Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Nightmares upon Nightmares  (Przeczytany 2965 razy)

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Nightmares upon Nightmares
« dnia: Października 12, 2006, 03:32:04 pm »

 a wiec:
Gehenna. Do not replace until your next discard phase. For each minion a Methuselah controls during his or her untap phase, the Methuselah must burn a card from his or her hand or tap that minion. Cards burned in this way are not replaced until the master phase. Vampires with capacity greater than the number of Gehenna cards in play and mortal allies are not affected by this card.

czy infernalisci moge sie oddapowac ze swojej zdolnosci po tej karcie,czy jej efekt tez ich zatapuje? i czy wamp z Homunculusem moze sie odtapowac po tej karcie czy tez zostanie zatapowany?

Homunculus
Tekst: Retainer with 1 life. [pro] During any Methuselah's untap phase, the vampire with this retainer can burn 1 blood to untap. [PRO] As above, but Homunculus has 2 life.
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Nightmares upon Nightmares
« Odpowiedź #1 dnia: Października 12, 2006, 04:09:50 pm »

oby dwa moga ... infernalisci placa w untapie ... ale to co bedzie sie najpierw dzialo w untapie zalezy wylacznie od ciebie
a co do homunculusa to vampir z homunculusem zakladam nie jest vampirem methusalema ktorego wlasnie jest untap dlatego homunculus dziala normalnie
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

anek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Nightmares upon Nightmares
« Odpowiedź #2 dnia: Października 12, 2006, 06:20:13 pm »

Hej,

Tak sie chwile zastanawialam w temacie: akcja leci tak:
Untap -> wszystko odtapowane -> teraz gehenna -> tapujemy/palimy karty -> (Ta karta tapuje wszystkich po tym jak sie odtapuja w untapie normalnie)

Wiec imo infernalisci placa za untap -> pozniej albo karta go znowu tapnie, albo trzeba za niego spalic karte.

Homuluncus mnie jeszcze bardziej zastanawia w teori mogl by odkrecic ale to troszke jak by byly "dwie" fazy untap pierwsza - tap - druga homuluncus.
Wiec z drugiej strony jakos mi odkrecanie homuluncusem nie pasuje bo on dziala w momencie pierwotnego odkrecenia wampirow a nie po karcie.
(moze sie zdazyc przeciez ze ktorys wampis w momencie untapu dostaje czyms po glowie i znika - ten wypadek jest zaznaczony zreszta w tekscie i takich sie nie liczy.
czyli karta puszcza wszystko co sie dzieje w momencie normalnego untapu i wtedy zaczyna dzialac.)

Ta karta nie blokuje odkrecenia ona tapuje powtornie.

Jeśli cos moze odtapowac wampira po tej karcie to Rutor's Hand (...Beginning with your next turn, this vampire may untap once during each of your minion phases...)

anek
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2006, 06:31:41 pm wysłana przez anek »
Zapisane

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Nightmares upon Nightmares
« Odpowiedź #3 dnia: Października 12, 2006, 07:26:28 pm »

dobra zeby nie bylo co do homunculusa:

Gehenna. Do not replace until your next discard phase. For each minion a Methuselah controls during his or her untap phase, the Methuselah must burn a card from his or her hand or tap that minion. Cards burned in this way are not replaced until the master phase. Vampires with capacity greater than the number of Gehenna cards in play and mortal allies are not affected by this card.


infernalisci tez placa podczas untapu ... a palenie kart tez dzieje sie w untapie a jak juz powiedzialem methusalem ktorego jest untap wybiera fazy ....

a co do homunculusa pozwala on sie odtapowac vampirowi w untapie innego methusalema ... czyli nasz vampir nie jest pod jego kontrola wiec nie nie palimy kart za odtapowanie
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Nightmares upon Nightmares
« Odpowiedź #4 dnia: Października 12, 2006, 08:11:36 pm »

homunculus pozwala odtapowac podczas untapu dowolnego meta nie innego wiec w swojej turze tez mozesz go uzyc :) a jeszcze takie jedno pytanie wydaje mi  sie to oczywiste,ale wole spytac.. jak mam NuN na stole i wormwooda tak ze wszsytkie wampy sa pod wplywem gehenny i gracza skonczyly sie biblioteki, nie maja nic na rece to sa zablowani wszyscy bo wtedy NuN tapuje wampy w untapie i nikt nie moze spalic kart bo nie ma? right? a ja mam np goblina z 1 bleeda i spokojnie zabijam sobie preya
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2006, 08:23:01 pm wysłana przez gizmo666 »
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

anek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Nightmares upon Nightmares
« Odpowiedź #5 dnia: Października 12, 2006, 08:40:49 pm »

Hej,
Marchewa co to znaczy wybiera fazy? Sensem tej karty jest to ze tapuje w untapie (czyli nie jest na zasadzie ja mam wszystko zatapowane to olewam NuN nic nie place a pozniej sie odrapowuje jak gdyby nigdy nic. Najpierw odtapowujemy pozniej placimy.

Homulunkus ma wyraznie napisane ANY nie Other. wiec dowolnej.

gizmo666
Na karcie jest:
Magiczne slowo "MINION" nie vampir ;>

anek
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2006, 08:44:03 pm wysłana przez anek »
Zapisane

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Nightmares upon Nightmares
« Odpowiedź #6 dnia: Października 12, 2006, 08:48:00 pm »

no dobra goblina wymyslilem po to by nie zdradzac mojego tajnego plany  :smileyspeechless: :) powiedzmy ze zabijam mortal ally, nie mam tu namysli huntera, niechbedzie mudled z laptopem ;p ale nie odp mi na moje pyt  :smileysmoker:
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Nightmares upon Nightmares
« Odpowiedź #7 dnia: Października 12, 2006, 08:52:06 pm »

no przyklad taki wybierania faz :
masz smiejacego jasia i hunting groundy na jasiu juz jest 3 a ty masz puste vampiry i 2 poola i edga ... w untapie palisz z jasia jak rowniez dostajesz za edga i dostajesz z HG ... w takim razie co pierwsze ... masz prawo wybrac co ma pierwszy efekt co drugi i co trzeci ... w tym wypadku za edga, hg, jas ... zeby przezyc ... o taki wybor fazy mi chodzi ...
no a homunculus ... the same w takim razie tylko trzeba spalic krew ...
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

anek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Nightmares upon Nightmares
« Odpowiedź #8 dnia: Października 12, 2006, 11:01:19 pm »

hmm to w takim razie w sytuacji kiedy mam zatapowane wszystkie miniony i wybieram najpierw ze sie "zatapuja" a defakto juz sa wiec podwojnie nie moga, a pozniej ze je odtapuje bo faza untapu to w sumie karta mi nic nie robi... (oczywiscie zakladajac ze maja cap ponizej ilosci kart gehenny w grze)
Poprostu w takim wypadku mi sie jej sens kupy nie trzyma.

anek
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Nightmares upon Nightmares
« Odpowiedź #9 dnia: Października 12, 2006, 11:32:51 pm »

@ post wyzej:
Nie!
W zasadach jest napisane, ze odtapowanie minionow nastepuje na samym poczatku fazy untap, a potem maja miejsce wszystkie inne efekty. Chodzi tutaj jednak o 'normalne' odtapowanie. Odtapowanie infernalistow nie jest 'normalnym' odtapowaniem (jest to napsiane w zasadach), wiec nie nastepuje na poczatku untapu, przez co mozna je wykonac po uzyciu NuNa.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.