Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 6

Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 39767 razy)

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Książki
« dnia: Maja 24, 2006, 09:39:59 am »

mam maly problem,
jezdze autobusem na uczelnie co zajmuje okolo 30 minut (lub wiecej) w jedna strone, i musze przez ten czas cos czytac,
co moglibyscie polecic :D

ogolnie sam moge polecic ksiazki takie jak
seria Twardokeska : Brzezińskiej (zmijowa harfa, zbojecki gosciniec, i ostatnia kielich hiba)
pozatym Mordimer Maderdin, (sluga bozy, mlot na czarownice, miecz aniolow)- bardzo dobra seria
pozatym skocznyla sie juz seria Kinga o rewolwerowcu (Mroczna wieza), jest to jedna z lepszych serii jakie czytalem
teraz czytam Pieklo i szpada (F. W. Kresa) - jesli ktos lubi klimaty Monastyru, to napewno spodoba mu sie ta ksiazka.

oczywiscie ksiazki typu Kod L. da V i Anioly i demony, mam tez juz za soba :D
niestety nie wiem czy polecic wam Kossakowska "Siewca wiatru" poniewaz jest .... dosc oklepana, anioly demony wojna z pieklem ... takie tam bajery dos popularne dzisiaj

a na sam koniec zostawilem najlepsze... gdyz:
seria komiksow Sandman- nie ma lepszego komiksu ... poprostu nie istnieje ... jesli macie chwile czasu proponuje wpasc do empiku i poczytac chocby przy pulkach :D
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 24, 2006, 11:09:02 am »

może czarna kompania lub seria o garrecie :?: fajne są całkiem a koleś autor nazywa sie Glan  Cock czy Glen Cook :P  :smileysmoker: :smileysmoker: :smileysmoker: :smileysmoker: :smileyermm: :smileyermm: :smileybeard:
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 24, 2006, 11:28:39 am »

Wez sie za calego Kresa. Seria Pieklo i Szpada ma swoj urok, ale to nie sa najlepsze ksiazki jakie kiedykolwiek napisal. Polecam Krola Bezmiarow i Pania Dobrego Znaku - obydwie sa czescia tzw. Ksiegi Calosci, aktualnie skladajacej sie z 7 czesci.
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 24, 2006, 02:41:07 pm »

mam maly problem,
jezdze autobusem na uczelnie co zajmuje okolo 30 minut (lub wiecej) w jedna strone, i musze przez ten czas cos czytac,
co moglibyscie polecic :D
na 30minutowe przejażdżki to przygody Jakuba Wędrowicza autorstwa Pilipiuka ("Kroniki Jakuba Wędrowycza", "Czarownik Iwanow", "Weżmisz czarno kure..." i "Zagadka Kuby Rozpruwacza") Są tam krótkie opowiadania, można się nieźle pośmiać, zawsze jak jestem na mieście i muszę się błąkać, to zaglądam do Empiku i sobie czytne pare...
jak już jesteśmy przy Fabryce Słów, to trylogia Achaja autorstwa Ziemieńskiego
Przydogy Inkwizytora autorstwa Piekary (nowa wizja chrześcijaństwa - Jezus po ukrzyżowaniu zszedł z krzyża i tępił grzeszników, po czasie powstała św. Inkwizycja, a książki są o jednym z inkwizytorów) jak na moje poczucie humoru, super.

Orson Scott Card "Gra Endera" the best book ever :P moja ulubiona ksiązka, czytałem ją już parenaście razy i ciągle nie mam dość... Jeszcze "Glizdawce" tego samego autorstwa

Wydawnictwo ISA, przygody Drizzt'a Do'Urdena R.A. Salvatora (Na trylogi mrocznego elfa opierałem się podczas matury ustnej z polskiego :D ), czy też seria Wojna Pajęczej Królowej...
z ISA to jeszcze serie Blizzarda, nie są to super książki, ale fanom WarCrafta, StarCrafta i Diablo polecam

Nie mówie tu o klasykach jak Świat Dysku Pratchetta, czy też o literaturze Sapkowskiego...

Z bardziej realnych to Agatie Christie (kryminały)

oczywiscie ksiazki typu Kod L. da V i Anioly i demony, mam tez juz za soba :D

Przereklamowane gówno...

niestety nie wiem czy polecic wam Kossakowska "Siewca wiatru" poniewaz jest .... dosc oklepana, anioly demony wojna z pieklem ... takie tam bajery dos popularne dzisiaj
Tam nie ma wojny w piekłem, tylko z czymś anty :P nie pamiętam, haha i tam się łączy lucek z archaniołami, aby pokonać tego antykreatora (przeciwieństwo Boga).
Osobiście uważam, że to jest naprawde dobrze zmarnowany czas ;)

« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2006, 02:43:00 pm wysłana przez Santh »
Zapisane

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 24, 2006, 03:17:13 pm »

jak już jesteśmy przy Fabryce Słów, to trylogia Achaja autorstwa Ziemieńskiego
Achaja ssssssie. Slabiutka jest ta pozycja, naprawde nie wiem co ludzie w niej widza.

Cytat: Santh
Przydogy Inkwizytora autorstwa Piekary (nowa wizja chrześcijaństwa - Jezus po ukrzyżowaniu zszedł z krzyża i tępił grzeszników, po czasie powstała św. Inkwizycja, a książki są o jednym z inkwizytorów) jak na moje poczucie humoru, super.
On juz o tym pisal to sa wlasnie przygody inkwizytora Mordimera. :>

Cytat: Santh
Wydawnictwo ISA, przygody Drizzt'a Do'Urdena R.A. Salvatora (Na trylogi mrocznego elfa opierałem się podczas matury ustnej z polskiego :D ), czy też seria Wojna Pajęczej Królowej...
z ISA to jeszcze serie Blizzarda, nie są to super książki, ale fanom WarCrafta, StarCrafta i Diablo polecam
Ja nie chce nikogo obrazac, ale - omg! czlowieku, co Ty czytasz? Przeciez to sa smiecie. :shock: Salvatore powinien umrzec juz ze 20 lat temu zeby nie pisac jeszcze wiekszej ilosci badziewia.

Cytat: Santh
Nie mówie tu o klasykach jak Świat Dysku Pratchetta, czy też o literaturze Sapkowskiego...

Z bardziej realnych to Agatie Christie (kryminały)
O, a tu dobre. Dziwne.
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 24, 2006, 03:29:10 pm »

Salvatore...kwestia gustu, osobiscie nie lubie ksiazek pisanych na zamowienie wydawcy, a tak niestety powstala opowiesc o Drizzcie
ciezko cos polecic jesli nie wiemy co czytales
zaczne od klasyki - myknij sobie cala Diune Franka Herberta
albo idz do ksiegarni i kup wszystkie ksiazki Phillipa K. Dicka jakie znajdziesz :)
jak chcesz cos lzejszego ale z fajnym klimatem, polecam Davida Gammela (raczej sie nie zawiodlem do tej pory)
z lzejszych - Dave Duncan (trylogia o krolewskich fechmistrzach)
moze "Amber" Rogera Zelaznego (jak znajdziesz, wiem ze cos przedrukowali, ale calosc to teraz chyba tylko w antykwariatach)
bardzo polecam Dana Simmonsa (autora Hyperiona, jak nie czytales to nadrabiaj) - Ilion, i kontynuacja, Olimp (niedawno ukazalo sie w Polsce), ksiazka ostro zakrecona, ale naprawde dobra
wstepnie tyle
pozdro
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 24, 2006, 03:36:33 pm »

Cytat: Santh
Przydogy Inkwizytora autorstwa Piekary (nowa wizja chrześcijaństwa - Jezus po ukrzyżowaniu zszedł z krzyża i tępił grzeszników, po czasie powstała św. Inkwizycja, a książki są o jednym z inkwizytorów) jak na moje poczucie humoru, super.
On juz o tym pisal to sa wlasnie przygody inkwizytora Mordimera. :>
o, nie doczytałem...

Cytat: Santh
Wydawnictwo ISA, przygody Drizzt'a Do'Urdena R.A. Salvatora (Na trylogi mrocznego elfa opierałem się podczas matury ustnej z polskiego :D ), czy też seria Wojna Pajęczej Królowej...
z ISA to jeszcze serie Blizzarda, nie są to super książki, ale fanom WarCrafta, StarCrafta i Diablo polecam
Ja nie chce nikogo obrazac, ale - omg! czlowieku, co Ty czytasz? Przeciez to sa smiecie. :shock: Salvatore powinien umrzec juz ze 20 lat temu zeby nie pisac jeszcze wiekszej ilosci badziewia.
WPK i seria Blizzarda nie są autorstwa Salvatore. WPK pomysłu Salvatora, ale autorów jest paru...
i nie wiem jak można nazywać dnem Człowieka, który jest współtwórcą świata FR

o gustach się nie rozmawia... ja nie trawie np. Browna, Tolkiena i tej Rowling :P

co tam jeszcze:
Harry Harrison - Stalowy szczór,  itp.
Frank Herbert - Dune (Dude mnie uprzedził)
Zbigniew Nienacki - Przygody pana Samochodzika :D
Stanisław Lem - wszystko co wpadnie w łapy...

jak już widze Dicka to mi się jeszcze Dukaj (też bardzo dobrze pisze) kojarzy nie wiadomo czemu...

Edit:
bardzo polecam Dana Simmonsa (autora Hyperiona, jak nie czytales to nadrabiaj) - Ilion, i kontynuacja, Olimp (niedawno ukazalo sie w Polsce), ksiazka ostro zakrecona, ale naprawde dobra

już to pare razy słyszałem... chociażby:
Cytuj
No to też dorzucę miodzik do polecenia: Dan Simmons 'Illion' i 'Olimp' - jedno z najbardziej porytych esefów jakie czytałem.
ale nie mogę dostać tych pozycji...
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2006, 03:50:42 pm wysłana przez Santh »
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 24, 2006, 03:54:19 pm »

nie wiem gdzie mieszkasz, ale obie ksiazki Simmonsa (Ilion i Olimp) leza sobie kulturalnie w kazdym empiku i czekaja na wziecie :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 24, 2006, 03:57:45 pm »

Bydgoskie empiki są zacofane :P jak polecili mi to, to nie mogłem znaleźć tego na półkach w obu bydgoskich empikach, może już jest, nie wiem, ale około miech temu jeszcze nie było, albo wszystko poszło... bynajmniej będę musiał się udać ponownie, bo mi się przypomniało o chęci zakupienia po Twoim poście :D
Zapisane

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 24, 2006, 03:58:12 pm »

ksiazki Salvatore sa w sumie jak telenowele brazylijskie ale mozna je poczytac gdy masz dosyc ambitnej lektury i chcesz ksiazke ktorej tresc znasz ogladajac ogladke, czytajac tutul i imie glownego bohatera a pozniej juz wesolo pochlaniasz papke albo i nie - bo w sumie nie musisz. tak niestety jest ze zdecydowana wiekszoscia ksiazek pisanych pod systemy RPG, a co do swiata FR to nie jest wcale lepszy od swojego autora.

ja moge polecic pozniejsze pozycje Mike'a Resnicka (nie tego od pozycji "halliday-resnick" :D) bardzo przyjemne SF a szczegolnie ksiazke "Mroczna Pani"
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 24, 2006, 04:03:05 pm »

ksiazki Salvatore sa w sumie jak telenowele brazylijskie ale mozna je poczytac gdy masz dosyc ambitnej lektury i chcesz ksiazke ktorej tresc znasz ogladajac ogladke, czytajac tutul i imie glownego bohatera a pozniej juz wesolo pochlaniasz papke albo i nie - bo w sumie nie musisz. tak niestety jest ze zdecydowana wiekszoscia ksiazek pisanych pod systemy RPG, a co do swiata FR to nie jest wcale lepszy od swojego autora.
Wrota Baldura, to jest naprawde dno :P
Ale Salvatorowi brakuje sporo do Rowling... ;) z resztą to jest właśnie taka papka robiona pod czytelnika, żeby człowiek nie musiał myśleć przy czytaniu, ale mi się papka w wykonaniu Salvatora podoba :P

OT: z resztą zawsze lubiłem wszelkiego rodzaju kleiki
Zapisane

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 24, 2006, 04:31:09 pm »

z tego co pisaliscie to niestety wiekszosc mam za soba tez ;/
tylko Dude narazie wprowadza nieznane ... :D
co do salvatore poza trylogia Drizta przeczytalem jeszcze 4 z 5 demona ... i ... mozna przeczytac dla zabicia czasu w autobusie :D
wedrowycza skonczylem na drugim tomie i jakos nie mam od kogo pozyczyc
a'*cenzura*a no jest fajnych kilka patentow ale ciesze sie ze skonczylem na 2 czesci :D
Dune niestety tylko pierwsza mialem okazje przeczytac
kresa czytalem jeszcze trzy ksiazki nie pamietam tytulow ale byly zaliczane do najlepszych (jedna o wojnie kotow z sepami i pozyczonych oczach, o 3 siostrach piratach i takie tam inne :D )
partchetta mozna czytac zawsze, aczkolwiek wczesniej trzeba przeczytac wszystko co moze sie z tym wiazac, nie wiem czy ktos z was czytal "Panowie i damy" ale jesli tak to obowiazkowa lektura jest rowniez Sen nocy letniej Szekspira :D , inaczej duzo sie traci :D

teraz musze jeszcze przebrnac przez pieklo i szpade, a w kolejce czeka tez Wit Szostak "wichry smoczogor" cokolwiek to jest :D
godnymi polecenia jeszcze z mojej strony sa ksiazki swiata cyberpunku, samego Johnego Mnemonica nie czytalem ale wszystkie ktore dzieja sie dookola sa naprawde swietne, typu Graf Zero

no to kolejny bedzie pewnie simmons
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2006, 05:23:25 pm wysłana przez Innsmouth indweller Marchewa »
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 24, 2006, 05:14:29 pm »

ale jesli tak to obowiazkowa lektura jest rowniez Sen nocy letniej Hamleta, inaczej duzo sie traci :D
hmm... nie wiem, mówisz "Sen nocy letniej" autorstwa Hamleta, czy jak? :)

Wit Szostak "wichry smoczogor" cokolwiek to jest :D
jeśli to, to o czym myśle (wydawnictwo Runa?), to osobiście nie polecam, nudne strasznie mi się wydało :P
Zapisane

Miki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
    • Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
Odp: Książki
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 24, 2006, 05:42:19 pm »

GORĄCO polecam Rapsodie Elizabeth Haydon! Świetna saga fantasy, wyd. MAG.  :smileyevil:
Zapisane
Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
www.drob-wet.pl

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 24, 2006, 06:09:50 pm »

hiba nie czytalem tylko ostatniej czesci ... ma ciekawe postacie ... ale nic pozatym ... przypomina mi troche goodkina i tak jak cala saga miecza prawdy jest poprostu ... conajwyzej dobra, tak rapsodia jest o tyle lepsza ze nie ma ciagle walki (tylko) o milosc kochankow ...
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort
Strony: [1] 2 3 ... 6