Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM  (Przeczytany 26722 razy)

Miki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
    • Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM
« dnia: Listopada 23, 2006, 10:21:22 pm »

Czy ktoś ma JAKIEKOLWIEK informacje na temat PEŚMu? Czy ta inicjatywa wogóle żyje? Ostatnio odświerzałem stare pisma i przypomniałem sobie o tej działającej kilka lat temu organizacji. Gdyby ktoś mógł pomóc byłbym weri hepi  :)
Zapisane
Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
www.drob-wet.pl

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 23, 2006, 11:28:07 pm »

Hmm haslo ktore sponsoruje temat: Jestesmy mroczni  ze o ja pierdole !  :D
A powaga ? nie wiem  :)
Zapisane

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 23, 2006, 11:53:08 pm »

PEŚM zginął śmiercią naturalną. Ekipa zauważyła podobno, że jest śmieszna i zaprzestała działalności :smileycyclops:
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 24, 2006, 01:00:28 am »

Nie znałem grupy, ale z takim hasłem trudno być branym na poważnie.
Zapisane

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 24, 2006, 11:48:31 am »

Jestem członkiem-założycielem PESMu. Działam, tak jak działałem wtedy - piję nadmierne ilości alko, spotykam się ze znajomymi, baluję w klubach, oglądam horrory i komedie romantyczne w kinach, bywam na koncertach, słucham muzyki jaka mi się podoba. Nie zaprzestałem działalności, robię to samo i prawie tak samo. Różnica chyba tylko taka, że nie piszę do czasopism RPG, bo te które mnie interesowały pozdychały.

Najbliższa okazja, kiedy będzie można spotkać trzech spośród core-owych członków (Toread, dIABEU, ja) to koncert Laibacha w Warszawie 2006.12.10. Zapraszam wszystkich, którzy za ch*ja nie wiedzą co to PESM, ale zajeb*ście łatwo wypadają im z ust farmazony, żeby przyszli i się przekonali czy rzeczywiście "zauważyliśmy że jesteśmy śmieszni i zaprzestaliśmy działalności". Kaman, przybądźcie, pryszczaci i długowłosi, z Dimmu Borgir na koszulkach - porównamy dokonania i skonfrontujemy stan obecny (a nie jakieś plotki) i okaże się, kto tak naprawdę jest śmieszny.

Zawsze mnie wkur*iało i wkur*ia nadal takie podejście, że jak ktoś wystaje ponad tłuszczę, to zaraz dostaje zjebki. Nawet w tak niszowym środowisku jak WoDowe, które z racji wielkości i offowości powinno raczej się wspierać. Od zawsze proponuję krytykom PESMu by pokazali kogoś, kto zrobił choćby połowę tego co my dla Świata Mroku w Polsce. Tyle, że zamiast dyskutować zwykle oponenci wolą siedzieć we własnych środowiskach i nabijać się z tych, którzy coś zrobili.
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 24, 2006, 11:59:51 am »

Napisałem "podobno" co oznacza powtórzenie plotki. Ja tam do PEŚMu nic nie miałem, byłem zadowolony z waszej działalności, bo dzięki wam było więcej ciekawych rzeczy w MiMie.
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 24, 2006, 12:11:21 pm »

Satrapa: dotarło do mnie Twoje "podobno". Tak się właśnie rozpowszechniają plotki - od zawsze słyszę właśnie plotki. Plotki, plotki, plotki. PESM to jest od lat jakaś jedna wielka miejska legenda. Trudno się żyje w negatywnej miejskiej legendzie, dlatego czasem przy takich okazjach skacze mi ciśnienie. Przepraszam, że na Tobie się skupiło moje wkurzenie - nawinąłeś się jako pierwszy.
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 24, 2006, 12:52:12 pm »

PESM to było najlepsze, co mogło spotakć polski WoD. Żałuje, że nie istnieje już pesmowa Plish by night (którą swego czasu tworzył w Bieslku Car, a potem Szczur...)

Moim marzeniem jest reaktywacja PESM-u w najpiękniejszej jego postaci (może wreszcie poznałbym resztę towarzystwa bo idola Wenantego już znam :))

pozdro

p.s, dimmu borgitr na koszulkach hehehe a to dobre, a ozzy osbourne może być? :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Sting

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 24, 2006, 01:05:33 pm »

PESM swojego czasu zrobił sporo dla polskiego środowiska ŚM i szacunek mu za to. Później jednak zaczęło się to wszystko trochę rozłazić, wiele śmiesznych osób, których ksywek już nie pomnę zaczęło jechać na jego renomie i odpieprzać swoje jasełka, co jak widać przyczyniło się do złej sławy "cierpiących wodowców", które to zaszufladkowanie PESMu niestety obowiązuje w środowisku fandomu (chociażby koemnatze na Poltergeiście).

Czy ktoś coś zrobił więcej jak dotychczas? Raczej nie. Teraz jednak Kastor Krieg tłumaczy core nwodu dla ISA, Garnek nmaga, ja (jak się dogadam z ISA) zajmę się redakcją polskiego przekładu. Być może niebawem pojawi się ktoś, kto zrobił dla wodu tyle co PESM. Chwilowo trudno by mi było takie osoby znaleźć.
Zapisane
You love me, you hate me, you'll never forget me!

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 24, 2006, 01:39:09 pm »

 :D :D :D :D
Przeciez mowie za ja nie wiem :D
Szewski mnie tu podpierdala !!! czlonek GTW :>
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2006, 01:45:53 pm wysłana przez baal »
Zapisane

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 24, 2006, 02:19:11 pm »

Jaki on czlonek? Jaki czlonek? Toz to zwykly ***jek :D
A macie cos do koszulek Demon Burgera???  :twisted: Jak tak to w tube :P

A jezeli chodzi o PESM to cos tam robiliscie, nawet nie malo. Ale tych co robili przyslaniala banda szczeniakow chlejacych na umor po konwentach i twierdzacych ze sa zajebisci bo nosza sie czarno i naleza do PESMu (i tez mieli mrok koszulki ;) ). To nie wina True Proud PESM Members, ale smrod pozostaje...

Szacun dla tych co jednak dalej walczy ;)
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 24, 2006, 03:07:40 pm »

Wenanty ja bardzo chetnie spotkam sie i pogadam, ale Laibacha po prostu nie trawie :D

a co do kolesi z mrok koszulkami , uwazajacych sie za nie wiadomo kogo i krecacych festyn i obciach, to jest to niestety plaga calego swiata RPG, karcianego, ze o systemach figurkowych juz nie wspomne. tak to jest ze srodowiskami, w ktorych pewna czesc "czlonkow" (lub tez jak okreslil ich Boogie...:D ) oddaje sie wysublimowanej kultywacji wlasnych kompleksow :D
i czy jest to PEŚM czy cokolwiek innego, obciach zawsze sie znajdzie

zeby daleko nie szukac, wszyscy znamy Szewskiego, wstydzimy sie za niego srodze, ale trzeba z tym zyc :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 24, 2006, 03:25:36 pm »

Jaki on czlonek? Jaki czlonek? Toz to zwykly ***jek :D
A macie cos do koszulek Demon Burgera???  :twisted: Jak tak to w tube :P

A jezeli chodzi o PESM to cos tam robiliscie, nawet nie malo. Ale tych co robili przyslaniala banda szczeniakow chlejacych na umor po konwentach i twierdzacych ze sa zajebisci bo nosza sie czarno i naleza do PESMu (i tez mieli mrok koszulki ;) ). To nie wina True Proud PESM Members, ale smrod pozostaje...

Szacun dla tych co jednak dalej walczy ;)

Do Dimmu Borgir nic nie mam (chociaż nie słucham). Niech fani podstawią tam sobie inną nazwę mrocznej kapeli.

Co ja mogę na "bandę szczeniaków chlejących na umór po konwentach i twierdzących że są zajebiści bo noszą się na czarno i należą do PESMu"? Miałem jeździć po całej Polsce na szkolne konwenty i ich łomotać? Nigdy tacy w PESMie nie byli. PESM nie był masową organizacją. W swoim szczycie, o ile dobrze pamiętam, było nas kilkanaście osób. Kilkanaście. Kropka. Pisaliśmy/rysowaliśmy/współredagowaliśmy MiMa, robiliśmy LARPy na konwentach, tłumaczyliśmy podręczniki. Chlaliśmy, owszem, ale za znajomymi po knajpach. Niektórzy z nas byli bardziej mroczni, inni mniej. WoD to była dla nas zabawa. Ze szczeniactwa i mroczności na siłę wyrośliśmy dawno przed etapem PESMu. Ja w 1999 roku, kiedy ruszały PESMowe rzeczy, kiedy organizowaliśmy larpa na polconie, miałem 25 lat i wyglądałem tak - http://blad.pl/7078. Inni byli może młodsi, ale nie odstawałem od nich stylem, nie byłem jedynym normalnym PESMiarzem. Owszem, w tej samej galerii (http://blad.pl/6327) zobaczycie członków PESMu, którzy są poprzebierani i z makijażem - tyle że są to fotki z kostiumowego LARPa.

Z mojej perspektywy antyPESMowy ruch mylił wodziarstwo z członkostwem PESMu. Nie wiem dlaczego tak się działo. Może przez nasze dokonania byliśmy na początku jedyną widoczną grupą, może nikomu nie chciało się wnikać. Sam wielokrotnie tłumaczyłem, że nie jestem wielbłądem, że PESM to nie "banda szczeniaków chlejących...", ale do tych anty- nigdy podobne argumenty nie trafiały i jak widać dalej pokutuje taki pogląd. Piszesz, że "smród pozostaje", tyle że to nie nasz smród i nie nasza wina. Sytuacja jak w dowcipie "Słuchaj, nie przychodź już do nas. Ostatnio jak byłeś zginęło nam 200 zł. Potem niby się odnalazło za kanapą i wiemy, że nic nie ukradłeś, ale niesmak pozostał".
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Miki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
    • Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
Odp: Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 24, 2006, 03:27:30 pm »

nVampire - fuj. Może jestem konserwatywny, ale puki co leży mi tylko nMag, a z nadzieją czekam na Changelinga (bo podstawki do starego i tak nie mam szans zdobyć).
Dlaczego pytam o PEŚM? Bo chciałem podziękować. Bo niedawno skapowałem się, że gdyby nie kilka artykułów ze starej Magii najpewniej nigdy bym Was (vtesowiczów i fanów WoDa) nie spotkał :)
Wenanty - wiedziałem, po prostu wiedziałem, że musisz mieć coś wspólnego z tym panem od parku praskiego :D Ale jakoś zawsze nie było okazji zapytać.
PEŚM miał stronkę, robił LARPy, ostro działał. Teraz jest cisza, a ignorancja się szerzy (vide sesje prowadzone przez mangowców w Trafficu - jeśli masz ostrego doła radzę wpaść, poprawa humoru murowana). Ja ostatnio sporo piszę do Poltera (konkretnie do działu Zewu Cthulhu), ale prowadzę dużą kampanię Wampira (czyt. mam sporo materiałów na przygody), robimy autorskie tłumaczenia itp. Fajnie by było, gdyby ta inicjatywa znowu powstała, bo potrzeba jest. I to bardzo duża.
Zapisane
Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
www.drob-wet.pl

Sting

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Polskie Elizjum Świata Mroku - PEŚM
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 24, 2006, 03:45:02 pm »

Miki kwestia gustu. MI np. nwampir podoba się bardzo. Oczywiście nie bawie sie w porównania, w stylu, który ;lepszy nowy czy stary? Dla mnie to dwie oddzielne gry. Oba spojrzenia coś w sobie mają i tyle. :)
Zapisane
You love me, you hate me, you'll never forget me!