Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Herosi V  (Przeczytany 21188 razy)

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Herosi V
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 25, 2006, 05:53:49 pm »

- lv 8 units dla kazdego zamku

A to ciekawe.  :shock:  A jakie?

- nowy rodzaj jednostek - commander, czyli mily pan, pani lub trup ktory chodzi z nami i rozwija sie wraz z naszym bohaterem, commander bierze udzial w walce i moze tam rowniez zginac

Mnie się tam nie spodobał. Wyłączyłem.

- nowy  rodzaj jednostek - henchmen, ale w sumie nie wiem dokladnie co to jest bo wyglada dla mnie na przegiecie

Dziwne, bo mnie się akurat henchmen spodobali. Nie są przesadzone.
Fajnie grają, ale nawet najsilniejszego można zrąbać.

- unit exp - Tak! teraz i nasze potworki dostaja rowniez ekspa wiec warto o nie dbac, doswiadczone potworki zyskuja zycie, pri stats, atak oraz rozne umiejestnosci drugorzedne (jak double atak czy no obstacle penalty i inne).

To akurat uważam za błąd. Kolejna okazja dla komputera do dokonania oszustwa. Jakoś nie wieżę w te mieczyki na drugi tydzień, bo ja muszę się natrudzić, żeby cokolwiek awansować. A i nagrywać muszę przed łączeniem oddziałów, bo przecież nie będę uczył się proporcji. 8)

- unit artifact - banner. kazdy unit stack moze dostac specjalny artefakt-banner dajacy jej rozne zdolnosci w zaleznosci od wyboru gracza (np +50% exp czy +2 speed)

Banner dobra rzecz. Wszystkom niemal zban(n)ował. Przegięte i tyle.

napewno cos przeoczylem ale to tak po krotce bylo. kampanie chyba sa kompletne wszystkie a jesli nie to na forum sa poprawki skryptow i wogole.

no i zapodam linke bo mnie to w sumie nie zaboli a na niektorych google dziala jak woda swiecona(bezalkoholowa) na moich kolegow :P

http://wakeofthegods.strategyplanet.gamespy.com/

 :P

Ale dzięki. Już wlazłem. Zaraz pościągam co trzeba, tylko musze wywalić coś z Incoming Folder.

Zapisane

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 25, 2006, 06:26:50 pm »


I jeszcze jedno, coby z tematem się nie minąć. Osobiście nie brakowałoby mnie, mówię w nawiązaniu do linka zapodanego, Hacka i kumpli. Moim zdaniem, najsłabsza frakcja III (nie licząc żywiołków).

z calego niezrozumialego postu ta czesc jest dla mnie nabardziej enigmatycza. ze niby moi koledzy to kiepszczaki ?

co do reszty to masz dzial 'features' gdzie wszystko jest napisane, a jak cos sie nie podoba to jak slusznie zauwazles mozna to wylaczyc, nawet unit exp.

a wszystkie te oszustwa kompa i tak nic mu nie pomagaja bo gra jest zdecydowanie za latwa nawet na impossible (pod warunkiem ze nie grasz na small map) a exp sie latwo zdobywa bijac wszystko co popadnie. a jesli juz cie to nieludzko boli to masz automatic combat.
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Herosi V
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 25, 2006, 06:38:41 pm »

 :lol:

A teraz chill-out.

Ten post powstał przed twoim poprzednim. Napisałem oddzielny komentujący twoją wypowiedż, z myślą, że tak wystarczy, że wszystko będzie jasne. Ale nie jest. To już tłumaczę:

Wypowiedź cytowana przez ciebie tyczy się postu Sathriela i, po trosze, Ananasa ( :wink:). Hack, to w niej Crag Hack (może przez dwa 'a', nie pamiętam dobrze). jego kumple, to w niej barbarzyńcy, których przez jakiś czas ma nie być w piątce, co wiemy z linku Sathriela.

No offence intended. 8)
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 25, 2006, 07:48:01 pm »

Ale t owlasnie o to chodzi, bo gra staje sie trudniejsza, bo komputer szybciej awansuje i wojsko kupuje z budek i zamkow juz wyszkolone.

Co do Alpow tto one sa z jakiejs mitologii, ale nei pamietam z jakiej. Sapek cos o tym pisal.

Henchmeni tez mnie nie uraczyli, ale commanderzy sa w kazdej grze :) SMieszne ludki, choc znowu przepowerzyli Nekhomante.

Sathriel
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2006, 07:50:09 pm wysłana przez sathriel »
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 25, 2006, 08:34:19 pm »

ja mam wlasna teorie na ten temat :D

jak upujesz dwellinga to na dachu mansiona pojawiaja sie 3 trumny, wiadomo ze po to aby wampiry mogly sie na dachu opalac - pelen luksus, i ja mysle ze z tych trumien jest widok na Alpy, albo maja w nich fototapete z alpami. a tak poza tym to nie wiem co macie do homo-dendroidow.
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Herosi V
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 25, 2006, 08:54:27 pm »


To chyba ironicznie, nie?

No bo Treefolk to takie sympatyczne stworzonko. Heartwood Treefolk, i tyle. Ent to z tych co to na wojnę szły.
Ale Dendroid? A właśnie... Co jest po Encie? Pewnie sam zobaczę, ale dopiero 2% gałęzi pozbierałem.

I jeszcze pytanie do piątkowiczów. Czy rozwinięcia z V pokrywają się choć nieco z wytworami WoG Teamu?
Zapisane

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 25, 2006, 09:39:39 pm »

kurde zagrasz to zobaczysz! :P jeny :P
nie no, dla mnie ta gra skonczyla sie na czesci 2giej, nie chce widziec pozniejszych :)
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 26, 2006, 11:36:12 am »

Raczej sie nie pokrywaja. Niestety (chyba) zaden z pomyslow tworcow WoG nie zostal wykorzystany przy tworzeniu piatki. Zreszta dosc sporo jest nowych jednostek (mroczne elfy haha) i pare zniknelo (nie ma behemothow?). Ale gra zbiera ogolnie pozytywne recencje, przewaznie w okolicach 4, 4+.

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 26, 2006, 11:52:27 am »

Ci Herosi to powiedzmy sobie takie polaczenie HoMM2 i HoMM3. Na pewno odstaje lata swietlne od czesci IV, ale czy przebija pamietna II to nie wiem. Narazie jestem w trakcie 2. kampanii i gra sie nad wyraz dobrze. Jednostki maja duzo umiejetnosci i w koncu nie liczy sie wylacznie masa, ale tez rozsadne wykorzystanie skilli.
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 26, 2006, 02:36:16 pm »

Odstaja od IV? W jakim sensie? Czworka byla totalnym cofnieciem sie w stosunku do jakosci oferowanej przez serie od poczatku. Moze sie myle, ale zdecydowana wiekszosc fanow serii nie polubila zbytnio czworki. Na ten temat moge dyskutowac godzinami <szuka chetnych> :evil:

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 26, 2006, 03:31:59 pm »

hmm...gralem w kazda czesc (i kazda skonczylem wraz z dodatkami) i kazda byla w pewnym sensie inna, jednak nadal to bylo to samo. pytanie czy chce mi sie grac w to jeszcze raz :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 26, 2006, 03:53:37 pm »

No wlasnie w tym problem, ze IV byla za bardzo inna. Wprowadzenie bohaterow do walki calkowicie zmienilo rownowage gry. Czesto wystarczylo miec dwoch bohaterow wypasionych w oddziale, zeby sami mogli zmlocic wszystko (szczegolnie jak to byli Chaosnicy ze Stealthem). No i podstawowa zaleta III, tryb multiplayer lezal w czworce, nie bylo mozliwosc tworzenia losowych map, a pole gry bylo duzo mniejsze przez wprowadzenie troj wymiaru.

W tym rzecz, V moze sie wielu wydawac zbyt podobna do trojki, ale fani serii beda tym zachwyceni.

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 26, 2006, 10:15:11 pm »

Odstaja od IV? W jakim sensie? Czworka byla totalnym cofnieciem sie w stosunku do jakosci oferowanej przez serie od poczatku. Moze sie myle, ale zdecydowana wiekszosc fanow serii nie polubila zbytnio czworki. Na ten temat moge dyskutowac godzinami <szuka chetnych> :evil:

Sathriel
Chodzilo mi o to, ze odstaje lata swietlne NAPRZOD. Czyli jest o dwadziescia klas lepsza. IV to kupa, zgadzam sie. ;]
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 26, 2006, 11:03:57 pm »

dla mnie wprowadzenie bohaterow w IV bylo ciekawostka, calkiem przyjemna imo, ale nie zmieniajaca wiele
tak naprawde gra jakos specjalnie inna nie byla
ale piatka...pewnie zagram, ale jak juz mi sie WoW znudzi :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 27, 2006, 11:10:50 am »

A to sorry Thilus. Zle zrozumialem.

Ad Dude. Niestety czesto herosi samodzielnie potrafili wygrywac walki. Tak bylo w Chaosie, gdzie dzieki Stealthowi mogles przejsc niezauwazony kolo jednostki dostajac za to 50.000 doswiadczenia a potem zabic ja za kolejne 100.000.

Bylo to ciekawe doswiadczenie wprowadzenie herosow do walki, ale w WoG komanderzy sie lepiej sprawdzali. Niie zmieniali tak status quo i bylo lepiej.

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania