Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Upiory w Wenecji  (Przeczytany 4067 razy)

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Upiory w Wenecji
« dnia: Października 26, 2006, 09:11:59 pm »


Crypt [12 vampires] Capacity min: 3 max: 5 average: 4.25
------------------------------------------------------------

3x Isabel Giovanni      5  DOM NEC pot   Giovanni:2
3x Le Dinh Tho          5  NEC aus dom   Nagaraja:2
3x Gloria Giovanni      4  DOM nec       Giovanni:2
3x Rudolfo Giovanni     3  NEC           Giovanni:2


Library [75 cards]
------------------------------------------------------------

Action [14]
  8x Govern the Unaligned
  3x Sudario Refraction
  3x Summon Soul

Action Modifier [18]
  6x Call of the Hungry Dead
  4x Seduction
  8x Shroud Mastery

Action Modifier / Combat [4]
  4x Breath of Thanatos

Ally [16]
  2x Ambrosius, The Ferryman (Wraith)
  2x Brigitte Gebauer (Wraith)
  2x Felix "Fix" Hessian (Wraith)
  6x Puppeteer (Wraith)
  4x Shambling Hordes

Combat [6]
  6x Spiritual Intervention

Equipment [2]
  1x Orb of Ulain
  1x Talbot's Chainsaw

Event [2]
  1x FBI Special Affairs Division
  1x Unmasking, The

Master [13]
  2x Charisma
  1x Fortschritt Library
  6x Memories of Mortality
  2x Tower of London
  2x Vast Wealth


Złożyłem ostatnio coś takiego (choć planowałem i przymierzałem się od dawna), wypróbowałem, wprowadziłem na razie kosmetyczne zmiany. Deck we wstępnej fazie, nie śmiejcie się zbyt głośno. Na chwilę obecną jedynym sukcesem było zasadzenie przez Rudolfo Giovanniego aggravate'a Calibanowi i wrzucenie go w torpor :). Wcześniej były jeszcze Hunting Groundy i Restricted Vitae, ale marnie się sprawdzało (a tylko wkurzało innych).

Założenia:
  • Jechanie preya - bleedy (govern, Brigitte i dzieciaki kradzione Puppeteerami), tłuczenie minionów Hordami i Ambrosiusem
  • Obrona - próby bloków Puppeteerami z Unmaskingiem i ewentualnie FBI
  • Pool gain - governy

Problemy:
  • Słabo odzyskuję poola i nie wiem co z tym zrobić; gdybym miał jakieś wolne sloty w masterach, to dołożyłbym Liquidation, ale nie mam
  • Nie radzę sobie z dużym interceptem, ale boję się, że jak włożę więcej modyfikatorów, to się nimi będę zapychał jak nikt nie będzie blokował

Co wy na to?
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Upiory w Wenecji
« Odpowiedź #1 dnia: Października 26, 2006, 10:00:39 pm »

Nie blokuj wiekszosci tylko wyrzucaj bleedy z redirection itd. Za duzo puppeterow jesli wystawia duze wampiry nie sprawdza sie wywal i zostaw 2. Dorzuc shamblingi 4 to malo, za pupetery np. I zredukuj Shroudy do 5. To tyle z moch 1 przemyslen :) Moze jeszcze dorzuc spiritual intervention zebys mial CE oraz ze 4 sztuki Spectral Divination na staelth
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Upiory w Wenecji
« Odpowiedź #2 dnia: Października 26, 2006, 10:34:27 pm »

zrob to na 4 grupie, z carmine giovanni
wrzuc ze 4 carmine, reszta jakies male wampy
jak wystawisz wszystko co ci potrzebne, to golconda na carmine
chcialem zlozyc taki deck, ale mnie ubiegles jak widac, wiec dorzuce moje pomysly :)
carmine daj ex nihilo, wystaw wendela do tego, daj mu jakis weapon
ossian tez sie przyda
zrob z tego ally deck, poza tym nie potrzeba ci 8 governow, zostawilbym tak z 5 max. i jak mowi baal - daj troche wiecej szambiakow, tak ze 3-4+
do tego dodalbym dreamsy (ze 3) i liquidation (tez ze 3) szybciej przewiniesz sie do tego, co ci potrzebne
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Upiory w Wenecji
« Odpowiedź #3 dnia: Października 27, 2006, 12:51:05 pm »

No nie wiem, chłopaki.

Wymiana krypty na 3-4 grupę odpada - Carmine jest super, ale nie chcę decku z jedną gwiazdą. Dodatkowo z dzieciaków nec i dom ma tam tylko Lia Milliner. Dlatego zostaje na razie 2 grupa i niewielkie wampiry - jak się okaże, że to nie działa zupełnie, to się zastanowię nad przebudową całej koncepcji (bo do tego sprowadza się Carmine). Zastanawiam się jeszcze nad dołożeniem panny Milliner do mojej krypty - jest dobrym zbiornikiem na wyższe Governy, a jak wyjdzie to sama może bleedować, ale nie jestem zdecydowany.

Odbijaczek nie chcę wrzucać - moje małe wampirki mają zapieprzać jak górnicy na przodku (mają 30 akcji na 75 kart do wykonania) i nie powinny w ogóle zostawać odtapowane. Dołożenie dodatkowo wake'ów spowolni mi rękę. Cały moduł będzie kosztował krew - one nie są zbyt dobre w odzyskiwaniu juchy.

Spectral Divination kusi, ale niestety kosztuje. Przemyślę.

CE mam sześć i właściwie wystarcza. Na początku się przydają, potem ciężar walk przejmują raczej alliesy. Zresztą, przy takich wampirach mogę się pogodzić czasem ze stratą, a przynajmniej nie zapycha mi się ręka. Można rozważyć dołożenie, jak się znajdą sloty jakieś.

Teraz Governy. W pierwotnej wersji miałem 6 sztuk, ale nie przychodziły tak jak sobie tego życzyłem, dlatego dołożyłem. Może i źle, w końcu gry testowe były tylko dwie. Wrócę do 6 i popróbuję jeszcze.

A może, tak mi przyszło do głowy, dołożyć Leonardo? Z Charyzmy byłby darmowy.

I teraz najważniejsze, czyli "wyjmij puppeteery i dołóż szambiaki". Otóż raczej nie zrobię tego, i to z kilku przyczyn:
  • Hordy nie są upiorami, więc sporo moich kart robi się nieprzydatna.
  • Wytoczenie kilku Hord sprawia, że cały stół znajduje w tobie "wewnętrzne fuj".
  • Hordy kosztują krew, której moje wampirki i tak zwykle mają zbyt mało.
  • Hordy marnują mi całkiem dobrego alliesa ze śmietnika, którego da się przecież wyciągnąć i użyć ponownie.
  • Puppeteery są darmowe (Charisma i/lub Tower of London).
  • Wystawienie Puppeteera zwykle nie kosztuje mnie akcji (Shroud Mastery, 9/12 krypty ma NEC).
  • Puppeteery mają niezłą umiejętność - może nie najlepszą ever, ale po prostu niezłą.
  • Puppeteery - jeśli nie kradną - stoją i czekają gotowe do bloku (Shambling który stoi i czeka na blok to marnowanie Shamblinga).
  • Jeśli Puppeteer nie umrze po bloku to świetnie, a jeśli umrze to przychodzą panowie FBI (event). Martwy Puppeteer nadaje się do recyclingu (Sudario), mogę go ponownie wystawić za darmochę (i z odtapką), albo mogę go przerobić na Shamblingi, jeśli przydałby mi się jakiś combacik.
Podsumowując sprawę Shambling Hordy vs. Puppeteery: Hordy są dla mnie zbyt drogie (krew z wampira), marnują mi akcję (brak możliwości odtapki), trudniej je wystawić (nie dopalę Breath of Thannatos, a do tego stół chętniej je blokuje). One siedzą w tym decku tak na wszelki wypadek, żeby wychodzić w drugiej części gry jak się wykrystalizuje sytuacja i potrzebne będzie siłowe wsparcie.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2006, 01:01:39 pm wysłana przez wenanty »
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Vanhel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: Upiory w Wenecji
« Odpowiedź #4 dnia: Października 27, 2006, 03:26:11 pm »

Cytuj
Odbijaczek nie chcę wrzucać - moje małe wampirki mają zapieprzać jak górnicy na przodku (mają 30 akcji na 75 kart do wykonania) i nie powinny w ogóle zostawać odtapowane. Dołożenie dodatkowo wake'ów spowolni mi rękę. Cały moduł będzie kosztował krew - one nie są zbyt dobre w odzyskiwaniu juchy.
Sam stwierdziłeś, że kiepsko ci idzie odzyskiwanie pool'a. Jak usiądzie za tobą bleed to masz prze*cenzura*ne jak w ruskim czołgu z lufą do środka.

Cytuj
Wytoczenie kilku Hord sprawia, że cały stół znajduje w tobie "wewnętrzne fuj".
Ambroży ze szlifierką Talbota raczej konkursu popularności na stole też nie wygra. :wink:
Zapisane
Franky był równy gość, ale grał po niewłaściwej stronie...

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Upiory w Wenecji
« Odpowiedź #5 dnia: Października 27, 2006, 04:34:30 pm »

Cytuj
Odbijaczek nie chcę wrzucać - moje małe wampirki mają zapieprzać jak górnicy na przodku (mają 30 akcji na 75 kart do wykonania) i nie powinny w ogóle zostawać odtapowane. Dołożenie dodatkowo wake'ów spowolni mi rękę. Cały moduł będzie kosztował krew - one nie są zbyt dobre w odzyskiwaniu juchy.
Sam stwierdziłeś, że kiepsko ci idzie odzyskiwanie pool'a. Jak usiądzie za tobą bleed to masz prze*cenzura*ne jak w ruskim czołgu z lufą do środka.

Zgadza się. Jak usiądzie za mną ostry bleeder to i tak mam przechlapane (ileż tych bleedów da się odbić? ile po kolejnych odbiciach i tak wróci do mnie?). A jeśli mam do wyboru blokować rękę odbijaczkami i spowalniać deck w obawie przed bleederem albo robić swoje, to wolę robić swoje. Może zdążę wytoczyć blokujące albo fajterskie alliesy, a może pojadę w tym czasie preya? Wolę mieć wybór.

Cytuj
Wytoczenie kilku Hord sprawia, że cały stół znajduje w tobie "wewnętrzne fuj".
Ambroży ze szlifierką Talbota raczej konkursu popularności na stole też nie wygra. :wink:

Heh, oczywiście. Tyle że z Ambrożym mogę się powtrzymać, mam nad jego wystawieniem jakąś kontrolę, a z 8 shamblingami na 75 kart to muszę ich zacząć wypuszczać od początku, a wtedy konkurs na wroga stołu mam wygrany.
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Upiory w Wenecji
« Odpowiedź #6 dnia: Października 27, 2006, 04:57:31 pm »

ponownie - wrzuc kilka sztuk liquidation
idealna karta do giovanni - dostajesz 3 poola, palisz 7 kart do odzysku z sudario albo summon soul, przy dobrym wachlowaniu biblioteka i discardem jestes w stanie ulozyc sobie na reku to, co ci potrzebne
poza tym blood dolle - chyba najlepszy poolgain w tym decku. jak chcesz miec sensowny poolgain z governow, to wrzuc info highway, przy czym licz sie z blokami na governy, blood doll jest tu pewniejszy
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Upiory w Wenecji
« Odpowiedź #7 dnia: Października 27, 2006, 05:26:05 pm »

Dude: ok, tylko co wywalić z masterów? No cóż, pokombinuję, bo bez Liquidation to się chyba nie da.
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Upiory w Wenecji
« Odpowiedź #8 dnia: Października 28, 2006, 11:04:24 am »


Tu nie ma co wywalać, tu trza dokładać: Protected Resources.

Ja na twoim miejscu już dawno bym się poddał, i przeskoczył na 80 kart (78?).
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Upiory w Wenecji
« Odpowiedź #9 dnia: Października 28, 2006, 12:06:54 pm »


Tu nie ma co wywalać, tu trza dokładać: Protected Resources.


Bez sesnu, ta karta jest beznadziejna.
Zapisane
PVP Team

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Upiory w Wenecji
« Odpowiedź #10 dnia: Października 28, 2006, 12:49:32 pm »

ta karta jest zajebista ale pod dwoma (trudnymi do spełnienia :)) warunkami:
1) na plecach masz heavy-bleedera
2) a Ty nie odbijasz :)

Tylko wtedy jest sens grac tą kartą
pozdro
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Upiory w Wenecji
« Odpowiedź #11 dnia: Października 28, 2006, 01:07:55 pm »

Nie wyobrażam sobie decku który wogóle nie bleeduje. Strasznie ssie jak nie mozesz bleednac bo ci karta spadnie lepiej zrobic jakas inna defensywe przed bleedem. Nawet jeśli nie odbijasz to są inne sposoby, można wsadzić archony albo świetna moim zdaniem karte czyli keep it simple i trzymac jakis light intercept do tego. Granie protacted jest bez sensu.
Zapisane
PVP Team

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Upiory w Wenecji
« Odpowiedź #12 dnia: Października 28, 2006, 01:25:27 pm »

co do decków, które nie bleedują to nie przesadzaj bo jest ich dużo i spokojnie można by grać na protekcie :)
Chodzi o to, że Ciebie mają bleedować za więcej niż 2 a takich decków już wcale nie jest tak dużo (w sensie turniejowym ponieważ jak wiemy bleederzy zawsze źle kończą :) wystarczy przejrzeć decki finałowe z ostatniego roku, jest tam gdzieś typowy bleed? bo ja nie widzę :))

Tak więc reasumując karta dobra ale nie ma sensu jej wkładać ze wzghlędu na inne decki. Szkoda 2 z poola :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Upiory w Wenecji
« Odpowiedź #13 dnia: Października 28, 2006, 01:29:46 pm »

North American Continental Championship
Day 2
Atlanta, Georgia
October 8th, 2006
40 players
3R + F

Wygrał deck na Kindred spiris ;D  W sumie znalazłem przypadkiem bo własnie podobny deczek złozyłem  :lol:
No ale to jest dość specyficzny bleed.
Zapisane
PVP Team

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Upiory w Wenecji
« Odpowiedź #14 dnia: Października 28, 2006, 01:33:07 pm »

no tak ale kindredy tez srednio bleeduja za 2-3 takze archon to tez nie jest rozwiazanie ... pozatym jesli jest jakis bleed deck to to najczesciej sa winiasy  takze jeden w ta czy w druga mu nie robi .. =/ smutne ale prawdziwe protected i aranthebes
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort