Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Omaya wall...  (Przeczytany 9776 razy)

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 30, 2006, 10:21:23 am »

wydaje mi sie ze nie no bo jesli nie masz MA podczas MP to umiejetnosc nie zadziala bo nie spelniasz warunkow nie dostaniesz 2 instead of 1 jak nie masz 1  :smileysmoker:

a 2 out-of-turn nie mozna zagrac swoja droga z tego co wiem
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 30, 2006, 10:33:41 am »

hmm cos widze sie pokrecilo

Anson i RoG dziala tak ze daje dwie MPA zamiast jednej (algebraicznie) i chodzi o to ze jak masz Ansona i RoG to dalej masz 2 MPA

a z Master Out of Turn to wyglada tak :

zawsze masz jedna Mo-o-tA (chyba jest jakas karta co daje wiecej niz jedna ale nie pamietam co i jak - chyba jakies Temporis :] ) uzycie Mo-o-tA powoduje utrate jednego MPA w swojej MP, czyli zostaje jeszcze jedna jesli masz Ansona/RoG, jak ma Parthenon to mozesz stapowac aby dostac kolejna MPA
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 30, 2006, 11:50:16 am »

ale na ansonie jest tak

If Anson is ready, you get 2 master phase actions (instead of 1) {during your master phase}.

czyli jesli nie masz master phase action podczas master phase a po master OoT nie masz  to nie mozesz miec jeszcze jednego mastera bo anson i RoG daje dwa zamiast jednego podczas master phase - czyli jak nie masz jednego to nie mozesz dostac wzamian dwoch bo to by bylo bez sensu. IMO ale nie jeszcze inni sie wypowiedza
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 30, 2006, 12:17:34 pm »

z pentex subversion chodzilo o to, ze jak go dostaniesz to mozesz sie skladac. masz wall na 1 wampirze, a reszta...no dobra moze probowac zdjac na akcji na 0 stealth, moze nawet wbijesz kogos w torpor po drodze jak cie zablokuje, ale w koncu zapchasz sie kartami i nic nie zrobisz

pare suddenow by sie przydalo
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 30, 2006, 12:22:04 pm »

no ci inni tez maja aus wiec moga blokowac probowac tylko 3 wampy nie maja aus, no i moga probowac sciagac pentexa z form of mistami
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 30, 2006, 01:20:46 pm »

3 wampy z podstawka aus (genevieve nie licze, ktos juz madrze powiedzial zeby ja wywalic) na 12, i 2 form of mist na 90 kart...zycze powodzenia :)
prawda jest taka ze pentex cie udupia, a ta karta jest praktycznie w kazdym decku, ktory nie jest wallem albo combatem
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 30, 2006, 01:37:08 pm »

ale na ansonie jest tak

If Anson is ready, you get 2 master phase actions (instead of 1) {during your master phase}.

czyli jesli nie masz master phase action podczas master phase a po master OoT nie masz  to nie mozesz miec jeszcze jednego mastera bo anson i RoG daje dwa zamiast jednego podczas master phase - czyli jak nie masz jednego to nie mozesz dostac wzamian dwoch bo to by bylo bez sensu. IMO ale nie jeszcze inni sie wypowiedza

Chyba zbyt dosłownie rozumiesz ten text, tu nie chodzi o to ze jak masz jedna MPA to dostajesz za nia dwie, bo idac tym tropem jak bysmy mieli 2 MPA to dzieki ansonowi dostawalibysmy 4   :shock:   Tu chodzi o to ze masz dwie zamiast tej jednej o ktorej mowi instrukcja  8)

3 wampy z podstawka aus (genevieve nie licze, ktos juz madrze powiedzial zeby ja wywalic) na 12, i 2 form of mist na 90 kart...zycze powodzenia :)
prawda jest taka ze pentex cie udupia, a ta karta jest praktycznie w kazdym decku, ktory nie jest wallem albo combatem

A właśnie! wiedziałem,  że czegoś do tali nie wsadziłem  :lol:  Tak poza tym to w wallach tez sie pentexy spotyka  :wink:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2006, 01:38:57 pm wysłana przez mirumo »
Zapisane
PVP Team

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 30, 2006, 01:46:17 pm »

bo idac tym tropem jak bysmy mieli 2 MPA to dzieki ansonowi dostawalibysmy 4   :shock:   

tego nie rozumiem bo na nim nie ma ze daje 2x wiecej tylko daje dwie zamiast jednej jak masz dwie to nie da 4 nawet idac tym tropem,

   Tu chodzi o to ze masz dwie zamiast tej jednej o ktorej mowi instrukcja  8)

no tak zgadza sie a jak nie masz te jednej o ktorej mowi instrukcja to zdolnosc nie dziala IMO


3 wampy z podstawka aus (genevieve nie licze, ktos juz madrze powiedzial zeby ja wywalic) na 12, i 2 form of mist na 90 kart...zycze powodzenia :)
prawda jest taka ze pentex cie udupia, a ta karta jest praktycznie w kazdym decku, ktory nie jest wallem albo combatem

nie z a 4 bo allany sa 2 ;p a za genevieve jesli ja wyjme to tez wejdzie cos co ma aus czyli mamy juz 5 na 12 czyli polowa pawie co znaczy ze prawie zawsze dostane conamniej jednego, no nie da sie ukryc ze pentex jedzie talie na jednym wampie, ale bede mial swojego pentexa do kontestu jak go doloze, a prawda ze mam tylko 2 form of mist ale on ma raczej tylko jednego pentexa na 90 kart czyli ja mam 2 razy wiecej ;p
choc to mnie jedzie i nic tego nie zmieni
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 30, 2006, 01:57:30 pm »

ponownie, wrzuc suddeny, tak ze 3 np
nawet jak nie pojda na pentexa, to wyjmujesz inne mastery ktore ci nie pasuja
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 30, 2006, 02:01:03 pm »

no moze pomyslimy nad 2 suddenami  :smileysquare-eyed:  tylko to znowu coraz wiecej masterow
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 30, 2006, 02:20:56 pm »

echhhhhhhhhhhhhhhh

na karcie jest wyraznie napisane

"..., you get two master phase actions (instead of one)"
 
czyli :

1. jak by nie bylo napisu w nawiasach mozna bylo by interpretowac to w ten sposob ze masz 2 dodatkowe MPA (z RoG razem 5 O.o )

2. dostajesz dwie zamiast jednej czyli normalnie zaczyna sie twoj MP i dostajesz 1 MPA, ktora jest natychmiast jest pozerana przez O-o-T, majac Ansona na poczatku MP dostajesz (!) 2 MPA, z ktorych jedna jest zabierana na potrzeby O-o-T.

3. jak juz wspomnialem trzeba rozrozniac MPA i MP, uzycie O-o-T powoduje scancelowanie jednej MPA w twojej MP a nie to ze nigdy jej nie miales, jak bys nie dotal MPA to by nie bylo MP bo przeciez w MP dostajesz domyslnie 1 MPA, ktora moze zostac scancelowana przez to co rozrabiales wczesniej z kolegami

4. Dude napisz ze mam racje i przenies te posty do zadad najlepiej :]
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 30, 2006, 02:30:53 pm »

bo idac tym tropem jak bysmy mieli 2 MPA to dzieki ansonowi dostawalibysmy 4   :shock:   

tego nie rozumiem bo na nim nie ma ze daje 2x wiecej tylko daje dwie zamiast jednej jak masz dwie to nie da 4 nawet idac tym tropem,

   Tu chodzi o to ze masz dwie zamiast tej jednej o ktorej mowi instrukcja  8)

no tak zgadza sie a jak nie masz te jednej o ktorej mowi instrukcja to zdolnosc nie dziala IMO

Jak grochem o ściane, spróbuje prosciej : idac tropem twojego rozumowania ze dostajemy 2 master akcje "instead of 1"  mozna by spokojnie stwierdzic za za kazda akcje dostajemy 2 dzieki zdolnosci ansona a to oczywiscie jest glupota. tu nie chodzi o to ze sie zamieniasz dwie za jedna tylko ze masz dwie i koniec !
Zapisane
PVP Team

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 30, 2006, 02:59:05 pm »

no moze choc jakos nie jestem przekonany, choc rozumowanie Ivila jest pewnie poprawne.

*Out-of-turn:* Out-of-turn cards can only be played when it is not your
turn.  If you play this type of card, you lose your "master phase
action" during the master phase of your next turn.

dobra to mnie przekonalo, po prostu ja wyszedlem z zalozenia ze ty tracisz MPA w momencie zagrania MOoT a tu sie okazuje ze ty dostajesz normalnie MPA podczas MP tylko odrazu jest Ci zobierane,wtedy ansona sie wlacza normalnie i wszystko gra  w wyniku masz 1 zamiast tego dostajesz 2 i jest ci jedno zabierane :smileytired: right?

ps
mozna by spokojnie stwierdzic za za kazda akcje dostajemy 2 dzieki zdolnosci ansona

mozna tak stwierdzic tylko ze zdolnosc moze sie "wlaczyc" tylko raz zgodnie z zasadami wiec techniczie to nie jest blad w rozumowaniu ;p
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2006, 03:04:31 pm wysłana przez gizmo666 »
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 30, 2006, 04:46:41 pm »

Eee, ale wy mieszacie. Przeciez sprawa prosta...

Anson daje Ci dwie MPA, OoT master zabiera Ci jedna. 2-1=1 MPA.

Sathriel
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Omaya wall...
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 30, 2006, 05:16:09 pm »

Ja wiem, ze sprawa jest prosta, tylko Gizmo dorabia sobie jakąś dziwną ideologie  :wink: :D


ps
mozna by spokojnie stwierdzic za za kazda akcje dostajemy 2 dzieki zdolnosci ansona

mozna tak stwierdzic tylko ze zdolnosc moze sie "wlaczyc" tylko raz zgodnie z zasadami wiec techniczie to nie jest blad w rozumowaniu ;p

To nie L5R  :wink:   :smileyogre:
Zapisane
PVP Team