Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Co powinno się znaleźć w Bleed&Briuse  (Przeczytany 10252 razy)

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Co powinno się znaleźć w Bleed&Briuse
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 17, 2006, 08:53:06 pm »

Ja aktualnie zmontowałem sobie s&b na kiasydach i wszystkim wmawiam ze to tolbox jest  :twisted: :lol: :lol:
Powoli zaczynają się orientować ze to nie zupełnie tak  :lol:
Z bleedem to tak właśnie jest ze nie mozna zagrac agresywnie bo cie stol uwali, trzeba sobie chwile posiedziec zagrac procurera , laptopa jakas instrukcje i wyczekac na dobry moment, to niestety niesie ze sobą ryzko hand-jamu kiedy przyjdzie moment na bleed a tu na ręce kupa, no ale jest kilka kart ktore mogą temu zapobiec.
Ogółem uważam ze Lobow-i Kiasydzi sa o niebo lepsi bo maja kilka fajnych wampirow i dają mozliwość ugadania się ze stołem, jest tam priscus jest Quincy ktory pali allajow, gracz z counterem na warghulcu czy osianie jest duzo bardziej skory to wspolpracy  :twisted:
 Da się tym grać , chociaz cały stół zjeść ciezko, ale to problem wiekszosci s&b.
Ps. Ahrimense def. jest z tyłka wyjęte wogóle nie warto na tym grać.
Zapisane
PVP Team

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Co powinno się znaleźć w Bleed&Briuse
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 17, 2006, 09:18:54 pm »

bloodlines sa generalnie ciezkie do gry, a juz szczegolnie do nauki
jak wychodzil ten dodatek, to bylo wyraznie powiedziane, ze jest dla zaawansowanych graczy
z kiasydow da sie zrobic pare fajnych rzeczy, ale po prostu nie jest to latwe

chcesz grac bruise and bleed, wez cos prostego. b&b to bardzo fajny deck, jesli dobrze zlozony to skuteczny, i do tego jest nim sporo zabawy
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Co powinno się znaleźć w Bleed&Briuse
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 17, 2006, 11:33:02 pm »

Tremerów nie lubię ideologicznie (bardziej chyba tylko nie lubię Setytów i Baalich). !Tremerzy to co innego :)
Krucjaty mają tą przewagę na CB, że można bez dodatkowych dyscyplin rzucać je na Kassyima, Beatrice, Quincy'ego i Dame Hollerton. Poza tym europejskie mają dużo bardzo ładnych obrazków :) :P no i w przeciwieństwie do CB da się je dorwać.
Co do LoBowych kiasydów to Quincy jest z 3 grupy, więc można go brać w obu przypadkach.
Jak się uczyć to najlepiej od razu na głęboką wodę. Raz się już po stole przejechałem, mam nadzieję, że będę to powtarzał :)
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Co powinno się znaleźć w Bleed&Briuse
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 18, 2006, 12:52:32 am »

A wracajac do tematu bleed&bruise powinien miec konstrukcje prosta jak budowa cepa tzn. robisz bleed jak cie nie blokna to kupia za 3 a jak cie blokną to straca miniona. Dlatego najlepiej to działą na pot gdzie poprostu idzie znak grabie za kosmos disarm i cześć pieśni, zabawa w jakieś drugie rundy i cuda na kiju nie ma sesnu bo daje przeciwnikowi opcje wyjscia cało z combatu. Kluczem do wygranej jest przekonanie przeciwnikow ze blok skonczy sie na 100% bardzo nie przyjemnie .
No i to dobrze działa w euro-bruja a moze nawet lepiej w Gio , ktorzy jeszcze zapodadza dead-handa no i maja kilka przyjemnych zabawek.
Zapisane
PVP Team

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Co powinno się znaleźć w Bleed&Briuse
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 18, 2006, 07:31:30 am »

Koncepcja B&B jest fajna, może kiedyś zrobie sobie takich Giovannich, mają parę ładnych wampirów, ale jednak będzie to musiało poczekać na lepsze czasy 8)
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Co powinno się znaleźć w Bleed&Briuse
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 18, 2006, 10:56:37 am »

jeżeli chodzi o kiasydow to proponuje jednak wsadzic po prostu combat ends'y + ewentualnie troche manewrow (i nie musza to byc manewry z darkling trickery) i jakies earth swords'y
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Co powinno się znaleźć w Bleed&Briuse
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 18, 2006, 06:08:09 pm »

Oubliette plus fae contortion sprawdza sie wysmienicie ,przy wsparciu z chanjieing wardow i stone travels możemy być niesmiertelni  :twisted: :twisted: :P
Zapisane
PVP Team

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Co powinno się znaleźć w Bleed&Briuse
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 18, 2006, 08:47:52 pm »

mirumo, koncepcja b&b sluszna, tyle ze wykonanie bym zmienil - najpierw lejesz, a potem bleedujesz. jak bedziesz bleedowac liczac na walke, to cie porozstawiaja po calym stole
wbrew pozorom to wcale nie jest latwy deck do grania. gdyby byl, wszyscy poczatkujacy ktorzy graja np euro brujachami jechaliby stoly. a nie jada. nawet czesto punktu nie ugrywaja, wlasnie dlatego, ze nie mysla, a ten deck wymaga kombinacji
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Co powinno się znaleźć w Bleed&Briuse
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 19, 2006, 10:04:28 am »

Hehe jak każdy w tej grze, za to ją lubie  :twisted:
Zapisane
PVP Team

Duch Nyi

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1104
    • Zobacz profil
Odp: Co powinno się znaleźć w Bleed&Briuse
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 19, 2006, 10:37:56 am »

Podstawową zaletą bruise&bleed jest perma bleed - wtedy tylko to może działać - nistety na KIasach i Las bez for nie da się zrobić po prostu takiego decku z powodu braku for i braku możliwości robienia kolejnych akcji ( vide freak drive excellence )
 
 
 Lasombra śmierdzą :D Oddajmy władzę Tzimisce
Zapisane
Wywróżę Ci wszystko czego pragniesz

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Co powinno się znaleźć w Bleed&Briuse
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 19, 2006, 10:57:28 am »

mysle ze z blood brotherow mozna zrobic b&b
maja super combat
moga zblidowac za sporo
moga freakowac
maja nawet stealtha :P
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Co powinno się znaleźć w Bleed&Briuse
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 19, 2006, 11:08:46 am »

Nie trzeba freaka ani fortek, starczy celerka : Flurry of Action - bardzo fajna karciocha do takich deckow
Zapisane
PVP Team

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Co powinno się znaleźć w Bleed&Briuse
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 19, 2006, 11:28:47 am »

Blood Brothersow mozna zaje.. zlozyc na b&b. Angelo plus mexico circle, na walk of cain i shell game plus unwhelsome bond. Comoniki ale jaka moc maja jesli angelo stoi na stole :D:D
Wlasnie cos takego skladam teraz.
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Co powinno się znaleźć w Bleed&Briuse
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 20, 2006, 12:39:20 pm »

Jak narazie z moimi Kiasydami chciałem robić S&B. Nie udało mi się tego dokonać, bo zabrakło mi Stealthów. Bardziej S&Bowe decki malkavian są u nas (nas - nowych vtesowiczów wrocławskich) bardzo często wbijane od razu w ziemię dla zasady (dość wredna nagonka na nich powstała). Wychodzi z tego, że S&B, który by pewnie przeważnie sprawiał mi frajdę odpada, bo mnie zjedzą. Dostając wciry od polityki i combatów chciałem się móc odgryzać (bijąc polityków i nie dając się bić combatom). Do ścianki trzeba też mieć czym walczyć, do polityki trzeba mieć z czegoś głosy, a z tym raczej kuleją kiasydzi, bo jedyny bonus do głosowań, jaki mają to reakcja(swoją drogą bardzo fajna). Czy w takim razie jako gracz kiasydami utknąłem na S&B lub kiepskim toolboxie (chodzi mi o to, że na kiasydach ciężko o porządny toolbox, a nie o to, że toolboxy są słabe)?

Bo wbrew temu, ze konstrukcja SandB jest prosta jak budowa cepa to gra nim juz taka nie jest. Trzeba wiedziec jak tym grac zeby cos ugrac. Niestety (na szczescie) przeciwnicy glupi nie sa i wiedza, ze danie rozchulania sie takiemu deckowi oznacza smierc dla reszty.

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania