Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Kiasydzi też chcą rozmawiać.  (Przeczytany 4891 razy)

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Kiasydzi też chcą rozmawiać.
« dnia: Października 25, 2006, 12:00:39 pm »

Głównym bólem moich decków jest fakt, że tylko okazjonalnie ktoś chce ze mną rozmawiać, dlatego złożyłem ostatnio lekko upolitycznionych Kiasydów. Oto oni:


Crypt [12 vampires] Capacity min: 4 max: 10 average: 6.67
------------------------------------------------------------

2x Marconius                         9  DOM MYT OBT pot  archbishop Kiasyd:2
2x Julia Prima                        7  DOM OBT aus myt                 Kiasyd:2
1x Nahir                                10 ANI DOM OBT POT tha           Lasombra:3
1x Bartholomew                    8  AUS MYT NEC dom obt           Kiasyd:2
1x Kassiym Malikhair             6  MYT OBT dom for                    Kiasyd:2
1x Lisette Vizquel                  6  DOM POT pro          bishop     Lasombra:2
1x Beatrice L'Angou               5  MYT aus dom nec                   Kiasyd:2
1x Dr. Julius Sutphen             5  POT dom obt          bishop     Lasombra:3
1x Ingrid Russo                      4  DOM for                                 !Ventrue:2
1x Quincy, The Trapper          4  dom myt obt                          Kiasyd:3


Library [88 cards]
------------------------------------------------------------

Action [23]
  3x Clan Impersonation
  1x Descent into Darkness
  1x Dominate Kine
  1x Goblinism
  10x Govern the Unaligned
  2x Pandora's Whisper
  3x Sanguine Instruction
  2x Song of Pan

Action Modifier [10]
  4x Conditioning
  2x Foreshadowing Destruction
  4x Stone Travel

Action Modifier/Combat [6]
  6x Fae Contortion

Ally [3]
  3x Procurer

Combat [6]
  2x Oubliette
  4x Shadow Body

Equipment [1]
  1x Palatial Estate

Master [11]
  1x Barrens, The
  3x Blood Doll
  3x Capitalist
  2x Dominate
  1x Festivo dello Estinto
  1x Secure Haven

Political Action [15]
  3x Consanguineous Boon
  3x Consanguineous Condemnation
  1x Conservative Agitation
  1x Crusade: Berlin
  1x Crusade: Frankfurt
  1x Crusade: Geneva
  1x Crusade: Philadelphia
  1x Domain Challenge
  1x Peace Treaty
  2x Sabbat Priest

Reaction [7]
  4x Covincraft
  3x Deflection

Reaction/Action Modifier [6]
  6x Aura Absorption

Mam pełną świadomość kulawości decku, ale takie karty narazie zdobyłem. Clan impersonation jest głównie na potrzeby Song of Pan, Descent into Darkness jest tu testowo. Co do stealtha to chcę zwiększyć ilość stone travel, reszta mi jakoś mniej pasuje. Czasami warto przerwać czyjeś zbrojenie lub w razie walki zwiać na deleki lub uchronić się przed agrawką stąd AA i FC. Standardowa moja taktyka dla kiasydów to czekać, dokładać nowych obywateli z Governów i czekać na podejście Song of Pan i hurra. Polityką w tym chcę grać tylko na podstawie układów. Nie mam wiele utytuowanych wampirów, więc mam nadzieję, że zachętą do poprarcia moich akcji będą głosy w głosowaniach dotyczących czyiś akcji - zdobyte dzięki krucjatom, zrzucaniu kart polityki oraz Covincraftom. Jedyne polityki, co do których realnie mam nadzieję, że mi coś dadzą to Consangineous Comdemnation oraz Sabbat Priest (nie licząc samego posiadania głosów, które pomaga w sytuacjach blood huntów - wolę, żeby mi nie spijano wampirów). Problem z małą ilością głosów chce zrównoważyć Tobiasem Smithem, jak tylko go zdobędę.

Na koniec alternatywna krypta z grup 3 i 4
Nahir
Dr. Julis Sutphen
Nickolai, The Survivor
2*Omme Enberbenight,
2*Roderick Phillips March,
Dame Hollerton
Pherydima
Quincy The Trapper
Oneado
Lucy Markowitz
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Kiasydzi też chcą rozmawiać.
« Odpowiedź #1 dnia: Października 25, 2006, 01:18:33 pm »

proponuje nie robic na sile polityki z S&B. Chcesz zrobic polityke to zrob z wampirow, ktore sie do tego nadaja. Na szczescie nie kazdy klan jest do wszystkiego.
Zapisane

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Kiasydzi też chcą rozmawiać.
« Odpowiedź #2 dnia: Października 25, 2006, 02:23:31 pm »

