Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Aranthebes  (Przeczytany 9103 razy)

Maverick

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Aranthebes
« Odpowiedź #15 dnia: Września 27, 2006, 12:44:25 pm »

Doskonale wiem ze vtes bardziej jest popularny w Usa bo tam jest WW tak jak w Polsce popularny byl kiedys Doom Trooper (patrz w Usa nie byl i pewnie tez mieli problem z dystrybucja)

Ja tez czegos nie rozumiem bo dziwi mnie to ze ktos kto chce kupic karty np z Niemiec gdzie jak powiedziales jest oficjalny dystrybutor czeka na nie 3 tydzien jak mozna przeczytac na forum i nie chodzi mi juz tu o koszty przesylki czy koszty kart a sam schemat dzialania

A Ciebie nie boli to ze na karty musisz czekac tak dlugo??? albo placic wiecej??? wiec mysle ze jestej jednym z niewielu!!

Co do mojej emigracji to moja sprawa OK??!!
Zapisane
Jak miło z kumplami w gromadzie zapalić
Rzucić parę wulgarnych słówek i flaszkę obalić
Od razu fajnie zrobi się wokoło
Każdy jest pewny siebie ma mordkę wesołą

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Aranthebes
« Odpowiedź #16 dnia: Września 27, 2006, 05:16:05 pm »

zief... no wiec sprawa jest wzgledna, mozna puscic DI ze startera !bru na ebayu za 80 zl

ale znam kogos kto kupic Huitzilopochtl za 99c co z przesylka wynioslo WTEDY 25% ceny tego wampira w kraju.

wszystko zalezy od karty, szczescia i tego jak gleboko szpiegulca zapuscisz, niektorzy poluja na jedna karte pol roku a inni wyszukuja i po prostu kupuja bo maja jej cene gleboko w zupie.

w sumie gdyby w polsce byl paypal to chyba tez bym kupowal karty na ebay, przynajmniej niektore

generalnie mozna by powiedziec ze im bardziej chodliwa karta w polsce tym wieksza szansa ze kupisz ja za smieszna kase na zachodzie

ale wszystko jest wzgledne, wzgledne, wzgledne...

a Pudel w jakims watku zauwazyl ze na ebayu mozna kupic boxa za 280 PLN i do tego bedzie szybciej niz ze sklepiku.
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Aranthebes
« Odpowiedź #17 dnia: Września 27, 2006, 05:31:11 pm »

Doskonale wiem ze vtes bardziej jest popularny w Usa bo tam jest WW tak jak w Polsce popularny byl kiedys Doom Trooper (patrz w Usa nie byl i pewnie tez mieli problem z dystrybucja)

Ja tez czegos nie rozumiem bo dziwi mnie to ze ktos kto chce kupic karty np z Niemiec gdzie jak powiedziales jest oficjalny dystrybutor czeka na nie 3 tydzien jak mozna przeczytac na forum i nie chodzi mi juz tu o koszty przesylki czy koszty kart a sam schemat dzialania

A Ciebie nie boli to ze na karty musisz czekac tak dlugo??? albo placic wiecej??? wiec mysle ze jestej jednym z niewielu!!

Co do mojej emigracji to moja sprawa OK??!!

Boli mnie nawet bardzo bo nie zobacze tych kart przed Mistrostwami Polski. Ale widze, ze wydajesz opinie będąc słabo w temacie zorientowanym, to ze czekamy 3 tygodnie na karty z Niemiec nie wynika z tego ze oni nam je tak długo wysyłają tylko z tego ze WW im ich nie przesłał.To jest wogole standardowa polityka WW na Europe, miec ja gleboko w dupie, ogolem White Wolf jest beznadziejna firma ktora niespecjalnie dba o klienta, no moze w USA jest inaczej ,nie bylem wiec nie wiem. A co do ceny nie bede sie wypowiadal bo to pozostaje tylko i wylacznie kwestia zorganizowania sie, uchyle tylko rabka tajemnicy ze da sie sprowadzic do Polski startery po 30 dyszki a boostery po 7  :wink:
Zapisane
PVP Team

Maverick

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Aranthebes
« Odpowiedź #18 dnia: Września 27, 2006, 06:10:49 pm »

Mirumo jestem swietnie zorientowany w temacie bo czytam formu  i bywam w Polsce tylko powiem ci ze mieszkam w kraju europejskim nie w Usa i ta swoja przesylke dostalem z Usa w 2 dni wiec nie rozumiem moze WW ma w z(d)upie Niemcy :D albo Niemcy maja w.... was no nie wiem  :D
O tych busterach  slyszalem cos chyba sa za polnocnej granicy tylko GTW jakos nigdy o nie sie nie postaralo pomysl zawsze umieral smiercia naturalna (czyt: brak kasy, chetnych) :)
Zapisane
Jak miło z kumplami w gromadzie zapalić
Rzucić parę wulgarnych słówek i flaszkę obalić
Od razu fajnie zrobi się wokoło
Każdy jest pewny siebie ma mordkę wesołą

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Aranthebes
« Odpowiedź #19 dnia: Września 27, 2006, 06:18:31 pm »


ale znam kogos kto kupic Huitzilopochtl za 99c co z przesylka wynioslo WTEDY 25% ceny tego wampira w kraju.



taa, to byłem ja hehehe i kupiułóem 2 sztuki :) (jeśli miałęś kogoś innego na myśli to w trakim razie jest nas dwóch :))
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

nekhomanta

  • Administrator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
    • Zobacz profil
    • http://vtes.pl
Odp: Aranthebes
« Odpowiedź #20 dnia: Września 27, 2006, 06:34:18 pm »

Ceny singli w jakims stopniu odzwierciedlaly ebay i archiwalne zapisy z http://www.vtesinla.org/db_prices.asp gdy strona byla tworzona. Od tego czasu przy obserwacjach ebay oraz polskiego popytu/podazy ulegaly one zmianom. Od jakiegos czasu nie sa aktualizowane bo w tej chwili mam inne priorytety (np. po wyjsciu 3 edycji trzeba zrewidowac ceny wielu reprintow jak warghoul). Oczywiscie jedne karty sa za drogie, inne za tanie, ale sa tacy co kupuja wiec w miare sa ok. Sa tez wyznacznikiem wartosci kart przy wymianie, co jest spora pomoca dla wielu osob. Generalnie single potanialy odkad TheLasombra zaczal je masowo sprzedawac. Ale i tak przy niektorych cenach wiecznie widze stan 0, wiec cena jest za mala widocznie :P W niektorych miejscach na swiecie norma jest za erke chocby nie wiem jak badziewna zadac kilka euro, usd czy funtow, w zaleznosci od lokalnej waluty. Najdrozsze karty widzialem chyba na House Atreides, chociaz na anarch.co.uk tez maja Crusade czy Praxisy po 4 euro  :lol:

Przez strony vtes.pl i karcianki.pl mam zarejestrowana sprzedaz kilkudziesieciu tysiecy pojedynczych kart, nie liczac kart sprzedanych przed ich powstaniem, poza strona, kart sprzedawanych hurtem na kilogramy oraz boosterow czy boxow. Wiec chyba z moimi cenami nie jest tak zle. Jak widac wyemigrowalem, wiec luksusow mi to nie przysporzylo. Co najwyzej dalo ogromna kolekcje kart :D

Co do sciagania 3 edycji w Polsce. Ja tego nie robie, ale swoje karty mialem odpowiednio wczesnie :) Gdy tu jeszcze bylem, opoznien duzych nie bylo bo sciagalem z USA. Gdy sciagalem cos z vtes.de to opoznienia byly, ale wlasnie z winy WW. Bo to oni zawsze cos spieprzyli, a potem wysylali listy z przeprosinami :(

Nie zapominajcie ze firmy placa jeszcze 22% podatek VAT. Nie tylko firmy. Jak sie przyzwyczaili ze przychodza do mnie paczki z USA, kazda wieksza przesylka (oraz KAZDA kupiona w sklepie, nawet 1 box) miala doliczony VAT do zadeklarowanej wartosci (to mozna czasami obnizyc ;) ) oraz kosztu przesylki. Ja probowalem przez jakis czas dzialac jako firma ale na razie mi przeszlo :D Raz nawet dowalili mi clo do paczki wartej 20$ - pudelka singli do METW kupionego na ebay... Kazda przesylka z niezadeklarowana wartoscia byla oczywiscie zatrzymywana na granicy a ja musialem im przesylac fakture, wydruk z aukcji ebay czy cos innego zeby udowodnic jej wartosc.

P.S. Cena Frontal Assault o ktora mi chodzilo: http://cgi.ebay.com/Frontal-Assault-x3-3rd-Ed-Jyhad-VTES-Vampire-CCG_W0QQitemZ110031689498QQihZ001QQcategoryZ33055QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
P.S.S. 2 dni temu sprzedalem Frontal Assault za 3 funty. Jedna sztuke. Koles wzialby z checia wszystkie jakie mialem, ale na razie chyba pojda do talii :) Moze przydadza sie na MP :D
P.S.S.S Nie martwcie sie. Cena FS jest na razie jaka jest, ale pewnie niedlugo spadnie jak rynek sie nasyci troche. Ktos madry chyba wymyslil podaz i popyt :)
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2006, 06:49:15 pm wysłana przez nekhomanta »
Zapisane

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2070
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Aranthebes
« Odpowiedź #21 dnia: Września 27, 2006, 06:57:27 pm »

no tak, swiezo po wyjsciu LoBa saulot tez chodzil po chorych cenach, nie wiem jak jest teraz, bo go osobno na zadnej aukcji nie widze ;)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Yosar

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 403
    • Zobacz profil
Odp: Aranthebes
« Odpowiedź #22 dnia: Września 27, 2006, 07:20:09 pm »

P.S. Cena Frontal Assault o ktora mi chodzilo: http://cgi.ebay.com/Frontal-Assault-x3-3rd-Ed-Jyhad-VTES-Vampire-CCG_W0QQitemZ110031689498QQihZ001QQcategoryZ33055QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
P.S.S. 2 dni temu sprzedalem Frontal Assault za 3 funty. Jedna sztuke. Koles wzialby z checia wszystkie jakie mialem, ale na razie chyba pojda do talii :) Moze przydadza sie na MP :D
P.S.S.S Nie martwcie sie. Cena FS jest na razie jaka jest, ale pewnie niedlugo spadnie jak rynek sie nasyci troche. Ktos madry chyba wymyslil podaz i popyt :)

Ceny praktycznie wszystkich nowych kart z 3Ed na ebayu sa kosmiczne. FA to jeszcze pol biedy, ale Heart of Nitchetus chodzi w granicach 40-50 dolcow. Nawet War Ghoul sprzed preconstractu sie chowa. Kilka commonow w rodzaju Mirror Walk potrafi i 10 dolcow kosztowac (na szczescie kilka sztuk, a nie jedna, ale to przeciez teoretycznie common). Posrednio to niestety spapral sprawe WW absolutnie katastrofalna dystrybucja kart w boxach. Kto nie otworzyl boxa, w ktorym cale boostery roznily sie co najwyzej tylko erka ten moze o sobie mowic farciarz. No i niestety nowe karty stanowily zdecydowanie zbyt mala zawartosc setu, wiec upolowanie ich tez czesto to niezle wyzwanie.

Y.
Zapisane

jabbas

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 990
  • KiciKiciKici
    • Zobacz profil
    • Centrum Gier PEGAZ
Odp: Aranthebes
« Odpowiedź #23 dnia: Września 27, 2006, 07:46:29 pm »

ściągałem karty od 1997 roku, gdzie zaczeliśmy ostro walić z potomaca Legendę i SW CCG, i wszystko było dobrze(3 lata dziesiątki boxów co 3-4 tygodnie).
ale potem pierwszy raz nas dupneli i 21% cla i 22 vatu, co dla wtedy gigantycznej wysyłki, bo kupowaliśmy boxy w casach po 12, spowodowało totalną ruine finansową. I potem juz regularnie bili w ciemię. Teraz bywa  jeszcze gorzej, bo nawet takie gówna do Legend Jak limitowane Sety, Segregatory itd, raz nie oclą raz dowalą komplet. Ściąganie boxów- życzę powodzenia, raz drugi się uda, jak złapią, to wyjdzie booster po 12 itd..

