Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: H jak Hektor  (Przeczytany 2103 razy)

Sting

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
H jak Hektor
« dnia: Listopada 21, 2006, 06:59:59 pm »

Postanowiłem stworzyć deck oparty na bardzo fajnej zdolności niejakiego Hektora. Nie ma co ukrywać iż jest to combat deck z elementem polityki.

Crypt: (12 cards, Min:  32, Max:  40, Avg: 9,33)
4   Brenner   CEL   POT   PRE   FOR   10   Archbishop
5   Hektor   CEL   POT   PRE   for   9   Priscus
3   Marcel   CEL   POT   PRE      9   Archbishop

Na pierwszy rzut oka taki wybór krypty może wydawać się trochę dziwny, ale w moim założeniu przy rozgrywaniu meczu raczej nie wystawie więcej niż 2 wampiry. Jasne, mógłbym włożyć mniejsze wampy i mieć na stole 3-4, ale po pierwsze nie mają one dyscyplin jakich potrzebuje na odpowiednich poziomach (to już klasyk 3ed, że dyscypliny i ich poziomy są strasznie dziwnie porozkładane), po drugie i tak wszystkie robią tło dla hektora, a !brujahy nie słyną z redirectowania bleedów, względnie robienia trudnych do zablokowania wjazdów (z OBF), lub używania masek w celu przyłożenia komuś hektorem :P Dlatego małą ilość wampów rekompensuje w tym decku ich jakość.

Library 74 total                                   [mała biblioteka będzie podstawą sukcesu i gwarantem wchodzenia tego co trzeba]

13xMaster
4xBlood Doll
2xMinion Tap
2xFortitude
4xInformation Highway
1xFame

IH chyba wiadomo po co są. Z pewnością wielu nie zgodzi się z używaniem BD i MT (oczywistym jest, że MT przy takich dzikach byłyby na pierwszy rzut oka lepszą inwestycją). Bawimy się tutaj jednak combat deckiem, a ten nie może wysysać MT swoich podopiecznych za bardzo bo jeden nieprzewidziany blok, DI i leżymy kwicząc. A reinforcements pomoże cofnąć MT jeśli to będzie potrzebne.
Brak Dreamsów - za dużo ostatnio tego w moim meta, wole IH i większą pewność, że szybko przebudzę to, co jest mi potrzebne [czyli hektora :)]. Forty są koniecznie, aby lepiej działał Sos. Fame to taki miły dodatek. :)

13xPolitical Action
4xDogs of War
6xKine Resources Contested
3xReinforcements

DoW robią nam w tym decku grę. Myślałem o jeszcze jednych, ale uznałem, że x4 w zupełności wystarczą. Kine wiadomo po co, Reinforcements wracają nam do biblioteki to, co trzeba.

14xAction Modifier
5xIron Glare
5xVoter Captivation
4xForced March

Glary to głosy i bleedy, Votery dają nam poola i juchę, Forcedy pozwalają zrobić niekiedy więcej niż jedną akcję, albo dodać stealtha.

30xCombat
6xTorn Singpost
5xTaste of Vitae
7xPursuit            
5xSkin of Steel
4xImmortal Grapple         
3xPsyche!   

Combat czyli esencja. Torny wiadomo, taste chyba także. Pursuity dają nam manewry lub poprawienie z łapy jeśli ktoś przeżył pierwszy strike Hektora. Brak blurów - zastanawiałem się nad nimi, ale uznałem, że w tym decku są akurat niepotrzebne. SoS wiadome zastosowanie. IG i Pscyhe! również wydają mi się jasnym wyborem.

3xReaction
3xVendetta

Nad tą częścią decku najbardziej się zastanawiam. Czy jest to potrzebne? Z pewnością pozwala upewnić się, że jakiś duży bleed będzie ostatnim. Cóż, pożyjemy, zobaczymy...

1xAlly
1xMylan Horseed

Wiadomo, duże wampy więc i Mylan ma zajęcie.

Zapisane
You love me, you hate me, you'll never forget me!

DaRKeR

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
    • WIELOSFER
Odp: H jak Hektor
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 21, 2006, 07:12:03 pm »

Hmm nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie bys DoW nie przepchnal poki nie ugadasz pol stolu ze tam nie wchodzisz, wiec polecam Private Audience :] Albo  Awe zeby jednak to przepychac bez takich dealow :]
Zapisane
Live Hard, Die Young And Leave A Good Looking Corpse !!

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: H jak Hektor
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 21, 2006, 07:34:58 pm »

Za mało Minion Tap, za dużo Blood Dolli. Grasz krowami, masz głosowania, masz votery - dołóż Awe i odzyskiwanie krwi będzie szybkie. Szkoda slotów na Blood Dolle. Jak chcesz wystawisz dwie krowy (a chcesz, i to szybko, jak widzę po Information Highway) to bez Minion Tapa będziesz się musiał modlić o podchodzenie voterów, bo inaczej złożą cię zwykłe bleedy w dwie tury.
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: H jak Hektor
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 21, 2006, 07:40:28 pm »

Wystawiasz wampira 10 cap, nie dochodzi ci zaden z dwoch MTapow (bez Dreamsow i innych przewijaczy nie jest to niemowliwe), a na plecach masz bleed deck. Pytanie: co robisz? Odpowiedz: skladasz karty i idziesz po cole/piwo. Ten deck ma bardzo slaby pool gain, zero mozliwosci wejscia w combat (Dogs of War mozna stosowac jedynie jako dodatek, bo nie da sie go utrzymac na stole - nawet jesli go przepchniesz z Iron Glarem, to w nastepnej turze ktos to spali, a dealowanie sie zeby to utrzymac sprawia, ze bez lamania deali nie masz szans na GW), mocno sredni ousting power. Jak dla mnie to gra bedzie wygladala tak, ze bedziesz wystawial Hektora przez 3 tury (na farcie w 2), a jak juz go wystawisz to nie przepchniesz Dogs of Warow i bedziesz mial dylemat - probowac cos zablokowac nie majac cepta czy bleedowa powolutku do przodu. A nie daj Bog jak ktos ci go zaszyje, lub np. polozy Pentexa. Wtedy nie robisz totalnie nic, bo wystawianbie kolejnego wielkiego wampa sprawi, ze de facto sam sie wyoustujesz - nie wystawianie = nic nie robisz przez cala gre. Wlasnie po to w deckach sa maluchy - sluza jako chump blocker jakis niewygodnych akcji, zdejumja Pentexy itp. W obecnej postaci jak dla mnie tym deckiem nic sie nie da ugrac.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: H jak Hektor
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 21, 2006, 08:27:09 pm »

Ah rowniez gram deckiem na hetorze, nawet podstawowy koncept znajdziesz na forum. Zgadzam sie z przedmowcami, ale te braki bardzo latwo nadrobic.
Krypta :
Miguel santo domingo! i pare warzywek na koncu wyjasnie po co.

Mastery:
Black forest base, prosty i genialny sposob na pool gain.
Yawp court dobrze sie w decku sprawuje zwlaszcza jak dolozysz eternal vigilency i jakis permacept.
Regent!! Karta wprost stworozna dla hektora.
Guruhon hall -->mniami :d

Polityka:
Mnie dogsow lepiej doloz wejscia w combat. Jakies inne polityki moze?


Co do maluchow to a) chodza do lack forest base b) graja polityki  c) moga bleedowac

« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2006, 08:30:01 pm wysłana przez mirumo »
Zapisane
PVP Team

DaRKeR

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
    • WIELOSFER
Odp: H jak Hektor
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 21, 2006, 08:33:46 pm »

Mastery:
Black forest base, prosty i genialny sposob na pool gain.
Regent!! Karta wprost stworozna dla hektora.

Co do tego zgadzam sie jak najbardziej Armin Brener + Black Forest Base = 3 poola co ture
Regent idealny dla Priscusa, ma 4 glosy i nikt juz mu nie zablokuje w Prisci vote, co wiecej jak ktos wejdzie z regenta w combat, mozesz mu zyczyc GL :]
Zapisane
Live Hard, Die Young And Leave A Good Looking Corpse !!

Sting

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: H jak Hektor
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 21, 2006, 09:58:13 pm »

Dzięki za rady. W takim razie poczekam aż dostanę ww. karty :)
Zapisane
You love me, you hate me, you'll never forget me!