Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o  (Przeczytany 3391 razy)

Jester Walsh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 398
  • Dammar of Koszalin (unofficial)
    • Zobacz profil
Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o
« dnia: Sierpnia 29, 2006, 10:58:14 am »

Dawno żadnego decku nie wystawiałem więc macie takie coś w 5 min zrobione i tak wiem, że to nie jest taki wallowaty wall :P. Brutalna krytyka w starym dobrym stylu mile widziana  :lol:



Deck Name : !Nosferatu - FOR Wall Bleed
Author :
Description :



Crypt [12 vampires] Capacity min: 4 max: 10 average: 7.09
------------------------------------------------------------

3x Ysador the Foul             10  ANI DEM FOR OBF POT obt      Cardinal     !Nosferatu:4
3x Icarius, The Manchu        7  OBF POT ani for pro                                   !Nosferatu:4
3x Teresita, The Godm         7  ANI OBF POT for                                        !Nosferatu:3
1x Aaron Bathurst               4   for obf pot                                                 !Nosferatu:4
1x Skidmark                        5   FOR OBF aus pot                                       !Nosferatu:4
1x Wolfgang                       4   for obf pot                                                  Nosferatu:3


Library [80 cards]
------------------------------------------------------------

Action [10]
  5x Bum's Rush
  5x Restoration

Action Modifier [9]
  5x Freak Drive
  4x Lost in Crowds

Action Modifier/Combat [6]
  6x Swallowed by the Night

Combat [18]
  4x Caseless Rounds
  10x Skin of Steel
  4x Taste of Vitae

Equipment [8]
  3x .44 Magnum
  1x Assault Rifle
  1x Ivory Bow
  3x Laptop Computer

Master [11]
  5x Blood Doll
  2x Fortitude
  1x Information Network
  1x KRCG News Radio
  1x Rumor Mill, Tabloid Newspaper, The
  1x Shakar

Reaction [12]
  12x Wake with Evening's Freshness

Retainer [6]
  6x Raven Spy


Crafted with : Anarch Revolt Deck Builder. [Tue Aug 29 11:45:42 2006]



Pomysł jest taki, że wystawiamy 1 lub 2 vampy z listy "po trzy" i może coś małego, uzbrajamy w broń + Raveny i bleedujemy powoli. Taki mały lużny pomysł... Nie testowane oczywiście. :P Bijta!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2006, 11:00:35 am wysłana przez Jester Walsh »
Zapisane
Największym problemem ludzkości nie sa wojny czy głód... tylko ten !@#%& bug Vanish'a!!!

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 29, 2006, 01:36:57 pm »

Moim zdaniem to ani tym nie poblokujesz, ani nie pooustujesz, ani nie powalczysz. No moze z tym ostatnim bedzie troche lepiej, bo masz fortku i gnaty ze sladowa iloscia naboi. Generalnie jednak deck jest mocno rozwodniony.

Wiecej maluchow to raz. Wywal Icariusa to dwa. Dorzuc kardynala i Eternal Vigilance to trzy. I cztery - zastanow sie czym chcesz grac. Bruise and bleed. Wallem. Czy tez moze FOR combatem. Fajny deck do pogrania w towarzystwie (jak kazdy tak naprawde ;)), ale raczej nic specjalnego nie ugra. :)
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 29, 2006, 02:19:57 pm »

Ehehe jeszcze kart nie ma a juz decki powstają  :wink:
No cóż wallem to bym tego nie nazwał, raczej toolbox i faktycznie ugrac tym cos to raczej ciezko.
Napisze w ten sposob: Nosy na combat cierpiały ponieważ a) nosy obrywały strasznie po swoich owrzodzonych dupskach, problem w zasadzie rozwiazany dzieki fortkom b) bo combat na nosach nie ma zadnego oust powera i ten problem pozostaje.
Biedaki moga teraz fajnie sie bic ale bleduja dalej za jeden, nawet specjalnie animalismu nie maja zeby moc tier grac.

Ja za to widzac nową krowę z DOM wracam myslami do starego pomysłu, cos napewno bede kombinowal  :wink:
Zapisane
PVP Team

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 29, 2006, 04:51:10 pm »

Na ousta metoda byloby zwiekszenie ilosci Freakow i jakies plusy do bleeda (Robert Carter or sth). Ale to juz by nie byl raczej Wall. Zreszta nie wiem czy jest sens robic takiego walla.

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 29, 2006, 07:17:23 pm »

I tak skutecznościa nawet do pięt nie dorastaja takim Giovanni ktorzy maja i Pot i For a do tego dominacje, w sumie pewnie dlatego jest to jeden z niewielu combatow jakie sie spotyka na turniejach.
Zapisane
PVP Team

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 29, 2006, 10:58:18 pm »

A Warghoulator, a Shambling Hordy, a weenie Auspex/Animalism? Juz nie przesadzajmy, ze sie combat nie pojawia na turniejach.

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Jester Walsh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 398
  • Dammar of Koszalin (unofficial)
    • Zobacz profil
Odp: Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 30, 2006, 01:23:52 am »

Dobra dobra, mogłem napisac, że to Toolbox a nie "nie wallowaty wall"... % min roboty i mało myślenia jak będę miał chwilę to poprawię. (czy ja zawsze mooszę myślec nad takimi rzeczami... Assamici, Nosferatu... O_o  )
Zapisane
Największym problemem ludzkości nie sa wojny czy głód... tylko ten !@#%& bug Vanish'a!!!

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 30, 2006, 01:35:11 am »

NIe narzekaj Jester, Asasyni maja pare mocnych archetypow, ktore wymiataja. Natomiast !Nos? Poza superstarem na Caileanie, t onic mi nie przychdozi do lba ;)

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Jester Walsh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 398
  • Dammar of Koszalin (unofficial)
    • Zobacz profil
Odp: Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 30, 2006, 01:44:44 am »

Tak tylko ja Assamitom coś świerzego próbuję wymyślic... A !Nosom dam spokój lol :P
Zapisane
Największym problemem ludzkości nie sa wojny czy głód... tylko ten !@#%& bug Vanish'a!!!

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 30, 2006, 02:42:43 am »

A Warghoulator, a Shambling Hordy, a weenie Auspex/Animalism? Juz nie przesadzajmy, ze sie combat nie pojawia na turniejach.

Sathriel

Jejku czy na tej emigracji oduczyłeś się czytac ze zrozumieniem??  :wink:
 Napisałem wyraźnie jeden z nieiwleu! Shambling hordy i warghoule to sa dla mnie ally decki a nie decki combatowe, choc dzielnie walcza, combatowy deck to dla mnie deck gdzie walcza wampiry, decki z allyjami skladane sa juz nieco inaczej a weenie auspex i cel guny to pozostale z tych niewlielu deckow, animalismu dawno nie widzialem ale ty jestes swiatowy to wiesz lepiej  :wink:  :twisted:
Zapisane
PVP Team

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 30, 2006, 03:36:55 am »

Coby pokazac, ze umiem czytac. Z Lasombrowej terminologii opisu deckow:

"This is a list of different deck descriptions.
A deck may be a combination of one or more of these types."

A zatem w naszym przykladzie ally deckow mozemy miec ally bleed (Courier deck) albo ally combat (WG, RG czy SH) albo cos jeszcze innego dziwnego (niestety allies nie glosuja)

Wiec to jest troche dzielenie wlosa na czworo. Jak dla mnie combat deck, to deck, ktorego glowna droga do zwyciestwa jest posylanie w torpor/spalanie minionow przeciwnika (oczywiscie wspomagane przez Fame, Dragonbound i co tam jeszcze trzeba). Stwierdzenie, ze Warghoulator nie jest deckiem combatowym jest troche jak powiedzenie, ze kwadrat nie jest prostokatem...

Ech, jak grochem o sciane :P Podalem pare tylko przykladow z dsc jednak duzej ilosci deckow comabtowych, ktore jednak sie na turniejach. Do wymienionych mozna by spokojnie dorzucic Tariq Eats World(tudziez wersja z Muaziz), Euro-Brujah, guny (akurat nie chodzilo mi o celerkowe, ale takie tez) i pewnie kilka innych, ale juz pozno to slabo mysle ;)

Weenie block (na Animalismie i Auspexie) wygral pare turniei w zeszlym roku i jest to zdecydowanie mocny archetyp. Zeby daleko nie szukac "The reincarnation of an ornithologist, mark II" z TWDA wygral turniej w Geteborgu 6 sierpnia. John Bell wygral Qualifiera na Origins(1 lipca) swoim "Hmm...Yeah I'll Block That", ktory jest przykladem weenie auspexu, o ktory mi chodzilo.

Combat nie jest prostym archetypem do wygrywania, ale jak by ktos Ci uwierzyl to by pomyslal, ze comabtu na turniejach sie prawie nie spotyka :P

A schowaj sobie ta aronie w kieszen i zrob z niej wino :) Szakunec

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 30, 2006, 10:14:17 am »

No to jedź na turniej i przelicz ile jest combatu a ile jest innych deckow i nawet liczac decki na allyjach wyjdzie ze ich z reguły duzo nie ma!
Mam trochu inny podział decków ale to co mowisz jest ogólnie uznawane wiec ok, nie będe sie o to kłócił bo to szczegóła jest, chociaz dla mnie warghoule to deck ally, a weenie auspex/animalism to przede wszystkim wall.
Ale tezy ze na tuniejach jest stosunkowo mało combatów będe bronił, wymieniłeś ich kilka , jak jeszcze przeszukasz strone lasombry to znajdziesz pewnikiem wiecej (zwlaszcza takich co jeden turniej wygrały), ale to i tak jest tylko kilka sposród kiludziesieciu deckow ktore mozna zlozyc na combat, wiec w zasadzie niewiele , powtarzam niewiele nie wcale  8)

A winko z aronii chętnie bym wypił  :wink:
Zapisane
PVP Team

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 30, 2006, 04:59:53 pm »

Specjalnie wymienialem decki, ktore pojawiaja sie na turniejach czesto i wygrywaja takze dosc regularnie.

Na turniejach moze byc combatu mniej troche, bo dalj ciezko nim grac, ale "w zasadzie niewiele" to mozna roznie inrterpretowac.

O ja tez bym wypil temu proponuje :P

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 30, 2006, 05:18:43 pm »

To pojaw się na Mp-kach albo w Turynie to się napijemy  :wink:
Zapisane
PVP Team

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Post 3rd Edition FOR !Nosferatu Wall O_o
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 30, 2006, 06:50:47 pm »

No na MP sie raczej nie zjawie, ale Turyn to bardzo mozliwa opcja :)

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania