Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: VtES 3ed Preview wystartowal  (Przeczytany 14163 razy)

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 12, 2006, 11:08:27 am »

Tez mi sie zdaje, ze ten Ghoul to by bylo za piekne;)

Troche na temat znowu:

1: !Brujah: Ani / Obf / CEL / FOR / POT / PRE spaslak, ale chyba nie 11. 9-10 raczej
2: Opcja burn?
3: !Gangrel PRO/PRE/ANI/FOR/tha/cel
4: Akcja polityczna? Jakas dziwna ikonka pod spodem, wyglada na jakas nowa zasade. A moze to oznaczenie tych zasad draftowych? Kolejny poziom zasmiecenia karty zostal przelamany ;)
5: Tzimisce pro/pot/dom/AUS/ANI, VIS 9-cap
6: Ekwipunek za 1 poola
7: !Malk OBF/AUS/dem/vis? 6-cap  
8: Event
9: !Nos for/pro/ani/OBF 7-cap

Sathriel

Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Piotr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 407
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 12, 2006, 06:56:03 pm »

Sath, nie chcę robić wrażenia Wszechwiedzącego, ale te wiadomości mam od ludzi którzy otworzyli swoje podstawki na GenConie i nie wiem, czemu mieli by mi taki bullshit wciskać  :?

Ten Tzimisce to z tego co mogę wyczytać na karcie Count Vladimir Rustovich  :smileyparanoid:
Zapisane
...It's the thrill of the fight, risin' up to the challenge of Your rival and the last known survivor stalks his prey in the night...

ThorR

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 735
  • ThorR
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 12, 2006, 07:37:16 pm »

Druga karta w preview to jak pisalem na moje Potence - The Forger's Hammer.
Zapisane
ThorR
Gangrel Elder of Wrocław

"No army may enter that land
That is protected by polish hand"

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 14, 2006, 09:49:09 am »

Spoko Piotr:) Jak mowilem podobalaby mi sie taka zawartosc preconow, ale wiadomo do kazdej informacji nie potwierdzonej podchodzic trzeba z pewna rezerwa. Nie podwazam Twojej wiarygodnosci tylko wstrzymuje sie z hurra-optymizmem. Miejmy nadzieje, ze potwierdza sie te plotki.

Wiadomosci sie potwierdzily. Zajrzyjcie na http://vtes.livejournal.com/

1. Lots of new artwork for old favorites: Torn Signpost, Taste of Vitae, Kine Resources Contested, among others.

2. The "draftferior" powers range from "this card does something new" to "use the basic power with an alternate discipline" or "the usual effect, but less effective." Force of Will, for example, is an aus action that untaps a vampire. Changeling allows for +1 bleed with ani. Meld With The Land is the effect of the Dodge card. And so on.

3. Starter deck fun: Aranthebes and Creepshow in the !Brujah. Club Zombie in the Tzi. Golconda in the !Tre.

Thor: zobaczymy ;)

Sathriel
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2006, 10:19:58 am wysłana przez sathriel »
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 14, 2006, 02:05:03 pm »

Hmm, ale o Ghulu w Tzi nic nie ma. ;) :lol:
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Piotr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 407
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 14, 2006, 02:19:50 pm »

Kto nie wierzy to nie, nie twierdzę, że moje źródła są 100%, ale ja im ufam  :wink:
Zapisane
...It's the thrill of the fight, risin' up to the challenge of Your rival and the last known survivor stalks his prey in the night...

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 14, 2006, 02:35:35 pm »

Zgadza sie. O War Ghoulu cisza. Trzeba wybadac temat, bo skoro na Genconie dalo sie podejrzec startery to powinno byc wiecej informacji.

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 14, 2006, 02:42:06 pm »

O War Ghoulach pisza m.in. na grupie googlowej, wiec jest to raczej pewne.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Piotr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 407
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 15, 2006, 09:21:11 am »

Zapisane
...It's the thrill of the fight, risin' up to the challenge of Your rival and the last known survivor stalks his prey in the night...

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 15, 2006, 10:21:22 am »


Thanks.

Oj, chłopcy. Koniec świata.
Jak ktoś mnie powie, że to są dobre pre-packi, to wyrobię sobie o nim opinię nieodwracalnie.
Gorszego czasu dla VTESa nie było. Nawet gdy nie było VTESa.

Jestem ciekaw jaki to powód przyświecał WW sześć lat temu, że pakowali po trzy eRki... a nie po osiem. :shock:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2006, 10:32:24 am wysłana przez SLAVE »
Zapisane

Miki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
    • Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 15, 2006, 11:26:13 am »

Po co w każdym polityka? Starter do malków zdecydowanie najlepszy jaki był. Poprzednie tremuchy były lepsze (liczyłem na perfect clarity :( ). Brujahy na głosy? Super, coś ciekawego :) No a tzimisce jest dziwny. Niby masa dobrych kart, ale mam wrażenie że poprzedni starter był grywalniejszy. MI SIĘ PODOBA, SLAVE WYRABIAJ SOBIE O MNIE ZDANIE :P Nie wiem serio o co Ci chodzi... ;)
Zapisane
Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
www.drob-wet.pl

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 15, 2006, 11:45:09 am »

Starter do !Malkov dobry, bo posiada w sobie pare ciekawych kart (The Call anyone?) tak samo jak reszta. Pod tym wzgledem WW poprawia sie z dodatku na dodatek, ale teraz LSJ pokazal, ze wszystko musi isc. Golconda, War Ghoul, Aranthebes... Szkoda, ze Jake sie nie zalapal. Ale swiat sie konczy:

Glancing Blow
Combat
Do not replace until your next untap phase.  Prevent 1 damage from the opposing
minion's strike.

;)
 
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 15, 2006, 12:01:00 pm »

MI SIĘ PODOBA, SLAVE WYRABIAJ SOBIE O MNIE ZDANIE :P Nie wiem serio o co Ci chodzi... ;)

Ależ to banalnie proste. Rozchodzi się mnie o osiem eRek. Nie będę się rozwodził nad użytecznością decków, bo lepiej poczekać, i się przekonać. Widać, że postawili na draftowość, ale...
Pomyśl przez chwilę nad kompatybilnością tychże, z Trzeciej Edycji, preconów z tymi z, choćby, SW, pod kontem turniejów Limited. Czy to jest fair, że jeden z graczy dostanie trzy eRki, a drugi (na ten sam turniej) osiem? Nie jest! Decki są więc niekompatybilne, a to nie jest fajne, bo albo będzie się czekać na następne z 3rd, albo nie będzie się ich używać, albo będzie... na siłę mieszać, ale (...patrz wyżej...).

Slave'owe wnioski:
1. Wchodzimy w strumień pędzącego w nadświetlnej statku. Teraz wyraźnie widać, że chodzi o to, by karty były co rusz to mocniejsze, a precony bardziej napakowane. Over-Hyping! I, co przeraża mnie bardzo, nawet lokalni gracze (nasi) popierać się zdają taki trend.
2. Nadchodzi koniec. Teraz nawet już się nie kryją, że chcą wyeksploatować karciankę snadnie, i przejść do nWoD. Zaś komentarze - Najlepiej, żeby następne były wilkołaki - utwierdzają twórców w przekonaniu, że kurs jest słuszny.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 15, 2006, 12:05:42 pm »

turnieje limited opieraja sie na jednym dodatku ze starterami + ewentualnie boostery z dodatku uzupelniajacego, wiec ten argument odpada
poza tym kazdy moze teraz miec war ghula, smiling jacka czy golconde w preconie, tak samo jak giant's blood wczesniej, i freaki, wiec argument "nie wygrywam bo nie mam kart" odpada (wczesniej byl to podstawowy problem nowych we vtes)
ja rozumiem ze lubisz kupic starter i miec w nim, za przeproszeniem, gowno, ale nie wymagaj tego od innych
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
VtES 3ed Preview wystartowal
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 15, 2006, 12:20:38 pm »

ja rozumiem ze lubisz kupic starter i miec w nim, za przeproszeniem, gowno, ale nie wymagaj tego od innych

Ouch! Spicy.  :wink:

poza tym kazdy moze teraz miec war ghula, smiling jacka czy golconde w preconie, tak samo jak giant's blood wczesniej, i freaki, wiec argument "nie wygrywam bo nie mam kart" odpada (wczesniej byl to podstawowy problem nowych we vtes)

Tak, spodziwałem się, że ty to właśnie wytkniesz, i... zgadzam się całkowicie. To jest akurat dobra strona rozwiązania jakie zaproponowano. I nowa ścieżka! Teraz najważniejsze już od samego początku będą umiejętności. Mam tutaj opory, bo to przecież KOLEKCJONERSKA gra karciana, więc kolekcjonowanie powinno być równie istotne jak umiejętności, ale...
Powiedzmy szczerze: bogaty i tak miał co chciał, a tak i biedny będzie miał to samo, więc... pewnikiem na plus.

turnieje limited opieraja sie na jednym dodatku ze starterami + ewentualnie boostery z dodatku uzupelniajacego, wiec ten argument odpada

Ano, nie. Może takie były założenia limitowanej gry. Tylko czytałem wiele relacji z takich turniejów, i w większości używano mieszanki paczek. Co więcej, część tego typu imprez polega na tym, że ludzie przewożą paczki ze sobą, więc trudno wymagać, żeby wszyscy zaopatrywali się w precony z tego samego dodatku. Ponadto, różnorodność jest zawsze mile widziana na stole. Fakt, że, z reguły, organizator wyznacza jakieś ograniczenia. Najczęściej takie, o jakich wspominasz, albo SW + FN, etc. Tylko, że tutaj nie ma takiej, póki co, możliwości, gdyż 3rd wprowadza nowe standardy. Zostają więc cztery precony. A raczej moło kto chciałby robić na tym Limited. Zwłaszcza jeśli grał już w pre-release'ie. Więc raczej będzie się mieszać z całym dotychczasowym Sabbatem.
Zapisane