Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Bojowi kiasydzi - podejście pierwsze  (Przeczytany 3914 razy)

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Bojowi kiasydzi - podejście pierwsze
« dnia: Kwietnia 12, 2006, 12:50:53 pm »

staram się własnie złorzyć Kiasydów w wersji szturmowej. Oto wersja startowa - proszę o opinie, rady, spostrzeżenia.


Crypt [12 vampires] Capacity min: 5 max: 8 average: 6.67
------------------------------------------------------------

4x Omme Enberbenight      7  MYT OBT cel dom      priscus Kiasyd:4
3x Roderick Phillips      7  DOM MYT cel obt tha          Kiasyd:4
3x Dame Hollerton         5  DOM OBT myt                  Kiasyd:4
2x Pherydima              8  DOM MYT NEC obt pot  bishop  Kiasyd:4


Library [90 cards]
------------------------------------------------------------

Action [11]
  4x Black Metamorphosis
  2x Riddle Phantastique
  4x Scouting Mission
  1x Song of Pan

Action Modifier [3]
  3x Foreshadowing Destruction

Action Modifier/Combat [8]
  8x Fae Contortion

Combat [26]
  3x Ahriman's Demesne
  9x Arms of the Abyss
  10x Earth Swords
  2x Entombment
  2x Thoughts Betrayed

Equipment [4]
  2x IR Goggles
  2x Sport Bike

Master [16]
  4x Blood Doll
  1x Fame
  1x KRCG News Radio
  3x Obtenebration
  4x Perfectionist
  1x Rumor Mill, Tabloid Newspaper, The
  1x Spontaneous Power
  1x Tension in the Ranks

Reaction [16]
  3x Covincraft
  2x Deflection
  6x Eyes of the Night
  1x Kindred Coercion
  4x Wake with Evening's Freshness

Reaction/Action Modifier [6]
  6x Aura Absorption

Zapisane

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Bojowi kiasydzi - podejście pierwsze
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 12, 2006, 01:29:18 pm »

ja ogolnie slabo to widze, bardzo slabo nawet(jak zwykle krytykuje co?). jesli chcesz konkretow z mojej strony to napisz jesli sam zobaczysz co moze byc nie tak daj zmieniona liste

PS. masz 4 black Black Metamorphosis ? gratulacje!
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Bojowi kiasydzi - podejście pierwsze
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 12, 2006, 01:34:05 pm »

Cytuj
jesli chcesz konkretow z mojej strony to napisz
jasne, ze chcę :P
Cytuj
PS. masz 4 black Black Metamorphosis ? gratulacje!
narazie nie mam żadnej "fizycznie", ale juz dwie dogadane. to jest po prostu szkic decku. to co własnie złorzyłem bardzo się od tego różni ;) (zwłaszcza, że jeszcze 2 podstawki do lasombry  muszę kupić)
Zapisane

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Bojowi kiasydzi - podejście pierwsze
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 12, 2006, 01:58:29 pm »

no to jazda.

krytpa - nie jest dobra ale nie wiem czy lepsza znajdziesz, moze na 2 grupie bo tam masz conajmniej 3 vampy z obtenebracja superior

4 black metamorphosis to cos czym mozna sie pochwalic przed kolegami ale do decku bym nie wsadzil 3 to max ale ze masz krypte na 4 wampach to mysle ze jednak 2, song of pan ? no moze, ja nie widze zastosowania bo i tak masz malo minionow.

zamiast 3 foreshadowing moze daj 3 rozne ale to kwestja kosmetyki,fae to bardzo dobra karta ale chyba nie az tak dobra aby trzymac 8 sztuk, mimo wszystko 5-6 to rozsadna ilosc, poza tym manewry masz z gogli.

zamiast 2xsport bike dalbym whintropa i bike'a

3x obt i sponaneus. bez przesady lepij bys dominke wrzucil

6x eyes of nigt to za duzo jak chcesz miec koniecznie 6 kart cepta z obt to daj 4 eyes i 2 darksighty albo 3:3 nawet.
6x aura absorbtion to pdobny przypadek jak wyzej - musisz te karty bardziej wywarzyc
4xwake i 2x deflection - nic tym nie zdzialasz
3x achrimanes demense - nie masz presow (albo cos przeoczylem, przy czym EoN nie licze).

teraz uwagi ogolne

maly poolgain i kompletny brak mozliwosci odzyskiwania krwi przez wampiry, poleca festivo i hugry coyote oraz procourer.

i najwazniejsze - co ten deck ma wogole robic ? z tego co widze to stac i zapychac sobie lape. za malo bleeda i stealta na s&b, za malo cepta na wall, brak przejsc do walki na combat. dlatego zastanow sie co deck ma robic a pozniej dopiero wybierz do tego karty

powodzenia  :smileycat:



Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Bojowi kiasydzi - podejście pierwsze
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 12, 2006, 02:38:38 pm »

Cytuj
krytpa - nie jest dobra ale nie wiem czy lepsza znajdziesz, moze na 2 grupie bo tam masz conajmniej 3 vampy z obtenebracja superior
tak, ale nie ma  czwartego zdatnego do urzytku. i lepszej się raczej nie zrobi :/
Cytuj
4 black metamorphosis to cos czym mozna sie pochwalic przed kolegami ale do decku bym nie wsadzil 3 to max ale ze masz krypte na 4 wampach to mysle ze jednak 2, song of pan ? no moze, ja nie widze zastosowania bo i tak masz malo minionow.
4 po to, zeby doszły i dały tego additionala, pressa, a w krytycznych sytuacjach manewr. 3 ewentualnie mogłyby być, ale 2 to już zdecydowanie za mało. co do song of pan, to zastanawiałem się nad tym ale nawet w s&b cięzko było wszystkimi zbleedować naraz a tutaj skonczyło by się pewni na tym, ze moje wampiry straciłyby po dodatkowej krwii :roll: ta jedna starczy
Cytuj
,fae to bardzo dobra karta ale chyba nie az tak dobra aby trzymac 8 sztuk, mimo wszystko 5-6 to rozsadna ilosc, poza tym manewry masz z gogli.
hmm, możliwe - postaestuję i zobacze.

Cytuj
zamiast 2xsport bike dalbym whintropa i bike'a
good point. choć +1 stealtha z Philipsa jest kuszace
Cytuj
3x obt i sponaneus. bez przesady lepij bys dominke wrzucil
a po co mi ta dodatkowa dominka tutaj? obt jest za to kluczowy
Cytuj
6x eyes of nigt to za duzo jak chcesz miec koniecznie 6 kart cepta z obt to daj 4 eyes i 2 darksighty albo 3:3 nawet.
darksighty posztuję krew, a i tak wystarczająco się spułkuję. ew. wrzucę 2 za dwie absorbcje.
pozatym nor daje pressa albo manewr
Cytuj
4xwake i 2x deflection - nic tym nie zdzialasz
wake nie tylko do deflekcji ale też do bloku czy covincrafta. dwie deflekcje na wszelki wypadek - nie trzeba od razu 8 wrzucać...
Cytuj
3x achrimanes demense - nie masz presow (albo cos przeoczylem, przy czym EoN nie licze).
czemu nie liczysz? press jest jeszcze z metamorfozy (cena darkling trickery jeswt chora...)

Cytuj
maly poolgain i kompletny brak mozliwosci odzyskiwania krwi przez wampiry, poleca festivo i hugry coyote oraz procourer.
narazie testuję prefekcjonistów, jak nie zadziełają sprawdzę inne.

Cytuj
i najwazniejsze - co ten deck ma wogole robic ? z tego co widze to stac i zapychac sobie lape. za malo bleeda i stealta na s&b, za malo cepta na wall, brak przejsc do walki na combat. dlatego zastanow sie co deck ma robic a pozniej dopiero wybierz do tego karty
s&b nie złapie, ale już inny deck tak. walla nie przestealtuje, ale już iny deck tak, wejścia w combat pewnie wrzucę, ale najpierw chce zobaczyć jak to wychodzi na samym łapaniu. a jakbym chciał grać s&b to bym grał i złorzył go łatwiej taniej i skuteczniej ;)


no i mam nadzieje, że Twoje zarzutyt co do tego decku sprawdzą sie równie dobrze jak do poprzeniego ;) :lol:
Zapisane

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Bojowi kiasydzi - podejście pierwsze
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 12, 2006, 03:04:47 pm »

nie rozumiem do poprzedniego sie sprawdzily czy nie ?

coz powiem(napisze) tak. wiem ze taki deck w srodowisku w jakim ja gram napewno by sie nie sprawdzil
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Bojowi kiasydzi - podejście pierwsze
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 12, 2006, 03:18:39 pm »

taste of vitae :?: więcej stealtha i jeszcze 1 conditioning :?: wywal song of pen - zapodaj do krypty tą czwóreczką :?: wywal 1 Riddle Phantastique :?: dodaj repo mana i jeszcze 1 sport bike oraz 1 mr.winthrop :?: Ahriman's Demesne możesz 1 dla klimatu trzymać, po co ci tyle obtenebracji masterów - 2 to max :!: Spontaneous Powe daj se pokój :) tak jak zmiejsz liczbę pecośtam - 14 masterów max :!: dołóż ze 2-3 procurerów :) Kindred Coercion out 1 deflekcja in może jakiś graverobing czy 2 :?:
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Bojowi kiasydzi - podejście pierwsze
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 12, 2006, 08:11:58 pm »


Z całą pewnością trza się nastawić na konkretny trick combatowy (lub dwa). I rzeczywiście nie stawiałbym tutaj na Demesne. Gdybyś grał na Shadow Strikes, to miałoby to sens, ale ta karta jest dla potence'owców. Więc, jak i moi przedmówcy, zrezygnowałbym z Demesne. I, jeśli ma to być combat, to trza robić nim krzywdę, a teraz to jest to toolbox, ja widzę.

Riddles są fajne, nie ujmowałbym. W sam raz wstecznie, jak bleed na plecach.

Kindred Coercion wyrzucić jak Mćglin pisze. Masz Covincraft, wystarczy. Będziesz czekać na coś istotnego, a tu... Coercion. Nie ma to sensu.

Jeśli chodzi o resztę reakcji, to moim zdaniem cacy. Ivil musi mieć zawsze kilka rozwiązań na wszelki wypadek. Ja, odmiennie, uważam, że lepiej jeden środek doprowadzić do perfekcji. Jeśli deck nie ma być ścianką, a słusznie zauważasz, że nie zablokujesz decku na obfuscate, to trzymałbym dwa razy po sześć - nie cztery razy po trzy. Jakbyś chciał ściankobój składać, to sytuacja ma się inaczej, ale tak...

No i zdecyduj się jak ma deck działać. Póki co, masz karty ale nie talię.
Zapisane

behemoth

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Bojowi kiasydzi - podejście pierwsze
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 12, 2006, 09:38:06 pm »

tez jestem w trakcie robienia decku combatowego na kiasydach więc podzielę się swoimi uwagami
iwrzuciłbym na pewno
jakies z2 lub 3 darkling trickery
zamiast sciutnig misionow governy wtedy to trochę szybciej działa grałbym na pewno więcej
betraydów z jakieś 4 w masterach dorzcuciłbym regenta i powerbase madrida moze jakiś 1 lub 2 cardinal benediction i w combat wchodzilbym
z templarów
wtedy do bloku mozna wrzucic eternal vigilance
przydałyby się tasty chyba ze więcej entombmentów i jakieś amaranty przy tym suporcie glosowym mogło by się sprawdzać
dorzcuiłbym jednego goblina
dla mnie out 1 master obtenebration i spontaneus (juz lepiej zamiast tego grać sanguine instraction) i mozna wrzucić 1 dominacje własnie dla governów i betraydów i więcej minionów moze odtapować golbin :)
na pewno tez out Ahriman's Demesne i kindred coercion
olałbym tez foreshadowingi grałbym na 3 metamorpozach
nie grałbym na song of pan załatwo samemu dostać obrazenia az tak duzo stealthu nie masz a wszystkiego nie wybijesz
w celu oszczedzania strików mozna jakieś 2 lub 3 givery wrzucić na pewno nie zaszkodzi
trochę nie rozumiem przy tak zbudownych decku fame i tensiona nie grasz wejsć w combat czyli z tego ma obrywać twój predator moim zdaniem bardzo nieopłacalne
gdzie hungry coyote? podstawa moim zdaniem
co do krypty wrzuciłbym tą 4 nie jest zła ma całkiem miła zdolność
Tomek

Zapisane