Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Omaya wall...  (Przeczytany 9801 razy)

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Omaya wall...
« dnia: Sierpnia 29, 2006, 10:16:17 am »

dawno nic nie pisalem pomyslalem ze dam cos na forum, ostatnio wrocilem do tego starego pomyslu z omaya i zbudowalem to troszke inaczej niz ostatnio, czekam na wasze komentarze i sugestie :smileytired:

Crypt [12 vampires] Capacity min: 1 max: 10 average: 5.42
------------------------------------------------------------

4x Omaya                  7  ANI AUS FOR pro              !Gangrel:2
2x Dr. Allan Woodstoc     5  PRO ani aus for              Gangrel:3
1x Genevieve              10 ANI FOR PRO aus dom  priscus !Gangrel:2
1x Caitlin                6  ANI PRO aus dom      bishop  !Gangrel:2
1x Monique                5  ani aus for pro              !Gangrel:2
1x Chandler Hungerfor     3  PRO                          Gangrel:2
1x Sadie                  2  pro                          !Gangrel:2
1x Huang, Blood Culti     1  pro                          Pander:2


Library [90 cards]
------------------------------------------------------------

Action [1]
  1x Army of Rats

Combat [35]
  2x Aura Reading
  5x Claws of the Dead
  2x Earth Meld
  2x Form of Mist
  4x Rolling with the Punches
  2x Skin of Steel
  3x Superior Mettle
  4x Terror Frenzy
  7x Unflinching Persistence
  4x Wolf Claws

Master [19]
  1x Barrens, The
  4x Blood Doll
  1x Campground Hunting Ground
  1x Guardian Angel
  1x Hungry Coyote, The
  1x KRCG News Radio
  1x Protean
  1x Rack, The
  1x Rumor Mill, Tabloid Newspaper, The
  4x Rotschreck
  2x Smiling Jack, The Anarch
  1x Talons of the Dead

Reaction [29]
  4x Cats' Guidance
  3x Eagle's Sight
  3x Enhanced Senses
  4x Forced Awakening
  3x Guard Dogs
  2x My Enemy's Enemy
  2x Precognition
  3x Read the Winds
  5x Telepathic Misdirection

Retainer [6]
  2x Homunculus
  4x Raven Spy


Crafted with : Anarch Revolt Deck Builder. [Tue Aug 29 11:05:24 2006]

chyba wiadomo o co chodzi wystawiamy omaye i do tego pare mlodzszych wampow tymi malymi idziemy powoli do przodu straszac pazurami a omaya blokuje i ew rot lub po prostu agg i prev, gralem tym jak dotad 2 razy i bylo remis 2vp gdy zapilem ostatniego gracza na stole i zostalem sam, a za drugim razem zostalem sam z 3misiem i przegralem glownie z powodu przewagi glosow on maial 2 wampy z tytulem jeden w torpie ja mialem omaye i nie moglem go spalic bo blood hunt wiec sie wyciagal itd..

generalnie w moim odczuciu brakuje glosow do blood hunta ale niby jest geneviev tylko ze to stara krowa i raczej trudno ja wystawic ale pewnie dojdzie do krypty jeszcze jedna, i mysle tez nad dodaniem xaviara w sile 2 sztuk bo ma te same 4 dysc co omaya nie moze odbijac bo ma aus,ale za to tez ma prev 1 wbudowany i glosy.. minusem dla niego jest to ze nie jest anty wiec coyot nie dziala oraz talonow dac mu nie mozna..
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2006, 10:47:32 am wysłana przez gizmo666 »
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 29, 2006, 10:24:58 am »

W takich sytuacjach jak mowisz przydaje maly stealth z PRO albo Form of Mist (ktore masz). Warto poswiecic jednego malego wampa zeby splonal w blood huncie, ale jednoczesnie zjadl starszego wampira.
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 29, 2006, 10:31:05 am »

no to wiem chodzi o to ze tak zrobisz raz gora dwa razy w ciagu gry, a na koniec gdy zostaje tylko 2 graczy,bo ta talia raczej szybko nie zabija i zostaje do tego momentu masz problem bo raczej nie bedziesz w stanie kupic i budzic kolejnego wampa bo nie masz ani poola ani czasu, a spalac nie mozesz bo on ma jednego wampa ktory ma 2 voty i ty nie masz jak tego przeskoczyc.. moze wloze jedno cardinal benediction i bede mial omaye cardynala :)
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

Jester Walsh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 398
  • Dammar of Koszalin (unofficial)
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 29, 2006, 10:33:59 am »

Albo po prostemu dożu ze dwa Gangrel Conspiracy :D
Zapisane
Największym problemem ludzkości nie sa wojny czy głód... tylko ten !@#%& bug Vanish'a!!!

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 29, 2006, 10:51:21 am »

jest tez taka mozliwosc,ale mam juz dosc duzo masterow bo 19 i dodawanie kolejnych raczej nie ulatwi..  zreszta nie mam conspiry ...

mozna by za to wlozc innego mastera Twisted Forest bo on bywa dosc pomocny do bleedow, palenia malszkami i wielu innych  tylko nie wiem co by tu wyjac... fajnie by bylo tez dodac drugie talony.. i cos co by pomoglo z krwia bardziej co prawda jesli bym dodal tu 2x xaviar to mozna by sie zastanowic na dodaniem hunting groundow dla gang i moze nawet ecoterrorystow co by pomoglo z poolem tylko znowu te mastery.. ech
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2006, 10:55:37 am wysłana przez gizmo666 »
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 29, 2006, 10:56:37 am »

Wyjmij albo Talonsy (za taka cene ta karta powinna dzialac cuda) albo jednego Rotschrecka. Tisted Forest bardzo fajna karta, zgadza sie.

Ale jeszcze wracajac do tego co powiedziales:
Cytuj
no to wiem chodzi o to ze tak zrobisz raz gora dwa razy w ciagu gry
Dwa razy w ciagu gry byc moze wystarczy, bo ty tu ograniczasz swoj tok rozumowania tylko do tych dwoch rozgrywek. Idea walla jest przeciez taka zeby kotrolowac to co sie dzieje na stole i ewentualnie blokowac najbardziej agresywne akcje. Teraz pomysl - na pewno w przeciagu rozgrywki miales okazje zablokowac 3misie, takze w momencie, w ktorym okazalo sie, ze beda do konca powaznym zagrozeniem. Wtedy byla ta Twoja okazja zeby zezrec jednego i byc moze - kto wie - wygralbys. :)

A tak w ogole to za malo Eagle's Sightow. :)
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 29, 2006, 11:05:46 am »

no moze wystarczy albo nie a jak dodam jakies glosy to bedzie to oprocz tego jakas mozliwosc.. rota moze wyjme.. forest jest fajny tylko ze to tez zalezy od krypty bo Chandlerowi,Huang ani Allanowi stealtha nie doda :( a w tamtej grze z 3misiem sie tak nie dalo bo jak byl w torpie i probowalem go spalac to zawsze mial blokera..
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 29, 2006, 02:46:53 pm »

Ogółem to jest tak albo rybka albo akwarium albo bawimy sie w intercept albo w setaltha  :D Pomysł z Cardinal Benediction jest imho całkiem dobry.
Jesli chodzi o krypte to ja bym wogóle sie genevieve pozbył, jedna w tej krypcie wiele nie zdiała do tego 10! daj spokoj. Omaya plus support od Allana (nie nie tego od edyty górniak  :wink:) i małe gówienka z proteina zasypujace agrafkami. z masterow wywalibym dyscypline proteanu, juz by lepszy chyba byl auspex, zastanowil bym sie nad talonami czy jest sens je trzymać, ja wiem ze jak podejda to sa fajne na Omayi ale jedne na 90 kart moga nie podejsc, wiec po co je trzymac? Za to dodałbym drugiego racka i zainwestował w homunculusy napewno wiecej niz dwa. Omaya plus homonculus i rack to dobra opcja  :twisted:  mozna by sie było kilku wakow pozbyc w ten sposob. w masterach pozbyl bym sie rowniez hunting grounda, skoro jest hungry coyot i mamy homunculusy. Spokojnie mozna tez wywalic jednego, dwa roty, skoro i tak nie diabolizujesz to powinny one raczej straszyc niz faktycznie cos dzialac.  Zrobilbym tez trochu porzadku w combacie bo straszny groch z kapustą, moze warto wrzucic flak jacketa ? Pozbylbym sie Terror frenzy wywalil form of mist , dorzucil jedno earth meld. 16 kart preventow?? przy zdlonosci omayi?? zdecydowanie za duzo, manewry z unfliching bym wogole odpuscil jak ci uciekna to trudno, mozna wsadzic najwyzej jakies 3 drawingi i canine horde na jakies magnumy, zostawic rollingi i dorzucic leathery hide, szczerze zdziwilem sie ze go tu nie ma. Omaya powinna szybko dostac aniola albo kurtke i z preventem dwoch na sobie duzo wiecej juz nie potrzebuje.
Zapisane
PVP Team

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 29, 2006, 04:33:42 pm »

wiec

masterow wywalibym dyscypline proteanu, juz by lepszy chyba byl auspex, zastanowil bym sie nad talonami czy jest sens je trzymać, ja wiem ze jak podejda to sa fajne na Omayi ale jedne na 90 kart moga nie podejsc

generalnie to niby tak ale jakos tak bym wolal omaye z PRO by sie mogla odtapowac z melda albo pressowac lub manewrowac z kart z pro, ew uzyc form of mista,choc mozna by to wyjac;  talony sa jedne sprawdzaja sie super i jako ze ta talia raczej zostaje do konca na stole wiec wczesniej czy pozniej dojdzie mi sie nigdzie nie spieszy :)

Za to dodałbym drugiego racka i zainwestował w homunculusy napewno wiecej niz dwa

dwa racki to moim zdaniem przesada jest unikalny i w polowie gier pojawia sie jak nie u mnie to u kogos innego, takie meta.. a homunculusy 2 raczej wystarcza zdecydowanie bo drugi i tak juz idzie do discardu allan go nie wezmie bo coyot na niego nie dziala..

w masterach pozbyl bym sie rowniez hunting grounda, skoro jest hungry coyot i mamy homunculusy

nie no hunting grounda to nie wyjme wiecej krwi nie zaszkodzi :) z blood dollem to jest dodatkowy pool a poola nigdy nie jest za malo, zreszta z tymi agg raczej sie szybko sie z krwi splukuje

Omaya powinna szybko dostac aniola albo kurtke i z preventem dwoch na sobie duzo wiecej juz nie potrzebuje.

nie w naszym meta tzn jak masz 2 to jest fajnie ale raczej nie jest za duzo.. z tego powodu tez prev i manewry lepiej zabic odrazu i zostawic w torpie, pozaty innym wampom prev tez sie przydadza :) terror jest super na rozne combaty ktore sie przewijaja po naszym meta. leather hide no nie wiem za duzo u nas tali z agg wiec jakos nie... jak masz na 5 tali zawsze 3misie blok z breathami, oprocz tego gangrele weene, a potem nastepny to lazverinus z disarmami czyli dostaniesz 1 damage to juz po tobie..
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 29, 2006, 05:09:23 pm »

 Ja nie wiem jak twoje meta wygląda, myslełem ,że deck ma być uniwersalny. To może wsadź viscitude poisoning  :wink:
Zapisane
PVP Team

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 29, 2006, 05:16:52 pm »

no nie on stara sie byc uniwersalny tylko spodziewa sie bardziej agresywnego meta czyli wiecej blokow i kombatow, np tak jak w budgoszczy gdzie przez 3 rundy nie widzialem ani jednego stealth bleeda.. zreszta nie wiem czy zmiana rodzaju prev sprawila by ze stalby sie bardziej uniwersalny ;p
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 29, 2006, 05:24:40 pm »

Nie nazwal bym tego zmiana rodzaju preventow tylko raczej ich uporządkowaniem i była to tylko jedna z moich sugesti. Pozmieniał bym jeszcze trochu, ale byłby to juz inny deck :D
Zapisane
PVP Team

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 29, 2006, 05:29:15 pm »

no moze cos w tym jest trzeba potestowac,ale trudno testowac czy deck jest uniwersalny jak meta jest agresywne,a reczej nie da sie tego zrobic :p ale moze zamienie master pro na instrukacje bo to takie uniwersalne rozwiazanie
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 29, 2006, 07:12:39 pm »

Jest to jakiś pomysł, tyle ze to akcje kosztuje  :D
Najwiekszy problem tego decku to chyba brak cyclingu, jedne barrensy i 2x aura reading to trochu mało. Jak sie zadba o odpowiednie przewijanie łapy to można sobie spokojnie pozwolic na dublowanie kart unikalnych które są potrzebne i muszą szybko przyjść jak wspomniany rack czy niby nie unikalny ale w wiekszej ilosci niepotrzebny homuncus. W tej tali jak najszybciej powinienes mieć omaye + racka + homunculus +  jakis permacept + ewentualnie jakis dodatkowy prewent typu guardian angel lub flak jacket  i na tym bym sie skupił. Do tego wystarczy dodać jakiś combat i pool gain i jestesmy w domu  :D
Zapisane
PVP Team

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 29, 2006, 07:23:10 pm »

no bo jeszcze jak dasz talony to wogole jest fajnie :) tylko jeszcze jest ta kwestia ze lepiej sie na poczatku gry nie wychylac  i nie zakladac duzo zlych kart bo wtedy duzo latwiej jest innch przekonac przeciw tobie bo widac ze mozesz byc niebezpieczny stoi taki wamp napakowany a tu dostajesz parity shift cross table i kicha, a jak jestes taki maly nie poradny prawi powiedzmy omaya z aniolem to latwiej jest uzyskac wsparcie i nawet glosy ci sie skapna czasem i bedzie mozna kogos spalic :)
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.