Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 5

Autor Wątek: Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny  (Przeczytany 15300 razy)

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny
« dnia: Stycznia 07, 2007, 05:09:39 pm »

Ugralem tym w Pszczynie 2 GW 8 VP, w finale 0. Ogolnie deck dziala bardzo dobrze. Techowe Mind Numb i Life Boon okazaly sie w ogole nieprzydatne i Mind Numb raczej poleci. Nie gralem na 90 kart, "bo tak". :D Nie gralem na eventach, bo powoduja agresje stolu i sa czesto losowe przeszkadzajac np. mojemu cross-table sojusznikowi. Poza tym zapychaja sloty i nie sa niezbedne do wygranej. Mi sie deck podoba, gra sie nim fajnie, sporo wygrywa, a teksty ze niby jest nudny i lamerski mam w dupie. :P Jak ktos ma jakies przemyslenia, lub doswiadczenia z takim deckiem, to chetnie pogadam o ew. zmianach.

Crypt (12):
---------------
1 Creamy Jade          5 Toreador Antitribu: 3
1 Cristos Mantigo      5 Toreador Antitribu: 3
1 Gabriel de Cambrai  5 Toreador Antitribu: 4
1 L`Epuisette          4 Toreador Antitribu: 4
1 Loonar                 4 Toreador Antitribu: 4
1 Sabrina                4 Toreador Antitribu: 3
1 Jonathan Gursel    3 Toreador Antitribu: 4
1 Monique Kim        3 Toreador Antitribu: 4
2 Justine Chen        2 Toreador Antitribu: 4
2 Nicholas Chang     2 Toreador Antitribu: 3

Library: (72):
------------------
Master (32):
1 Anarch Troublemaker
4 Blood Doll
1 Dia de los Muertos
3 Direct Intervention
1 Fetish Club Hunting Ground
4 Foundation Exhibit
1 Humanitas
1 Life Boon
4 Palla Grande
4 Parthenon, The
2 Pentex Subversion
2 Wash
4 Visit from the Capuchin

Action (17):
5 Art Scam
11 Embrace, The
1 Mind Numb

Action Modifier (5):
5 Change of Target

Political Action (9):
2 Rumors of Gehenna
7 Consanguineous Boon

Equipment (1):
1 Catacombs

Ally (1):
1 Carlton Van Wyk (Hunter)

Combat (5):
5 Dodge

Event (2):
2x Anthelios, the Red Star
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 07, 2007, 06:22:45 pm »

Dziwny deck, z tych, co widziałem dotąd najbardziej nietypowy i odważny. Dlaczego nie zdecydowałeś się na żadne karty dyscyplin? Rozumiem, że nie wszyscy mieli choć 1 wspólną dyscyplinę, ale nie było nic przydatnego?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2007, 06:25:51 pm wysłana przez Satrapa »
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 07, 2007, 07:51:40 pm »

nie potrzeba. deck jest swietny. jak sie szybko za morde nie wezmie jest krucho. a nawet jak sie wezmie to i tak ma od zarabania poola i trudno to uwalic.
Zapisane

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 07, 2007, 09:11:11 pm »

deck jest nudny i lamerski, ale przy tym bardzo mocny. co więcej dobrze trafił na turnieju, bo walli, lub czegokolwiek innego co mogłoby jako tako ceptować było jak na lekarstwo. jak na lekarstwo było weż combatów, które mogłyby to cholerstwo spacyfikować.
grałem z tym na pierwszym (czteroosobowym) stole siedzac naprzeciw Pudla. po prawej miałem Arikę&co. a po lewo nic nie robiące Samedi. Sam zaś grając polityko-kombatem przez pół decku nie dostałem na rękę ani jednego wejścia w combat. efekt łatwy do przewidzenia.

moze sobie to nawet podobnego złożę i będę brał na turniej na wypadek jakbym schlał się tak, że ledwo mógłbym siedzieć - nijak by to nie wpłyneło na wynik gry
Zapisane

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 07, 2007, 09:16:15 pm »

nie zupelnie.

trzeba dobrze tym gadac. i jest kilka trickow i techow tym deckiem ;p
Zapisane

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 07, 2007, 09:22:08 pm »

nie zupelnie.

trzeba dobrze tym gadac. i jest kilka trickow i techow tym deckiem ;p
gówno trzeba gadac, bo nie ma o czym. co możesz zaproponowac? boona? nieblidowanie? i tak w najmniej odpowiednim dla przeciwnika momencie stwierdzisz, że dalej sie nie dilujesz, odpalisz palla  i tymi kilkunastoma minionami  zapierdolisz go za fyfdziesiąt.
jesli masz dobrą sytuacje na stole - odpowiednie decki przeciwników lub odpowiedni poziomem przeciwnicy nie rozumiejacy sytuacji to jest ok.

jesli odwrotnie, bo czego byś nie robił i tak jesteś w dupie, bo nikt inteligentny się na nic co ten deck może zaoferowac nie nabierze.
Zapisane

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 07, 2007, 09:31:58 pm »

troszke mijasz sie z prawda, umiejetnosc gadania tu jest potrzeba, zeby ci od razu nie uwalili ^^ a czasem palla grande to mily sposob na odciagniecie uwagi od ciebie i wybleedowanie grozniejszego przeciwnika :P takze mozna sobie jakos poradzic z tmy deckiem :)
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 07, 2007, 09:50:38 pm »

Prawda jest taka ze właśnie najprostsze decki, ugrywają najwięcej. Decki Iziego czy Nya były bardzo podobne.
A co do samego decku to wrzuciłbym ze dwa poison pille, na jakieś złosliwe ancille :D
Zapisane
PVP Team

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 07, 2007, 10:03:18 pm »

To nieprawda, że najprostsze decki ugrywają najwięcej.

Prawdą jest natomiast, że swarmy i weeniasy ugrywają najwięcej. Dlaczego?

Ponieważ rozrzut graczy i decków zawsze jest losowy i nie każdy potrafi przewidzieć/ogarnąć/zareagować na zagrożenie jakie płynie z takich decków. Przykład?

Na którymś stole Izi miał za preya deck na Enkidu i tylko na karb braku doświadczenia przez grającego tym deckiem mogę zwalić to, iż co turę nie wysyłał mu ravosów w torpor. A straszenie sensorami w momencie, gdy nie ma JESZCZE na stole wampa z superior chimestry...no cóż, jak się ktoś nabrał na takie gadki to jego strata :)

P.S. Zastanawiającer jest to, dlaczego w finale toreadorzy Pudla nie wykonali chyba jednego skutecznego bleedu? :)
Moim zdaniem ten deck jest zarówno do ogrania bez zbędnego wysiłku, jak i lamerski :) :) :) Tak samo jak deck Iziego :) i Nyi :) I wszystkie inne decki finalistów :)

Pozdro Pozdro Pozdro :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 07, 2007, 10:08:06 pm »

lol :D
Z tego co pamiętam to Pudel zableedował raz, łamiąc nawet przy tym deala  :wink:  :lol:  :lol: :D
Ale nie rozumiem czemu majać 4 poola tapnął wszystkie wampiry, tym sposobem pogrzebał nie tylko swoje szanse ale również moje :P
Zapisane
PVP Team

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 07, 2007, 10:13:46 pm »

w finale też złamał deala? i to jeszcze bezmyślnie?

dobre podsumowanie dla jego gry na całym turnieju.  nie będę tego szerzej komentował, bo Dude mnie z pewnością wyręczy.
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 07, 2007, 10:17:44 pm »

Hehe moje stwierdzenie było opatrzone kilkoma emotami, żeby nie było. No ale w sumie to złamał :D
Zapisane
PVP Team

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 07, 2007, 10:25:58 pm »

Moje nie jest nimi opatrzone i to z premedytacją.

A jeśli już przy tym jestesmy, to moze mi ktoś wytłumaczyc motywacje kierujące osobami które jadą na tueniej kilkaset kilometrów tylko po to, żeby zagrać prostym jak cep deckiem, zrobić z siebie pośmiewisko zawieranymi dealami i ciotę łamiąc takowe?
Bo chyba nie po to, zeby wygrać te kilka boosterów i bluzę.

Może mi to ktoś w prosty sposób wyjasnić?

Bo wymyka sie to moim umiejętnościom pojmowania...
Zapisane

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 07, 2007, 10:34:11 pm »

hm, jaskier. spusc troche z tonu. sam nigdy nie zlamalem deala i nie zrobie tego. mam swoj honor, ale wynika to z filozofii gry we vtesa. deali nie lamie. nigdy. ale niektorzy lamia. nie pochwalam tego, ale oni tak graja. taka maja filozofie gry we vtesa. i nic mi do tego. po prostu sie z nimi nie dealuje. albo dealuje sie, wiedzac, ze sobie poradze jak deala zlamia.

co do dyskusji o deckach to inna sprawa. kazdy bierze deck jaki chce. i jesli pudlowi sprawia przyjemnosc granie tymi prostymi jak cep !torkami to wynika to tylko z jego perwersji :D tak samo jak nie wytlumaczysz ludziom, ktorzy graja enkidu :P fajnie, ze bedzie kilka torporow ale skonczy sie w wiekszosci przypadkow magicznym 0 :D
Zapisane

behemoth

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Palla Embrace - 4. m-ce z Pszczyny
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 07, 2007, 10:41:57 pm »

tez sie wypowiem na temat tego decku, w koncu tez nim kiedys gralem na turnieju ( z powodzeniem)
jest skuteczny zgadza sie na pewno, ale tez prosty jak budowa cepa (dlatego bardzo szybko tez znudzilo mi sie granie czyms takim)  , jak ktos wie jak przeciw niemu grac to ma sie ciezko. Co do uwagi Kukiela ze trzeba duzo gadac bo inaczej lipa
sie nie zgadzam, bo jak trafisz na ludzi ktorzy cos kumaja z tej gry zadna gadka nie pomoze
bo niewiele masz do zaoferowanie oprocz boonow, dlatego tez nie zgadzam sie z tekstem Pudla
w kwestii skladanie decku , ze nie oplaca sie wkladac ewentow bo wtedy denerwuja ludzi na stole.
 Ten deck bez tego i tak absorbuje uwage graczy, no chyba ze trafisz na lamerow lub poczatkujacych.

Odnosnie samego decku na pewno zagralbym (i gralem)  tam conajmniej 3 eventy slow withering veil of darkness
blood weakens + fortrichrit library, wyrzucil life bona i mind numba , dorzucil alie god massengera, preferowalem tez tributy zamiast blood doli
ale to kwestia kto co lubi. Wlozylbym tez creephowa zeby czasem te embracy puszczac za 2 stelthu inaczej czesto to blokuja
Behemoth
ps odnosnie lamania dealow, na stole za mna i z Dudem nie potrafilem zrozumiec dlaczego poszedles na deala z Dudem   ( po tym jak spadlem) ale zeby zlamac go chwile po tym coz "lekko" chamskie imo
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5