Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 39776 razy)

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #60 dnia: Kwietnia 02, 2007, 09:19:53 am »

ok...
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #61 dnia: Września 26, 2008, 08:31:45 pm »

Ok, czas ozywic watek.

Ostatnio dorwalem od kuzyna kilka ksiazke Borisa Akunina. Mam na mysli "Przygody Erasta Fandorina". Cykl ksiazek detektywistycznych. Bardzo fajnie sie czyta, polecam :)
Zapisane

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #62 dnia: Września 26, 2008, 09:35:45 pm »

to ja moze cos od siebie :P

Cykl "Księga Nowego Słońca" - Gene Wolfe (Fantastyka)

Cykl "Troja": "Pan Srebrnego Łuku", "Tarcza Gromu", "Upadek królów" - David i Stella Gammell (Powieść historyczna/ Fantastyka)

Na poczatku topicu Dude polecal Dana Simmons'a i jego "Illion" i "Olimp". Wydawnictwo  MAG wydaje cykl Hyperiona, z ktorego to owy autor zasłynął (pierwszy tom "Hyperion" wyszedl co prawda przed rokiem), a jakos niedawno pojawila sie druga czesc cyklu pt. "Upadek Hyperiona", mysle, ze tez warto przeczytac.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2008, 09:40:33 pm wysłana przez Santh »
Zapisane

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #63 dnia: Września 26, 2008, 09:51:11 pm »

David i Stella Gammel? Hmmm :)

Moze sie skusze, bo Pana Davida cieplo wpominam, fajnie sie jego ksiazki mnie czytalo :D
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #64 dnia: Września 26, 2008, 10:42:04 pm »

Wolfe jest dobry.
Simmons to klasa sama w sobie.
Do 'Troi' Gammella sie przymierzam od jakiegos czasu, ale poki co powstrzymuje mnie cena tych ksiazek (ladna twarda okladka jest fajna, ale ja jestem tylko biednym studentem ;))

Akunina nie lubie.

Ja ostatnio czytam cykl 'Swiat Rzeki' ('Riverworld') P.J. Farmera, wznowiony przez Maga. Do tej pory ukazaly sie 3 ksiazki tworzace glowny cykl:
'Gdzie Wasze Ciala Porzucone'
'Najwspanialszy Parostatek'
'Mroczny Wzor'
Pozostale 3 poki co nie ukazaly sie jeszcze w naszym pieknym kraju.
Cykl to dobre s-f (ale lekkie, nietechniczne, wiec nie tylko dla hardkorowych fanow gatunku). Blurbow nie bede przepisywal, zainteresowani sami sobie znajda w googlach. :)

Z innych pozycji bardzo dobry jest W. Pielewin. Ja czytalem 'Empire V' i 'Generation P'. Obie bardzo dobre, choc druga bardziej dla fanow prozy rosyjskiej i samego autora. 'Empire V' z kolei z racji fabuly o wampirach powinna bardziej wpasowac sie w gusta osob odwiedzajacych to forum. ;) Ostrzegam jednak, ze to nie jest fantastyka, a bardziej postmodernizm.

Z przeczytanych w miare niedawno - 'Brudnopis' Lukjanienki. Bardzo przecietne czytadlo niestety. Jakos niedlugo ma wyjsc druga czesc 'Czystopis'. Pewnie przeczytam z ciekawosci, ale mimo wszystko jak ktos bedzie sie wahal nad kupnem, to mysle, ze spokojnie moze zatrzymac 30 zlotych i kupic cos innego.

Wiecej gdzechow nie pamietam, jak sobie przypomne cos ciekawego ostatnio przeczytanego to dopisze.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2008, 10:44:18 pm wysłana przez Pudel »
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

ThorR

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 735
  • ThorR
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #65 dnia: Września 28, 2008, 09:10:32 am »

Pojawila sie tez kolejna nowelka Eriksona o przygodach Nekromantow "Mety Konca Smiechu"
Zapisane
ThorR
Gangrel Elder of Wrocław

"No army may enter that land
That is protected by polish hand"

niksa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #66 dnia: Października 23, 2008, 06:19:53 pm »

fajny jest Pielgrzym Paulo Coelho.
Zapisane

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #67 dnia: Października 23, 2008, 10:44:36 pm »

tak subiektywnie stwierdze, ze pielgrzym srednio mi do gustu przypadl. Wyrazenie tej opinii kosztowalo mnie niemalze zycie, gdyz siostry chcialy mnie ukrzyzowac ^^ niby to madre, niby fajne, ale wedlug mojej skromnej osoby ksiazka co ma mniej niz 300 stron to nie ksiazka ^^
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #68 dnia: Października 23, 2008, 11:05:04 pm »

wedlug mojej skromnej osoby ksiazka co ma mniej niz 300 stron to nie ksiazka ^^

A wedlug mnie taka co ma brzydka okladke to tez nie ksiazka. ^^ :P
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #69 dnia: Października 24, 2008, 11:29:43 pm »

ta, cos w tym jest ^^ ale wiesz ziom, z czasem okladki zmieniaja a  tresc rzadko kiedy dostaje boosta w ilosci stron :D
Zapisane

Boboosh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 24, 2008, 06:37:21 am »

A nie macie wrażenia, że we wszystkich swoich książkach Coelho podaje prawdy "życiowe" na srebrnej tacy, w postaci łatwo przyswajalnego batonika proteinowego? mnie to osobiście mierzi...
Zapisane
thou shall not create the sire...

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 24, 2008, 07:15:41 pm »

Przeczytałem tylko kilka książek Coelho ale nie zgodze się, że wszystko jest wyłożone jak na tacy, zależy od książki. Mnie osobiscie to nie mierzi, najbardziej podstawowe rzeczy są często najtrudniejsze do zrozumienia i trzeba tłuc do głowy :)
Zapisane
PVP Team

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 24, 2008, 10:41:28 pm »

to co powiedzial mirumo, plus - na postrzeganie ksiazek Coelho wplywa niestety to, ze sa one bardzo znane i popularne, otoczone jakas dziwna i niezrozumiala dla mnie, sztucznie wytworzona mistyka, a ich czytelnicy z reguly maja poczucie bycia lepszymi, bo zrozumieli jakies prawdy ostateczne. gdyby nie cala ta gowniana otoczka, pewnie wielu z was zupelnie inaczej postrzegaloby jego ksiazki. mi osobiscie sie podobaja, z takich a nie innych wzgledow (i nie wszystkie), i bynajmniej nie dostaje orgazmicznego objawienia na sam ich widok.
a umiejetnosc przekazania podstawowych wartosci, ktore tak naprawde sa dla nas wazne, to bardzo dobra cecha. zastanawia mnie ilu "wyznawcow" Coelho tak naprawde rozumie o czym ten gosc pisze.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Boboosh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 401
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #73 dnia: Listopada 25, 2008, 12:21:20 am »

Mi po prostu przeszkadza forma, treśc i temat jaki jest taki jest. Porównując do takiego Dostojewskiego czy Remarque'a książki Colelho są po prostu za proste w odbiorze, nie pozostawiają za wiele miejsca na interpretację. A tym bardziej te od 11 minut (czy jakoś tak, nigdy nie pamiętam tytułów) wzwyż, pisane na mój gust na jedno kopyto. Temat jak najbardziej piękny i ważny, tylko, nie wiem czy się ze mną zgodzicie, czy nie jest tak, że zbyt proste dojście do pewnej "prawdy", wniosków, nie prowadzi do tego, że szybko zapominamy o co chodzi? Na mój gust, o dobrej książce świadczy to, że zmusza do przemyśleń.

Dude, dla mnie właśnie to łopatologiczne przekazywanie pseudo prawd stworzyło tą "mistykę".

Przebrnąłem chyba tylko przez niecałe 100 stron pielgrzyma bo w pewnym momencie poczułem się religijnie indoktrynowany a to mi się nie widzi :P :smileyevil:
Zapisane
thou shall not create the sire...

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #74 dnia: Listopada 25, 2008, 10:14:01 am »

ale ksiazki Coelho sa na raz tak naprawde, wcale go nie bronie, mowie ze daje rade. Porownanie do np Dostojewskiego to jak porownywanie jablek do obierow, to jest po prostu inna liga.
niektorych prostota razi, innych nie, mnie tu nie rusza. spojrz tez na to z innej strony - w dzisiejszych czasach do wielu ludzi trzeba mowic prosto, bo inaczej nie zrozumieja :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6