Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Toreador Antitribu Wall  (Przeczytany 4332 razy)

RACZEK

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Toreador Antitribu Wall
« dnia: Sierpnia 02, 2006, 07:53:45 pm »

Deck Name : Toreador wall
Author : Pablo
Description :

Crypt [12 vampires] Capacity min: 4 max: 8 average: 6.25
--------------------------------------------------------------------------------
3x Venere Carboni    8  AUS CEL PRE ani     Priscus   Toreador:3
1x Yitzak                   7  AUS CEL THA pre                   Toreador:3
2x Sheila Mezarin      6  AUS PRE cel for                     Toreador:2
2x Sabrina                4  aus cel pre                            Toreador:3
1x Greta Kircher        7  AUS CEL PRE obf                  Toreador:2
2x Jost Werner         6  AUS PRE ani                          Toreador:2
1x Ian Wallingford    6  aus CEL PRE          Bishop     Toreador:2
--------------------------------------------------------------------------------
Library [90 cards]

Action [10]
  6x Enchant Kindred
  4x Flurry of Action
 
Action Modifier [2]
  2x Aire of Elation

Combat []
  8x Blur
  8x Flash
  4x Sideslip
  2x Preternatural Evasion
  1x Side Strike
  2x Psyche

Equipment [8]
  4x .44 Magnum
  2x Sport Bike
  2x Desert Eagle

Master []
  5x Blood Doll
  4x Palla Grande
  1x Dreams of the Sphinx
  1x The Rack
  1x KRCG News Radio
  1x The Rumor Mill, Tabloid Newspaper
  1x The Barrens
  1x Fetish Club Hunting Ground

Reaction
  6x Forced Awakening
  5x Telepathic Misdirection
  4x Quicken Sight
  3x Eagle’s Sight
  3x Enhanced Senses

Retainer
1x Mr. Wintrop




« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2006, 02:22:31 pm wysłana przez RACZEK »
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Antitribu Wall
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 02, 2006, 09:14:38 pm »

Nie wgłebiając się w szczegóły , robisz deck na !torkach dla jednego palla grande??? Takie decki grają bardzo dobrze , ale nie są składane pod klan tylko pod dyscypliny.
Zapisane
PVP Team

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Toreador Antitribu Wall
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 03, 2006, 10:14:43 am »


Nie chciałem być pierwszym, który skrytykuje, ale, nie wdając się w szczegóły, deck jest mocno niedopracowany.
Dla przykładu, Magnums po które trza iść do sklepu. Takie rozwiązanie dawno już zarzucono.

Jak na moje, to trza się tobie nieco specjalizować, bo ten deck ani łapie, ni bleeduje.
Ale liczyłbym na szczegółową analizę od kogoś, kto grywa !Tor, a jest takich trochę.
Zapisane

Miki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
    • Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
Odp: Toreador Antitribu Wall
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 03, 2006, 10:50:43 pm »

Chaos straszny panuje w tym decku ;) Talią nie da sie robić wszystkiego, a jeśli opierasz swoja strategię na brainwashach( bo rozumiem, ze to jest tak- predatora blokuje/przerzucam, preyowi nie daje się wystawić i bleeduję) to możesz łatwo skupić na sobie agresję stołu.
Zapisane
Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
www.drob-wet.pl

RACZEK

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Antitribu Wall
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 04, 2006, 05:02:53 pm »


Nie chciałem być pierwszym, który skrytykuje, ale, nie wdając się w szczegóły, deck jest mocno niedopracowany.
Dla przykładu, Magnums po które trza iść do sklepu. Takie rozwiązanie dawno już zarzucono.

Jak na moje, to trza się tobie nieco specjalizować, bo ten deck ani łapie, ni bleeduje.
Ale liczyłbym na szczegółową analizę od kogoś, kto grywa !Tor, a jest takich trochę.

NIe zgadzam sie z twoją wypowiedzia :P Bo ten deck bleeduje i łapie akcje :) Prosze o sugestie co zmienic w decku jesli jest chaos :) Dziekuje z góry za pomoc :)
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Antitribu Wall
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 04, 2006, 07:56:58 pm »

wywal brainwashe bo to oklepane/niepotrzebne/idiotyczne :)

Szkoda miejsca na badziestwo :)
I zdecydowanie jeśli zostaniesz zablokowany przez jakikolwiek deck z lekkim combatem zostaniersz wmieciony w ziemie ponieważ Twoją rękę będzie zalewać mnóstwo niepotrzebnych kart.
Wrzuc lepiej change of target jesli bardzo upierasz się przy decku akcja/blok ale to i tak raczej nie zadziała (a szkoda:))

pozdro
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Grim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Pączek
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Antitribu Wall
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 05, 2006, 12:26:06 am »

ja bym widzial to tak:
-mniej masterow
-rezygnacja z akcji z bleeda zamiast tego + 2-3 palla grande
-lepszy combat (8xpsyche 6x blur 8xflash ....)
a koncepcja lapiesz i zabijasz a potem bleed z palla
to w duzym skrocie :)
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Toreador Antitribu Wall
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 05, 2006, 01:17:32 am »


Nie chciałem być pierwszym, który skrytykuje, ale, nie wdając się w szczegóły, deck jest mocno niedopracowany.
Dla przykładu, Magnums po które trza iść do sklepu. Takie rozwiązanie dawno już zarzucono.

Jak na moje, to trza się tobie nieco specjalizować, bo ten deck ani łapie, ni bleeduje.
Ale liczyłbym na szczegółową analizę od kogoś, kto grywa !Tor, a jest takich trochę.

NIe zgadzam sie z twoją wypowiedzia :P Bo ten deck bleeduje i łapie akcje :) Prosze o sugestie co zmienic w decku jesli jest chaos :) Dziekuje z góry za pomoc :)

Nie zgadzasz się? :? Niby mógłbym nic nie pisać, bo jak pójdziesz gdzieś z tym deckiem, to sam się przekonasz, o ile gdzieś się z nim ruszysz. Ale dziwi mnie jak możesz nie zgadzać się z tak oczywistą i zasadną opinią. Dlatego wskażę, mimo ogromnej niechęci do oczywistych spostrzeżeń jakie przyjdzie mnie napisać, dlaczego twój deck ni krwawi, ni blokuje.

NiE mOgĘ zAbLeeDziĆ!

Ten deck nie bleeduje bo:
* Ma do tego celu zbyt duże wampiry. Siódemki i Ósemki z zasady nie bleedują. To prawda, iż niektórzy gracze bleedują i jedenastkami, jednak wiąże się to z kolosalnym ryzykiem. W ów to czas jedno śledztwo pana Raine udupia ciebie na godzinę, za to naoglądasz się jak ludzie grają. Zapewne przeszło tobie przez myśl - AUS - ale to nie opłaca się wcale a wcale.
* Ma mało kart służących do krwawienia (nawet jak na bleedujący toolbox). Dziewięć akcji. Sześć permableedów, z których dwa są unique (i często spotykane), dwa wymagają Hold Undead, a jeden wywołuje nienawiść preya. Zważ dodatkowo na słowa mirumo. Jeśli chcesz mieć bleedujących !Tor, to trza najmniej potroić ilość PG.
* Nie ma weń skurczybrzdąców. Małych sabbackich newbies. Embraces. Brzdące + Palla Grande = !Tor Bleed.
* Jak pisze Szewski, stary wyjadacz, deck ten dostanie łomot! Pierwszy bleed Legalem, i prewencyjnie tracisz wampira. Drugi bleed legalem, i tracisz kolejne dwa. A, z tego co widzę, to są całkiem duże, więc Legal Twice = No More Games. Sorry, ale chyba nie myślałeś, że ktoś przestraszy się trzech ciosów pięścią. Decki bleedujące potrzebują CE jak wampir świeżej i ciepłej krwi.
* Nie ma w tym decku krycia. Sorry, ale albo potapujesz preyowi wampiry, albo uniemożliwisz im block, albo je zastraszysz, albo się obok nich prześlizgniesz, albo... leżysz i kwiczysz. Taki jest VTES. Jest jeszcze jedna opcja. Możesz zasypać preya hordą skurczybrzdąców. Ale ty ich nie wezwałeś.

Cholera! A juŻ Cię miaŁem.

Ten deck nie blokuje bo:
* To nie jest ścianka. Zastanowiłeś się ile wyciągasz intercepta? Pomyśl, że masz na plecach sneak-and-bleed, graczu, i jedzie ciebie on za całe sześć - całkiem nieźle, bo masz odbijaczkę. Blokujesz więc. Facet zrzuca się z Lost in Crowds, a ty zagrywasz TM. Jednak przeliczyłeś się! Twój prey - wnerwiony Ventrue (wszędzie ich teraz pełno) - deflectuje bleeda na powrót w ciebie. A ty już masz tapniętego wampira (zagrywał TM). A tak wogóle, to ile masz odtapowanych wampirów? Przecież bleedowałeś ostatniej tury. Jakiś się znajdzie - nie pękasz - a jak nie, to się przebudzi. Tyle, że nie masz już na ręku TM (Czy ten pajac ma jeszcze Redirection? Cały czas tam stoi.) Zagrywasz Enhanced Senses i Spirit's Touch w odpowiedzi na Cloak the Gathering. Leci jeszcze Faceless night, ale ty masz przecież układy w KRCG. Udało się! Ale... WTF? To Ozmo właśnie deklaruje Govern the Unaligned. A przecież mogło być gożej. Mogłeś być preyem swojego preya.
* Jak tylko uda mu się zblokować, to dostanie w tubę (vide post Szewskiego), i blokowanie się skończy, a zacznie wyciąganie z torporu, jeśli będzie co wyciągać. Ścianka musi mieć albo masę CEs, najlepiej popartą manewrami (na daleki), albo czym przyfasolić, jak Miśki, coby ludzie bali się wykonywać działania.
* Nie ma ni PVH, ni panienki z CDC, ni Jacka. A żeby nie było żadnej z tych kart, to już niewyobrażalne. Że niby jakie konsekwencje poniosą ci, których dorwiesz, że szlajają się po twoim terytorium łowieckim? Pogrozisz im palcem ze zdwojoną szybkością?
Zapisane

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Antitribu Wall
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 05, 2006, 04:38:30 am »

 :shock:

dobrze mi sie tego posta czytalo o tej godzinie

SLAVE ma racje, i nawet sie nie czepil do wszystkiego

3 ciosy z lapy z Art of Pain i Bank Nagh juz bola, szczegolnie w wykonaniu Millera, ale tu millera nie ma
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Antitribu Wall
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 05, 2006, 04:54:34 am »

Mnie się go gorzej czytało ale może to kwestia tych 20 minut :P
Zapisane
PVP Team

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Antitribu Wall
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 05, 2006, 08:27:13 pm »

Mnie się dobnrze czytało, szczególnie w tym punkcie, gdzie zgodził się ze mną :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Miki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
    • Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
Odp: Toreador Antitribu Wall
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 05, 2006, 09:36:04 pm »

Zapisać i pokazywać początkującym.
Slave- reszta świata 1:0 :D
Zapisane
Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
www.drob-wet.pl

Grim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Pączek
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Antitribu Wall
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 06, 2006, 02:57:03 pm »

Wystarczylo napisac: zagraj a sam zobaczysz ze nie bedzie dzialac :wink: a potem sie dziwicie ze nie ma nowych graczy  :wink: no ale post faktycznie na 1:0  :D
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Antitribu Wall
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 14, 2006, 03:44:49 pm »

A przeca konstruktywna krytyka byla, a nie "jest do dupy i ble, wyrzuc" :)

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania