Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 159 160 [161] 162 163 ... 372

Autor Wątek: Bydgoszcz  (Przeczytany 714420 razy)

Opet

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
Odp: Bydgoszcz
« Odpowiedź #2400 dnia: Lipca 01, 2011, 09:40:28 am »

Moze zróbmy coś w rodzaju "ligi pauperowej"?

Bo wkurza mnie już, że przychodzę co tydzień z nowym deckiem składanym "na kolanie" i zwykle własnego przepisu... a potem gram cztery tury. Bo witają Cię tam war-ghoule, girlsy, rock-caty itp.

O twardym już nie powiem bo on grał podstawka do Assamitów - więc pełna frustracja przy takich przeciwnikach.

Moja propozycja jest taka: wszyscy wiemy, że Bydgoszczaki umieją składać decki z TWDA i mają dobre karty - zróbmy taką ligę, żeby ta trójka czy czwórka młodzików mogła się w niej odnaleźć. A w takim układzie to może i kumple Sylwka zagrają albo ktokolwiek kto kupi podstawkę.

A stworzenie "ograniczeń" i zasad w takiej "Lidze Neonatów" pozostawiam prince'owi...
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2011, 09:42:12 am wysłana przez Opet »
Zapisane

modzelino

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 574
    • Zobacz profil
Odp: Bydgoszcz
« Odpowiedź #2401 dnia: Lipca 01, 2011, 10:02:22 am »

Moze zróbmy coś w rodzaju "ligi pauperowej"?

Bo wkurza mnie już, że przychodzę co tydzień z nowym deckiem składanym "na kolanie" i zwykle własnego przepisu... a potem gram cztery tury. Bo witają Cię tam war-ghoule, girlsy, rock-caty itp.

O twardym już nie powiem bo on grał podstawka do Assamitów - więc pełna frustracja przy takich przeciwnikach.

Moja propozycja jest taka: wszyscy wiemy, że Bydgoszczaki umieją składać decki z TWDA i mają dobre karty - zróbmy taką ligę, żeby ta trójka czy czwórka młodzików mogła się w niej odnaleźć. A w takim układzie to może i kumple Sylwka zagrają albo ktokolwiek kto kupi podstawkę.

A stworzenie "ograniczeń" i zasad w takiej "Lidze Neonatów" pozostawiam prince'owi...

Ja osobiście mogę się poświęcić i zrobić sobie deck na commonach...
nane buruku :D (jeśli ograniczenie by dotyczyło biblioteki a nie krypty)
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2011, 10:05:12 am wysłana przez modzelino »
Zapisane

Opet

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
Odp: Bydgoszcz
« Odpowiedź #2402 dnia: Lipca 01, 2011, 10:15:04 am »

Wiem, że to proste nie będzie... dlatego jakieś sensowne "ramy" takiego turnieju powiniene zrobić Prince.
Zapisane

szatyn

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Odp: Bydgoszcz
« Odpowiedź #2403 dnia: Lipca 01, 2011, 10:17:09 am »


jeśli ograniczenie by dotyczyło biblioteki a nie krypty)

nie wie czy tuptusie bez grabkow by daly rady choc grabki sa w podstawkach wiec na moje mogly by sie liczyc :)
Zapisane

modzelino

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 574
    • Zobacz profil
Odp: Bydgoszcz
« Odpowiedź #2404 dnia: Lipca 01, 2011, 10:17:29 am »

na veknie był ciekawyt post odnośnie tego:

ogólnie chodziło o to aby każdy deck był toolboxem i zawierał np: 10 masterów, 10 akcji, 10 reakcji, 10 modyfikatorów ,10 kombatu itp, takie sztywne ramy ilosciowe eliminowaly focusowane decki i "podobno" zapewniały ciekawsze gry
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2011, 10:19:24 am wysłana przez modzelino »
Zapisane

modzelino

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 574
    • Zobacz profil
Odp: Bydgoszcz
« Odpowiedź #2405 dnia: Lipca 01, 2011, 10:26:25 am »


jeśli ograniczenie by dotyczyło biblioteki a nie krypty)

nie wie czy tuptusie bez grabkow by daly rady choc grabki sa w podstawkach wiec na moje mogly by sie liczyc :)

jakbyśmy liczyli karty ze starterów to czemu od razu nie złożyć warghuli :D

szatyn

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Odp: Bydgoszcz
« Odpowiedź #2406 dnia: Lipca 01, 2011, 10:31:59 am »

to zlorz bez jake-ow i piperow :)
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Bydgoszcz
« Odpowiedź #2407 dnia: Lipca 01, 2011, 10:32:35 am »

Taka opcja nie ma sensu we VTESie, przynajmniej nie przed EC.
Aktualnie wiekszosc turniejow (wszystkie) jest o"o slota", wiec kazdy gra czym moze, zeby tego slota zapewnic.

Po EC mozemy pomyslec o takim formacie, ale tez srednio to widze.

VTES to gra multiplayer i nawet jesli ktos ma slabego decka a gra dobrze, to ma podobne szanse jak ktos z zajebistym deckiem, grajace bardzo przecietnie.
Opcja pauper ma sens tylko w celach edukacyjnych, zeby pokazac jak dzialaja podstawowe (latwo dostepne) karty, a nie zaczynac od razu od deckow na Cybele+7xLiquidation+12xAshur bo takiego deczora npowi gracze raczej nie beda mieli  szans zlozyc przez pierwsze x lat grania :D.

