Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 39779 razy)

silverrobert

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 24, 2006, 09:09:48 pm »

Ja polecam tworczosc Josepha Hellera a w szczegolnosci "Paragraf 22". Mocna ksiazka.
Zapisane

Bitches love lazors.

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 24, 2006, 09:25:38 pm »

a ja sie wylamie i dorzuce komiksowo:
cokolwiek ci w lapki wpadnie alana moore'a - w moich oczach gosc jest geniuszem
wyszlo tego troche u nas, ale nie wiem jak jest z tlumaczeniami
na pierwszym miejscu polecam watchmen
dalej v for vendetta, the league of extraordinary gentlemen, z krootszych rzeczy batman - killing joke, z dluzszych marvelman (lub miracleman, zalezy gdzie wydane)
ale co ja bede wymienial, w jego ujeciu nawet swamp thing mi sie podobal :D
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 24, 2006, 10:01:39 pm »

no ogolnie komiksy marvela sa super :D
teraz w calej serii SwiataKomiksu pojawiaja sie Sandmany (Gaimana), jest on hiba najlepszym tworca jakiego swiat nosil co do komiku, jego tez jest komiks o tytule A.D. 1602  bardzo fajny komiks przenosi prawie wszystkie postacie znane ze swiata marvela (spider-man, x-men, fantastic 4, itp) do roku 1602 :D
pozatym bardzo lubilem stara serie batmana ... teraz juz niestety nie zdarzylo mi sie znalezc komiksu w ktorym byl by utrzymany taki klimacik (fakt ze tych ostatnich nie przegladalem az tak wnikliwie :D )
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 24, 2006, 10:20:48 pm »

teraz w calej serii SwiataKomiksu pojawiaja sie Sandmany (Gaimana), jest on hiba najlepszym tworca jakiego swiat nosil co do komiku, jego tez jest komiks o tytule A.D. 1602  bardzo fajny komiks przenosi prawie wszystkie postacie znane ze swiata marvela (spider-man, x-men, fantastic 4, itp) do roku 1602 :D
tej dyskusji wolalbym uniknac ;)
poczytaj moore'a i pogadamy 8)
A.D. 1602 calkiem calkiem, moim faworytem stamtad fury :D
swoja droga to moore'a kiedys marvel wq...rzyl, bo mu nie dali wydac marvelmana w stanach pod ta nazwa, stad drugi tytul, miracleman :)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 25, 2006, 11:27:46 am »

No Moore'a polecam. Straznikow czytalem po polksu i komiks zamiata. Vendetta tez jest po polsku, wiec mocno polecam. Liga jest ciekawa, o wiele lepsza niz ekranizacja, zreszta Moore ma pecha do Hollywood.

Gaiman wiadomo.

Zaleznie od preferencji Kaznodzieja moze lub moze sie nie podobac. Tak czy siak dosc ciekawe, tylko te *cenzura*i lecace z kazdej kartki. Ech Ennis ;P

Z ksiazek to polecil bym na pewno Henryego Kuttnera. Gosc pisal glownie krotkie pokrecone i humorystyczne opowiadania. Naprawde niezla zabawa w klimacie SF.

Z Zelaznego bym polecil jeszcze Pana Swiatla i Stwory Swiatla i Ciemnosci bedace ciekawymi postmodernistycznymi (hihi) historiami opartymi odpowiednio na egipskiej i indyjskiej mitologii.

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 25, 2006, 10:04:42 pm »

a wracajac do ksiazek z nowszych rzeczy polecam richarda morgana i altered carbon, broken angels, woken furies
dwie pierwsze wyszly podobniez u nas
naprawde warto :) (co prawda trzeciej jeszcze nie czytalem, ale slyszalem pochlebne recenzje ludzi ktoorzy podrzucili mi dwie pierwsze  8) )
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 25, 2006, 10:28:04 pm »

a wracajac do ksiazek z nowszych rzeczy polecam richarda morgana i altered carbon, broken angels, woken furies
dwie pierwsze wyszly podobniez u nas
naprawde warto :) (co prawda trzeciej jeszcze nie czytalem, ale slyszalem pochlebne recenzje ludzi ktoorzy podrzucili mi dwie pierwsze  8) )

ja mam pierwsze dwie, w wersji polskiej + siły rynku, również polecam ;)
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 26, 2006, 03:32:49 pm »

a wracajac do klasyki:
Stanislaw Lem "Cyberiada" (wlasnie zakupilem) - swietna sprawa, seria krotkich opowiadan, zasmiewam sie do rozpuku :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 26, 2006, 03:49:12 pm »

O wlasnie. Oczywiscie polecalbym KInga na dlugie zimowe jazdy ;), ale nawet jak nie przepadasz za horrorowatymi klimatami w ksiazkach, jest jedna rzecz Kinga, ktora musowo trzeba przeczytac - Wielki Marsz. Naprawde ciekawa i inteligentna krytyka amerykanskiego stylu zycia i reality shows.

Polecam!!!

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Diabełek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 03, 2006, 11:02:54 pm »

Z komiksów polecam "Transmetropolitan"  :D Oprócz tego Lobo (niez zyje beztroska przemoc i specyficzny humor) szczególnie nowe wydanie, krótkie toto, wydawane w małych zeszycikach ale w taniej ksiazce za 50 groszy  :)

Z ksiązek popieram Dude'a, Philip K Dick jest swietny, robiłem z niego prezentacje na mature  :D
Ziemiomorze Ursuli Le Gunn jest fajne. Poza tym James Calwell: "Shogun", "Tai Pan", "Król Szczurów" i "Noble Hause" (koniecznie w tej kolejności, choc ksiązki nie są jednym cyklem).
Polecam tez Toma Clancy'ego (czyta sie przyjemnie) szczególnie "Tecza Sześć".
Fajne są tez ksiązki Cliva Cusslera ale jest ich tyle ze nie wymienie tytułów (a do połki nie chce mi sie biegac ;)
Z nowych ksiazek mozesz sprobowac "Po Słowiczej Podłodze" całkiem dobra pozycja.
Jako ze lubisz Malki, mozesz sobie "Ulissesa" poczytac w autobusie, ewentualnie "Silmarilion" (3 razy czytałem i ciągle nie wiem kto jest tam kim  :alien: )
Zapisane
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu
R'lyeh wgah'nagl fhtagn!
Lôro quer biscoito!

Duch Nyi

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1104
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 05, 2006, 12:21:15 pm »


 z fantasy :             Nałkowska "Medaliony"
 z science fiction :    Stelmach, Sarkowicz "Teoria i filozofia prawa"
 
Zapisane
Wywróżę Ci wszystko czego pragniesz

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 05, 2006, 04:24:38 pm »


 z fantasy :             Nałkowska "Medaliony"
 

z lekka kiepski zart stary
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 05, 2006, 07:32:55 pm »

lol
A żeby nie było ,że offtop...
Czytam sobie teraz opowiadania zebrane pana Philipa K.Dicka , są to opowiadania z lat 1954-1963 , całość nosi tytuł "My zdobywcy".
Polecam wszystkim fanom tego autora, naprawde przyjemnie się czyta kilkunasto stronicowe opowiadanka i rozpoznaje w nich zalążek większych dzieł. Jest jeszcze "Raport mniejszości" i urocze opowiadanie ,które Dick pisze o sobie  :twisted:
Zapisane
PVP Team

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 05, 2006, 09:42:51 pm »

innymi slowy kupiles gorsza, nowsza wersje. Inny zbior opowiadan Dicka, pelniejszy, zatytulowany jest "Opowiadania Najlepsze" (wiekszosc pokrywa sie z tymi w "My Zdobywcy", ale jest o pare sztuk wiecej)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 05, 2006, 11:01:56 pm »

Nie kupiłem tylko odnalazłem w bibliotece, poszukam również "tych najlepszych"  :wink: :lol:
Ale z uwagi na to ile tego wszystkiego Dick napisał podejrzewam ze w innych zbiorach jest rowniez duzo ciekawych wizji  :twisted:
Zapisane
PVP Team
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6