Ja poprostu lubię Kiasydów, polityki z nich nie robię, to ma być tylko wsparcie. Chcę ich poprostu jakoś usprawnić (arhony są koszmarem) i dać argument dlaczego od razu ich nie niszczyć...
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Kiasydzi też chcą rozmawiać.
« Odpowiedź #3 dnia: Października 25, 2006, 03:40:31 pm »

to pomysl nad deckiem, ktorego zadaniem nie jest tylko isc do przodu z bleedem, moze ludzie zaczna z toba rozmawiac
jesli jedyne, co mozesz zaoferowac, to bleed w preya, to raczej za wiele osob gadki nie podejmie :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Kiasydzi też chcą rozmawiać.
« Odpowiedź #4 dnia: Października 25, 2006, 05:06:03 pm »

Na 2 grupie mogę zaproponować bleed w dowolnego gracza (Julia). Nawet mając kilka głosów na stole ludzie woleli gadać z kimś kogo uważali za potężniejszego odemnie. Jak coś mi się udawało ugrać to tylko jeżeli mnie ingorowano dostatecznie długo.
Myślałem nad deckiem, który robi coś ponad bleed na preya i to jest tego wynik.
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Kiasydzi też chcą rozmawiać.
« Odpowiedź #5 dnia: Października 25, 2006, 05:11:46 pm »

Na 2 grupie mogę zaproponować bleed w dowolnego gracza (Julia).

Tak szczerze, to to jest do dupy opcja. Ostatnio gralem takim true hax0r Kiasyd bleed za 6 i nikt sie nie chcial zdealowac na te bleedy Julia. :D W sumie mozna by pomyslec nad deckiem na Song of Pan, jakies robienie wampirow + Song of Pan + Tribute/Con Boony... nie bedzie to tier1, ale cos tam moze wiecej ugra jak sie przykitra z 6 wampami na odpowiedni moment do ataku. :)
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Kiasydzi też chcą rozmawiać.
« Odpowiedź #6 dnia: Października 25, 2006, 05:19:19 pm »

A jaki miałeś pomysł na przeforsowanie Con Boonów? Co do bleedu na Song of Pan to też chciałem to zrobić dopóki nie zdałem sobie sprawy z tego, jak cieżko dostać karty robiące nowe wampiry (jakby kiasydzi byli camarillowi lub byli rawnosami lub gargulcami:P to by się jeszcze jakoś dało).
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Kiasydzi też chcą rozmawiać.
« Odpowiedź #7 dnia: Października 25, 2006, 06:50:45 pm »

moglbys wlozyc cardinal benediction jakies daje 3 glosy i nie jest tak zle z przypychaniem :)
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Kiasydzi też chcą rozmawiać.
« Odpowiedź #8 dnia: Października 25, 2006, 06:56:35 pm »

no ok ... tylko jesli juz chcesz zeby poza bleedem cos robili to czemu nie wlozysz zamiast capitalistow guru ? pozatym ... to naprawde nie ten klan ... z zadnej dyscypliny nic ... nie ... mozesz sprobowac jakos te benedykcje ... ale tak to malo opcji ... a wkladanie tego tylko po to zeby Cie nie zniszczyli na starcie to kiepska opcja ...
moze usprawnij jakos ten bleed tak zeby jakichs allayow wystawic ktorzy moga cos zaproponowac (ossian, jakis jeszcze wilkolaczek z wejsciem ...) cos takiego zeby bylo wiadomo ze od Ciebie tez mozna cos chceic ... lub czegos sie bardziej bac ...
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Kiasydzi też chcą rozmawiać.
« Odpowiedź #9 dnia: Października 25, 2006, 07:32:57 pm »

wiesz to i tak jest bezcelowe, jak grasz s&b to nawet jak bedziesz mial ossiana to sie nikt nie bedzie chcial dogadywac, moze zamiast tego zloz lasombre? tez jest DOM, OBT a jeszcze masz pare wampow z PRE  :smileyvampire:
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
o czym Kiasydom rozmawiać nie wypada
« Odpowiedź #10 dnia: Października 25, 2006, 10:26:15 pm »

Głównym bólem moich decków jest fakt, że tylko okazjonalnie ktoś chce ze mną rozmawiać, dlatego złożyłem ostatnio lekko upolitycznionych Kiasydów.

