Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Misja Kry(p)tyczna  (Przeczytany 1806 razy)

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Misja Kry(p)tyczna
« dnia: Stycznia 09, 2007, 02:26:49 am »

Oto mój dek z Pszczyny, miejsce n-te, gdzie n>5 ;)

Crypt [12 vampires] Capacity min: 2 max: 5 average: 3.59
1x Aisling Sturbridge      (5) :AUS: :THA: :dom:   Tremere (group 2)
1x Cohn Rose      (5) :THA: :aus: :dom: :pre:   Tremere (group 3)
1x Hannigan      (5) :AUS: :THA: :dom:   Tremere antitribu (group 2)
1x Pieter van Dorn      (4) :dom: :pre: :tha:   Tremere (group 3)
1x Richard Tauber, Ayelea's Puppet      (4) :AUS: :tha:   Tremere antitribu (group 2)
1x Thelonius      (4) :aus: :dom: :tha:   Tremere antitribu (group 2)
1x Blythe Candeleria      (3) :THA: :aus:   Tremere (group 2)
1x Brooke      (3) :dom: :tha:   Tremere antitribu (group 2)
1x Ehrich Weiss      (3) :dom: :tha:   Tremere (group 3)
1x Masika St. John      (3) :THA:   Tremere (group 3)
1x Heinrick Schlempt      (2) :tha:   Tremere antitribu (group 2)
1x Magdelena Schaefer      (2) :THA:   Caitiff (group 2)


Library [90 cards]

Action [27]
  27x Cryptic Mission

Action Modifier [8]
  6x Conditioning
  2x Mirror Walk

Ally [5]
  1x Carlton Van Wyk (Hunter)
  1x Gregory Winter
  1x Succubus
  1x Thadius Zho, Mage
  1x Young Bloods

Combat [10]
  8x Theft of Vitae
  2x Wind Dance

Equipment [1]
  1x Ivory Bow

Event [2]
  1x Dr. Marisa Fletcher, CDC
  1x Restricted Vitae

Master [20]
  1x Academic Hunting Ground
  7x Blood Doll
  2x Direct Intervention
  1x KRCG News Radio
  1x Rumor Mill, Tabloid Newspaper, The
  3x Society of Leopold
  3x Thaumaturgy
  1x WMRH Talk Radio
  1x Wash

Reaction [16]
  8x Deflection
  6x On the Qui Vive
  2x Wake with Evening's Freshness

Retainer [1]
  1x Charnas the Imp

Crafted with : Anarch Revolt Deck Builder.

Na pierwszym stole była szansa na GW, ale czas (a raczej jego brak) i różnica zdań o fajności deala na to nie pozwoliły. Zrezygnowałem z dealowania i grałem swoje. O sytuację spytam ogółu jak popioły z flejma trochę opadną ;) 1,5VP.
Na drugim na moich plecach siadł GALi z weenie potence'em, więc spadłem bardzo szybko. (next time, GALi, next time... ;) ) 0VP
Na trzecim miałem !malkowy s&b na plecach, a pierwszy Blood Doll podszedł mi chyba w mojej przedostatniej turze, więc nawet wynik 1VP mogę uznać za sukces, ale szansa na GW była. Toy! był o tym na tyle przekonany, że załatwił kwestię za !malki ;)

Dekiem w tej postaci grałem po raz pierwszy, złożyłem w noc przed turniejem, więc coś się do poprawki pewnie znajdzie :)
Z moich obserwacji:
Restricted Vitae odrzuciłem za każdym razem, bo na oba razy kiedy podeszło, to była to pierwsza ręka, i do hunta pozwalającego na replace było daleko.
Gwiazdą okazał się Thadius Zho.
Playing Thadius: 4 pool & action
The look on Kahalet's face: priceless (kiedy okazało się że Thadius ma 2 bleeda i jako ostatni możliwy minion właśnie go oustuje) :D
Poza RV dekiem grało się bardzo dobrze.
A, zapomniałbym, przed samym turniejem zamieniłem coś na Codex of the Damned, i nie narzekałem. Co prawda nie skorzystałem z jego speciala poza levelem Thaumy, ale sama opcja całkiem zabawna jest :)

