Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Igne Natura Renovatur Integra  (Przeczytany 5514 razy)

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2070
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Igne Natura Renovatur Integra
« dnia: Czerwca 02, 2006, 02:12:24 pm »

Deck Name : Igne Natura Renovatur Integra
Author : ZaraZ

Crypt [12 vampires] Capacity min: 3 max: 7 average: 5.75
4x Gualtiero Ghiberti      (7) :DOM: :NEC: :cel: :pot: :tha:   Giovanni (group 4)
2x Mina Grotius      (6) :FOR: :NEC: :cel:   Harbinger of Skulls (group 3)
2x Raphaela Giovanni      (6) :DOM: :NEC: :pot: :pre:   Giovanni (group 4)
2x Thomasso Ghiberti      (4) :NEC: :pot:   Giovanni (group 4)
1x Sennadurek      (6) :AUS: :NEC: :dom:   Nagaraja (group 4)
1x Lia Milliner      (3) :dom: :nec:   Giovanni (group 3)


Library [90 cards]

Action [24]
  4x Daemonic Possession
  1x Far Mastery
  1x Haunt
  14x Jar the Soul
  2x Sudario Refraction
  2x Summon Soul

Action Modifier [12]
  6x Call of the Hungry Dead
  6x Threats

Action Modifier/Reaction [6]
  6x Spectral Divination

Ally [9]
  1x Carlton Van Wyk (Hunter)
  1x Felix "Fix" Hessian (Wraith)
  1x Gregory Winter
  1x Leonardo, Mortician
  5x Procurer

Combat [9]
  9x Spiritual Intervention

Equipment [5]
  4x Baleful Doll
  1x Sargon Fragment, The

Event [2]
  1x Dr. Marisa Fletcher, CDC
  1x Restricted Vitae

Master [18]
  3x Blood Doll
  1x Direct Intervention
  1x Dis Pater
  1x Dreams of the Sphinx
  1x Morgue Hunting Ground
  1x Path of Bone, The
  3x Perfectionist
  1x Powerbase: Cape Verde
  5x Society of Leopold
  1x Tower of London

Reaction [5]
  4x Deflection
  1x Wake with Evening's Freshness


Crafted with : Anarch Revolt Deck Builder. [Fri Jun 02 14:48:22 2006]

Giovanni blood denial tak zwany, czyli w zalozeniu burn baby, burn, a co splonie, to sie wskrzesi :twisted:
duza ilosc jar the soul + sladowa laleczek ze wzgledu na obecnosc nowej gwiazdy blood denialu, prosze panstwa, poznajcie, oto Gualtiero Ghiberti 8)
drobny support w postaci sprzymierzencoow, grzesiu zima wspomaga pod...bieranie krwi, do lask wraca leonardo the mortician jako ze nie kosztuje krwi, carlton do bloku i felix, ktoory zalatwi nam kazdy hunting ground w zasiegu swego +1 stealth ;)
dekiem na razie gralem raptem raz, i to na wlasnym podwoorku
to co widac to wersja po drobnych przeroobkach i wymagajaca dalszych
tradycyjnie zapraszam do konstruktywnej krytyki i/lub lekko offtopujacych dyskusji :D
(wiem ze tier 1 z tego raczej nie bedzie, ale moze poswiecicie temu chwile uwagi) ;)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Igne Natura Renovatur Integra
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 02, 2006, 02:39:06 pm »

a czy jar the soul nie musi byc zagrane na odtapowanego? bo jesli tak to latwo sie przed tym bronic...
Zapisane

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Igne Natura Renovatur Integra
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 02, 2006, 02:56:30 pm »

Hmm, dobre pytanie - jak gralismy ostatnio to nie zwrocilismy uwagi na ten szczegol. Szczegolne, ze podstawowy poziom zaklada stapowanie wampa, a wyzszy zaklada palenie krwii.
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Igne Natura Renovatur Integra
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 02, 2006, 03:02:09 pm »

z tego co wiem, to mozna zatapowac juz zatapowanego. Problem bylby tylko gdyby pisalo: tap ready untapped minion
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Igne Natura Renovatur Integra
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 02, 2006, 03:17:24 pm »

just cheaking :)
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Igne Natura Renovatur Integra
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 02, 2006, 03:28:26 pm »

A tak w ogole to ja bym ten deck skroil na styl francuski. :P
Library [75 cards]
Action [23]
4x Daemonic Possession
1x Far Mastery
16x Jar the Soul
2x Sudario Refraction

Action Modifier [12]
6x Call of the Hungry Dead
6x Threats

Action Modifier/Reaction [6]
6x Spectral Divination

Ally [4]
1x Carlton Van Wyk (Hunter)
1x Felix "Fix" Hessian (Wraith)
1x Gregory Winter
1x Leonardo, Mortician

Combat [8]
8x Spiritual Intervention

Equipment [4]
4x Baleful Doll

Event [2]
1x Dr. Marisa Fletcher, CDC
1x Restricted Vitae

Master [16]
3x Blood Doll
1x Direct Intervention
2x Dreams of the Sphinx
1x Giant's Blood
1x Morgue Hunting Ground
1x Path of Bone, The
2x Perfectionist
1x Powerbase: Cape Verde
4x Society of Leopold

Procurerzy zjadaja krew i niepotrzebnie zwalniaja decka. 5 Society to imo za duzo. Tower of London - nie wiem, jak sie sprawdza, to mozna zamienic na Giant's Blooda, ale imo nie warto. Odbicia... a bedziesz sie zostawial odtapowanym? Nie bardzo. :) Jak masz duzo bleeda w meta to mozna DI i jeszcze jednego mastera zamienic na 2 AI. Sargon Fragment jak dla mnie nie-niezbedny. Masz Felixa, wiec Haunt tez jest zbedny. Ew. mozesz zamienic allya na Haunta, zeby poola nie tracic. Chociaz jakby nie bylo jest to dodatkowe zrodlo bleeda. :) To tyle - perfect 75 cards. :D
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Igne Natura Renovatur Integra
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 02, 2006, 03:39:12 pm »

W sumie wygląda lepiej po obcięciu, ja bym jednak postarał się zmieścic fragment ,zwłaszcza przy zmniejszonej ilości kart.
ps. Nie ma 4 partenonow ,wiec nie ma mowy o francuskim stylu  :P
Zapisane
PVP Team

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Igne Natura Renovatur Integra
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 02, 2006, 04:43:11 pm »

no wlasnie, bez parthenonow 16 masterow na 75 kart to za duzo. Obcialbym ze dwa chociaz
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Igne Natura Renovatur Integra
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 02, 2006, 04:57:45 pm »

no wlasnie, bez parthenonow 16 masterow na 75 kart to za duzo. Obcialbym ze dwa chociaz

Maksymalnie bez Partenenonu mozna grac 18/90. Procentowo to jest tyle samo ile 15/75. Przy dwoch Dreamsach i odrobinie szczescia 16 tez da rade.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Igne Natura Renovatur Integra
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 02, 2006, 06:08:04 pm »

Najlepiej to grać na czterech masterach i niech to będą cztery parthenony  :lol: :P
A tak bardziej na serio, giants blood bym wywalił  tej karcie nie można ufać , zwłaszcza w takim decku. Path of bone tez jest jak najbardziej do wywalenia i tak go nie obronisz a jedna sztuka nie jest warta budowania jakielkolwiek strategi. Pytanie gdzie są Acquired Ventrue Assets ?? Mozna jeszcze zastanowić się nad Jakiem Washingtonem. Palatial estae dla Gualtiero tez głupim pomysłem nie jest.
A no i byłbym zapomniał... Czemu tu nie widze glass walker pact-u???  To dobra karta jest  do takiego decku . Ciasno w tych masterach, ale cos bym pokombinował bo warto  :wink: 8)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2006, 06:12:58 pm wysłana przez mirumo »
Zapisane
PVP Team

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Igne Natura Renovatur Integra
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 02, 2006, 06:26:57 pm »

No wlasnie Giant's Blood jest bardzo fajny w takim decku. Bo troche z dupy bedzie jak bedziesz palil te krew Jar the Soulami i juz sie witasz z gaska a tu prey ci walnie GB. :P A tak to jest szansa, ze go uprzedzisz. IMO warto zaryzykowac, ale co kto lubi. :) A Acq. Ventrue Assets mozna zamiast Perfectionistow dac moim zdaniem.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Igne Natura Renovatur Integra
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 02, 2006, 06:27:56 pm »

Path of bone tez jest jak najbardziej do wywalenia i tak go nie obronisz a jedna sztuka nie jest warta budowania jakielkolwiek strategi.

moze w krakowie je sie masowo pali, ale z tego co ja sie spotkalem, grajac na sciezkach, malo kto tak naprawde to robi. nieraz mialem cala gr sciezke nocy i nikt nie palil ;) sciezki nie rzucaja sie tak w oczy, a jak masz sporo kart kte sa drogie, warto.
Zapisane

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2070
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Igne Natura Renovatur Integra
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 02, 2006, 10:56:04 pm »

