Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007  (Przeczytany 8283 razy)

Duch Nyi

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1104
    • Zobacz profil
Odp: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 04, 2006, 12:12:19 am »


 :
 
 a) zmiany ciekawe, bardzo duże, withdrawal pointy były nagminne pomimo obostrzeń, więc może i dobrze ( to się okaże w praktyce)
 
 b) sztuka dzielenia dobrze stołu jest imo dobrą sztuką i tak powino to wyglądać jesli chodzi mój sposób postrzegania rpgowego backgroundu.
 
 Akurat dealowanie, jak najpowszechniejsze, leży w gestii matuzalemów i dla mnie 1 stół to jedna z bitew więc każdy matuzalem liczy punkty [ załóżmy zę to jego wpływy\prestiż] na przestrzeniu ich paru [vide 3 r turniej ] i tak szacuje swoje szanse na ostateczną rozgrywkę
 
 c) akurat podział stołu nie był moim zdaniem problemem jesli gracze grali na równym poziomie i mądrze składali decki, aby dopuszczac az tak drastyczne zmiany [chodzi o PTW w 1\1]
 
 d) zobaczymy a posteriori co z tego wyniknie, bo przyznam ze sytuacja jest całkiem nowa i zmienia koncepcje gadki na stole i daje szanse paru deckom dotychczas marginalizowanym, np. uważam że doda skrzydeł wallom - poprzez przyspieszenie gry i bonusy w starciu 1\1

 e) przewiduję deale 1 za 1 - ty pomagasz mi zabic preya ja tobie preya - beda komplikowaly bardzo grę i obawiam się że one to właśnie mogą spowodować jeszcze większe parcie na time out 

  .. tyle, ale dobrze żę coś nowego bo już czułem siwy zarost  :D do zobaczenia w Pszczynie !
Zapisane
Wywróżę Ci wszystko czego pragniesz

GALi

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 273
    • Zobacz profil
Odp: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 04, 2006, 10:57:30 am »

nareszcie zmiany na dobre :)
pociesza mnie tez to ze mamy w tym udzial z izim bo gadalismy z Robin na ten temat i mecyzlismy ja zeby cos zrobili z wycofywaniem sie i z glupimi dealami :)
czas chyba zlozyc jakis combat :)
Zapisane
A w mojej glowie slonc milionami
Karuzela noca lsni
Na niej jestesmy sami
Ja i ty...
__________________________

satyr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 623
    • Zobacz profil
Odp: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 06, 2006, 06:50:30 pm »

bardzo dobra zasada. rozumiem że ci co odpadną mogą obserwować wciąż grę dwóch ostatnich i informować sędziego o ewentualnym dawaniu pupy
dla mnie turnieje zatraciły swoje znaczenie właśnie przez dilowanie. zamiast grać o zwycięstwo, leszczyki bez testosteronu dawali sie zjechać za punkty nawet jeśli te punkty nie dawały im wejścia do finału, tylko po to żeby przegrać turniej na miejscu 25 a nie 35. niszczyło to ideę mistrzostw. teraz każdy będzie bardziej grał FTW

z tym 0,5 za wycofanie to nie bardzo dobry pomysł. wycofać się jest trudną sztuką. gracz który zjedzie dwóch i sie wycofa moim zdaniem zasługuje na GW
Zapisane

silverrobert

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
Odp: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 06, 2006, 07:59:50 pm »

Dla mnie koles ktory zjedzie trzech graczy zawsze bedzie zaslugiwal na game wina bardziej niz ten ktory zjechal dwoch i sie wycofal. Teraz przynajmniej jest to usankcjonowane.
Zapisane

Bitches love lazors.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Re: Odp: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 06, 2006, 08:19:18 pm »

rozumiem że ci co odpadną mogą obserwować wciąż grę dwóch ostatnich i informować sędziego o ewentualnym dawaniu pupy

Correct.
Zapisane

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 09, 2006, 02:46:32 am »

nie wiem jak bylo na zachodzie (tzn wiem, ale nie ujrzalem tego moimi pieknymi niebieskimi oczyma), ale musialo byc naprawde mhrocznie skoro wprowadzili takie zmiany. jesli by patrzec na vtesa jako na nasze lokalne podworko to takie zmiany nie byly potrzebne. lubilem dzielic stoly, lubilem sie dealowac o vp. jesli ktos nie umial przebic tej oferty i przegrywal, to znaczylo, ze:
a) wzial zly deck an turniej
b) gadal gorzej niz Silent Bob
Wracajac, skoro to zmienili to znaczy, ze na zachodzie bylo zle. Na moje zmiana wycofania z 1 vp do 0,5 vp by wystarczyla. Teraz po prostu trzeba zaczac wymyslac jak obejsc te utrudnienia przy dealowaniu. Zgadzam sie z Nya, ze zyskaly po czesci walle. No nic, Pszczyna pokaze jak to w praniu wyjdzie, bo w teorii nie podnieca, imho.

EDIT: literowki
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2006, 01:12:20 am wysłana przez Kukieł »
Zapisane

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 09, 2006, 04:44:32 pm »

b) gada gorzej niz Silent Bob
Nie doceniasz cichego Boba, jak tylko chciał (co zdarzało się od święta) to miał świetne gadane.
Wall deck to śmieszny deck i jakoś nie sądzę, żeby taktyka polegająca na staniu w miejscu i po prostu trwaniu niezajechanym miała być szczególnie wygrano-genna. Sądzę, że zostawienie możliwości przerwania gry w sytuacji 1 na 1 przy połowie punktu dla każdego gracza byłoby dobre.
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 09, 2006, 04:52:05 pm »

moze chodzilo o to, co kiedys bylo mowione, ze gra wygladala tak, iz kazdy sie budowal, czail, a na koniec bylo dzielenie punktow i time out
generalnie granie na punkty nigdy mi sie nie podobalo, ale wiekszosc zaczela tak grac, to sie przyzwyczailem
teraz nie ma tak latwo - zostaje 2 na stole i jest sieczka :D i o to chodzi w sumie, gadka gadka, ale sila decku tez powinna sie liczyc
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 09, 2006, 04:53:59 pm »

gadka gadka, ale sila decku tez powinna sie liczyc
Nie sądzę, żeby Nya mógł teraz łatwo powtórzyć sukcesy z tego roku :twisted:
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 09, 2006, 05:03:45 pm »

z tym akurat nie bedzie problemu :D gadka nadal jest wazna, ale u nas akurat kiepskie decki rzadko wygrywaly
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 10, 2006, 01:39:10 am »

a mnie się ta druga zmiana nie podoba ze względu na klimat. matuzalemowie to cwane lisy i powinni grać tak żeby jak najwięcej na swoje możliwości ugrać a nie "do krwi ostatniej kropli z żył", a więc na punkty i o każdy punkt a nie tylko zwycięstwo za wszelką cenę
mierzyć siły na zamiary!
z resztą dile na które ta zmiana oddziałuje nie były chyba aż tak częste (niewiele sobie przypominam), a wprowadzenie takiego kruczka wpłynie z pewnoscią głównie na wygrane przez to, że jedna ze stron o nowej zasadzie zapomni i zdziwi się gdy partner od umowy "w majestacie prawa" pojedzie go jak burą sukę mimo wcześniejszych ustaleń :roll:
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 10, 2006, 02:45:25 am »

faktycznie, bardzo klimatyczny matuzaleh mowi "to ja sie poddaje, mozesz mnie zabic"
lol
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 10, 2006, 09:58:50 am »

Fakt jeszcze nie slyszalem o takim Metuzelah ktory tka sie uklada zeby ktos inny wygral. Np ty birzesz 3 ja biore 2  :shock:
Jaki klimat to ?Jyhad wiadomo ze tamten na koniec zdradzi zeby wygrac, do konca play to win. Snuj intrygi az sie zesrasz ale wygrasz:)
Zapisane

silverrobert

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
Odp: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 10, 2006, 10:05:31 am »

A ja szczerze wbijam na klimat jesli traci na tym gameplay. Jest was dwoch to powinien byc Mortal Kombat bez ukladow a nie "to ty sie teraz zrzuc z kart i wycofaj".
Zapisane

Bitches love lazors.

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: WAZNE! Nowe zasady turniejowe na rok 2007
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 10, 2006, 11:01:12 am »

no może i tak :? koniec końców gdy zostają na stole dwaj matuzalemowie każdy ma już tak blisko do zwycięstwa, że układy powinni mieć z tyłu
Zapisane