Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: !Tremere i znany song Jacek? Jacku! :P  (Przeczytany 5267 razy)

Sting

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: !Tremere i znany song Jacek? Jacku! :P
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 26, 2006, 05:17:03 pm »

Co prawda to prawda. Ale jeśli przypadkiem uda mi się zwiać na daleki, albo nie dojdą grabie i psyche to smierć :P. Ewentualnie bez fortki CEL POT będzie szło na wymianę letarg za letarg. [ofkorz na dalekim].
Zapisane
You love me, you hate me, you'll never forget me!

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: !Tremere i znany song Jacek? Jacku! :P
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 26, 2006, 05:46:21 pm »

Primo: testy decków a w szczegóności walli podczas gry 1 na 1 nie są w ogóle miarodajne!!! dlaczego? patrz secudno :)

Secundo: granie wallem nie polega na blokowaniu preya!!! Granie wallem polega na ustawianiu stołu tak, by nam było wygodnie. Często gęsto grasz wallem i doprowadzasz do sytuacji, że wygrywasz gre mając 2 gra 3 vp. Dlatego tak ważne jest podczas grania wallem odpowiednie gadanie i odpowiedni dobór kart. A biała ręka zdecydowanie zabija :) Dlaczego?

Tertio: Byle deczor z jedną podstawową kartą combatu typu imo czy agrafki czy ckolwiek typu dodge+aditional wejdzie do Ciebie i bach. Szczególnie jeśli masz tak agresywny deck bo na Jacku :) To zdecydowanie jedna z najbardziej niebezpiecznych kart a u odpowiednio złożonego walla wręcz zabójcza. I w interesie całęj reszty przy stole leży zrzucenie Jacka (i tylko słabi gracze - sorry, bez urazy ktokolwiek, to mój subiektywny pogląd :) - tego nie robią tzn nie ugadują się wspólnie tylko czekają na jakiegos jelenia, który zrzuci Jacka i często poświeci wampa. Wiem, bo widziałem takie gry, sam nawet w jednej brałem udział na turnieju w Gliwicach i wiem, że to woda na młyn dla walla na Jacku :))

Więcej nie piszę bo umiem liczyć tylko do trzech :) i tego to też nie jestem pewien :) (tak se ściemniam :))

pozdro
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Sting

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: !Tremere i znany song Jacek? Jacku! :P
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 26, 2006, 07:04:55 pm »

Ot, wiadomo jak to jest - w tej grze nie da się zlożyć jak w MTG decka idealnego (i to jest zdecydowany pozytyw)  :wink:. Grając wallem mogę się bawić w deale, wkurzać i kalkuwać co tu zrobić i jak ugadać stół. Jak mi się znudzi zagram czym innym :D
Zapisane
You love me, you hate me, you'll never forget me!

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: !Tremere i znany song Jacek? Jacku! :P
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 26, 2006, 07:35:05 pm »

ale mi nie o to chodziło :) (co ma piernik do wiatraka??? :))

Dobry wall (np. na 90 kartach) posiada 20-30% kart do intercerptu, nie więcej (czyli ok 30 sztuk kart do ceptu) ale wliczamy w to też mastery typu radio itp. Cała reszta slotów jest na różne niespodzianki, którymi warto czasem pograć (np. nikt nie używa karty Fear of mekhet, która szczególnie na turniejach jest wprost nieoceniona :), tak samo pentex subversion, antediluvian awakening...)

Idealny deck nie istnieje (i dobrze :)) ale już chyba Pudel gdzieś o tym pisał, że chodzi o to, by "dopomóc szczęściu" jeśli wiesz co mam na myśli (95% wygranych gier to przecież nie szczęśc ie więc to chyba złe słowo ale generalnie chodzi o wiadomo co hehehe esencje :) tudzież clue dobrego gracza :))

Dlatego nie sdztuka jest wrzucić cepty, agrafki i roty (tak jak nie sztuką jest wrzucić karty bleedu|+stealthy itp. itd.) tylko sztuka jest zagrać tak, by osiągnąć c el czyli wygraną (walle właśnie są po to, nawet w grze towarzyskiej, bo to nie fun decki zdecydowanie :))

Wierze, że tak grasz a jeśli nie, to, że kiedys tak będziesz grał :) i że zagramy kiedyś razem i dostane wp***dol hehehehe

pozdro
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: !Tremere i znany song Jacek? Jacku! :P
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 26, 2006, 07:42:08 pm »

Mnie sie deck podoba. Stały cept jest konieczny, choć w masterach ciasno jak cholera. Ale lokacja +2 do cepta poza pierwsza akcja w turze  by sie tu bardzo odbrze sprawowała, do tego wrzuć Bowl-a i do tego ze 3 Motsy i juze bedzie lepiej. Ja bym wywali ze 2 blood dole w ramach robienia miejsca.
Zapisane
PVP Team

Sting

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: !Tremere i znany song Jacek? Jacku! :P
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 26, 2006, 08:51:16 pm »

Blood doli cholercia za bardzo ruszyć nie można. Z praktyki wiem, że przy Jacku się przydaje jak można odessać do poola.

Mots - możesz rozwinąć skrót, bo jakoś dzisiaj słabo kojarzenie mi idzie :)
Zapisane
You love me, you hate me, you'll never forget me!

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: !Tremere i znany song Jacek? Jacku! :P
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 26, 2006, 08:57:09 pm »

Mots - możesz rozwinąć skrót, bo jakoś dzisiaj słabo kojarzenie mi idzie :)

Magic of the Smith.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Sting

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: !Tremere i znany song Jacek? Jacku! :P
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 26, 2006, 09:05:34 pm »

No tak :P
Zapisane
You love me, you hate me, you'll never forget me!