Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Herosi V  (Przeczytany 21158 razy)

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 15, 2006, 01:31:10 pm »

Mirumo, a zauwazyles, zeby komputer robil jakies walki podczas gier tak jak w trojce?

No niestety AI komputerowych pzreciwnikow w Herosach nigdy nie bylo zbyt wysokie. W III grywam sam przecwi druzynie 7 komputerowych ludkow i przegram jedynie jak mi jakies swinstwo zablokuje zamek lub dojscie do jakiegos startegicznego surowca.

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 21, 2006, 11:00:05 am »

Herosi 5 sa cudowni w swojej herosowatosci ale neistety, bardzo niedopracowani. Gra wyszla mimo wszystko o 5-6 miechow za szybko. Cala nadzieja w paczach. Bogu dzieki, ze Nival poczyl sie odpowiedzialny i nie spoczal na laurach czyli tych chyba 750k sprzedanych kopii i naprawia bledy. Map editor bedzie w paczu. Random map generator bedzie w paczu. Mase bugow textowych naprawiaja w paczach, bledy map tez. Dodaja nowe mapy. Szlifuja Ai (taa, tworcy gry wiedza, ze ejst do dupy :P Teraz ja podszlifowali troche i juz troche lepiej sie sprawdza. Narzekacie na kompa? zagrajcie z kumplem. Oczywiste. A moze nie? Jednak nie, gdyz herosi 5 maja mase bledow w Mp. I zgadnijcie co? Naprawia to w paczu!  :smileyogre: ( http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.php?t=3387 http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.php?t=3274 polecam. ).

Oczywiscie sa jeszcze imba problems (imba = imbalance). Minowicie, tworcy gry stwierdzili, ze Academy jest najbardziej przegietym, 1337 zamkiem (BUHAHAHA) i zmienili ich jedyna skuteczna strategie w early game, a mianowicie golem + master gremilin.  teraz MG ma tylko jedno naprawianko na walke. smieszne. No ale gracze spamuja spamuja, testerzy pracuja, jeszcze 3-4 pacze i gra bedzie skonczona. Troche groteskowo to brzmi nie? ale coz, takie ejst zycie.

ale wracajac do meritum. mam o sobie zdanie wielkiego fana i fanatyka herosow, gralem we wszystko z wszystkim, od king's bounty. Najbardziej urzekli mnie herosi 3. polecam gre na najwyzszym stopniu trudnosci, trzeba sie niezle napocic.  Od lat w nich gram. Co do 5, imho mimo wszystkich swoich przywar jest to bardzo fajna gra ;) klimacik niezly, szkoda, ze setting zmieniony ale co tam, niech bedzie, fabula nigdy nei byla mocna strona herosow (ale za to m&m to jzu inna historia). Jak ich solidnie wypaczuja, dodadza 2 nowe zamki w doadtkach, pozbeda sie imby to bedzie to miod :) thumbs up
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 21, 2006, 01:12:45 pm »

Kukiel bracie :P

Problemy z balansem herosi mieli zawsze. Pomyslec wystarczy chocby o takim Nekromancie(przegietym zawsze, nawet w WoG). 3 zdecydowanie byla najlepsza czescia gry i najbardziej zywotna, a to wlasnie dzieki opcji losowego tworzenia map. Jesli dodadza to w patchu to bedzie ok :)

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 21, 2006, 01:14:50 pm »

Chcialbym przypomniec, ze w 3 na poczatku tez tej opcji nie bylo ;p Tak czy owak - tez mam nadzieje, ze jej nie skopia ;)
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 21, 2006, 01:53:44 pm »

cala nadzieja w dodatkach.

Cytat: sathriel
Pomyslec wystarczy chocby o takim Nekromancie(przegietym zawsze, nawet w WoG)

heh, chyba zalezy na jakich mapach. Na malych mapach nekromanta jest miazdzony przez stronghold i dungeon. Na moje to sa 2 najmocniejsze miasta w zakresie mapek malych do srednich. Nekromanta ma szanse na XL, gdzie ma szanse wylapac sporo szkieletow i wychodowac kolo 100-150 Vampire Lordow.

A co do wielkich plusow herosow 5. Padlo stwierdzenie, ze czary takie jak Town Portal i Dimension Door byly przegiete. Odpowiadam. Byly. Ale chodzenie w czary zawsze bylo, jest i bedzie gambitem. Oplacalo sie to tylko w 3 przypadkach:
a) grales kampanie na impossible :P
b) grales na mapkach powyzej L.

no i zalezy na jakich poziomach trudnosci zaczynasz walczac z innym graczem. jak na impossible to od razu daruj sobie gildie powyzej poziomu 3. Sam doradzalbym odpuszczenie sobie 3. Na 2 poziomie sa 2 genialne czary, lightning bolt i blind, reszte zajebistego combat packu stanowia "massowki". no chyba, ze dobrze sobie combat zaplanujesz to jeszcze clone jest w cholere mocne.

Ale wracajac do herosow 5. Bardzo sprytnie obeszli potege town portala i dimension doorsow. Town portal zjada calosc punktow ruchu i tylko do najblizszego miasta. Dobra zmiana, bo przyznaje, jak ktos wylapal TP a jeszcze szedl w magie ziemii (kazdy mag musi w to isc, imho najlepsza szkola) to byl trudny do rozwalenia. Teraz ma to kazdy. Przyznaje, ze przydalaby sie zakladka na herosie, jak klikniesz na niego prawym przyciskiem muszy, nearest city. Tymbardziej, ze czasem ciezko w tym 3d swiecie ocenic odleglosci, no coz, to juz kwestia skilla i wybadania map. Dimension doorsy sa teraz przydatne tylko do omijania przeszkod i naglych zasadzek, juz stracily swoja role jako glownego pokonywacza terenu.

A dla zwolennikow 4 tez dali dobry bonusik. Ja zawsze bylem przeciwnikiem wysylania oddzialow samopas, dlatego ciesze sie, ze zrezygnowali z tej opcji i poszli po bardziej tradycyjne rozwiazanie. czar przyzywajacy stworki z najblizszego zamku. 1 mana za 1 stwora. przyznaje, jest to pewne ograniczenie, ale studnie teraz sa w duzej ilosci porozmieszczane na mapach. 2-3 tury i voila.

jeszcze co do magii. ciesze sie, ze zrezygnowali z masy bezuzytecznych i beznadziejnych czarow. niektorzy moga poczytac to za wade, ze czarow jest duzo mniej niz w powszednich seriach ale mi to pasuje. wiadomo, zdazaja sie syfy w postaci min, ale stosunek uzytecznych czarow do bezuzytecznych jest mniejszy niz wczesniej,
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2006, 01:58:53 pm wysłana przez Kukieł »
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 21, 2006, 01:54:55 pm »

Boogie: oczywiscie. Tylko jak po dlugim okresie grania w 3 z dodatkami musialem sie na chwile przesiasc na sama trojke pamietam jak stwierdzilem "Ale ta plansza pusta". Dla mnie 3 bez dodatkow to jak Ventrue bez Ariki ;P

Miejmy nadzieje, ze dodatki i patche uczynia z 5 cos rownie dobrego jak 3 :)
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 21, 2006, 02:03:14 pm »

No ja mialem tylko na mysli to, ze musimy sie uzbroic w cierpliwosc. Mi osobiscie 5 baaardzo sie podoba - fajnie wywazyli calosc, komp jak glupi byl tak jest, spowolnili fajnie przewalki w rozbudowie miasta, kazda rasa da sie grac, fajny sposob rozwoju postaci (tylko do jasnej k**wy nedzy plansze sa za slabo zaludnione zeby wypasic podstawowego skilla na 4 poziom :/ ). Mi sie baaardzo podoba i w to sie glownie teraz zagrywam (odkad znudzil mi sie oblivion to tylko h5 no i morrowind :) ). A 3 patch juz niedlugo wiec zobaczymy co zrobia. Jakby co to h3 ze wszystkimi dodatkami lezy sobie na poleczce i czeka ;)
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 21, 2006, 03:08:29 pm »

Taaa, teraz po czasie sama trojka tez sie wydaje uboga. Miejmy, wiec nadzieje, ze wraz z dodatkami pojawia sie nowe lokacje i inne bajery do zapelnienia planszy (trzyma kciuki).

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Mastermistrz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Herosi V
« Odpowiedź #53 dnia: Września 17, 2006, 04:20:06 pm »

siema, jestem tu nowy, ale jestem wielkim fanem herosów i po waszym optymiźmie myślę, że załatwie sobie 5
Zapisane