Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Assamici z Duszą :)  (Przeczytany 7472 razy)

MDusza

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Assamici z Duszą :)
« dnia: Kwietnia 20, 2006, 06:51:27 pm »

Crypt [12 vampires, average capacity: 6.67]
4x   Al-Ashrad, Amr of Alamu   CEL QUI THA aus obf    9   Assamite:2      
2x   Kalinda   CEL OBF tha    6   Assamite:2      
3x   Zahir, Hand of the Sils   CEL OBF qui tha    6   Assamite:2      
2x   Abd al-Rashid   CEL QUI obf    5   Assamite:2      
1x   Tansu Bekir   OBF cel    4   Assamite:2      

Library [90 cards]   

Master [17]   
1x   Alamut   
1x   Barrens, The   
5x   Blood Doll   
2x   Contract   
1x   Dreams of the Sphinx   
1x   Obfuscate   
2x   Perfectionist   
3x   Thaumaturgy   
1x   Underworld Hunting Ground   

Action [20]   
2x   Clandestine Contract   
6x   Flurry of Action   
5x   Khabar: Glory   
2x   Khabar: Loyalty   
3x   Rutor's Hand   
2x   Sacrificial Lamb   

Action Modifier [6]   
3x   Elder Impersonation   
3x   Lost in Crowds   

Action Modifier/Combat [3]   
3x   Swallowed by the Night   

Equipment [4]   
2x   .44 Magnum   
2x   Laptop Computer   

Reaction [3]   
2x   Black Sunrise   
1x   Foul Blood   

Retainer [3]   
1x   J. S. Simmons, Esq.   
1x   Robert Carter   
1x   Tasha Morgan   

Combat [34]   
7x   Blur   
3x   Psyche!   
3x   Pursuit   
4x   Selective Silence   
3x   Sideslip   
4x   Taste of Death   
10x   Theft of Vitae
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2006, 08:54:45 am wysłana przez MDusza »
Zapisane

behemoth

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Assamici z Duszą :)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 20, 2006, 07:32:35 pm »

głowny zarzut, za mały intercept zeby grać na takiej małej ilosci wejść w combat
trochę za duzo masterów przydałoby sie zredukować o 2 lub 3 inaczej mogą rekę zapychać
produkcja poola tez nie rewelacyjna 2 blood dolle 3 minion tap
Tomek
Zapisane

MDusza

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Assamici z Duszą :)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 20, 2006, 08:23:37 pm »

1. może i prawda ale co dorzuci ? Quicken Sight wymagają auspexa dodac wiecej ?
2. co wywalic ? wszystko przydatne mozna byłoby wywalic kontrakty mastery na kontrakty akcje, hmmm no moze bez famów chodziaz mi sie podoba tak karta
3. co dozucic ? Blood dolle i Minion Tap to mastery wiec ???...
Zapisane

behemoth

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Assamici z Duszą :)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 21, 2006, 10:57:13 am »

jednego fajma mozna na pewno sobie darować przy 4 wejsciach w combat na pewno tez mozna wyrzucić hunting grounda i zmiejszyc liczbę masterów taumaturgii do 3 , co do auspexu niekoniecznie wrzucać quicken sithy mozna wrzucić inny ausoex dla wiekszej jego róznorodnosci albo wrzucic stały intercept w postaci wintropa bowla lub sport bike, darowałbym sobie na pewno 2 lost in crowds zamiast niego intercept albo wejscia w combat
produkcja poola mozna poprzez khabar loyalty lub heartblood of the clan szczególnie ze robisz w teorii więcej niz jedną akcję wampirem poprzez rutor handy spokojnie mozna zreztą dodać  jeszcze jednego rutors handa
Tomek
Zapisane

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Assamici z Duszą :)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 21, 2006, 11:37:31 am »

behemoth dobrze prawi, to raz :)
zeby dodatkowo zredukowac ilosc masteroow, mozesz zamienic masterskie kontrakty na clandestine contract (majac dwie akcje w jednej turze mozesz zalozyc ten kontrakt jako akcje, odtapowac sie i wejsc z lezacej juz na stole karty w walke)
kalinda nie ma w ogoole quietusa, co sie moze okazac problematyczne, pomysl nad zamiana na drugiego zahira (fajna umiejetnosc)
zamiast Kanya Akhtar rozwazylbym parmenidesa
edit: yusuf tez fajny, 5-cap, ma aus
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2006, 11:40:00 am wysłana przez ZaraZ »
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

MDusza

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Assamici z Duszą :)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 21, 2006, 07:49:28 pm »

hmmm a czym przepchne rutora jak nie bede mial lost in crowds ?
Zapisane

behemoth

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Assamici z Duszą :)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 21, 2006, 09:28:47 pm »

chyba jednak w teorii masz combat wiec jak blokuje torporujesz wampiry, tak przynajmniej to wygląda w teorii jak ktoś gra scianką to i tak ten lost nie pomoze do przepchnięcia
Zapisane

MDusza

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Assamici z Duszą :)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 21, 2006, 10:14:10 pm »

dzieki za dotychczasowe rady :D wprowadziłem kilka zmian i oczekuje na kolejne opinie i porady  :twisted:
Zapisane

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Assamici z Duszą :)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 21, 2006, 11:13:47 pm »

z ekwipunku dodaj koniecznie
.44-ke, thefty moga ci sie skonczyc, a z blurem magnumik jest miodzio, wsam raz do oproznienia przed tastem, wyciaga priventy, a po psyche, znow masz manewr, wiec koniecznie wrzuc jeden, lub nawet 2
Gogle jedne, lub takowy retainer do manwerow tez ja wiem ze chcesz setowac z selective silence, ale nie zawsze podejdzie, pzoatym czasem warto szanowac selectiva na kogos kto ma manewry, gdy walczysz z takim co ich nie ma, to zawsze mozesz posluzyc sie manewrem permanentnym


mysle ze akurat w tym decku, powinienes miec 5 Minion tapow jak nie 6 i 2 blood dole, wkoncu zalozenie jest takie, ze łapiesz i wysysasz jakiegos wiekszego bydlaka, wzglednie wchodzisz ladnie w combacik

Heartblood of the Clan   wywalic, za duze masz bydlaki zeby to sie przydalo
pomysl nad zastapieniem HG+Radyjka Clubem Zombie, powinno cie na niego stac a to zawsze zastapienie 2 kart, jedną

koniecznie musisz dorwac ten nowy master dla assamitow, ale to koniecznie :D
widze tu slaby ousting power, wsadzilbym jednak tutaj Tensiona, i dodal jeden Fame

nie wiem czy potrzzebojesz az 7 tastow, in my hamble opinion 5 wystarczy, no gora 6 (a ta 1 karta to zawsze 1 slocik :D)

poniewaz trzeba cos robic, a rzucac sie na stol tak bardzo nie mozesz, wkoncu wiadomo, wtedy stol zuci sie na ciebie, to bedziesz musial sie przyczaic... a jak najlepiej przyczaic sie kazdy wie "to ja cie kontrolnie zbleeduje" wiec jakis laptopik przy okazji.... no wiadomo, ja cie musze za te 2 zbleedowac ;-) ale tak serio to sobie mysle, czemu by tak Pulse of the canalie nie sprobowac wlozyc? :) to zawsze +2 do bleeda jako permament, i to juz robi sie milo... a jesli juz mamy tego bleeda, to mysle ze mozesz sie pokusic o wlozenie jednego Alamuta, chocby przeciw barensom, ja nie mowie oczywiscie zeby robil bleed deck, ale jakos ausotwac musisz, nawet jak powybyjasz mu juz miniony, a bleedowac 5 tur troche licho ;-)
Zapisane

MDusza

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Assamici z Duszą :)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 22, 2006, 08:59:43 am »

"koniecznie musisz dorwac ten nowy master dla assamitow, ale to koniecznie" o jaki konkretnie Ci masterek chodzi :P ?
co do  Pulse of the canalie to nie zbyt mi sie ta opcja podoba - brak w krypcie wampirów w Auspexem na superiorze
przeszukuje kartki i szukam czegos do bleeda zeby opłacało sie wrzucic Alamuta
Zapisane

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Assamici z Duszą :)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 22, 2006, 09:20:38 am »

pewnie chodzi o yoruba shrine. ochrona przed PTO i wieloma innymi cudami
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Yosar

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 403
    • Zobacz profil
Odp: Assamici z Duszą :)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 22, 2006, 12:08:08 pm »

"koniecznie musisz dorwac ten nowy master dla assamitow, ale to koniecznie" o jaki konkretnie Ci masterek chodzi :P ?

