Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Nowa gra karciana - testerzy (gracze VTES) poszukiwani  (Przeczytany 2995 razy)

Pole Position

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
    • Strona nowej gry karcianej - Kartazma
Nowa gra karciana - testerzy (gracze VTES) poszukiwani
« dnia: Czerwca 20, 2006, 12:52:25 pm »

Witam

Przepraszam, jeśli ktoś uzna to za offtopa, ale zależy mi na dotarciu przede wszystkim do graczy VTES, tak wiec jeśli to możliwe proszę o nieprzenoszenie tego posta.

Siłami krakowskiego wydawnictwa Pole Position powstaje kolejna polska, kolekcjonerska gra karciana. W związku z tym wydawnictwo poszukuje osób chętnych do testowania gry, mile widziane są osoby z doświadczeniem w tym zakresie. Zainteresowanych prosze o kontakt mailem: poleposition@poczta.onet.pl lub gg: 330393

Pozdrawienia
Wojtek
Wydawnictwo Pole Position
Zapisane
Pole Position - Zakładanie firmy z nami najłatwiejsze.

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Nowa gra karciana - testerzy (gracze VTES) poszukiwani
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 20, 2006, 05:25:24 pm »

Moze wiecej szczegolow. Jakie wymagania moze dostepnosc jakas albo np lokalizacja. Ja sie pisze ale chce wiedziec wiecej.Zeby nie truc komus tylka na gadu ani mailowo mozna wrzucic tu jakies jasne objasnenie sprawy
Zapisane

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Nowa gra karciana - testerzy (gracze VTES) poszukiwani
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 21, 2006, 11:25:57 am »

wlasnie bo tak powiedziec ze jest nowa karcianka to juz mielismy takie tutaj ...
ale zeby wogle cos tak zainteresowac to trzeba bylo maila i ogolnie ...
jak bys mogl zamiescic tutaj jakis chociaz skrot o co chodzi i takie tam ...
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

Pole Position

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
    • Strona nowej gry karcianej - Kartazma
Odp: Nowa gra karciana - testerzy (gracze VTES) poszukiwani
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 27, 2006, 02:35:14 pm »

Witam

Przepraszam za tak późną odpowiedź, zapomnaiłem sobie ustawić powiadomieniao odpowiedziach  :|
 
Co do wymagań, to takowych nie ma, a wlaściwie to może jest jedno - zapał, bo bez tego ani rusz. Inne kwestie, to raczej nie tyle wymagania, co rzeczy mile widziane. A więc mile widziane jest dość długie i możliwie różnorodne doświadczenie karciane. Bardzo mile widziane są też doświadczenia przy testowaniu innych gier. No i to chyba tyle, testy nie są w żaden sposob ograniczone terytorialnie, wiekowo czy w jakikowliek inny sposob, poza jedną rzeczą, chciałbym, aby rozpoczęly się one jak najszybciej i trwały cały lipiec i większość sierpnia.

Jeśli chodzi o sam opis gry i "świata" w jakim będzie się toczyć, to wolalbym na razie, aby pozostal on nieujawniony. Wszelkich informacji chętnie udzielę ma privie, gg lub mailowo osobą zainteresowanym. Na szerszym forum informacja pojawi się w nieco późniejszym terminie, jednak pojawi się na pewno, bo i na późniejszym etapie poszukiwać będziemy osób chętnych do współpracy (chociaz wtedy już w nieco innym charakterze).

Jeśli zaś chodzi o "wynagrodzenie" dla testerów, to dość standardowo będą to startery oraz pewna pula boosterów (uzależniona od intensywności zaangażowania się w testy) otrzymywana po wydaniu gry.

Mam nadzieję, że teraz wygląda to wszystko nieco jaśniej :)

Pozdrawiam
Wojtek
Wydawnictwo Pole Position
Zapisane
Pole Position - Zakładanie firmy z nami najłatwiejsze.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Nowa gra karciana - testerzy (gracze VTES) poszukiwani
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 27, 2006, 02:44:22 pm »


Nowa gra - poszukujemy testerów!
to coś w rodzaju
Atrakcyjna praca - duże możliwości - zajrzyj do nas.
więc nie licz na duże zainteresowanie.

Uważam, że nie ujawnianie czegokolwiek na początek, to pierwszy krok do porażki w lansowaniu nowej giery. Trzeba zacząć z hukiem, i wywiązać się z wszystkich obietnic. Rynek nasz malutki, i grom o ugruntowanej pozycji ciężko... co dopiero nowym publikacjom.

Jak nie chcesz prawić o fabularnej warstwie gry, to może napomkniesz choć o mechanice. Jak nie powiesz nic, to zostaną tobie tylko ludzie z ogromnym, a często słomianym, zapałem. Kilku takich znajdzie się, ale nawet ci nie muszą chcieć robić tego w wakacje.
Zapisane

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Nowa gra karciana - testerzy (gracze VTES) poszukiwani
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 27, 2006, 03:23:36 pm »

no nie wiem ale o tej grze narazie nic nie wiem. jak narazie to mo sie wydaje ze to bedzie gra o wyscigach samochodowych, no wiecie jestes kierowca i masz dwa decki garaz i warsztat i jazda. zagrywasz karty o chwynych nazwach "dobre okrazenie" albo "zajechanie drogi" albo wyjatkowo chamska R-ke "dyskwalifikacja"w calej grze chodzi o to aby wygrac sezon i takie tam :D ale to moja wizja.
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Nowa gra karciana - testerzy (gracze VTES) poszukiwani
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 28, 2006, 08:13:20 am »

Tak w ciemno to wielu nie będzie chciało ryzykować natrafienia na jakiś kolejnych aniołów (nawiązuje do niedawno wydanej karcianki o niesamowity (moim zdaniem) ubóśtwie graficznym) albo (o zgrozo) pokemony.pl :smileyevil:
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Pole Position

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
    • Strona nowej gry karcianej - Kartazma
Odp: Nowa gra karciana - testerzy (gracze VTES) poszukiwani
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 29, 2006, 09:04:03 pm »

Dobrze zatem, oto kilka bliższych informacji o grze:

Po pierwsze nie będzie groźby kolejnej graficznej wtopy w stylu aniołów, nie będzie też niebezpieczeństwa nietrafienia z rysownikami, z tego prostego względu, że strona graficzna (po raz pierwszy w polskiej produkcji) opierać się będzie na zdjęciach, a jak wiadomo o niezłych, czy nawet bardzo dobrych fotografów znacznie łatwiej niż rysowników chociażby na średnim poziomie (i nie, nie będzie to gra o wyścigach samochodowych, a raczej o czymś co wśród karciarzy może cieszyć się większym zainteresowaniem). Również sam layout kart nie będzie kolejnym powielaniem tych samych pomysłow, bo i tutaj będzie pewien powiew oryginalności.

Gra nie będzie też w stylu pokemonów czy czegoś podobnego, nie będzie miała mechaniki prostej jak budowa cepa, a raczej coś bardziej zaawansowanego, co od graczy wymagać będzie jednak trochę myślenia, planowania i strategii. Pomimo tego, że sam "świat" gry nie będzie pozbawiony pewnych elementów humorystycznych, sama mechanika będzie jak najbardziej "na poważnie". Mechanika wpływać będzie także na potencjalnie dużą różnorodnosć decków już od podstawki nawet. Podziął na rodzaje kart będzie raczej klasyczny, będą postacie, akcje, efekty, sprzęty, lokacje i kilka innych (już nieco bardizej nowatorskich). Talia podstawowa będzie się składać z 50 kart, do tego jeszcze będzie talia postaci (coś podobnego jak w VTES chyba, ale funkcjonowac będzie juz na innych zasadach). Nie będzie elementów typowo losowych (czyli żadnego rzucania kostkami), jeśli losowość bęzie, to raczej bardziej kontrolowana (jeśli ktoś miał okazje zetknąć się z SWCCG to wie, w jaki sposób można to osiągnąć).

Na razie to tyle, mam nadziejęze to rzuciło nieco więcej światła na nasz projekt i być może zachęcilo do niego kilka osób.

Pozdrawiam
Wojtek
Wydawnictwo Pole Position

Zapisane
Pole Position - Zakładanie firmy z nami najłatwiejsze.