Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 6

Autor Wątek: VtES 3ed Preview wystartowal  (Przeczytany 14214 razy)

ThorR

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 735
  • ThorR
    • Zobacz profil
VtES 3ed Preview wystartowal
« dnia: Sierpnia 08, 2006, 04:13:44 pm »

Na stronie White Wolf wystartowal preview VtES 3ed.

Zamieszczono nowe zasady:

    * Trifles: This set updates the trifle rules both to remove the restriction against playing more than one trifle in each master phase (although only the first one grants an additional master phase action), and to handle out-of-turn trifles (which function just as you would expect).
    * Draft effects: New to this set, some of the booster cards (reprints included) that require a Discipline or clan to use have additional texts on them which give them an alternate way of being used in draft and sealed tournaments. Sometimes this alternate use is the same effect as the normal usage, but with a different requirement. Other times, it is a different usage (and often both). The alternate uses are clearly labeled with "DRAFT:" text and set apart from the normal card text. The alternate effect is only usable in draft and sealed play. In standard constructed play, the draft text is ignored.

Oraz Errata:

The DRAFT effect of Claws of the Dead uses an Animalism icon when refering to the basic level effect of the card. It means the basic Protean effect, of course.

Karty pokaza dopiero 15  :cry: zawsze mozna sie pobawic jednak w zgadywanki ;-)
Środkowa karta z pierwszego rzedu to moim zdaniem Potence - The Forger's Hammer, oto co to robi w VtM "The Brujah can use their supernatural strength to forge weapons of exceptional quality. While humans must use the hammer and anvil, ancient Brujah can shape metal with their hands. In so doing, they imbue weapons with some of their own mystical strength. Over time this technique has fallen into disuse as humanity has made greater technical advances in metallurgy. The weapons of the ancients, however, are rare and valuble items."

Trzecia karta z pierwszego rzedu wyglada mi na !Gangrela  :twisted:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2006, 04:38:27 pm wysłana przez ThorR »
Zapisane
ThorR
Gangrel Elder of Wrocław

"No army may enter that land
That is protected by polish hand"

silverrobert

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 08, 2006, 05:44:32 pm »

Koles w lewym gornym rogu wyglada mi na Tobiasa Smitha - moze advance?
Zapisane

Bitches love lazors.

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 08, 2006, 07:19:01 pm »

srodek drugi rzad to tzi
VIC ANI AUS pro pot dom
przynajmniej tyle moge zauwazyc ... :D
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 08, 2006, 07:44:46 pm »

Ale (D), całe 9 kart!!!.....
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2006, 11:09:37 pm wysłana przez Dude »
Zapisane
PVP Team

Miki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
    • Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 08, 2006, 08:53:45 pm »

Mmmmmmmmmm... W końcu jakiś miodny dodatek. Aż chce się grać :D
Zapisane
Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
www.drob-wet.pl

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 08, 2006, 09:02:21 pm »

Cytuj

136 new cards (100 vampires and 36 library cards).


Spodziewałem się czegos więcej po nowej edycji niz 36 nowe karty biblioteki. Faktycznie 9 miesiecy miedzy dodatkami to troche malo, nie maja czasu nic sesnownego wymyslec to robia reprinty.
Cos czuje ze 3rd edition bedzie dodatkiem ktory ludzie kupia nie dla nowych kart ale dlatego ze w jednym secie jest duzo fajnych starych...
Zapisane
PVP Team

Piotr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 407
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 08, 2006, 09:21:15 pm »

Ten pierwszy pan na górze po lewej wygląda mi na !Brujah (??) 11  :smileyshocked:
Zapisane
...It's the thrill of the fight, risin' up to the challenge of Your rival and the last known survivor stalks his prey in the night...

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 08, 2006, 09:21:42 pm »

no prosze...mając tak mało czasu zdecydowanie łatwiej jest "zrobić" 100 wampów niż 100 nowych kart library...bo powtarzających się dyscyplinowo wampów mało kto zauważy, z kartami tak się nie da zrobić:)

Można się było spodziewać więcej po dodatku z hasłem 3ed. ale cóż...to w końcu stary dobry WW:)

Coś czuje, że vtes czeka to samo co WoD rpg. Masa beznadziejnych dodatków aż do zamknięcia gry a potem coś nowego zbudowanego na zgliszczach. Taaa to pesymistyczna wizja ale takie były kiedys w modzie (Nostradamus:)) więc dlaczego by nie teraz??? :)

A całkiem serio to przec ież widać na poszczególnych dodatkach kiedy WW przykładał się do swej roboty...I Odstępy czasowe mówią tu wiele:)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Piotr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 407
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 08, 2006, 09:29:26 pm »

Tzimisce to Count Vladimir Rustovich  :twisted:
Zapisane
...It's the thrill of the fight, risin' up to the challenge of Your rival and the last known survivor stalks his prey in the night...

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 08, 2006, 11:13:30 pm »

tak samo jak bylo z cama, tak bedzie z sabbatem, i moim zdaniem to dobrze - duzo podstawowych kart jest zreprintowana, a obecnie nowi ludzie maja bardzo duze problemy ze zdobyciem tych kart

troche mozna by sie zdecydowac - czy chcemy nowe karty, ktore, jak slyszalem poprzednio "zasmiecaja gre" :) czy kolejny "base set", ktory starym graczom niewiele da (jesli cala nowa grupa wampow to niewiele), a nowym da szanse zdobycia kart, i nie beda przez to ograniczeni przez wlasny stan posiadania, a jedynie przez to, jak szybko sie ucza

jak dla mnie set wyglada bardzo dobrze
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 09, 2006, 12:29:08 am »

tak samo jak bylo z cama, tak bedzie z sabbatem, i moim zdaniem to dobrze - duzo podstawowych kart jest zreprintowana, a obecnie nowi ludzie maja bardzo duze problemy ze zdobyciem tych kart

troche mozna by sie zdecydowac - czy chcemy nowe karty, ktore, jak slyszalem poprzednio "zasmiecaja gre" :) czy kolejny "base set", ktory starym graczom niewiele da (jesli cala nowa grupa wampow to niewiele), a nowym da szanse zdobycia kart, i nie beda przez to ograniczeni przez wlasny stan posiadania, a jedynie przez to, jak szybko sie ucza

jak dla mnie set wyglada bardzo dobrze

dobrze mówi - dac mu wodki  :D
nic dodac nic ując - ja również jestem bardzo zadowolny, ( także z tego że dużo nowych kart do kolekcji a niewiele rubryk do zrobienia  :wink:)

ale wytłumaczcie mi co z tym drafem bo w magica nie grałem

a przy okazji  - chętnie dorzuce się dla jakiegoś księcia do zestawu turniejowego 3ed (najchętniej pól na pół) , Nekho tym razem nie da rady go załatwic  :cry:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2006, 09:23:46 am wysłana przez sbodek »
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 09, 2006, 08:53:39 am »

popieram Dude'a w 100%. Zdecydowanie wole przedruki starych kart niz nowe karty, ktore ostatnio wiazaly sie zawsze z nowymi niepotrzebnymi zasadami. A NoR to juz bylo calkowite przegiecie - nigdy wiecej takich dodatkow! Nie jestem tylko przekonany do tych kart specjalnie do draftow. Niby w constructed bede dzialac normalnie, ale ten dodatkowy tekst jakos mi nie lezy. To takie "karciane".  :roll:
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 09, 2006, 09:41:37 am »

Niyby racja, tylko po cholere robic nowy dodatek dla tych 36 nowych kart??? i jeszcze szumnie nazywac go 3rd edition jak ledwo pare kart nowych sie pojawi...
Zapisane
PVP Team

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 09, 2006, 09:53:33 am »

Cytuj
Niyby racja, tylko po cholere robic nowy dodatek dla tych 36 nowych kart??? i jeszcze szumnie nazywac go 3rd edition jak ledwo pare kart nowych sie pojawi...
oprocz 36 nowych kart beda jeszcze nowe wampiry, dzieki ktorym znacznie latwiej bedzie robic decki na 3-4 grupie dla sabatu. Do tego bedzie masa przedrukow dobrych, poszukiwanych kart, ktore ciezko teraz zdobyc. No a wlasciwa odpowiedz brzmi oczywiscie dla pieniedzy.  :lol: Ale jestem jak najdalszy zeby kogokolwiek za to pietnowac.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 09, 2006, 10:11:26 am »

po to, zeby nowi ludzie mogli dostac stare karty bez wiekszych problemow
tak samo bylo z cama, tez byly praktycznie tylko nowe wampy i 15 nowych kart - przypomij sobie jak bylo przed wydaniem camy: duzo ludzi gralo sabbatem albo independent, bo te sety byly dostepne, a cama grali tylko ci, ktorzy grali we vtes od dawna
obecnie sabbat war wychodzi z obiegu, sprobuj dzisiaj zlozyc dobry deck do lasombry czy tzi dla kogos nowego i bedzie ciezko, wiem bo sam tego doswiadczylem przy demowce, ludzie pytali np o lasombre, i logiczna odpowiedz to "poczekaj na nowy sabbat", bo jedyne co moze zlozyc to stealth&bleed na commonach, nawet z niektorymi wampami bylby problem (np swiniaka wiekszosc chce raczej dostac niz oddac)
jedyne co na tym secie zyskuja nowi gracze, to nowe wampy, bez ktorych i tak obejdziemy sie calkiem niezle, ale fajnie ze sa :)

kolejna sprawa - w tej chwili mniej osob gra sabbatem, bo karty sa mniej dostepne. natomiast duzo ludzi gra cama (np deck ventrue na obfie jest popularny), bo po prostu moze dostac te karty. nowy set tez moze to zrownowazyc, przynajmniej sabbat na stole nie bedzie swojego rodzaju egzotyka

rozumiem ze dla starych ludzi to nie jest atrakcja, ale dla mnie jako princa jest, tym bardziej ze pojawia sie ostatnio w wawie sporo nowych osob. sprobujcie nauczyc ludzi grac, zrobic demo, a potem przejsc do etapu polecania / skladania decku, kiedy polowa tego czym chca grac odpada, wtedy pogadamy
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired
Strony: [1] 2 3 ... 6