Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 10

Autor Wątek: o graniu (cokolwiek ma to znaczyc)  (Przeczytany 30800 razy)

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
o graniu (cokolwiek ma to znaczyc)
« dnia: Maja 17, 2006, 10:19:50 pm »

hmm tak czytam i czytam a tu wszyscy sie podniecaja jakim tam Oliverem, mowia ze odmienil ich zycie i takie tam a z konkretow wiem tylko ze wykrecil Nya na dealu ( albo nie do konca sie wywiazal co dla mnie jest tym samym). nie wierze ze polsce brakuje swierzych pomyslow, ze nasi gracze sa skostniali. dla mnie termin wrzesniowy jest tak samo zly (albo dobry) jak kazdy inny ale przyznam szczerze ze jesli gdzies pojade to wlasnie tam gdzie wiekszosc szczecinskiej ekipy sie uda. i owszem prawda jesli to NC to stawiamy wlasnie na tych N graczy a nie owcych. moze lepiej bylo by nazwac Internaszynal Czempjonszip i nikt by sie nie dziwil wtedy ze mistrzem polski jest szwecja a zaraz po niej grecja. jak wpadna - to milo, jak nie - trudno.
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: NC w wawie - propozycje
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 17, 2006, 10:33:26 pm »

Olivier jest jak Jezus, proszek Dosia , podpaski Allways i płatki wyszczuplające Fit w jednym  :wink: :P :P :lol:
Szkosztuj raz a odmieni twoje nieżycie  :twisted: :twisted: :lol:
Zapisane
PVP Team

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: NC w wawie - propozycje
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 17, 2006, 10:39:06 pm »

jesli chodzi o takie gadanie.... to zawsze lubie jedno porownanie
są sobie szachy... moze w nie grales , moze nie, ale napewno kojarzysz...
i zdaje sie ze trzeba grac , grac, grac i jest sie lepszym....
no ok, ale wyobraz sobie teraz, tkaich graczy w wiezieniu. siedza calymi dniami, obijaja sie i graja, graja graja... i jeden z nich jest serio dobry, rozwalai innych wiezniow jak chce, chociaz inni tez sie szkola i graja graja graja
i taki typek wychodzi z wiezienia, idzie na turniej i ........ przegrywa z kretesem

takie przypadki mozna mnozyc, ale chodzi o to, ze w hermetycznym srodowisku, pewne myslenie, sposob grania sie standaryzuja. Ludzie na zachodzie graja zupelnie inaczej. Nikt sie nikim nie podnieca, i nadinterpretowujesz slowa. Poprostu gostek jest czolowym graczem Francji, jednym z czolowych graczy na swiecie i pokazuje jak gra top player. jak baal zauwazyl u nas takiego nie ma. Jasne, trudno polakom jezdzic na imprezy poza granicami polski, ja to rozumiem, mnie samego nieraz nie stac na turniej w polsce... TYM bardziej nalezy skorzystac na tym zeby przyjechali do nas.

swoja droga Ivil nie ironizuj jak gostka nie poznales

Mirumo, emm, a tak to u ciebie dobrze, rodzina zdrowa?  :twisted:
Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: NC w wawie - propozycje
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 17, 2006, 10:53:58 pm »

Pudlu drogi rozumiem ze nie przeczytales do konca mojej wypowiedzi wiem ze byla dluga wiec daruj sobie ironie jesli wypowiadasz sie nie zapoznajac z tematem.
Ale wyraznie w niej napsalaem
 "A ze data nie jest ustalona tez wiem przeciez sie nie kloce ze jest zla i macie ja przeniesc,wiem ze nie kazdemu dogodzi itp.
Moj sprzeciw jest wyrazem niesmaku na fakt ze jakis Olivier bedzie mial wplyw na decyzje kiedy w Polsce bedzie Natonal."

Gdzie ja mowilem ze prosze przeniesc wtedy kiedy ja bede,prosze wskaz mi ten fragment, bo jedyne co mowielm o terminie jest to ze w tym terminie wyjada jak sporo studentow. Ale do stu katow gdzie powiedzialem ze ma sie ktos dostosowac do mnie??Zastanow sie prosze jesli cos takiego piszesz :roll:

A co do do mirumo i ivila popieram , nastala mania na Oliviera. To tak jak bostwo i idol. Bez przesadyzmu, wiem ze niektorzy sa pod wrazeniem i maja prawo. Ale tylko niektorzy moze to i fajny gosc ale z tym tematem to raczej niewiele wspolnego ma.

Coz w kazdym razie sie wypowiedzialem i przedstawilem moje zdanie na ten temat.I mysle z e w tym mejscu skoncze, po prostu jest mi to obojetne raczej i tak sie nie pojawie wiec nie chce "mieszac tu bigosu" zeby potem nikt nie wypominal ze sie nie pojawilem.
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2006, 10:58:16 pm wysłana przez baal »
Zapisane

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: NC w wawie - propozycje
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 17, 2006, 11:12:56 pm »

coz Docent nie powiedzial bym ze jestesmy jakims hermetycznym srodowiskiem.
w szczecinie sie gra inaczej niz w warsawie czy krakowie czy w suwalkach
napewno tez sie gra inaczej na zachodzie co wcale nie oznacza ze lepiej
a fascynacja Oliverem przypomina mi niezdrowa fascynacje wszystkim co amerykanskie po upadku komunizmu
to ze za granica graja inaczej to wcale nie znaczy ze lepiej czy tez gorzej - poprostu inaczej
nie mozesz tez powiedziec ze w polsce skladamy slabe decki bo tak naprawde wszystko zalezy od okolicznosci
i nie ironizuje samej osoby Olivera tylko ta cala fascynacje. nie znasz go o wiele lepiej ode mnie, moze prywatnie bije zone zneca sie nad dziecmi i bog wie co jeszcze a cala wyplate wydaje na karty do vtes. uwazam ze wyslawiac mozesz kogos jesli to jest twoja one and only love i tu masz pelen R.E.S.P.E.C.T nawet jesli niewiadomo jak strasznie by mi sie nie podobala - to szanuje, ale wtedy wychodze z zalozenia ze ta osobe znasz dobrze. i zastanowcie sie prosze nad ta cala sprawa. nie jest prawda ze polska to vtes'owe zadupie bo brakuje nam graczy. nam brakuje promocji, fufu na wyjazdy i tak naprawde na tym fufu nasze problemy sie zaczynaja i kocza. nie kazdego stac aby odrazu kupic pelen zestaw kart z nowego dodatku. poza tym co ? za granica skladaja lepsze decki ? wymysla cos czego my nie wymyslimy ?
kazdy dostosowuje sie do swojego meta jakie by nie bylo. w szczecinie w sumie jest ekipa zgrzybialych dziadow a najmlodszym(stazem ofkoz) graczem jest silver a poczatki takiego SLAVE'a to gina gdzies w pomrokach dziejow. najwiecej mlodych graczy jest chyba w warszawie i wroclawiu i tam napewno sie gra zupelnie inaczej i przyznam ze nie slyszalem zeby czyjs poglad na vtes odmienil w katowicach przyjazd gracza z suwalk a jestem na 1000% pewien ze maja zupelnie inny styl gry. tak naprawde w polsce nie mamy takich mozliwosci aby miedzy soba pograc.
I nie jestem ksenofobem. nie boje sie ludzi zza granicy, sam kiedys poza polska mieszkalem i mozecie mi uwierzyc ze tam ludzie ani nie jedza inaczej ani nie wydalaja inaczej ani nie sa inteligentniejsi ani nie sa mniej leniwi. sa tacy sami jak tutaj, moze tylko maja wladze bardziej wyjsciowa i to tez nie zawsze vide USA
no to sie naprodukowalem


P.S zaznaczam ze ja tez nie znam Olivera ani nie uwazam ze czyjas dziewczyna jest brzydka. wszystkie sytuacje sa czysto hipotetyczne. aha i ja nie ironizuje, raczej mam cyniczny stosunek do innych ludzi i rzadko w kontaktach z nimi kieruje sie emocjami przez co mi sie wydaje mam od wszystkich w miare obiektywny stosunek. jesli kogos urazilem - przepraszam



« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2006, 11:32:03 pm wysłana przez Ivil »
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: NC w wawie - propozycje
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 18, 2006, 01:07:35 am »

jesli chodzi o takie gadanie.... to zawsze lubie jedno porownanie
są sobie szachy... moze w nie grales , moze nie, ale napewno kojarzysz...
i zdaje sie ze trzeba grac , grac, grac i jest sie lepszym....
no ok, ale wyobraz sobie teraz, tkaich graczy w wiezieniu. siedza calymi dniami, obijaja sie i graja, graja graja... i jeden z nich jest serio dobry, rozwalai innych wiezniow jak chce, chociaz inni tez sie szkola i graja graja graja
i taki typek wychodzi z wiezienia, idzie na turniej i ........ przegrywa z kretesem

takie przypadki mozna mnozyc, ale chodzi o to, ze w hermetycznym srodowisku, pewne myslenie, sposob grania sie standaryzuja. Ludzie na zachodzie graja zupelnie inaczej. Nikt sie nikim nie podnieca, i nadinterpretowujesz slowa. Poprostu gostek jest czolowym graczem Francji, jednym z czolowych graczy na swiecie i pokazuje jak gra top player. jak baal zauwazyl u nas takiego nie ma. Jasne, trudno polakom jezdzic na imprezy poza granicami polski, ja to rozumiem, mnie samego nieraz nie stac na turniej w polsce... TYM bardziej nalezy skorzystac na tym zeby przyjechali do nas.

swoja droga Ivil nie ironizuj jak gostka nie poznales

Mirumo, emm, a tak to u ciebie dobrze, rodzina zdrowa?  :twisted:

U mnie całkiem w porządku, wszyscy zdrowi nawet sesje zimową zamknąłem, w kązdym razie miło ,że pytasz  :P :wink:
A co do gości zza granicy to faktem jest ,że grają inaczej może nawet skuteczniej. Dobrze jest zagrać z kimś kto widzi sprawe inaczej bo to pozwala szerzej spojrzeć na problem, ale daleki jestem od idealizowania kogokolwiek. Nie bądźmy tacy strasznie zakompleksieni. Coraz to czytam ze Polska to zadupie i ze Polacy nie umieją tak dobrze grać. Mysle ,że to gruba przesada, poprostu nie ma okazji sie wykazac, ale to sie powoli zmienia.
Grałem w kilka róźnych karcianek i wiem ,że Polacy sobie świetnie radzą chocby w takim L5R czy Game of Throne. Miejcie wiare albowiem Polska jest NARODEM WYBRANYM!!!!!  :P :lol: :lol:
ps.Docent, te teksty o szachach i o tym więzieniu... nie przezywasz czasem niezdrowej fascynacji filmem "Rewolwer" ??  :wink:
Zapisane
PVP Team

Duch Nyi

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1104
    • Zobacz profil
Odp: NC w wawie - propozycje
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 18, 2006, 08:43:23 am »


 SILENZIO!
 
 a) można wstępnie wywiedzieć się co np. Francuzom by pasowało
 b) nie mówię żeby dostosowywać date do ich wymagań ale można nakreślić mniej więcej ramy kompromisu
 c) ja jestem bardzo "za" rozszerzeniem graczy o zagranicznych - można leciutko w tym pomóc
 d) data ZAWSZE będzie komuś nie pasowała - sęk w tym aby zminimalizować takie przypadki
 e) nie kłóćcie się bo i tak nikt oprócz was nie czyta tych postów
 f) docent - znowu nabijasz :D




Zapisane
Wywróżę Ci wszystko czego pragniesz

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: NC w wawie - propozycje
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 18, 2006, 08:57:58 am »

Panowie wyluzujmy bo skupiamy sie na rzeczach drugorzednych

1. Termin wrzesniowy jest ustalany wlasnie z mysla o studentach, ludzie zwykle sa w rozjazdach przez dwa miesiace wakacyjne wiec latwiej ich zlapac po powrocie kiedy szkola jeszcze nie rozkrecila sie na dobre. Fakt ze moga byc braki w kieszeni, ale wszystkiego nie da sie zalatwic:(
2. Zaczela sie dyskusja o tym ze ten termin pasuje ludziom spoza Polski, ktora jest calkowicie bezzsadna, bo termin np w sierpniu nie bedzie pasowal Bydgoszczy, we wrzesniu Sczecinowi itp. tak czy siak cala Polska sie na nim nie zjawi ,jak wiemy z doswiadczenia zawsze komus nie przypasuje.
Dlatego jak tylko spotkamy sie z Dudem ustalimy liste mozliwych terminow i poddamy pod glosowanie zeby sprawdzic jaki termin ma szanse zebrac jak najwieksza ilosc uczestnikow.
Zapisane
sorry andrzej=]

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: NC w wawie - propozycje
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 18, 2006, 09:22:31 am »

Psujecie zabawe! a mozna by to pociągnąc jeszcze ze dwie strony  :wink: :lol:
Ps.1 Ja jestem prawdziwym artystą i swoje posty pisze "sztuka dla sztuki" , nie po to zeby być podziwianym za erudycje albo za to ze jestem taki fajny i wogóle  :P żebyście sobie nie mysleli nie wiadomo co  :lol: :lol: :lol:
Ps.2 Toy!!! na litość boską wywal w kóncu tego jeża!! Bo będziemy musieli wysłać petycje do nekha  :P :wink: :wink:
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2006, 09:24:30 am wysłana przez mirumo »
Zapisane
PVP Team

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: NC w wawie - propozycje
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 18, 2006, 10:34:31 am »

mirumo dobrze gada, nawet nie bylo porzadnych flame warsow !

prawda taka ze szczecinowi nie pasuje zaden termin bo :

1. i tak nikt nie ma zamiaru pojechac - siejemy tylko ferment i porute :D
2. i tak nikt nie ma zamiaru pojechac - bo jestesmy tak biedni ze jemy mul rzeczny i pijemy wode z kibla
3. i tak nikt nie ma zamiaru pojechac - bo mieszkamy na takim zadupiu ze diabel tu dawno spi a ptaki zawracaja 20 km przed


tak naprawde ze szczecinem nie ma co terminu ustawiac, chyba ze zgarniecie jakies zaliczki i duzo osob wplaci.
i tak szczerze to zaliczka jest jedynym sposobem aby kogos naprawde zmobilizowac, ale jaka zaliczke wemiesz ? 7,50 toz to smieszna suma przy 80zl kosztach dojazdu/zaopatrzenia. najlepszym soposobem jest organizacja turnieju w okolicy gdzie jest duze zageszczenie graczy jak warszawa, wroclaw, torun i miec gdzies zamiejscowych, bo na turniej do swinoujscia czy koszalina czy nawet poznania moglbym jezdzic prawie co miesiac.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2006, 06:06:57 pm wysłana przez Ivil »
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Miki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
    • Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
Odp: NC w wawie - propozycje
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 18, 2006, 06:04:18 pm »

Data turnieju, szczególnie tak ważnego, to bardzo ciężka sprawa. Ale na miłość Kaina, nie uzależniajmy jej od jakiś obcokrajowców... To są mistrzostwa naszego kraju i chyba mają na celu wyłonienie najlepszego gracza Polski, nie? Osobiście jestem za wrześniem, nie wiem jak reszta mojego timu, wywiem się, powiem więcej :) A może na razie jakieś konkrety dotyczące turnieju na Awangardzie? :)
Zapisane
Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
www.drob-wet.pl