Hmm, dobre pytanie - jak gralismy ostatnio to nie zwrocilismy uwagi na ten szczegol. Szczegolne, ze podstawowy poziom zaklada stapowanie wampa, a wyzszy zaklada palenie krwii.
mozna, mozna, musiales nie uwazac jak sie kosa o to spytal i odpowiedzi udzielalem ;)

@Pudel y la francuska wersja *odpowiednia wymowa, o.c.* ;)

z pewna taka nieufnoscia... ;)
no ale postaram sie logicznie poargumentowac :D

Procurerzy zjadaja krew i niepotrzebnie zwalniaja decka. 5 Society to imo za duzo. Tower of London - nie wiem, jak sie sprawdza, to mozna zamienic na Giant's Blooda, ale imo nie warto. Odbicia... a bedziesz sie zostawial odtapowanym? Nie bardzo. :) Jak masz duzo bleeda w meta to mozna DI i jeszcze jednego mastera zamienic na 2 AI. Sargon Fragment jak dla mnie nie-niezbedny. Masz Felixa, wiec Haunt tez jest zbedny. Ew. mozesz zamienic allya na Haunta, zeby poola nie tracic. Chociaz jakby nie bylo jest to dodatkowe zrodlo bleeda. :) To tyle - perfect 75 cards. :D
procurerzy maja docelowo zadbac o to zeby te wampy nie musialy huntowac, tylko pozostawily takie chore akcje innym, w czasach gdy lowcy kolkuja co sie po nocy za szybko rusza. zgadzam sie, godzi to w niego jako turbo-deka, ale cos niegroznego trzeba robic zanim sie wyciagnie wiecej towarzystwa, zacznie sie fajczyc wampiry & stuff :twisted:
5 society jest na miare deka 90-kartowego. ostatnio mialem wlozone 4 i pierwsze podeszlo pod koniec gry :?
gdybym mial go naprawde ograniczyc do wersji 75-kartowej, to mysle ze 4 spokojnie by wystarczyly
tower of london - jakos nie przepadam za ta lokacja, ale pomyslalem sobie ze w takim deku jest szansa ze na siebie zapracuje ze wzgledu na duza ilosc nekro-akcji. w razie czego pozbede sie bez zalu
giant's blood warto chyba tylko dla skasowania innym, bo dla max 7-cap, ktoora w mojej wersji ma skad te krew zyskiwac srednio
odbicia... tak zupelnie bez odbic sobie srednio deka majacego swobodny dostep do dominate'a wyobrazam ;)
dek nie jest na tyle szybki zeby mimochodem skutecznie oslabic predatora na tyle zeby nie stanowil zagrozenia
ostatnio pre/celguny wyszly na plecach i byloby naprawde slabo gdyby nie one, ale prawda tez jest ze stanowisko dyzurnej odbijarki pelnila sennadurek dzieki swojemu rewelacyjnemu specjalowi (przydalaby sie moze i jeszcze jedna sztuka, ale nie mam)
DI+cos ---> 2xAI - nie chodzi nawet o meta, ale DI jest duzo bardziej wszechstronne, wiec wole zostawic. archon sztuk 2 moze i mialby racje bytu jakby sie tych odbitek pozbyc, ale... patrz wyzej ;)
sargon to podstawa. co prawda jest raptem jeden wamp z mniejsza trupologia, ale nie zapominaj o tym ze to nie dek na G:2/3 (czytaj: bez Carlotty), a mozliwosc wyciagania z ash heapa kart w deku nieraz potrafi cuda zdzialac
haunt i felix to zawsze 2 karty, jedna nawet przy zredukowaniu do 75 kart nie musi dojsc az tak fartownie, a czasami zlikwidowanie jakiegos huntinga moze byc kluczowe, zakladam :)
a dodatkowy minion to zawsze dodatkowe zroodlo bleeda, correct :D

co do innych zmian ktoorych nie skomentowales:
2 dodatkowych jar the soul w tej chwili i tak nie mam, wiec nie dorzuce
summon soul tutaj jako potencjalne zroodlo krwi, choc czesciej chyba wykorzystywane dla card retrieval, ale faktycznie pierwsze na wylocie
dis pater - ta karta ostatnio wygrala mi gre, zostaje na bank :D nie ma tutaj niestety miejsca na conditioningi, bo kosztuja, wiec chwilami niektoorym trudno jest zbleedowac za marne 3 ;) poza tym card flow jest na tyle dobry ze da rade z tego sensownie skorzystac
perfekcjonisci zazwyczaj milym zroodlem krwi, nie wiem czemu chcecie redukowac ich ilosc?

Najlepiej to grać na czterech masterach i niech to będą cztery parthenony  :lol: :P
A tak bardziej na serio, giants blood bym wywalił  tej karcie nie można ufać , zwłaszcza w takim decku. Path of bone tez jest jak najbardziej do wywalenia i tak go nie obronisz a jedna sztuka nie jest warta budowania jakielkolwiek strategi. Pytanie gdzie są Acquired Ventrue Assets ?? Mozna jeszcze zastanowić się nad Jakiem Washingtonem. Palatial estae dla Gualtiero tez głupim pomysłem nie jest.
A no i byłbym zapomniał... Czemu tu nie widze glass walker pact-u???  To dobra karta jest  do takiego decku . Ciasno w tych masterach, ale cos bym pokombinował bo warto  :wink: 8)
no ba! bez parthenonoow ani rusz :lol:
(wy sie smiejcie, a Oliver zostawil mi dek-liste szambiakoow na 34 masterach z 5 parthenonami w roli gloownej :shock: )
moowisz zeby sciezke wyrzucic bo sfajcza, a na jej miejsce acquired ventrue assets wrzucic? :? what's the difference then? ;)
jak dla mnie taka ze jesli nawet maja sfajczyc, to w jednej turze pooki sie utrzyma moge wiecej krwi zaoszczedzic niz sciagnac z acquired ventrue assets (a Docent dobrze pisze, rzadko fajcza, szkoda akcji, tym bardziej ze to boli :twisted: )
jake washington - to nie jest taka glupia koncepcja, dzieki :D
palatial estate - prawde moowiac wole procurera, koszt taki sam, pompuje kogo chce, a w ostatecznosci sluzy za cannon fodder ;)
glass walker pact - 2 poola za karte ktoora ma srednio 20% szans na sfajczenie co ture, czy ja wiem... :roll: ale fakt, dzialanie jak najbardziej pasuje, moze poeksperymentuje ze swoim szczesciem :)

z calkiem niezaleznych komentarzy ktoore mi sie nasuwaja:
- jakby fajne sennadurek i mina grotius nie byly , to wolalbym zeby dek zostal w rodzinie (zadna ksenofobia - duze, brak kluczowych dyscyplin, nieklanowe), ale na G:3/4 pooki co nie da rady :(
- laleczek bym sie chyba w ogoole pozbyl jakbym mial odpowiednia ilosc jar the soul, bo w polaczeniu z dobrze zaopatrywanym w krew gualtiero potrafia fajczyc wieksze ilosci bez czekania na nastepna ture
- musze tym jeszcze zagrac i potestowac, bo pooki co to takie restricted vitae wydaje mi sie zbyt ryzykowne - mam male wampy i mi je beda z krwi okradac, methinks
- last, but certainly not least: az zem sie tak dobrego response nie spodziewal, thnx guys :D
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Igne Natura Renovatur Integra
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 02, 2006, 11:00:12 pm »

A tak w ogole to ja bym ten deck skroil na styl francuski. :P
Dajcie miske, bede rzygac. :alien:

Cytat: Pudel
Procurerzy zjadaja krew i niepotrzebnie zwalniaja decka. 5 Society to imo za duzo. Tower of London - nie wiem, jak sie sprawdza, to mozna zamienic na Giant's Blooda, ale imo nie warto. Odbicia... a bedziesz sie zostawial odtapowanym? Nie bardzo. :) Jak masz duzo bleeda w meta to mozna DI i jeszcze jednego mastera zamienic na 2 AI. Sargon Fragment jak dla mnie nie-niezbedny. Masz Felixa, wiec Haunt tez jest zbedny. Ew. mozesz zamienic allya na Haunta, zeby poola nie tracic. Chociaz jakby nie bylo jest to dodatkowe zrodlo bleeda. :) To tyle - perfect 75 cards. :D
Z tego co widzialem deck w akcji to
- procurerzy to ulubiony ally ZaraZ'a i gra nibi bardzo rozsadnie. Jak juz ma 3 to jest swietnie. Jak ma 5 to nagle wszystkie wampy maja krew na okraglo i ciezko ich zatrzymac. Poza tym to swietnie jednorazowi blokerzy na czarna godzine. ;)
- 5 Society to odpowiednia liczba. Ostatnio bylo ich mniej i niefortunne podeszy dosyc pozno
- 5 procurerow jest wiecej wartych niz jeden giants blood
- mozesz miec nawet deck skladajacy sie z samych AI, ale rozsadny gracz to taki, ktory bliduje systematycznie, ale bez wyskokow; u nas w meta nawet najciezsze blidersko decki wykrwawiaja za 3, za 3, za 3 chyba, ze jest absolutna pewnosc, ze nie zostana spalone ani odbite; nie ma co niepotrzebnie ryzykowac
- zwroc uwage na, ze Sargon Fragment ma tez bonusowa zdolnosc
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.