Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Zmiany od 1 czerwca  (Przeczytany 20707 razy)

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany od 1 czerwca
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 08, 2006, 01:52:43 pm »

hmm ja powiedzialem mniej wiecej to samo tylko ze mniej slow uzylem
poza tym to nie do konca prawda bo tam pracujesz 14h/7d i dostajesz minimalna krajowa(co wychodzi calkiem sporo jak przeliczysz na PLN), a tu bys sie nigdy na takie warunki nie zgodzil
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Zmiany od 1 czerwca
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 08, 2006, 03:57:41 pm »


Ale tam jedziesz dziadować, i wracasz. Urządzać się tam to byłaby głupota. Jedziesz z założeniem, że przepękasz pięć lat, i będziesz miał za co się urządzić tutaj. No chyba, że jesteś już w stałym związku, to nie wygląda to tak różowo.
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany od 1 czerwca
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 08, 2006, 04:47:49 pm »

Ok, ok. Dude nie wiem moze ty o Wyspach Kanaryjskich mowisz czy cos. Bo to nie wydaja mi sie Wyspy Brytyjskie.

1. Pracujac nawet w najbadziewniejszej robocie za NMW (National Minimum Wage) czyli 5.05 funta (dla pracownika powyzej 21 roku zycia) zarabiasz okolo 700 funtow na miesiac. Jestes za to w stanie wynajac pokoj lub mieszkanie, zyc spokojnie i odlozyc ladnych pare funtow. Jesli szalejesz mozesz wydac cala wyplate na jedzenie, ale oszczedzajac mozesz sie wyzywic za 40 funtow miesiecznie. 

2. Startujac do dowolnej latwo dostepnej pracy w Polsce (hipermarkety itp) wyciagasz jakies 600 no 700 zloty jak masz duzo szczescia. Jesli wynajmiesz mieszkanie to gwarantuje, ze oplaty zjedza doskonala wiekszosc Twoich zarobkow i z musu bedziesz dziadowal na jedzenie. 40 zlotych na jedzenie na miesiac? Marnie to widze.

Tak, wiec moze i WYspy nie sa rajem dla chcacych zarobic miliony, ale jesli tu mozesz odlozyc miesiecznie 2-3 tysiace to nie powiesz Dude chyba, ze w Polsce masz to samo. Nie wspominajac juz, ze wykwalifikowany pracownik (np. taki informatyk jak Nekh) moze zarobic duzo, duzo wiecej.

A co do tych Polakow, to wszedzie ich pelno, ale fakt, ze na Wyspach to juz przesada :(

Sathriel
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2006, 04:51:20 pm wysłana przez sathriel »
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Zmiany od 1 czerwca
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 08, 2006, 05:24:02 pm »


A orientujesz się Sathriel jak na Wyspach jest z refundacją leków dla obywateli EU odprowadzających na Wyspach składkę? TJ, czy ceny są rozsądne, czy trza płacić 100%?
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany od 1 czerwca
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 08, 2006, 07:04:45 pm »

Nie mam szczerze mowiac pojecia Slave, bo jak do tej pory udaje mi sie trzymac choroby z daleka od siebie i siebie z daleka od lekarza. Ale, jesli to bardzo wazne moge sie zorientowac :)

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Zmiany od 1 czerwca
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 08, 2006, 08:59:51 pm »


Byłbym zobowiązany.

Nie trzeba się tobie szczególnie spieszyć, bo ja wyjeżdżam dopiero jesienią, ale fakt faktem, że pochłaniam spore ilości medykamentów (na nadciśnienie, serducho i kręgosłóp), i nie chciałbym się nadziać w aptece na zaporę cenową. Nie byłoby fajnie, gdyby spora część oszczędności szła na lekarstwa.

 :)
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany od 1 czerwca
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 09, 2006, 12:25:30 am »

nie do konca
tak sie sklada, ze bylem na wyspach, nie zarobkowo, i dosc krotko, ale mam pewna orientacje
bylem w Szkocji, ktora jest jedna z najtanszych czesci wysp, jesli juz mamy wchodzic w szczegoly
ludzie u ktorych bylem pracowali w teatrze (laska, koles nie pracowal) mieli miesiecznie 900 funtow
z tego 300 szlo na chate (notabene bardzo fajna, bo oficjalnie mieli jeden pokoj, ale mieszkali u jakiejs babci, i praktycznie mieli chate dla siebie, po prostu niezle znalezli)
pojechalem wtedy ze 100 funtami w kieszeni (nie liczac biletow), z planem pojscia na koncert Tomahawka, normalnego zycia, i zobaczenia kawalka miasta
po 4 dniach zabraklo mi kasy, mimo ze gotowalismy w domu, glupie zakupy w markecie typu jajka wielkosci przepiorczych :) (organic :) ), makaron, sos i zielenina to 10 funtow, a kanapka w np Subway kosztuje 6
jak mowisz ze masz zamiar zyc za 40 funtow tygodniowo to sobie zyj, 40 funtow to rownowartosc bardzo nedznego standardu w Polsce, i egzystencji praca - dom, bez jakiejkolwiek kultury, zwiedzania kawalka swiata w ktorym sie znalazles, i poznawania lokalnej spolecznosci. a taki wyjazd jest dla mnie bez sensu.
NIGDY nie przeliczam na zlotowki, to pierwszy podstawowy blad przy jakimkolwiek wyjezdzie. za to przeliczam wysokosc pensji do tego, na co moge sobie za owa pensje pozwolic. to standard zycia jest wazny, a nie ile masz za to zlotowek, poza tym te zlotowki w Polsce i tak sa gowno warte, bo raptem sie okazuje ze ok, masz 10 tysiecy, ale szybko ich nie bedziesz mial, bo kupisz 1-2 rzeczy ktore ci sa potrzebne albo ktore chciales miec, moze sprobojesz rozkrecic biznes i masz jakis wklad...i witamy z powrotem w polskiej rzeczywistosci, bez kasy, z harowka, cwaniactwem, biurokracja, kombinatorstwem i cala otoczka.
w USA, dla porownania, moglem sobie pozwolic na wszystko, z samochodem wlacznie jakby mnie naszlo. ale nie chce tam wracac z calkiem innych powodow, po prostu nie daje rady z mentalnoscia :)

i tu zgodze sie ze Slavem, bo dobrze gada - tam jedziesz dziadowac i wracasz :)
dlatego tez akurat w ta strone sie nie wybieram
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany od 1 czerwca
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 09, 2006, 12:51:34 pm »

Ameryka, Ameryka lóżko i fabryka

tak mawial moj ojciec... ale umarl... w Kanadzie... i jego kolesie obroboli mu chate po jego smierci... tez polacy


... And i think to myself, what a wonderful world

A teraz drogie dzieci rada od Zajaca Filipa (tego od konopii) : Gdy jestescie za granica unikajcie polakow jak ognia
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

nekhomanta

  • Administrator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
    • Zobacz profil
    • http://vtes.pl
Odp: Zmiany od 1 czerwca
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 09, 2006, 05:23:01 pm »

Dorwalem sie do jakiejs kafejki w koncu :D Tak zle jak Dude mowi w Szkocji nie ma :P Czesc rzeczy kosztuje podobnie, reszta do 2 razy drozej. Zarabia sie 5 razy wiecej wiec wychodzi ze tak 2,5x wiecej rzeczy da sie tu kupic niz w Polsce :) Moje ambicje siegaja dalej niz praca w fabryce wiec mam nadzieje troche tu pobyc. Dziewczyna w ciagu jednego dnia znalazla prace w biurze (czysty fart ale to szczegol :D). Na razie znalazlem sklep Games Workshop ale jutro szukam jakiegos VTESa :>
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany od 1 czerwca
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 09, 2006, 05:34:37 pm »

spoko, dobrze ze ci sie powodzi
w Szkocji akurat jest w miare przyjemnie :) jak mowilem, bylem tylko tydzien. ale pamietam ze takie rzeczy jak zarcie byly cholernie drogie
sklep GW pamietam z Edynburga, tak siedzicie?
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany od 1 czerwca
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 09, 2006, 09:31:23 pm »

Relacjonuj czasem, jak Ci się tam wiedzie. Tzn. w jakich warunkach siedzisz, jak Ci się uda dorwać jakąś robotę, napisz jaką. Jak się dogrzebiesz do lokalnego fandomu to też go opisz. :)
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany od 1 czerwca
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 09, 2006, 10:34:59 pm »

Relacjonuj czasem, jak Ci się tam wiedzie. Tzn. w jakich warunkach siedzisz, jak Ci się uda dorwać jakąś robotę, napisz jaką. Jak się dogrzebiesz do lokalnego fandomu to też go opisz. :)

ciekawosc to pierwszy stopien do piekla :P
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany od 1 czerwca
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 10, 2006, 12:01:05 pm »

10 funtow dziennie na zarcie? No mozna nawet i 50 zalezy, jak Ci sie podoba. 40 funtow to jest opcja oszczedna, ale nie przesadzajmy z dziadowaniem. W Tesco mozesz spokojnie zrobic zakupy na tydzien za 10 funciakow.

A co do jechania dziadowac wszystko zalezy od checi. Jedni jada ciulac ninni przyjezdzaja poznac inne zycie i przepuscic troche zarobionej kasy (ach Ci nieustajacy imprezowicze).

Wszystko zalezy od podejscia i pomyslunku. Tak jak mowi Nekhu, mozna tutaj zyc na zdecydowanie wyzszym poziomie i mozna tez ciulac zeby zwiesc do domu jak najwieksza kase. Your choice.

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

nekhomanta

  • Administrator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
    • Zobacz profil
    • http://vtes.pl
Odp: Zmiany od 1 czerwca
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 10, 2006, 02:25:39 pm »

Dzis bylem w sklepie z elektronika. Nowiutki laptop z nizszej polki czyli ACER 40GB HDD, 256MB RAM, 1.5GHz mozna kupic za 2 tygodnie pracy przy minimalnej placy (379 funtow)... Ja bralem w Polsce kredyt na 5 miesiecy zeby kupic laptopa  :smileyogre:
Zapisane

Duch Nyi

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1104
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany od 1 czerwca
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 10, 2006, 04:36:13 pm »


  pogadajmy o czymś powaznym

    .. Nekho, dupeczki są fajne tam ?
 
  P.S. Wyślij mi kartkę  :P
Zapisane
Wywróżę Ci wszystko czego pragniesz