Najlepsze wyjście rodzina w USA :)

Poza tym co do cen w sklepiku, Są bardzo przystępne, co widać jak szybko dobre rary schodzą.
Poza tym życze powodzenia w niektórych dodatkach w wyciąganiu singli, jak było z War ghoulem
1 na 10 boxów, aranthebesem itd, gdzie 80% rarów w bosterach o kant dupy można sobie pocisnąć.
i np ostatnie moje branko 25 sabat warów skończyło się tym, ze hitem był terror frenzy ;/

Faktem jest, że powiniem być jakiś system wkładania rarów do boosterów, bo tak jak było z Rock Catami,
że na 10-15 boxów bloodlines w Bydzi, nie było ani jednego Rock Cata(przez rok czy dwa)
Za pierwszego dałem Arturowi(długiemu) z pół albumu, a w innych miastach nie było z tym problemu.

Tak więc... Cena i 20 dolców za singla, przy załżeniu booster za 3-4 dolce to nie jest rzaden kosmos,
szczególnie za singla tak uniwersalnego jak te z 3rd, który jak kiedyś giant blood był w prawie każdym decku.
Zapisane
Centrum gier Pegaz: Gry planszowe, karciane, figurkowe, RPG
Tylko gry z polotem!
www.pegaz-gry.pl ...

Wejdź na nasz profil na Facebooku i Polub nas!

http://www.facebook.com/pages/Centrum-gier-Pegaz/147915328576385

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Aranthebes
« Odpowiedź #24 dnia: Września 28, 2006, 12:30:25 am »

fajnie ze dowiedzialem sie ze wprowadzam w blad :D tak sie sklada ze mieszkalem rok w USA, i ceny kart byly tam smiesznie niskie, nawet nie chcialo mi sie kupowac singli, bo mialem boxa za okolo 150 zl (z przesylka)
freak drive byl podany jako przyklad nie bez powodu - u nas karta jest chodliwa, i cena 10 zl w ogole nie odzwierciedla jej wartosci, bo malo kto chce sie jej pozbyc - dla porownania Czesi oddaja / sprzedaja freaki bez mrugniecia
sklep Artura, jak Artur sam zauwazyl, ma sporo klientow, kolejny argument swiadczacy o tym, ze z jego cenami nie jest tak zle, skoro kupuja ludzie zza granicy
to nie jest stereotyp ze wszystkie karty sa tansze, ale np kiedy odwiedzil nas Francuz, byl zaskoczony niska cena kart (np the embrace, anthelios i pare innych)

nie mowie o przeliczniku zarobki / cena, bo to zupelnie inna sprawa
dodaj tez fakt, ze rynek VTES w Polsce praktycznie lezy - fakt, jest o wiele lepiej niz 2 lata temu, ale nadal jest nedznie. sklepy nie sprzedaja kart, nie ma zbyt wielu graczy, w kazdym wiekszym miescie jest gora 20 osob grajacych (troche wiecej w wawie, ale tez bez rewelacji), dlatego tez nasz rynek jest dosc specyficzny, poza tym malo kto z Polski kupuje karty na Zachodzie...bo w wiekszosci przypadkow u nas jest taniej :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Miki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
    • Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
Odp: Aranthebes
« Odpowiedź #25 dnia: Września 28, 2006, 04:31:24 pm »