Yoruba Shrine jak już zauważyl przedmówca. Karta do praktycznie kazdego decka Assamitów, nie ważne co robi ten deck.

co do  Pulse of the canalie to nie zbyt mi sie ta opcja podoba - brak w krypcie wampirów w Auspexem na superiorze
przeszukuje kartki i szukam czegos do bleeda zeby opłacało sie wrzucic Alamuta

Szukasz Truth of Blood. Karta z Aus i Qui. Na niższym akcja +1 bleed, i jeśli zostanie zblokowana blokujący odrzuca przed walką 2 losowe karty, za które dobiera dopiero po walce, na wyższym akcja +2 bleed plus to samo. Jedyna jej niedogodność to odbijanie, ale trudno, najwyżej zmielisz troche decka grandpreyowi. U ciebie moze jej używać zarówno Al-Ashrad (bleed za 3, bo ma wbudowany +1), Parnassus, Lucas Halton a nawet Yusuf.
Aha, postaraj się też zamienić Lucasa na 4-tego Al-Ashrada, pod nieobecność Shulgiego Ashrad powinien tu rządzić. Masz kilka kart tylko dla Assamitów a one są bezużyteczne dla Lucasa.
Co do Alamuta to bym nie wkładał, nawet pomimo Truth of Blood. Chyba, że spodziewasz się bronić przed polityką i nie masz Yoruba Shrine to wtedy czasem się może przydać.
Wywal Veneficorum, Deviki wystarczy. Poza tym jak założysz komuś Veneficorum to po pierwsze stracisz akcje, po drugie jak taki nieszczęśnik z Veneficorum natknie się na jakiś Animalizm z Drawingami i Terror Frenzami to będzie mógł sobie tymi Theftami ścianę wytapetować co najwyżej. Deviki zrobi tą samą robotę szybciej i lepiej. Możesz dorzucić drugą jak masz.
A no i pozbyłbym się Talaqa, za drogi i sam nic nie potrafi na dobrą sprawę.
W Pulse rzeczywiście bym się nie wpuszczał, brak dużego Auspexa, a poza tym wampir z +2 bleeda automatycznie rysuje sobie wielką tarcze strzelecką na czole dla całego stołu.

Yosar
Zapisane

MDusza

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Assamici z Duszą :)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 23, 2006, 03:20:13 pm »

wprowadziłem kolejny "EDIT", cos mi w tym decku nie pasuje, zastanawiam sie czy te karty do bleeda + alamut opłaca sie wrzucac, i czy nie za mało intercepta ? Cóż jestem początkujący w grze winiknie czego potrzebuje a tymczasem jakby ktos miał jakies porady słucham :)
Zapisane

MDusza

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Assamici z Duszą :)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 25, 2006, 02:13:02 pm »

rozwarzam wrzucenie po jednej sztuce takich kart, co wy na to :) ?
Ivory Bow agravka za 1 poola jako equip wydaje sie fajne, ale czy bedzie działas ???
Inveraray, Scotland to raczej dla klimatu i przez moją fascynacje szkocją :P a Bleed +3 moze byc ???

Zapisane

Yosar

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 403
    • Zobacz profil
Odp: Assamici z Duszą :)
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 25, 2006, 11:33:29 pm »

rozwarzam wrzucenie po jednej sztuce takich kart, co wy na to :) ?
Ivory Bow agravka za 1 poola jako equip wydaje sie fajne, ale czy bedzie działas ???
Inveraray, Scotland to raczej dla klimatu i przez moją fascynacje szkocją :P a Bleed +3 moze byc ???

Ivory Bow tak. Nie zaszkodzi na pewno, a czasem może pomóc. Inveraray nie. Marnowanie akcji tylko na założenie, a potem przenoszenie tej krwi. Tasha czy Simmons znacznie lepsi, a nawet Laptop (ale to już masz). Jak już chcesz koniecznie jeszcze coś do bleeda wrzucić to Khabar: Glory lepiej.

Co do Alamutu to zależy czy spodziewasz się grać przeciw polityce czy nie. Jak tak to okaże się przydatne, jak nie to nie.
Intercepta nie masz za dużo fakt, ale wszystkiego i tak nie upchniesz.  Zamieniłbym też ten samotny Foul Blood na Cland. Contract. Musisz mieć czym wejść też czasem do predatora, a 6 wejść w walkę to za dużo nie jest bynajmniej.

Y.
Zapisane