Trza tobie na początku zorientować się, że zdolność dogadywania się i politykowanie nie koniecznie idą w parze. Można mieć zdolność dealowania nie posiadając opcji politycznej, i można takowej nie mieć grając polityką. Jeśli chcesz się dogadywać, i chcesz, aby z tobą chciano się dogadywać, nie wkładaj do decku polityki. Włóż karty przetargowe - kart, dzięki którym będziesz atrakcyjnym sojusznikiem na stole. Takie karty to: DI, SR, London Evening Star, Riddle Phantastique / Sensory Deprivation, ale także Deflection, Kine Dominance, Reinforcements, FSR, Banishment i Cardinal Benediction, jak również wszelkie inne, które pozwalają złożyć 'przyjacielską' ofertę.
Zapisane

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: o czym Kiasydom rozmawiać nie wypada
« Odpowiedź #11 dnia: Października 26, 2006, 09:51:44 am »

Głównym bólem moich decków jest fakt, że tylko okazjonalnie ktoś chce ze mną rozmawiać, dlatego złożyłem ostatnio lekko upolitycznionych Kiasydów.

Trza tobie na początku zorientować się, że zdolność dogadywania się i politykowanie nie koniecznie idą w parze. Można mieć zdolność dealowania nie posiadając opcji politycznej, i można takowej nie mieć grając polityką. Polityka to jeden ze sposobów, żeby móc coś zaoferować, jeszcze go nie testowałem, ale z góry wydaje się nie być najlepszy... Jeśli chcesz się dogadywać, i chcesz, aby z tobą chciano się dogadywać, nie wkładaj do decku polityki. Włóż karty przetargowe - kart, dzięki którym będziesz atrakcyjnym sojusznikiem na stole. Takie karty to: DI Direct Intervention?, SRSudden Reversal?, London Evening Star, Riddle Phantastique / Sensory Deprivation żadej kiasyd nie ma Chimerstry, ale także Deflection, Kine Dominance chodzi o Dominate Kine? Argument, "a chcesz stracić lokację"?, Reinforcements, FSR, Banishment  i Cardinal Benediction 4 ostatnie to polityka, czy miałbym używać tego, jako swego rodzaju rezerwa kart dla innych?, jak również wszelkie inne, które pozwalają złożyć 'przyjacielską' ofertę.
Dzięki :)

Ktoś ma może jakieś uwagi do krypt?
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Kiasydzi też chcą rozmawiać.
« Odpowiedź #12 dnia: Października 26, 2006, 10:42:49 am »

Wrzuc ze 4 kardynalne bendedykcje ( Insubordynacja ? dalej uwazam ze to niezla karta, wyobraz sobie tego enkidu w torporze po walce z julia :> a jak masz juz kilku kardynalow to nic cie nie powstrzyma od konsumpcji ) ze 2-3 sztuki Reinforcments i to wszystko. jak uda ci sie przepchnac kardynalne to jestes w domu i mozesz je zwolywac kiedy chcesz i na kogo chcesz, jak sie nie uda to sie zawsze mozesz dogadac poza tym mozesz zalozyc ladny votelock co rowniez jest bodzcem do deala ( jak masz 3 kardynalow na stole to liczysz sie nawet dla najsilniejszych politycznie deckow) a ostatecznie jak juz trafisz kompletnie w Anus to mozesz odrzucic bo to w sumie nie jest az tak wiele kart
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Kiasydzi też chcą rozmawiać.
« Odpowiedź #13 dnia: Października 26, 2006, 10:57:02 am »

i to jest wlasnie fajna koncepcja, moglbys tez dodac rumors of gehenna choc w sumie ty nie masz za wiele masterow..
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
o czym Kiasydzi prawić powinni
« Odpowiedź #14 dnia: Października 26, 2006, 03:58:05 pm »

Jeśli chcesz się dogadywać, i chcesz, aby z tobą chciano się dogadywać, nie wkładaj do decku polityki. Włóż karty przetargowe - kart, dzięki którym będziesz atrakcyjnym sojusznikiem na stole. Takie karty to: DI Direct Intervention?, SRSudden Reversal?, London Evening Star, Riddle Phantastique / Sensory Deprivation żadej kiasyd nie ma Chimerstry, ale także Deflection, Kine Dominance chodzi o Dominate Kine? Argument, "a chcesz stracić lokację"?, Reinforcements, FSR, Banishment  i Cardinal Benediction 4 ostatnie to polityka, czy miałbym używać tego, jako swego rodzaju rezerwa kart dla innych?, jak również wszelkie inne, które pozwalają złożyć 'przyjacielską' ofertę.
Dzięki :)


Nie sugeruję włożenia wszystkich kart, a podałem rozliczne przykłady (nie tylko do Kiasydów). Bardziej chodziło mnie o metodę działania.

KD: Raczej: Na pewno przeszkadzają tobie Ecoterroryści twojego preya? Mogę ich sobie pożyczyć. Oferty nie powinny zastraszać. Nikt nie będzie chciał z tobą dyskutować, jeśli będziesz wychodził z pozycji siły. Powiedz raczej, co byłbyś skłonny dać za współpracę.
Zapisane