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: NC w wawie - propozycje
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 18, 2006, 08:45:29 pm »

Nya jestes w tym watku jak swiatelko w tunelu man  :lol:

powiem to raz i tylko raz, ludzie nie ma zadnej fascynacji czy kultu Oliviera, nie wiem skad wam to wyszlo,  a cala historia jaka sobie potem dorobicie to wasza sprawa. to ze koles gral dobrze, i ze dzieki graniu z nim spojrzalem inaczej na ta gre, to jedno. to ze jest naprawde w porzadku jako osoba, to drugie. poza tym gra z nim (z udzialem takze ToYa, Docenta i Marchewy) dobitnie udowodnila nam, ze gramy w srodowisku hermetycznym. i tyle. koniec tematu

poza tym, nie wiem czy wszyscy zrozumieli (a z postow wynika ze nie bardzo) ale nie istnieje cos takiego jak podzial na graczy krajowych i zagranicznych. sa po prostu gracze. tyle

na termin turnieju wplyw maja (w kolejnosci) ja, ToY (na rowni), wyniki ankiety, info z zagranicy. ostateczna decyzje podejmuje ja z ToYem. a potem kto moze przyjezdza, a kto nie moze, nie przyjezdza. proste

konkrety odnosnie turnieju w lipcu na Awangardzie zamieszcze pewnie jeszcze dzisiaj, tyle ze troche pozniej
pozdro
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: NC w wawie - propozycje
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 24, 2006, 05:49:09 pm »

Ja tylko wrzuce swoje 85 groszy :) do hasła apropo Olivier :) i Dude :) i wielka miłość do francuskiego vtesa hehehe

Ja rozumiem, że Pan Francuz grał zajebiście i był/jest zajebistym graczem, być może najlepszym jakiego nosi francuska i nie tylko ziemia:)

Ale pewnym ludziom niechybmie po graniu z Olivierem lekko sodówka strzeliła - vide Dude, sam mu to osobiście powiedziałem;
Skromność to cecha zwyciezców, buta i pycha to raczej cecha małych loserów hehehehe (ale pojechałem:) ale nie mogłem się powstrzymać, w k.ońcu dopchałem się do netu u roberta i wylewał swe żale hehehehe buuuuuuuu )

Mam tylko nadzieję, że gdy zagram poraz kolejny z moim wielkich GREAT Friendem Dudem nie będzie rzucał mi głodnych kawałków o wycofywaniu się z braku laku...

I mam nadzieję, że to nie francuski sposób na grę :)

bosko, skończyłem, idziemy grać :)

POZDRO

p.s. wczoraj Baal pokazał nam francuski sposób na grę :) i upierniczył swojego predatora trzema bleedami (co zajebiście popsuło zabawę Robertowi :) Zgodnie stwierdziliśmy że to była akcja z dupy ui ukrzyżowaliśmy Don Wasyla :))

P.s.2 Głos z ciemności każe mi dopisać, że Don Wasyl zdąrzył pojechać cały stół więc taktyka nie była taka z dupy :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: NC w wawie - propozycje
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 24, 2006, 06:03:21 pm »

widze Szewski ze nie czytales dokladnie, i ze sluchaniem dokladnie tez nie bylo najlepiej :) ale nic to, wybaczam ci, jak zawsze :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

silverrobert

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
Odp: NC w wawie - propozycje
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 24, 2006, 11:51:22 pm »

dzięki :), a poza tym ja nie potrafię czytać :) (śpiący i podkurwiony porażką :) Szewski korzystający z gościnności Silver Roberta:). W końcu gramy już drugą dobę )

Zapisane

Bitches love lazors.
Strony: [1] 2 3 ... 10