Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: amaravati vote 7 miejsc lublin  (Przeczytany 3125 razy)

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
amaravati vote 7 miejsc lublin
« dnia: Marca 05, 2007, 01:16:04 pm »

Deck Name : amaravati vote
Author : Dude, modified by Toy!
Description :



Crypt [12 vampires] Capacity min: 1 max: 8 average: 5.75
------------------------------------------------------------

4x Amaravati            8  DOM OBF QUI ani chi         Assamite:4
2x Olugbenga            7  OBF QUI ani cel      magaji Assamite:4
2x Kamau Jafari         4  QUI obf                     Assamite:4
1x Vardar Vardarian     6  OBF QUI cel pre             Assamite:4
1x Janni                5  cel for obf qui             Assamite:4
1x Ali Kar              3  obf qui                     Assamite:3
1x Basir                1  qui                         Assamite:4


Library [66 cards]
------------------------------------------------------------

Action [15]
  7x Embrace, The
  3x Psychic Veil
  5x Web of Knives Recruit

Action Modifier [8]
  5x Forgotten Labyrinth
  3x Lost in Crowds

Ally [5]
  2x Carlton Van Wyk (Hunter)
  3x Procurer

Event [2]
  2x Anthelios, The Red Star

Master [20]
  2x Alamut
  5x Blood Doll
  3x Direct Intervention
  3x Dreams of the Sphinx
  1x Giant's Blood
  1x Jake Washington (Hunter)
  2x Khabar: Community, The
  1x Secure Haven
  1x Visit from the Capuchin
  1x Yoruba Shrine

Political Action [16]
  5x Consanguineous Boon
  1x Conservative Agitation
  2x Disputed Territory
  6x Kine Resources Contested
  2x Rumors of Gehenna


Crafted with : Anarch Revolt Deck Builder. [Mon Mar 05 13:13:47 2007]


Zapisane
sorry andrzej=]

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: amaravati vote 7 miejsc lublin
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 05, 2007, 01:20:29 pm »

widze ze dodales disputed...przydalo sie? jakos w mojej wersji nie bylem do tego przekonany, wolalem meddlinga :)
jake to dobra opcja dla amy, jak sie zrobi krucho :) visit sie przydaje, szczegolnie jak zcombujesz z dreamsami :D
7 miejsce nie jest zle, zwazywszy na fakt, ze talia nie gra sie latwo, gratz
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: amaravati vote 7 miejsc lublin
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 05, 2007, 01:37:49 pm »

Sam pomysł bardzo mi się spodobał. Co do wykonania:  jak było widać na turnieju bywa krucho z głosami, może jednak mniej polityki a trochu wiecej swarm bleeda? Gdzie jest heartblood of the Clan?? Tych dwóch carltonów wygląda mi na mało przydatnych chyba ze są w celu blokowania ich innym graczom, ale chociaz zamiast jednego wrzuciłbym goblina. Amaravati ma DOM mozna by wrzucic pare governów, jest to przyjemny bloat a w razie potrzeby zablidzic mozna za wiecej.  Kusi takze Khabar: Glory, pare sztuk mogło by być fajne.
Co do głosów jeszcze to Yoohny służnie zauważył, iż Rise of the Nephtali wydaje się stworzone idealnie do takiego decku.
Zapisane
PVP Team

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: amaravati vote 7 miejsc lublin
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 05, 2007, 01:44:29 pm »

rise trzeba jeszcze mieć:p, o heartbloodzie myslałem ale dude go odradzał mówił że sie nie przydaje na khabar glory szkoda miejsca, osobiście wywaliłbym w tej chwili veile zbyt malo przydatne dorzuciłbym z 1 community. Disputy sie przydały^^, no ale niestety dobrze kombinowałem z potrzebą posiadania delying/confusion>.> carlton jest przydatny ze wzgłędu na blokowanie własnie, ochrone przed diableria i ochrone przed wrogim carltonem:P
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2007, 01:47:02 pm wysłana przez ToY! »
Zapisane
sorry andrzej=]

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: amaravati vote 7 miejsc lublin
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 05, 2007, 01:58:09 pm »

na ame nie powinno sie zagrywac nic poza wykorzystaniem jego zdolnosci, zaden bloat i inne tego typu chlamy (od tego masz con boony), bo praktycznie kazda polityka kosztuje go 2 poola
nad rise sie zastanawialem, ale kolo jest 8 cap, jakikolwiek starszy indy na stole i jestes w dupie (saulot any1? :D )
heartblood jest bez stealth...myslisz ze ktokolwiek da ci przylozyc chociaz 1 counter tracac szanse na zlapanie twojego miniona? a sila tego decku tkwi w ilosci minionow
delaying i confusion miałem w poprzedniej wersji, trzeba bylo wrzucic :D
carlton jest do blokowania, poza tym to popularna karta, wiec jak ty nie masz, to inni tez nie beda mieli :D
veile malo ci sie przydaly, bo jak mowiles bylo duzo polityki, w innym meta sa bezcenne, ktokolwiek z odtapkami i stalym interceptem zapina cie w kakao z usmiechem na ustach :D
swarm bleed odpada, szczegolnie z DOM (ama to twoj kluczowy wampir, to jest tak naprawde star deck), zreszta dodajac cokolwiek, co nie spelnia glownej funkcji tego decku po prostu go zapychasz. poza tym deck dziala po czesci na elemencie zaskoczenia, a bleed jakby nie bylo zaskakujacy nie jest (tak po prawdzie jak zaczynasz robic miniony, to wszyscy tego mniej wiecej sie spodziewaja)
dodalbym moze innconu tutelage, do wyciagania kluczowych kart (np alamut / khabar community jak jest krucho z glosami i by sie countery przydaly)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: amaravati vote 7 miejsc lublin
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 05, 2007, 02:20:18 pm »

Przecież karty z twojego decku zagrywasz ty a nie twój przeciwnik, jak widzisz ze ktos gra na independet i ma starszego wampa to nie grasz rise'a, ale to raczej rzadka sytuacja.  Co do heartbloda to mysle ze owszem  trochu poola da sie na tym zrobić, zreszta przy antheliosie jak traifsz na cept to zawsze mozesz go wymienic na cos bardziej przydatnego, ale rozumiem ze mozna miec inne zdanie :D
Veile trzymałbym koniecznie,  Loyality jest fajniejesze ale kosztuje poola no i jest masterem wiec nie polegałbym tylko na nim. ( poza tym zawsze mozesz zagrac jedno i drugie i wtedy byle unmasking cie nie blokuje)
Dalej uwazam ze governy są dobrym pomysłem,  jesli maja je blokowac to beda rowniez blokowac weby i embracy, wiec i tak jest się w dupie.  A jeden krwi to nie dużo szczególnie ze jest sensowny bloodgain ( swoją drogą Jake washington krecacy sie w kółko to swietny pomysl). No i goblin, nie ma go bo załozenie jest takie ze amaravati robi mozliwie najmnie akcji, ale niesłusznie moim zdaniem. Jest mnóstwo talii które nie mają intercepta, albo takich które go mają ale nie krzywdzą w combacie i nam sie swietny wampir marnuje. Druga akcja to moze byc chociazby hunt a goblin przy veilu to kolejny bleed za 1. 
Skoro bleed odpada to po co alamuty trzymać??
Jeszcze jedno pytanie, czy nie brakowało stelfa? bo jest go nie wiele.
Zapisane
PVP Team

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: amaravati vote 7 miejsc lublin
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 05, 2007, 02:37:46 pm »

za duzo vampow i za duzo akcji zeby polegac na stelfie w diabły trzeba by go włożyć:P  generalnie jak ktos ma już intercept to trzeba kombinować:P goblin moglby sie przydac w sumie. heartblood tez wg mnie :P
governow bym nie wrzucał chociażby dlatego że tylko amaravati może ja zagrać a biorać pod uwage ilosc polityk i embrace/webo zawsze jest co robić, możnaby ewentualnie deflekcje jakies wrzucić
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2007, 02:39:41 pm wysłana przez ToY! »
Zapisane
sorry andrzej=]

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: amaravati vote 7 miejsc lublin
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 05, 2007, 02:51:09 pm »

za duzo vampow i za duzo akcji zeby polegac na stelfie w diabły trzeba by go włożyć:P  generalnie jak ktos ma już intercept to trzeba kombinować:P goblin moglby sie przydac w sumie. heartblood tez wg mnie :P
governow bym nie wrzucał chociażby dlatego że tylko amaravati może ja zagrać a biorać pod uwage ilosc polityk i embrace/webo zawsze jest co robić, możnaby ewentualnie deflekcje jakies wrzucić

Co do stelfa to się zgodze.
Z tymi deflekcjami to sam sobie przeczysz nie ma czasu na rzucanie governow a mozna zostac odtapowanym zeby odbijac bleda? chyba ze chcesz zasmiecic deck wake'ami... A embrace/web i polityke moze grać kazdy i  to jest siła tego decku :D
Zapisane
PVP Team

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: amaravati vote 7 miejsc lublin
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 05, 2007, 03:09:43 pm »

jak leca w ciebie co ture bleedy za 5+ to wtedy można 1 akcje poswięcić:p
Zapisane
sorry andrzej=]

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: amaravati vote 7 miejsc lublin
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 05, 2007, 03:13:53 pm »

stealtha bylo w sam raz moim zdaniem, jak trafisz na wall to sie skladasz, ale jak ktos nastawia sie na blokowanie "od czasu do czasu" to zycze mu powodzenia
co do dodawania kart
mamy po prostu inna koncepcje (nie mowie ze czyjas jest lesza badz gorsza, po prostu inna) - dlatego nie weszly do decku rise, heartblood (byl w pierwotnej wersji ale sie nie sprawdzil), governow, deflekcji itp, z tego co pamietam to kiedys nie mialem tu directow tylko archony i delaying / confusion in the eye. po prostu nie wkladam do decku kart ktore moze sie przydadza, a jak nie to odrzuce, tutaj kazda karta jest potrzebna i zadna sie nie zmarnuje. rozumiem ze mozna tu dodac mase opcji ktore beda fajne i ciekawe, ale to rozmywa troche sam deck, karty inaczej podchodza, zaczyna robic sie kicha, wierz mi, probowalem

a co do heartblood - w tym decku masz 2 opcje, albo idziesz na ofensywe (wiec tapujesz wszystko co masz) albo jestes w dupie i czekasz (wiec wszystko stoi, ew. tapuje sie pare sztuk po costam), wierz mi ze kazdy przy zdrowych zmyslach, wiedzac co ten deck robi wykorzysta kazda szanse, zeby wklepac ci paru weeniasow w torpor, co calkiem konkretnie cie oslabia. a robiac akcje z hearblood, bez stealth, sam dajesz mu powod :) ewentualnie mozna zrobic to z veilem, ale ta karta jest tam w zupelnie innym celu
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: amaravati vote 7 miejsc lublin
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 05, 2007, 04:55:31 pm »

Ja bym zamienil Disputed na ConBoony. Disputed to jest wlasnie taka karta jak mowi Dude "moze sie przyda, a moze sie nie przyda", ConBoon przyda sie zawsze i ratuje dupsko jak ida te bleedy za 5. :) Poza tym wsadzilbym 1-2 dodatkowe Jaki Washingtony i/lub Underworld HG (czy jak to sie tam zwalo) i/lub Perfekcjoniste dla Amaravatiego. Dodalbym tez z 2 Cryptic Ridery - tak sie mowi, ze CR jest fuuj i bee i ze nikt sie nie zlapie na ten stary numer, a prawda jest taka, ze ludzie o nim zapominaja imoze kogos skarcic. Jeszcze bym Heart of Nizchetus dorzucil, jako ze lepiej miec niz nie miec, a i do kontestow sie przyda.

Poza tym ciekawa koncepcja w takich deckach (breed, gdzie kazdy nowy wampir dostaje glosy) jest Orlando Oriundus, z ktorym nie powinno byc juz problemow z glosami.

Ogolnie powyzsza wersja takiego decku mi sie podoba. Pare kosmetycznych zmian i bedzie cacy.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Yosar

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 403
    • Zobacz profil
Odp: amaravati vote 7 miejsc lublin
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 06, 2007, 10:29:01 am »

To ja się trochę pomądrzę też jeszcze.;)
Jak na mój gust to za dużo polityki. Amaravati nie ma tyle krwi do tylu głosowań i nie daje tylu stałych głosów sam żeby rządzić na stole z głosami. Politykę ograniczyłbym do Con Boon (zwiększyłbym notabene ilość, w razie czego można nimi potargować, KRC targuje się znacznie gorzej), Rumors (tu się zawsze czasem można dogadać) i to właściwie wszystko (jak ktoś lubi to Disputed Territory, darmowy HG piechotą nie chodzi). Decki na Amaravatim to nie polityka tylko najzwyklejszy swarm-bleed i nie ma co udawać inaczej. Poza tym IMHO za mało Alamutu, 4 to minimum - nadmiar zawsze można wymienić za Jake'a albo Khabar:Community.
Aha, i jak sugerował chyba mirumo nie rezygnowałbym z DOM Amaravatiego, Govern jest tu zdecydowanie lepszy IMHO niż KRC, bo pozwala jak potrzeba zablidować za więcej na stealthie, albo zapłacić za WoKR bądź Khabar:Community, a do tego dodaje counterków na Alamut. A Amaravati w tak skonstruowanym decku i tak za wiele nie robi. Embracow wystawiac nie bedzie, bo szkoda krwi, WoKR moze wystawic kazdy niekoniecznie on itd.
Poza tym czemu nagle wszyscy w dobie Procurerow obrazili się na Palatial Estate.;) A i jednego Carltona bym zamienił może na Ghouls of Plaza Moreira. HG też bym nie pogardził. Visit przy 3 Dreamsach to imho chyba jednak overkill, ilekroć widziałem inkarnacje tego decku w akcji to chyba aż za szybko się z kart przewijał.;)
No i pewnie uzupełniłbym stealthem do 70, ale to już tylko osobista preferencja.;)
Aha, koncepcja Amaravati + Orlando Oriundus + maluchy Assam też mi chodzi po głowie i nawet ma jakieś inkarnacje na papierze. Wymaga co prawda trochę więcej set-upu, ale efekt może być dość niezły. Ama i Orlando dzielą do tego jeszcze DOM i OBF/obf, z Clan Impersonować w międzyczasie Orlando w Assamitę (niekonieczne, żeby działała jego zdolność, ale jak można to czemu nie dodać mu do bishopa głosów ze zdolności Ama i podwoić ich;)) i za 2 krwi z Amaravatiego i 5 - ciu innych małych Assam można dobić bez problemu do 16-18 głosów, nie tykając nawet Alamutu jeszcze (a i przyjemne jest też to, że zdolność Orlando podwaja też głosy z Alamutu, bo je przekazuje się 1 określonemu wampirowi jako jego głosy).

Y.
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: amaravati vote 7 miejsc lublin
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 06, 2007, 10:48:26 am »

Orlando całkiem fajny tylko obudzenie 9 i 8 moze sprawic problem.
Zapisane
PVP Team

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: amaravati vote 7 miejsc lublin
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 13, 2007, 11:06:47 pm »

tak btw jak zamienisz orlando w assamite to straci głosy bo zmieni sekte:p
ogólna zasada:
zmiana klanu automatycznie zmienia sekte na domyslna dla klanu.
zmiana sekty nie zmienia klanu.
Zapisane
sorry andrzej=]