Dokładnie. Mi tam pasuje taki system cenowy. Ceny Artura są uznawane przez każdego, są stosunkowo niskie, no i cóż, nakładniają do kupna boosterów. Bo jak freak kosztuje 15 i mało kto go oddaje, to kupujemy busterki, żeby go trafić. Z busterkami przychodzi fala karcioszek, które idą na dalsze wymiany. I dzięki temu wszystko się jakoś kręci i wogle opłaca się sprowadzać karty ;)
Zapisane
Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
www.drob-wet.pl

gburus

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Aranthebes
« Odpowiedź #26 dnia: Września 28, 2006, 11:22:06 pm »

Dokładnie. Mi tam pasuje taki system cenowy. Ceny Artura są uznawane przez każdego, są stosunkowo niskie, no i cóż, nakładniają do kupna boosterów. Bo jak freak kosztuje 15 i mało kto go oddaje, to kupujemy busterki, żeby go trafić. Z busterkami przychodzi fala karcioszek, które idą na dalsze wymiany. I dzięki temu wszystko się jakoś kręci i wogle opłaca się sprowadzać karty ;)

Wlasnie - ceny Nekhomanty (czy Kahaleta juz? bo nie jestem w temacie do konca) sa przystepne i mozna naprawde fajny deck zlozyc na commonach i U. A na pewno uzupelnic braki. Sam mysle czy nie kupic kilku 'zestawow' cel/pot i nie miec brudasow osssebo i antybrudasow na raz :). A co do cen kart to szalenstwo '3ed.' chyba niedlugo sie skonczy :). Ja sobie kupilem box starterow i box boosterow Murzynskich i zobaczymy :). Ale bedzie rzeznia!! :). Mam nadzieje ze trafie chociaz kilka kopi Massassasi (sp?).

Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Aranthebes
« Odpowiedź #27 dnia: Września 29, 2006, 08:18:15 pm »

Looknijcie na ceny 3 edycji. Tak szczerze powiedziawszy to sporo cen jest zawyzonych (w moim mniemaniu) - Inconu Tutelange, Black Forest Base, Yawp Court... te karty sa warte polowe swojej ceny max... NRA PAC tez jest imo za drogie... Jeszcze pare innych by sie znalazlo, ale nie chce mi sie wymieniac. Rozumiem, nowy dodatek, wysoko karty chodza na ebayu, ale... bez przesady. Coz, jak ktos kupi je po takich cenach, jego sprawa. Wiem jednak, ze tym kims nie bede ja. :P
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

nekhomanta

  • Administrator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 864
    • Zobacz profil
    • http://vtes.pl
Odp: Aranthebes
« Odpowiedź #28 dnia: Września 29, 2006, 08:44:56 pm »

Takie sa prawa rynku :D Tez mniemam ze ceny niedlugo beda obnizone. Lasombra sie wylaczyl z handlu na jakis czas, wiec tylko ebay do analizy zostaje :D
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Aranthebes
« Odpowiedź #29 dnia: Września 29, 2006, 08:55:15 pm »

Tylko, ze z cen ebayowych to sie wszyscy smieja (pare tematow na grupie polecam), a te Heart of Nitchetusy po 40 dolcow, to kupuja ludzie znani z chorych licytacji na zasadzie "pale banknotami w piecu i wygram te glupia aukcje, podbijajac cene o dolara co 20 minut, chocby cena byla rzedu nowego mercedesa". Nawet w Magicu nie ma az tak wysokich cen (nie licze T1, bo to tego nie mozna porownac do Vtesa), do T2 i Ext najdrozszy singiel w ostatnich czasach to Pithing Needle (70 zlotych, po rotacji w T2 cena spadla do 55)... inne nie doszly do takiego poziomu, nawet duale obecne w kazdym decku (mozna porownac do Heart of Nit.) chodza po 40-50... ale Vtes to nie Magic, bo nie ma nagrod pienieznych. Jak takie ceny sie utrzymaja, to kupowanie singli przestanie byc oplacalne (o ile w ogole bylo oplacalne) i jedynym sensownym wyjsciem bedzie kupowanie boosterow. Tak czy siak, wasz sklep, wasze ceny, ale bez jaj, 50 za Inconu Tutelange... co ta karta robi dobrego w decku innym niz Wielka Bestia/inne mega skomplikowane kombo?. Odp. NIC. :D
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.