciekawych trików. Sama zdolność Matasuntha jest mega.

Co do potence itd. Wydaje mi się, że lepszym wyjściem jest klasyk Enkidu, Nangila i Nana... bardzo fajny spis zaproponował Otso na ostatnich EC w Paryżu. Krótki, a treściwy deck. Matasunthe zostawiłbym do Walla;)

Nephandusy i Tupdogi - od momentu przedruku scourge of enochians nie gram tym. Zająłem co prawda 2 miejsce na turnieju w Poznaniu, ale wkur.. mnie to, że jedna karta, która jest bardzo popularna w ostatnim czasie, uwala deck z miejsca nawet przez cross tabel buddy ;p

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 24