Dla mnie optymalne jest umowic sie , ze skladamy jakies pasty, typowe decki - bez topowych kart i gramy z nowymi na 5-cio/4-o osobowych stolach (np. w co drug iczwartek, badz jakis inny dzien tygodnia jesli znajdzie sie kilka osob chetnych),  i pokazujemy na czym polega gra dana talia/typem talii. Nie ma zadnego problemu zeby zlozyc np. Malki S&B, Bruise&Bleed na Euro itp, uzywajac kart ogolnie dostepnych i tanich.
Szczegolnie istotne jest to, zeby karty w takich deckach byly roznorodne. To pozwoli graczom poznac wiecej kart itp. Bez sensu skladac deck 15x Immortal 15x blur 15 x Torn i grac Enkidu. Lepiej powrzucac po 3-4-5 kart roznego rodzaju, wtedy latwiej bedzie zrozumiec istote np. combatu,poszczegolne fazy walki, interakcje atak/blok, staelth/intercept itp.

Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Bydgoszcz
« Odpowiedź #2408 dnia: Lipca 01, 2011, 10:33:55 am »

to zlorz bez jake-ow i piperow :)

Da sie i uwierz mi ze dzialaja :D
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

modzelino

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 574
    • Zobacz profil
Odp: Bydgoszcz
« Odpowiedź #2409 dnia: Lipca 01, 2011, 10:35:10 am »

też uważam że granie casualowych formatów turniejowo to lekka lipa, szczególnie przed EC

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Bydgoszcz
« Odpowiedź #2410 dnia: Lipca 01, 2011, 10:44:59 am »

Decki zlozyc mozna, jesli nie pojawi sie wystarczajaca ilosc osob, zeby grac turniej to bardzo chetnie pogram sobie takimi "fun deckami".
Najwieksza zabawa to i tak granie podstawkami :).

W sumie moze wezme sobie zloze jakiegos preconstructa i przyjde nim pograc :D
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Paweł

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 186
  • czekaj tatka latka
    • Zobacz profil
Odp: Bydgoszcz
« Odpowiedź #2411 dnia: Lipca 01, 2011, 11:02:09 am »

a co z oficjalnymi demodeckami?
są dostępne?
a jeśli nie to czy jest sens je odtwarzać do celów edukacyjnych?
Zapisane

Opet

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
Odp: Bydgoszcz
« Odpowiedź #2412 dnia: Lipca 01, 2011, 11:10:55 am »

VTES to gra multiplayer i nawet jesli ktos ma slabego decka a gra dobrze, to ma podobne szanse jak ktos z zajebistym deckiem, grajace bardzo przecietnie.

Dobra Zico... stosowałeś ten argument już tyle razy, że chyba czas, żebyś przeszedł od słów do czynów. Proponuje Ci dać Twardemu tupdogi, anson-cel guna, enkidu, aim and chain, warghoule, nephandusy albo jakiś inny "pro-deck", którym zwykle grasz a sam weź jego assamitów. I wygraj Bydgoski turniej.

Potraktuj to jak wyzwanie bo mit "We VTESie liczy się głównie skill a seating i power level decku się nie liczy" poważnie mnie już drażni.

Po prostu udowodnij to co mówisz od miesiąca.
Zapisane

modzelino

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 574
    • Zobacz profil
Odp: Bydgoszcz
« Odpowiedź #2413 dnia: Lipca 01, 2011, 11:42:29 am »

Decki zlozyc mozna, jesli nie pojawi sie wystarczajaca ilosc osob, zeby grac turniej to bardzo chetnie pogram sobie takimi "fun deckami".
Najwieksza zabawa to i tak granie podstawkami :).

W sumie moze wezme sobie zloze jakiegos preconstructa i przyjde nim pograc :D


Ja złoże sobie mój pierwszy prekonstrakt (guruhui vote + obicie) i zobacze czy działa lepiej niż rok temu:)

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Bydgoszcz
« Odpowiedź #2414 dnia: Lipca 01, 2011, 11:44:31 am »

VTES to gra multiplayer i nawet jesli ktos ma slabego decka a gra dobrze, to ma podobne szanse jak ktos z zajebistym deckiem, grajace bardzo przecietnie.

Dobra Zico... stosowałeś ten argument już tyle razy, że chyba czas, żebyś przeszedł od słów do czynów. Proponuje Ci dać Twardemu tupdogi, anson-cel guna, enkidu, aim and chain, warghoule, nephandusy albo jakiś inny "pro-deck", którym zwykle grasz a sam weź jego assamitów. I wygraj Bydgoski turniej.

Potraktuj to jak wyzwanie bo mit "We VTESie liczy się głównie skill a seating i power level decku się nie liczy" poważnie mnie już drażni.

Po prostu udowodnij to co mówisz od miesiąca.

Piszac slaby deck - mialem w domysle deck  nie zawierajacy topowych kart, preconstruct (jeszcze zalezy jaki) jest z definicji deckiem mizernym :).
Tak czy siak, challange accepted :).
Na nastepny turniej zloze jakas paste na samych commonach/uncommonach (tak zeby cena decku nie przekraczala 150 PLN - bez krypty) - zobaczymy jak mi pojdzie :D. Moze chcesz ustalic jeszcze jakies limity?

P.S. Ostatnio na turniejach raczej nie gram jakimis super-deckami, oprocz wczorajszego turnieju.
Nie wiem czy Asabonsamy, Lasombra, czy dom-for sa jakimis wibitnymi konstrukcjami :D
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.
Strony: 1 ... 159 160 [161] 162 163 ... 372