Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Toreador Temptations  (Przeczytany 2407 razy)

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Toreador Temptations
« dnia: Czerwca 07, 2006, 03:01:50 pm »

Takie cos mi zaczelo chodzic po glowie:
Crypt (12):
3x Alexandra      11 /dom ANI AUS CEL PRE/ Toreador:2
3x Madame Guil    10 /for pot ser AUS CEL PRE/ Toreador:3
2x Makarios        8 /dom AUS PRE SER/ Toreador:2
2x Michael Luther  4 /aus pre/ Toreador:3
1x Isabel de Leon  3 /AUS/ Toreador:2
1x Emerson III     2 /pre/ Toreador:3

Library (70):
Master (25):
6x Minion Tap
6x Toreador Grand Ball
1x Giant's Blood
4x Heidelberg Castle, Germany
3x Parthenon, The
5x Zillah's Valley

Action (11):
2x Entrancement
8x Temptation
1x Form of Corruption

Political Action (10):
1x Ancient Influence
4x Parity Shift
1x Political Stranglehold
2x Protect Thine Own
1x Reins of Power
1x Rumors of Gehenna

Ally (1):
1x Carlton Vank Wyk (Hunter)

Action Modifier (14):
6x Voter Captivation
4x Awe
4x Bewitching Oration

Combat (8):
8x Majesty

Event (1):
1x Anthelios, The Red Star

Idea prosta - Temptation nieblokowalne z TGB + pool gain z polityki i Voterow.
Jak myslicie mialoby to sens? Jestem jeszcze przed testami, wiec od strony praktycznej sie nie wypowiem. Miejmy nadzieje, ze jak sie w koncu uda jakies granie w Toruniu zorganizowac to juz bede mogl tym zagrac i sie przekonac, ale zanim to nastapi piszcie co zmienic. :) Troche mi bouncu brakuje, ale chcialem byc 'modny' i sie zmiescic w 70 kartach z obowiazkowymi Partenonami. :P
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Temptations
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 07, 2006, 03:05:46 pm »

nastepny deck na partenonach... ach biedny ja.. nastepne konketsty...
GB out imo
heidelbergi scynka ci 3
Zapisane

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Temptations
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 07, 2006, 03:21:15 pm »

ja nie rozumiem po co tam tyle masterow i po co partenon skoro masz az 6 roznych masterow z tego 3 unique i 1 zagrywany raz na gre, a jeden przydaje sie tylko na poczatku i do tego masz jedynie 3 wampiry rozne w krypcie, na ktore mozesz to zagrac.

a po drugie masz 10 glosowan i do tego trzymasz jeszcze 5 voterow oraz 8 kart dajacych glosow, to troche za duzo

z antheliosa bedziesz wymienial cos na...  sumie na co ? przy 6 TGB i 6 MT, nie zuzyjesz tego przez cala gre.
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Temptations
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 07, 2006, 03:26:26 pm »

Spoko ,może będzie działało.
Ja bym wrzucił jakieś mastery które warto z antheliosa wracać. Bo z tych co masz to tylko grandballa jest sens. Jakieś DI , Golconde koniecznie. Nawet jak na siebie nie grasz to Golconda na przecwinika co ture może być denerwująca  :wink:
Mozesz to zmiescic kosztem jednego Heildelebrga i Grand balla w razie czego zawsze wyciagniesz jakiegos z antheliosa, nie wiem czy nie pokusiłbym sie o 2 sztuki antheliosa. Moze jeszcze art museum??
Co do polityki to 4 paritki chyba za duzo o jedną , pamiętaj ,że tylko Madame Guil może ją zagrać. Może jakies Judgment segregation?? chociaz to tez tylko Guil zagra.
Wydaje mi się że 4 awe to przesada trochu głosów jest a te karty polityczne są łatwe do dogadania się. Może jakieś Scalpel Tongue , dobra karta tapuje wampira i pali mu jeden krwi co moze przyspieszyć temptacje.
Zapisane
PVP Team

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Temptations
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 07, 2006, 03:28:17 pm »

podobny koncept krazy po sieci, chyba nawet wygral jakis turniej albo dwa. roznica jest taka, ze jest oparty na samej madame guil. Ma for wiec zagrywa freaki i forced marche, a do tego jest nieblokowalna z tgb
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Temptations
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 07, 2006, 03:52:28 pm »

Zillah w lategame + Parity Shift + sciagasz w influencie do poola z Zillaha :P Fajnie brzmi, ale pewnie nie zadziala. Partenon sluzy do tego, ze wymieniasz cos tam na TGB z Antheliosa i zagrywasz to TGB w tej samej turze. Gwarantuje ci, ze 6 TGB mozna zuzyc przez cala gre, 6 MT raczej nie, ale musza podejsc na samym poczatku, bo jak sie nie wyczysci szybko tych 10 i 11 to bedzie ciezko. A jak sie juz wyczysci tym MT taka Ole, to trzeba jej te krew spowrotem jakos sprowadzic - stad tyle Voterow - chce miec pewnosc, ze jak zagram tego polityka to sie napije do pelna. Dalem duzo Aweow zeby nie bylo problemu z przepychaniem Paritki 5-0 dla mnie. :D (strasznie polityczne meta jest u nas ostatnio, zdarza sie i trzech graczy na stole, kazdy po 10 glosow co najmniej) O Scalpel Tonguach zapomnialem, kajam sie. Z 2 by sie faktycznie przydaly.W sumie chyba wyrzuce wszystkie Bewitchingi i jednego Votera i dorzuce 2 Scalpele. Trzy sloty beda na dodatkowe glosowania -> teraz juz widze, ze zapomnialem o Disputed Territory  (wrogie Hunting Groundy sa zle) i Ancilli. Jeszcze nad Temptation of Greater Power myslalem, tylko troche drogawe sie wydaje. A tym, ze mam tylko jednego Justicara sie specjalnie nie martwie, bo i tak musi wyjsc zestaw Alexandra + Madame Guil zebym mogl cos robic... hmmm... moze jeszcze jedna Madame dorzucic do krypty?

Golconda jest fajna, ale niestety nie posiadam (do czasu  :twisted:).

EDIT: Pierwsza czesc odpowiedzi dotyczy oczywiscie postu Ivila.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2006, 04:00:05 pm wysłana przez Pudel »
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Temptations
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 07, 2006, 04:26:16 pm »

z tym Zilahem to troche za ostre combo, poza tym jesli juz tak chcesz czarowac to Info Highway by sie przydalom, lepiej wrzucic jakies inne mastery (moze swedzace pilekno ? to jest zawsze dobra karta aby ja wrucic do torrich)

no akurat do patenon jest dosc istotny aby anthelios dzialal dobrze

zastanow sie czy warto rezygnowac z bewichingow, sa darmowe i daja 4 glosy, awe daje 5 za 2 krwi, poza tym masz zamiar glosowac pustym wampirem a jak dostaniesz delayinga to wogole mozesz poslac olke plakac do kata

pamietaj ze paritka srednio sie nadaje do finishowania, w najlepszym przypadku bedziesz musial sie wysuszyc do 4 poola w najgorszym do 1 poola, chociaz podejrzewam ze problem finiszowania spada na temtacje.

brak scalpeli to w istocie grzech ciezki.

no i flaw nO1 to juz sam zauwazyles - potrzebujesz dwoch bardzo konkretnych wampirow aby dzialac z czego jeden jest cap11 a drugi cap10, a nawet rutors handa nie mozesz im zalozyc


taj offtopujac to ostatnio zauwazylem ze nazwa Antheliosa wskazuje na to iz powrot komunizmu(na duza skale) zwiastowac bedzie koniec swiata( Anthelios the Red Star)
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Toreador Temptations
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 07, 2006, 09:13:52 pm »

jak dla mnie deck jest dobry, wredny, i ma szanse zadzialac
ale pare rzeczy bym zmienil
1 - dodaj 1 albo 2 antheliosy, ta karte chcesz miec na stole :), sztuka w decku to za malo, ew. wrzuc f.library
2 - masz 10 kart politycznych i 14 modifierow. troche bym tego wywalil, przy dobrym ukladzie masz polityke z 8 glosami (madame i alexandra), i sie ugadujesz. przy tej liczbie modifierow nie ma to sensu, zostaw awe i votery. parity nie jest do konczenia gry, tylko do ukladania stolu (po prostu dajesz poola komus) i przy okazji oslabiania kogo trzeba
3 - to deck ktorym bedziesz musial gadac jak najety albo szybko spadniesz. olej odbicia, wrzuc ze 2 archon investigation
4 - pomysl nad paroma krc, chociaz nie wiem co jeszcze wywalic :) ale musisz miec wiecej ofensywy, same temptacje i parity nie wystarcza

probuj , powiedz jak wyszlo
tyle ze gra bedzie albo bardzo szybka (czyli zaraz spadasz) albo bardzo dluga (czekasz az mozna przejac ze 4-5 minionow i do boju)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired