Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Herosi V  (Przeczytany 21196 razy)

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Herosi V
« dnia: Maja 25, 2006, 11:29:24 am »

Polska premiera jeszcze przed nami (chyba), ale na pewno ktos juz dopadl pirata. Wrazenia?

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Pinapple

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 25, 2006, 12:39:46 pm »

Very Very good. Idealne połaczenie trójki i tych elementów które były fajne w 4.
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Herosi V
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 25, 2006, 01:20:16 pm »


A można dokładniej? Ja tyż jestem zainteresowany. Właśnie, miast wreszcie zabrać się za angielski, właśnie gram w trójkę. Nie ukrywam, że dopiero jakieś trzy miesiące, bo wcześniej tylkow The Settlers gierzyłem. I gra się bardzo fajnie. Co prawda, komputer oszukuje jak może, ale i tak jest dobrze. Tylko ciężko się gra jak czarować nie można - komputer wykorzystuje to bezwzględnie.

A odnośnie piątki, to ile mamy tam lvls stworków? Ja wiem, że pewnie dalej siedem, bo ciężko cosik tu dołożyć (nie grałem nigdy w IV, bo ponoć tragedia), ale czy zrobili 1.3, czy dalej tylko do dwóch można takiego szkieleta?
Zapisane

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 25, 2006, 01:52:20 pm »

gwoli informacji H3 mialo 14 vl stworow (Abażur Dragon mial lv14), mozna to chyba sprawdzic gdzies w map editorze
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Herosi V
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 25, 2006, 01:58:37 pm »

A no, ale ja jeszcze edytora nawet nie odpaliłem.

Jak wiadomo, zubożały gracz miał do dyspozycji tylko siedem Lvls.
Ale, w związku z pawłowym info, moje pytanie jest jeszcze bardziej zasadne.
To ile mamy, my gracze, i ile jest ich tak z grubsza w V? Anybody???

I dlaczego ja muszę się męczyć z wersją polską (lub ruską)?
Skąd wy bierzecie giery po angielsku???
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2006, 02:00:38 pm wysłana przez SLAVE »
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 25, 2006, 02:02:14 pm »

Dalej mamy w zamku siedem poziomow jednostek. http://jaskinia.celestialheavens.com/h5/ dla wiekszej ilosci informacji.

Slave jak grasz w 3 to polecam In the Wake of Gods, swietny suplement zrobiony przez Rosjan, calkowicie nowa gra. Komputer oszukuje, ale z dobrym graczem i tak nie ma szans, wiec oszukiwanie przynajmniej zrownouje szanse :)

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Re: Odp: Herosi V
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 25, 2006, 02:04:03 pm »


Slave jak grasz w 3 to polecam In the Wake of Gods, swietny suplement zrobiony przez Rosjan, calkowicie nowa gra.


Mam, ale działa.... no niemal nie działa. Masz wersję, w której można rozegrać wszystek kampanie?
Zapisane

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 25, 2006, 02:09:38 pm »

slave google will make you frep !!

a moje h3 z pelnym wyposarzeniem (WoG included) juz kilka lat na moim dysku lezy - wersja angielska ofkoz

procarzom mowimy NIE!
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 25, 2006, 02:52:11 pm »

wersją polską (lub ruską)?
Skąd wy bierzecie giery po angielsku???

ze sklepu, co to za pytanie? regulaminu działu nie czytales?
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 25, 2006, 03:24:50 pm »

Hehe, alpy (Vampire Lords) ci sie nie podobaly? No ty ty niedobry Ivilu ;P

A tak btw to byla jakos w ostatni czasie update'acja do WoGa?

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Heroes V
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 25, 2006, 04:06:33 pm »

wersją polską (lub ruską)?
Skąd wy bierzecie giery po angielsku???

ze sklepu, co to za pytanie? regulaminu działu nie czytales?

Toć ja nie sugeruję piractwa. Ale sklepów wiele, a polskie oferują wyłącznie gry po polsku, no chyba, że strzelaniny, etc. Zresztą, po kilku latach, łatwiej grę na Allegro kupić, niż u pirata znaleść. Problem jest jeden, i jedni i drudzy mają ciekawsze gry (pokroju HM&M III) wyłącznie po polsku. Przynajmniej ja nie znalazłem innych. Takoż samo, Baldur's Gate nie udało mnie się znaleźć w sklepach polskich (czy u kuternogi) w innej niż polska wersji językowej. Stąd pytałem się jak następowało.

Również moje pytanie do Sathriela było czysto teoretyczne, ale widzę, że jakaś inhibicja w narodzie, i wszystko co może się źle skojarzyć podlega przemilczeniu.

I, oczywiście, że nie kupiłbym giery za pięćdziesiąt złotych, o większych sumach nie wspominając. Ale, że zaraz od pirata? Ja swoich Herosów mam za darmo (jak Kara Saun :wink:).

EDIT:
A Vampire Lords są po prosty przegięte. Używam, czywiście, bo przecież Nekropolia jest najfajniejszą frakcją, ale jak na poziom czwarty, to przesadzeni wybitnie. Z zombiakami obronią każdy zamek. Bez zombiaków pewnie też, ale nie próbowałem, bo zombiaki niezbyt nadają się do walki na otwartej przestrzeni.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2006, 04:09:28 pm wysłana przez SLAVE »
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 25, 2006, 04:56:37 pm »

Sorry Slave. Nie widzialem Twego pytania. Co do kampanii t owlasnie dlatego pytalem o update, bo wiekszosc kampanii byla w wersji poczatkowej i mozna byl ozagarc misje lub dwie i po frytkach. Zreszta kampanie to akurat to co mi w WoG najmniej pasilo. Zakrecone jak domek slimaka. Zreszta jak, by kampanii w Herosach nie bylo i tak byla by to super gra dzieki multiplayowi, a to w WoG jest super.

O Alpach wspomnialem a propos tlumaczenia. No Nekroomanta (nie mylic z Nekhomanta, chcoiaz on tez) jest przegiety dzieki vampirom i Nekromancji wlasnie. A jak ktos jeszcze zlozy Kape Ciemnosci to szok ...

Sathriel

Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Pinapple

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 25, 2006, 05:15:48 pm »

No to pewnie was zmartwi(albo ucieszy) Ale nekro dostal pozadnie po jajach w 5. Koniec z armia 15000 szkieletow(teraz najwieksza jaka zgromadzilem to 2500  :D ). A i wampiry, mimo ze im umiejetnosci nie obcieli, sa slabsze poniewaz mocniejsze jednostki (5,6,7) poziom moga szybko sie z nimi rozprawic(oczywiscie w rozsadnych ilosciach). A i nie jest tak latwo zgromadzic armi np 200 wampirow.
Zapisane

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 25, 2006, 05:35:07 pm »

wlasciwie nie wiem co znaczy ostatnio ten WoG co to ja go sobie mam to ma juz kilka lat. wiec napisze jakie podniety dla graczy przygotowali nasi slowanscy bracia zza wschodniej granicy przy uzyciu edytora HEX'ow :

- Event Related Scripts (ERM) calkiem nowy rodzaj skryptu pozwalajacy oprogramowac samemu badz sciagnac z netu skrypty umozliwajace zmiane w grze doslownie wszystkiego, zestaw podstawowy zawiera kilkadzisiat najciekawszych zdanem autorow skryptow. jest to zwiazane z istnieniem calkiem nowych lokacji/budynkow/questow
 
- lv 8 units dla kazdego zamku

- wiele nowych jednostek takich jak Ghosts z HoMM2, Dracoliches czy Sorceress i inni

- nowy rodzaj jednostek - commander, czyli mily pan, pani lub trup ktory chodzi z nami i rozwija sie wraz z naszym bohaterem, commander bierze udzial w walce i moze tam rowniez zginac

- nowy  rodzaj jednostek - henchmen, ale w sumie nie wiem dokladnie co to jest bo wyglada dla mnie na przegiecie

- unit exp - Tak! teraz i nasze potworki dostaja rowniez ekspa wiec warto o nie dbac, doswiadczone potworki zyskuja zycie, pri stats, atak oraz rozne umiejestnosci drugorzedne (jak double atak czy no obstacle penalty i inne).

- unit artifact - banner. kazdy unit stack moze dostac specjalny artefakt-banner dajacy jej rozne zdolnosci w zaleznosci od wyboru gracza (np +50% exp czy +2 speed)

- mozliwosc nieograniczonej zabawy kompletnie za darmo

napewno cos przeoczylem ale to tak po krotce bylo. kampanie chyba sa kompletne wszystkie a jesli nie to na forum sa poprawki skryptow i wogole.

no i zapodam linke bo mnie to w sumie nie zaboli a na niektorych google dziala jak woda swiecona(bezalkoholowa) na moich kolegow :P

http://wakeofthegods.strategyplanet.gamespy.com/

Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Herosi V
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 25, 2006, 05:45:10 pm »

Jam jeszcze na sieci nie grał, i chyba nie prędko się zdecyduję, bo ja lubię popatrzeć tu i ówdzie, a grałem już z ludźmi w tematyce obeznanemi, i oni preferują 2 minuty. Z początku nie byłem w stanie zrobić połowy rzeczy przez ten czas, a nawet jak już zacząłem nadążać, to, moim zdaniem, gra na tym traci, bo nie można sobie tworzyć w wyobraźni nic poza tym co jest na planszy. Ruszyć się nie można, pozwiedzać, tylko trza się skupiać na rozbudowie armii. A, poza tem, takie rozpędki często przegrywają, bo nie patrzą, tylko atakują co się da. Z doświadczenia ecoAnarchisty wiem zaś, że na sieci wszyscy gnają przed siebie. Jak Eco zaczynał grać na sieci w Fallout Tactics, to nie obejrzał swoich ludzi, a już go atakowali. Eee, nie klimatyczne to.

W V na pewno będę chciał zagrać, tylko nie wiem kiedy. Zostało mnie jeszcze tyle trójki, że... Poza tem, trza czekać aż potanieje.

A odnośnie alpów, jeszcze, to ktoś się orientuje dlaczego tak a nie inaczej. W jakimś bestiariuszu były? Tłumaczom chyba wydawało się, że znają się bardziej na fantasy niż twórcy gry. Nie mówię, że nie, bo Treefolk/Ent pasuje mnie bardziej niż jakieś tam Dendroidy. A już Dragon Fly, to chyba pomyłka.

I jeszcze jedno, coby z tematem się nie minąć. Osobiście nie brakowałoby mnie, mówię w nawiązaniu do linka zapodanego, Hacka i kumpli. Moim zdaniem, najsłabsza frakcja III (nie licząc żywiołków).
Zapisane