Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: [Deck] Giovanni burner  (Przeczytany 2842 razy)

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
[Deck] Giovanni burner
« dnia: Października 05, 2006, 02:03:02 am »

mocno zmieniona i poprawiona wersja decku, ktorym gralem we Wroclawiu (w marcu), wtedy deck w ogole sie nie sprawdzil (mimo ze dzialal niezle w grze towarzyskiej), postanowilem zrobic troche poprawek i zobaczyc jak zadziala teraz
gralem nim raz, ugralem 4 GW, ale gra byla zupelnie na luzie, (siedzialem miedzy dwoma rush deckami, zawodnicy po jakims czasie sie znudzili i zaczeli lac sie nawzajem :D ), wiec za to duzo o decku nie mowi
wyglada to tak

krypta (12 wampirow)

2x Carmine Giovanni
Ignazio Giovanni
Baldesar Rossellini
2x Gualtiero Ghiberti
Don Michael Antonio Giovanni (kolo jest kiepski, mysle na zmiana na Nagaraje, 7 cap, AUS DOM NEC, zapomnialem nazwy a nie chce mi sie sprawdzac :) )
Raphaela Giovanni
Thomasso Ghiberti
Almodo Giovanni
Lia Milliner
Cristobal Ghiberti

Biblioteka (60 kart)

Master (22)

3x Liquidation
3x The Parthenon
3x Dreams of the sphinx
2x Sudden Reversal
2x Minion Tap
2x Pentex Subversion
2x Heidelberg Castle, Germany
Golconda, Inner Peace
Giant's Blood
Virolax Facility
Redeem the Lost Soul
Powerbase: Cape Verde

Action (16)

5x Ex Nihilo
5x Sudario Refraction
3x Govern the Unaligned
2x Possession
Dominate Kine

Action Modifier (9)

3x Spectral Divination
3x Call of the Hungry Dead
3x Conditioning

Equipment (3)

3x Soul Gem of Etrius

Combat (3)

3x Spiritual Intervention

Ally (1)

Carlton Van Wyk (Hunter)

Reaction (4)

4x Deflection

Event (2)
Inconnu Tutelage
Anthelios, The Red Star


Dzialac to ma mniej wiecej tak - najpierw wystawiamy najwiekszego wampira, jakiego mamy. po drodze, z pomoca liquidation lub dreamsow, powinno podejsc ex nihilo, soul gem, heidelberg i parthenon (przy 5 sudario z reguly mialem wszystko co trzeba w przeciagu 2 tur). kiedy tylko sie da, wytaczamy parthenon, heidelberg, gema i ex nihilo zakladamy na kloca ktory wyszedl (mozna tez wystawic weeniasa i dac mu gema, potem przeniesc heidelbergiem). zawodnik z gemem robi cokolwiek, jak np sudario, czy bleed (z tym lepiej nie wyskakiwac poki deck sie nie rozrusza, bo mozna dostac baty na wstepie :D ). jak tylko dostajemy minion tap, lub lomot (niepotrzebne skreslic), w masterze idzie minion tap albo transfer calej krwi z wampa z gemem, wybieramy opcje spalenia wampira z ex nihilo (zamiast palenia karty, krwi do spalenia juz nie mamy), wyskakuje nastepny z soul gema (tu czasami jest *cenzura*up, ale takie zycie, na szczescie nie zdarza sie to czesto). jesli w grze bylo virolax, mamy dodatkowo weeniasa w bonusie. proces powtarzamy przy pomocy sudario, possession, poola robimy minion tapem, golconda, redeemem. dajemy pograc ludziom na stole (w pierwszej fazie gra sie praktycznie z samym soba, deck wyglada niegroznie dopoki nie uzyje gema i virolax, od tej pory trzeba uwazac), kiedy mamy 5-7 wampow, sprzedajemy pentexa i do przodu (oblozenie ex nihilo wszystkich wiekszych wampow pomaga w bleedzie)

deck zamieszczam, bo potrzebuje paru opinii co do zmian.
1 - co wyrzucic? :D za cholere nie wiem
2 - co dodac? powinny byc jeszcze z 1-2 CE, ze 2 delaying tactics, moze poison pill, drugi virolax (ale niestety nie mam), byc moze wiecej stealth, zastanawiam sie nad samymi Spectral Divination (bez swieczek)

comments are welcome :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: [Deck] Giovanni burner
« Odpowiedź #1 dnia: Października 05, 2006, 08:34:09 am »

no wiec :D jak dla mnie masz 22 mastery bez jednego parthenonu bedzie ich 21 mysle ze przy takiej ilosci naprawde da sie przezyc na 2
pozatym governy rozumiem ze sa do wyzszego ale i tak masz sudario wiec mysle ze dwa starcza (mozna by np conditioninga jeszcze jednego albo cos takiego )
zastanowilbym sie nad jakims info highway zawsze to przyspieszy troche ... pozatym .. w krypcie hiba sa jakies vampiry z for ... moze tak freak drive tzn 2-3 ?
to tak od-e-mnie :D
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: [Deck] Giovanni burner
« Odpowiedź #2 dnia: Października 05, 2006, 09:55:38 am »

parthenon to dobry pomysl, w gruncie rzeczy i tak nie uzywam go do samego wystawiania masterow (wiekszosc i tak leci do discardu, bo sa to kopie, zeby szybciej podeszlo), raczej do cofania kart z antheliosa, jeden mniej nie zaboli
o info highway myslalem, ale zeby mialo sens, to albo 3 i wtedy jest spora szansa ze podejdzie na poczatku, albo wcale, bo 1 zasmieca deck. poza tym ten deck wcale nie ma byc szybki :D tzn. nie slimaczy sie przez 100 tur, ale nie jest to jakis turbo deck, nic z tych rzeczy :)
wampow z fortem mam cale 2 sztuki, w dodatku nie powtorzone, wiec freak odpada (poza tym i tak go tu nie widze)
governy - tu cie zdziwie, ale governow jak na razie uzywalem tylko do bleeda :D z reguly mam za duzo rzeczy do roboty zeby sie bawic w przelewanie na mlodszych, a jak dobrze pojdzie to poola i tak zrobie troche :)

problem w tym, ze jak robisz decki na 60 kart, to pytanie "co wyrzucic?" jest tak samo uciazliwe jak wrzod na tylku :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: [Deck] Giovanni burner
« Odpowiedź #3 dnia: Października 05, 2006, 10:17:55 am »

no to zawsze boli :D ale co zrobic ... o a moze zamiast tego parthenonu fortshrit library (czy jak to sie tam pisalo)
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: [Deck] Giovanni burner
« Odpowiedź #4 dnia: Października 05, 2006, 10:23:13 am »

fajnie by bylo, ale to dziala tylko na gehenne, inconnu nie wyjmiesz :) poza tym to sa 2 eventy ktore sie uzupelniaja, i nie sa wymagane w poczatkowym etapie gry (chociaz inconnu jest przyjemnym bonusem). na 60 kart musialby to byc skrajny *cenzura*up zeby oba byly na samym dnie decku :D

wiem ze sie czepiam :D ale ok, na razie wiem ze 1 parthenon leci
przypominam ze chcialbym upchnac jakies 4-5 kart :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: [Deck] Giovanni burner
« Odpowiedź #5 dnia: Października 05, 2006, 10:33:51 am »

no dobra :P to wyjolbym tego governa jednego ...najwyzej wroci z sudario ... pozatym liquidation tez jedno bym wyjol ... za bardzo bym sie bal ze przy uzyciu 3 moga mi spasc wszystkie sudario ... wiem ze to tez by byl niezly przewal, ale przeciez nie takie zeczy sie widywalo, pozatym carlton ... wiem ze jest fajny i ze moze blokowac polityki niektore albo jakies wejscia w combat i ma doga ... ale , no nie dobra .. carlton jednak moze zostac ale w takim raize wlozylbym tylko jedno DT i jednego Poisona .. jesli wogle poisona .. no i btw jak juz masz tak okolo 6 reakcji to przydalo by sie chociaz z 2-4 WWTEF
ale to znowu powieksza deck :D a nie myslales o 65 ? to w sumie nie jest jakies masakryczne zwiekszenie ...(chociaz wiem ze to sie moze zemscic ...) ale daje te mozliwosci :D
a tak jeszcze jak chcesz sie czegos bardzo pozbywac to stealtha kazdego do 2 sztuk obetnij ...jesli to nie jest wall to styknie jeden najczesciej ... jesli jest i z 4 nie powinienes go przejsc
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: [Deck] Giovanni burner
« Odpowiedź #6 dnia: Października 05, 2006, 10:48:00 am »

jesli idzie o stealth, to prawda - na wall moge sobie odpuscic, z reszta niby da rade...prawda jest tez taka, ze wychodzi byle weenias z animalismem i zaklada kruka, i juz mam problem z wlozeniem ex nihilo, a jest tu pare akcji ktore MUSZA sie udac, zastanawialem sie tak na prawde czy tego stealtha nie dodac
liquidation...sa 3, niby moga byc 2, sa po prostu do przyspieszenia decku, z reguly nie uzywam wiecej niz 1 sztuki
dobra, olac poison pill, czyli 2 delaying chcialbym miec w takim razie
wake odpada, jest bez sensu trzymac wake tylko po to, zeby odbic / dograc DT, skoro moge zostawic 1 wampa odtapowanego (a zatapowane mam wszystko w 2 przypadkach - a) ide na ofensywe i b) wlasnie mnie sprali :D )

65 odpada. w poprzedniej wersji bylo 70 (tez zaczynalem od 60) i byla to pomylka, dodajesz karty, to, czego ci potrzeba wolniej podchodzi, zaczynasz byc w dupie...te 5 kart naprawde robi roznice. poza tym sztywne limity kart w decku naprawde pomagaja w konstrukcji. jak widzisz deck jest zaplanowany na konkretne dzialanie, ma swoje slabe i mocne strony, jest nastawiony na konkretna strategie, okreslony poolgain, i okreslone ousting power

edit: aha, zapomnialem dodac - to jest fun deck :D na turnieju bym sie z tym nie pokazal (juz mi przeszlo), ale uwazam ze jest ciekawy, stad chec, zeby go dopracowac
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2006, 10:49:35 am wysłana przez Dude »
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: [Deck] Giovanni burner
« Odpowiedź #7 dnia: Października 05, 2006, 02:17:53 pm »

coz jak dla mnie to po prostu slabsza wersja turbo barona.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: [Deck] Giovanni burner
« Odpowiedź #8 dnia: Października 05, 2006, 02:28:32 pm »

no tak niezupelnie - turbo baron, jak kazdy turbo deck, opiera sie na jednym wampirze, na ktorego zakladasz combo i jedziesz caly stol w 1 turze, wersje sa rozne - turbo arika, turbo spiridonias itp
wszystkie te decki opieraja sie na nieblokowalnym bleedzie jednego wampira, ktory po bleedzie sie pali, zeby wytoczyc nastepnego, i tak w kolko. olewasz combat, polityke, redirekcje, tak naprawde olewasz wszystko tak dlugo, jak combo dziala

dla odmiany ten deck normalnie funkcjonuje na stole. numer z ex nihilo jest wylacznie w celu robienia poola. oczywiscie mozna zrobic na gio tandetny necrobleed, i nie byc posadzanym o granie turbo deckiem...tylko po co?
lubie ten deck, bo wymaga kombinowania. turbo decki tego nie wymagaja - tak jak w magicu, wykladasz karty i jedziesz
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: [Deck] Giovanni burner
« Odpowiedź #9 dnia: Października 05, 2006, 03:50:29 pm »

masz racje, mialem na mysli troche inny deck. Taki gdzie baron jest jeden a reszta to rozne wampiry z necromancja. Baron tam bleedzi, jest palony, przy okazji kogos wyciaga, a potem jest wskrzeszany.
Zapisane

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: [Deck] Giovanni burner
« Odpowiedź #10 dnia: Października 05, 2006, 09:37:23 pm »

jak dla mnie ryzyko dociagniecia za wysokiego wampa jest zbyt wielkie,a wtedy caly misterny plan wpi... diabli wzieli ;)
co nie znaczy ze nie chcialbym tym/z tym zagrac :D
bedziesz mial ze soba na eMPekach tego deka? moze sie znajdzie jakas wolna chwila okoloturniejowo, hmm? :)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: [Deck] Giovanni burner
« Odpowiedź #11 dnia: Października 06, 2006, 01:23:50 pm »

biore to na MP ale nie gram jak zapewne wiesz :) istotnie opcja wyciagniecia schaba jest duza, dlatego trzeba kombinowac :D wiekszy kibel jest jak z 10 zrobi ci sie 2, wierz mi :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired