Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Lista reprintow w 3 edycji  (Przeczytany 11112 razy)

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Lista reprintow w 3 edycji
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 04, 2006, 11:16:38 pm »

taaa, i dlatego coraz mniej ludzi gra we vtesa :)

Uważam, że owszem vtes jest grą konspiracji hehehe ale przez to robi się grą elitarną bo tylko "strong will survive" a to trochę zabija nieuważasz?
I dlatego kolejny element zabijający "normalnych" graczy jest z dupy wzięty. Wiem że tylko krowa nie zmienia poglądów ale ja już mam swoje lata hehehe i na pewno nie zmienie moich
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Miki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
    • Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
Odp: Lista reprintow w 3 edycji
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 05, 2006, 09:28:30 pm »

Zgadzam się, że vtes polega na manipulacji. Ale pewne granice są i powinna się ona kończyć na czystej retoryce, a dilbrejkerstwo pozostawiam lamusom. Pamiętasz Jaskier ten turniej, gdy wpadłeś poobserwować? 3 runda, na stole ja, rucin, anek, dude i bodek. Gdy został złamany dil ( i to poważny) to mi się szczerze mówiąć zachciało złożyć karty i iść do domu ( choć dil był przeciw mnie). Vtes to klimat Maskarady, walka o przetrwanie, wielka rywalizacja, jasne. Ale to przede wszystkim rozrywka. Ma dawać przyjemność każdemu, nieważne czy ma się jakieś vp czy nie. Takie zabawy manipulacją, oszustwem itp są fajne na sesji, gdy ofiarą pada npc. Ale jeśli ktoś zaczyna coś takiego odstawiać na stole to po prostu ma (przynajmniej dla mnie i mojej ekipy) bana. Kocham vtesa, bo tu można przegrać z klasą, honorem i uśmiechem na ustach. Jest to jeden z moich argumentów przetargowych zawsze, gdy kogoś namawiam. Uważam, że powinniśmy się tego trzymać dla dobra nas wszystkich. Bo jeśli gracze zaczynają schodzić ze stołu z poczuciem bycia oszukanym mogą obrazić się nie tylko na jakąś osobę. Mogą obrazić się na grę i negatywna opinia pójdzie w świat. Teraz ciągle staramy się werbować nowych graczy, pokazywać ludziom piękno i klimat naszego hobby. Przynajmniej ja nie chciałbym, żeby potencjalni gracze podłapali wizerunek vtesa jako gry bez zasad, w którą gra banda cziterów. Nie tędy droga ;)
Zapisane
Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
www.drob-wet.pl

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Lista reprintow w 3 edycji
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 06, 2006, 02:19:52 am »

Miki troche mylisz pojecia
jest pewna roznica miedzy dealowaniem sie, dogadywaniem, napuszczaniem ludzi na siebie, czyli - jak zostalo to nazwane - manipulacja, a ukladem typu "ok, mamy deal" i za chwile koles jedzie ci w plecy :)
to drugie udaje sie tylko raz, i jest, z reguly, przejawem braku umiejetnosci gry. poza tym jesli idzie o mnie, to w takich przypadkach jestem pamietliwy, i z takimi ludzmi po prostu nigdy wiecej sie nie dealuje :)

problem w tym, ze klimatu manipulacji bardzo duzo osob nie kuma. jest masa przypadkow (w wawie rowniez) kolesi, ktorzy siadaja do stolu z nastawieniem = jade preya (oczywiscie bez zadnego rozeznania sie na stole, gadki itp), albo z nastawieniem "bo ja to chce sie ponaparzac, a reszta mnie nie obchodzi". nie dosc ze taki zawodnik sam sie nie pobawi (wiec docelowo sie zniecheci), to jeszcze zepsuje zabawe innym, bo taki predator / prey calkowicie zalamuje rownowage na stole. i co najgorsza, nie nauczysz czlowieka myslec, bo on ma to w dupie :)

ja tam poczekam na drafta i zobacze jak wyjdzie. moze byc fajny, moze nie, dopoki nie zobacze to sie nie wypowiem. argumenty typu "ta gra zeszla juz na psy", albo "ten dodatek jest tragiczny, gorzej byc nie moze" slyszalem setki razy, i realia sa takie, ze nadal w nia gramy, i nic sie tak naprawde nie zmienilo
no chyba ze ktos mnie przekona, ze hunterzy zmiataja kazdy stol, podobnie anarchisci i redlisty  :lol:
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Lista reprintow w 3 edycji
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 06, 2006, 08:28:41 am »

No a nie zeszła na psy??? :)

Narzekałem na hunterów i co? Pojawiły się jakieś nowe grywalne karty? Nowe fajne GRYWALNE zasady? Ktoś tym gra???
(pomijam granie for fun-wtedy gra się wszystkim hehehe)

A KMW???

Poza PAROMA ciekawymi i grywalnymi kartami LIPA! Istotą KMW miało być wprowadzenie do vtesa wampirów z listy i ich łowców i co? To że są oni na kartach nie znaczy że da się nimi grać:)

Zresztą od jakiegoś czasu WW wprowadza masę chłamu do świata vtesa i nie zanosi się na razie na to, by się opamiętali (to oczywiście mój osobisty pogląd i nie zamierzam nikogo do niego przekonywać :))

pozdro
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Lista reprintow w 3 edycji
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 06, 2006, 03:04:45 pm »

taa...faktycznie nie da sie grac na wampach z KMW. valerius to leszcz nad leszcze, mata hari nikt nie gra, bo to chlam szczery (prawda szewo? :) ), enkidu to juz w ogole porazka  :lol:
nowe karty dla independent byly tak kiepskie, ze w ogole nie oplaca sie wkladac ich do decku, nowi baali to juz w ogole chodzaca tragedia, wychodza i jeszcze gina, bez sensu...po prostu kompletna klapa :)

/sarcasm off

co do hunterow, to a) nie jest to dodatek, ktory musisz kupowac, jak nie grasz hunterami to jest ci kompletnie niepotrzebny, i b) decki na hunterach sa bardzo mocne i upierdliwe, jak nie pojedziesz go crosstable albo nie zaczniesz blokowac od poczatku, i dasz mu sie rozbujac, to gosc moze rownie dobrze grac samemu przeciwko reszcie. Jaskier mial deck na hunterach, co prawda pierwotna wersje, ale i tak byl mocny
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Lista reprintow w 3 edycji
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 06, 2006, 03:59:44 pm »

ok, będziemy polemizować :)

Valerius:najmocniejszy wamp z wymienionej trójki, owszem, jego wady zdecydowanie rekompensuje zaleta, całkiem grywalny
mata hari - taa, sarkazm pojąłem bo nią gram, ale dobrze wiesz mój przyjacielu "Siaro", że udupienie maty hari zajmuje 1 kolejkę hehehe. Zaletę ma zajebistą, gorzej, że jej wady czynią ją wyłącznie for fun: red list i capacity o 1 za niski (taaa, za niskie, gdyby była 8 to by wymiatała:))
enkidu-no proszę, nie rozsmieszaj mnie. Też byłem podniecony Enkidu jal ją zobaczyłem ale ta miłość już mi przeszłą z dwóch zasadniczych powodów (jej wad) czyli że sabbat i (co boli (D)) 11 cap z niskim fortkiem!!! Dobrze wiesz, że 1 agrr(!!!!) ją niszczy :) (tylko w combacie, tak w ogóle to deck na Enkidu (D) masakrycznie wiele decków hehehe i te jej bleedy za 1:))

A jakieś inne fajne wampy z KMW?
No tak Cybele-tak grałem na niej-zajbebiście fajny wamp, tylko dlaczego klęka przed bleedem? a polityką? combat na potence/cel (czyli każdy "normalny" combat :))???

Innych wampów (jak grzechów) nie pamiętam...możesz odświeżyć mi pamięć hehehe

Jasne, hunterzy...generalnie to większość decków tak działa, że jak się im da rozkręcić top rozpieprzają cały stół :)
(vide Twój ostatni old school hehehe)

Nie żebym teraz ja był sarkazmem spięty :) ale jakieś inne argumenty masz? :)

A całkiem poważnie to taka Twoja racja jak i moja:)
Punkt widzenia zależy zdecydowanie od punktu siedzenia nieprawdaż?

pozdro (polemiki są w cenie:))
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2006, 04:20:29 pm wysłana przez Dude »
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Lista reprintow w 3 edycji
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 06, 2006, 04:19:14 pm »

alexis sorokin szczerze daje rade, genina tez , ale to juz promo
ambrozy adv tez nie jest wbrew pozorom taki kiepski
nowe wampy do independentow moim zdaniem sa udane
co tam jeszcze bylo redlistem...rabbat, fajny ale malo uzywany
troche tego bedzie. nikt nie mowil ze granie na red listach czy trofeach bedzie latwe, to jest dodatek do gry, a nie mechanika drastycznie zmieniajaca calosc
co do hunterow to najpierw z nimi zagraj a potem pogadamy, mi osobiscie srednio sie podobaja, i dlatego ich nie kupilem :)
enkidu...no dobra gadaj sobie co chcesz, mi to wyglada tak, ze chcialbys wampow uber przegietych, ktore wyjda i zmiota stol :)

z mata hari jest ten problem (jak z wiekszoscia deckow zreszta), ze czasami siadasz do stolu z ludzmi, ktorzy kompletnie tej gry nie kumaja, i potem masz akcje typu combat crosstable z mata hari "bo tak fajnie" i kolo wie ze mu nie oddasz :) dobrze wiesz ze nieraz w trakcie gry cos takiego jak gadka nie istnieje, bo czasami po prostu nie ma z kim (i o czym) gadac, i takie decki sa stratne na starcie

ps. pls nie syp miechem w postach, bo nie chce mi sie wycinac :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Lista reprintow w 3 edycji
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 06, 2006, 04:29:07 pm »

mięcho mięcho mięcho :)

Napisałem, że taka sama Twoja racja jak i moja :)
(a Rabbat?...jak wymyślisz fajną akcję na Rabbat oprócz hidena to stawiam piwo-piszę o jakimś sensownym działaniu :))

pozdro pozdro pozdro
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Lista reprintow w 3 edycji
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 06, 2006, 09:47:29 pm »

hunterzy są naprawde mocnym deckiem, tylko trzeba nimi umieć grać, bo to bardzo trudna sztuka. Trzeba sobie szybko sprzmierzenca na stole znaleźć, bo jak się rozbujają to cały stół bez obciachu gra przeciwko nim. Gdy kazdy twoj wampir ma 2 capacity, karty kosztuja krew i nie mozna polowac , a jak sie nie zapoluje to pali sie krew....kazdy poprostu kazdy ma ochote sie ciebie pozbyc a jedyna karta przetargową jaka dysponuja to fall of the camarilla.
Zapisane
PVP Team

Miki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
    • Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
Odp: Lista reprintow w 3 edycji
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 07, 2006, 10:05:30 am »

A jaki klimat hunterzy mają ;) Prawie jak laiboni  :lol:
Zapisane
Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
www.drob-wet.pl

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Lista reprintow w 3 edycji
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 07, 2006, 11:42:40 am »

nie wiem co sie czepiasz, akurat laiboni maja calkiem niezly imo :)
jak to mawial kiedys moj kumpel - niektorzy lubia gre na garmonii, ale wkurza ich gra na banjo... :lol:
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Lista reprintow w 3 edycji
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 07, 2006, 11:51:27 pm »