Komentarze mile widziane, acz najlepiej w atmosferze wzajemnego love, peace & relaxation 8)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Misja Kry(p)tyczna
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 09, 2007, 09:49:03 am »

na pierwszy rzut oka to zdecydowanie za duzo masterow. Z miejsca wyjalbym Hunting Groundy, dopracowalbym tez bardziej krypte i wyjal dyscypliny. To moja wersja, chociaz bardzo dawno nia nie gralem i na pewno cos bym zmienil.
Crypt:
Jing Wei
Magdelena Schaefer x2
Merrill Molitor
Heinrick Schlempt
Dr. John Casey
Hannigan
Sarah Cobbler
Blythe Candeleria x2
Aisling Sturbridge
Roreca Quaid

Library:
Master:

Blood Doll x7
Society of Leopold x3
Fear of Mekhet
KRCG News Radio
Dreams of the Sphinx
Arcane Library
Tremere Convocation x2
Equipment
Ivory Bow
Laptop Computer
Bowl of Convergence
Action
Cryptic Mission x27
Retainers
Mr. Withrop
J.S. Simmons, Esq.
Tasha Morgan
Allies
Gregory Winter x2
Carlton van Wyk
Ossian
Action Modifiers
Conditioning x4
Combat
Theft of Vitae x10
Apportation x4
Reaction
WWEF x8
Deflection x7
Eagle’s Sight
Enhanced Senses
Precognition
Spirit’s Touch
Event
Dr. Marisa Fletcher, CDC

Total: 90
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Misja Kry(p)tyczna
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 09, 2007, 10:19:30 am »

Jako, ze również grałem crypticami, to zamieszcze swój spis dla porównania. Komentować specjalnie nie trzeba bo w temacie kryptyków zostało powiedziane już chyba wszystko i ciężko wymyślić jakąś rewolucyjną innowacje.

Krypta (12) :
1x Magdalena Schaefer (2) THA Caitiff
1x Heinrick Schlempt (2)  tha !TRE
1x Roreca Quaid (2) tha TRE
1x Jing Wei (3) tha dom TRE
1x Blythe Candeleria (3) THA aus TRE
1x Brooke (3) tha dom !TRE
1x Ignatius (4) tha dom aus TRE
1x Sarah Cobbler (4) THA dom TRE
1x Thelonius (4) tha dom aus !TRE
1x Hannigan (5) THA AUS dom !TRE
1x Merrill Molitor (5) THA dom aus TRE
1x Aisling Sturbridge (5) THA AUS dom TRE

Biblioteka (90) :

Akcje (35) :
30x Cryptoc Mission
4x Govern the Unaligned
1x Seeds of Corruption

Modyfikatory (6) :
6x Conditioning

Ally (4) :
1x Gregory Winter
1x Succubus
1x Thadius Zho, Mage
1x Young Bloods

Event (1) :
1x Restricted Vitae

Kombat (12) :
4x Apportation
8x Theft of Vitae

Master (15) :
1x Arcane Library
5x Blood Doll
1x Direct Intervention
1x Pentex Subversion
2x Society of Leopold
2x Sudden Reversal
2x Thaumaturgy
1x Tribute to the Master

Reakcje (16) :
7x Deflection
1x Delaying Tactics
6x On the Qui Vive
2x Poison Pill

Retainer (1) :
1x Charnas the Imp

Deck zrobiony na 1 i 2 grupie bo jest najlepsza. Tworząc ten deck robiłem co mogłem zeby ograniczyć liczbe masterów ale i tak wyszło mi ich za dużo tak o 3 , 12 to by była liczba idealna :D. Standardowy zestaw ally, governy i conditioningi wiadomo po co. Jedne seedsy, w końcu ich nie zagrałem ale było dużo okazji, czekałem na nią z utęsknieniem w pierwszej grze gdzie na plecach miałem osamotnionego Enkidu  :D Na złosliwe polityki przede wszystkim poison pille. Nie zdecydowałem się na Mirror Walki, ponieważ zeby to mialo sens musialbym ich wsadzic co najmniej 4 a nie mialem miejsca, do tego karta sie nie replacuje. Nie zdecydowałem się rowniez na wind dancy, zaufalem w pełni theftom i apportacja i nie zawiodłem sie  8)
Co do gry na turnieju...
W dwoch pierwszych rundach mialem sporo szczescia, mialem combaty na plecach ktore wogole do mnie nie wchodziły, raz enkidu który chodził do tyłu i raz Cassewayo/Menel ,który w zasadzie stał w miejsu i mielił łape heartem. W zasadzie nie nękany przez predatora mogłem się rozpełznąc po całym stole uwazajac tylko zeby liczba minionow nie przekroczyła liczby poola (ah te ancille) co mnie uratowało na drugim stole kiedy Toy zagrał mi dwie ancille, jedna zdirectowałem a na druga zagrałem poison pilla, Toy sie sam wyoustował i zostawił mnie na jednym poola  :lol: Trzeci stół to była krótka piłka jako prey wall ahrimanski a jako predator bleed na !Ventru. Niestety deflekcje okazały sie kapryśne i kiedy kupowałem bleedy za 3-4 nie podchodziły a jak juz podeszły to predator bleedowal za 1-2 :/. Wogole na tym stole ciezko było coś ugrać, była to 4-ka z kólkiem adoracji tworzonym przez 3 ziomków bodajże z Gliwic i ciezko bylo cos z kims zdealowac. Nie wspominajac juz o moim preyu ktory na mnie krzyczał ze odbijam bleedy do niego i wogole mial pretensje ze smiem cos robic przeciw niemu :/
Co do finału..
Byłem trzeci wiec mialem wybór siasc na plecach Alka albo Big Milka, jako ze nie miałem pojęcia czym gra Alek a jako wampira pokazał Carne (co było moim zdaniem niewporządku) siadłem na plecach Ahrimanek bojac sie bardziej walla na TRE niz ahrimanek Big milka liczac na to ze sa jeszcze dwie osoby i moze ahrimanek nie bede musial jechac odrazu. Ostecznie stól wyglądałą tak ze pierwszy był Pudel z !torkami potem ALek z Ventru na obfie , w którym to decku Carny nie uświadczysz :/ na moich plecach usiadł Izi, potem byłm ja i Big Milk.
Plan na gre miałem taki zeby stopowac kryptykami ile sie da Iziego i zostawic wolna reke mojemu preyowi, dzieki czemu on bedzie mógł ceptowac !torki, liczyłem na to ze ahrimanki wyplują sie z cepta i combatu dzieki czemu stana sie pozniej łatwym łupem a !torki bede na tyle osłabione ze je rowniez pojade, problemem byłby wtedy tylko Alek. Moja walka z Izim skonczyła się tym ,że dostałem 3 zaszywki na wampiry z blood dollami i dominacja, zostaly mi dwa z tha i jeden succub , czyli mowiac po krotce przeszedlem w tryb warzywa, na szczescie Alek przeszedl do działania widzac ze mu pkt. ucieka i zjadł Iziego dzieki czem moglem znowu odetchnac. Ture pozniej ahrimanki mialy 6 poola !torki 4 a ja na reku pentexa, i sporo bleeda, tyle tylko ze !torki sie wytapowaly i zostały zjedzone przez Ahrimanki, nastepnie poszlo PTO na howler i banishment na jakas moja 3 z dom, co okazalo sie kluczowe bo wlasnie tego wampira mi zabraklo do zjedzenie big milka. Alek szybko pozamiatał reszte stołu. Podsumowujac widzialem realne szanse na 2 pkt i walke o GW z Alkiem niestety bład Pudla pogrzebał moje szanse.

Zapisane
PVP Team

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Misja Kry(p)tyczna
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 09, 2007, 11:43:56 am »

deck jak napisales wlasciwie nie wymaga komentarza, ustosunkuje sie tylko do tego, ze napisales, iz nie w porzadku, ze pokazalem carne, ktorej nie bylo w decku. Wydawalo mi sie, ze chodzi tylko o oznaczenie kto ma gdzie siedziec, wzialem wiec pierwszego wampira z pudelka z deckami i akurat padlo na jakis tremere z carna. Nie mialem pojecia, ze trzeba wyjac wampira z decku, ktorym gra sie w finale. Prawde mowiac nie wydaje mi sie zeby istniala taka zasada, spotkalem sie z tym po raz pierwszy, jezeli jest inaczej to przepraszam, nie bylo to zamierzone
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Misja Kry(p)tyczna
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 09, 2007, 12:31:54 pm »

Nie ma zmartwienia, nie zarzucam ci bynajmniej ze zrobiłeś to umyślnie :D  Tylko, ze było to mylące :D  Sam nie wiem czy jest taka zasada ale z zachownia sędziego wywnioskowałem że tak  :lol:
Tak czy owak turniej mi się podobał, ciesze się że byłem w finale, no i na smierc zapomniałem ze obiecałem ci browar za głowe Iziego :P  :lol:
Zapisane
PVP Team