Szewski - dlaczego ci tak zalezy na super mocnych kartach? :? Po to, żeby po każdym dodatku musieć zmieniać połowę każdego decka, bo wyszła nowa karta robiąca dokładnie to samo co poprzednia, ale kosztująca np 1 krwi mniej? Dla mnie to absurd i rzecz która w ekspresowym tempie zniechęca mnie do danej gry. Nawet ludzie robicy magica to zrozumieli i karty z nowych dodatków to cień tych które były "za moich czasów", z tego co ostatnio zaobserwowałem.
Dodatki do vtesa są o tyle dobre, że skupiają się raczej na wprowadzaniu nowych możliwości, a nie dopakowywaniu starych. Nie podoba się Wam to? :?

Miki - nic o łamaniu dili nie mowiłem i sam też tego nie lubię (głowy sobie nie dam uciąć, ale chyba nie złamałem żadnego, a już napewno nie na turnieju). Co do reszty i klimatu manipulacji który ma rzekomo sprawiac, że ktoś odchodzi od stołu załamany, to już chyba przesada :D Bądź co bądź to tylko gra i nie przesadzaj z tym jej wpływem. Ja na przykład grając ostatnio z kumplami w erpegowe l5k odgrywając skropiona bezlitoście zaszlachtowałem w pojedynku postać kumpla gdy okazało się, że jest to zgodnie z interesem mojeg klanu. Powinienem się wstydzić? :lol:
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Lista reprintow w 3 edycji
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 08, 2006, 06:29:23 am »

mi nie rozchodzi się o mocne karty a raczej o grywalne.
Po prostu uważam, że ostatnie dodatki raczej zaśmieciły vtesa niż go wspomogły ponieważ problem nie leży w tym, co wniosły nowe dodatki tylko w tym jaki mają wpływ na grę. A wpływ ten jest marginalny.
Ja zgodzę się z Dudem, że np w KMW jest parę naprawdę mocnych wampów ale co to zmienia? Przecież tak naprawdę KMW to były karty pod precony gdzie anathema oklazała się najsłabszym deckiem (co raczej nie ma za bardzo odniesienia do rpg gdzie są takie wampy z listy których zabroniono "ruszać" vide jeśkli dobrze pamiętam Enkidu:))
WW wpadł we własne sidłą ponieważ zapowiedział dodatki co 9 miesięcy. Ja uważam po czasie że to zdecydowanie za krótki okres by stworzyć dodatek nie tylko zbalansowany ale także mający jakiś wpływ na całą grę. Zauważyliście bowiem, że sensowne karty to przecież same przedruki? I tu nie chodzi o wyliczanie ile było nowych grywalnych kart. Chodzi po prostu o całokształt. Mam wrażenie, że niektóre precony wyszły tylko dlatego, by udostępnić ludziom niektóre stare karty co oczywiście jest chwalebne pod warunkiem że są to klany, które już były (tak jak teraz uważam, że pomysł z sabatem jest niezły choć wiadomo, że lista klanów mogła być inna-lasombra????) a nie dlatego, że zostały przemyslane i obliczone na jakiś tam "sukces grywalności". Tu raczej chodzi o kasę ale o to nie mam zamiaru obwiniać WW, to w końcu ich biznes nie mój:)

Tak uważam howgh :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2006, 06:53:55 am wysłana przez Szewski »
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Miki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
    • Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
Odp: Lista reprintow w 3 edycji
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 09, 2006, 09:36:19 pm »

Ja na przykład grając ostatnio z kumplami w erpegowe l5k odgrywając skropiona bezlitoście zaszlachtowałem w pojedynku postać kumpla gdy okazało się, że jest to zgodnie z interesem mojeg klanu. Powinienem się wstydzić? :lol:
Raczej Twój MG powinien ;)
Zapisane
Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
www.drob-wet.pl