Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Rodzaje deckow  (Przeczytany 5005 razy)

Angmar

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 332
  • Gosc of Szczecin
    • Zobacz profil
Rodzaje deckow
« dnia: Marca 14, 2007, 10:24:07 am »

Spotkalem sie na forum wielokrotnie ze specyficznymi nazwami deckow i mialbym prosbe czy ktokolwiek moglby mi zapisac jakie sa decki i jakie sa ich nazwy, pomoze to mi i kazdemu nowemu graczowi troche rozeznac sie w grze z gory dziekuje :smileybeard:
Zapisane
Gdy dwóch podzieli się światem, to ostatecznie przyjdzie do walki między obydwoma

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Rodzaje deckow
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 14, 2007, 10:56:47 am »

Hmm, ciezka sprawa, bo rozroznien jest bardzo duzo. Ale sprobujmy... :)


stealth & bleed - czyli decki bazujace na duzej ilosci stealtha i kartach dajacych dopalki do bleeda

polityka [vote decki] - czyli talie bazujace na kartach politycznych i/lub na efektach powodowanych przez te karty

wall - czyli scianka, decki blokujace z duza iloscia intercepta

combat - czyli decki oparte na idei walki, oustujace przeciwnika sila swoich "miesni"

ally decki - czyli talie oparte na jakims konkretnym albo wielu roznych allyach

weenie dyscyplinowe - czyli wampiry z bardzo malym capacity skupione najczesciej wokol jednej dyscypliny (czesto spotyka sie np. weenie potence, weenie animalizm, weenie dominate itd.)

swarm - decki bazujace na tworzeniu jak najwiekszej liczby malych wampirow (korzystajac na przyklad z kart Progeny, Tumnimos, Creation Rites itd.) i dzialanie nimi

superstar decks - czyli talie bazujace na umiejetnosci badz zestawie dyscyplin jednego okreslonego wampira, i starajace sie wykorzystac je do maksimum

blood denial - czyli decki starajace sie o "osuszenie" wampirow na stole poprzez kradziez/palenie krwii badz tez zadawanie obrazen oraz blokowanie mozliwosci polowania

event decks - to talie opierajace swoje dzialanie na eventach

toolboxy - to talie w ktorych wszystkiego jest po trochu


Pomijajac to, ze o czyms na pewno jeszcze zapomnialem (a z niektorymi rzeczemi moze przekombinowalem) to dochodza do tego rozne wariacje i crossovery typow deckow wspomnianych przeze mnie powyzej np. bruise and bleed, bruise and vote itd. itp.
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Rodzaje deckow
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 14, 2007, 11:09:48 am »

bruise and bleed chyba nie jest tak niepopularny, żeby nie wylądować w głównym zestawieniu?
Z mojej strony dodam, że są jeszcze decki oparte o 1 kartę np. należące do blood denial talie na cryptic mission czy nie dające się zakwalifikować talie na folderollu.
Dodać można jeszcze talie na masowym dodawaniu sobie poola chyba się to bloat nazywa.
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Rodzaje deckow
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 14, 2007, 11:14:54 am »

Są jeszcze Imbued, ale nazwa mówi chyba sama za siebie ;)

Tylko ponownie dodam, że takie pytanie dobrze jest zadać w topicu:
http://vtes.pl/forum/index.php?topic=838.0
Nie ma potrzeby zakładać nowego, a i pożytek dodatkowy dla kolejnych nowicjuszy.

@Satrapa
Deków opartych o jedną kartę chyba bym nie wyszczególniał, bo wszystkie one (tak mi się przynajmniej wydaje) podpadają pod jakąś kategorię, tak jak w tych dwóch przykładach, które podałeś.
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Rodzaje deckow
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 14, 2007, 11:42:36 am »

bruise and bleed chyba nie jest tak niepopularny, żeby nie wylądować w głównym zestawieniu?
(...)
Dodać można jeszcze talie na masowym dodawaniu sobie poola chyba się to bloat nazywa.
Prawde mowiac to nie widzialem za duzo bruise and bleedow w swoim zyciu, co nie zmienia faktu, ze wydaje mi sie on jedna z wariacji talii opartych na bleedzie. Nie jest to stealth and bleed, racja, ale chyba moznaby podciagnac go pod corssover combatu (ktorym jest niewatpliwie) z s&b.

Bloat tak, jest - tylko zastanawiam sie czy to aby na pewno jest typ decka. Jakis podtyp moze. W kazdym badz razie:

bloat - czyli deck polegajacy na tworzenie jak najwiekszej ilosci poola i zamienianiu go na kolejne miniony; nie jest to czysty typ decka, a raczej jego podtyp uzywany w kombinacjach ze swarmem, polityka itd.

bruise & bleed - typ decka podobny do stealth & bleeda z ta roznica, ze zamiast kart dajacych stealth przebija sie przez preya za pomoca kart walki
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2007, 11:45:03 am wysłana przez Thilus »
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Rodzaje deckow
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 14, 2007, 01:06:49 pm »

@Satrapa
Deków opartych o jedną kartę chyba bym nie wyszczególniał, bo wszystkie one (tak mi się przynajmniej wydaje) podpadają pod jakąś kategorię, tak jak w tych dwóch przykładach, które podałeś.
Jak zaklasyfikować Folderolowy deck? Bloat? Chyba nie, bo to nie jest dodawanie poola tylko obrona.
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Rodzaje deckow
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 14, 2007, 01:58:48 pm »

prowadzicie pusta dyskusje ktora nie wnosi niczego do tematu

moim zdaniem nie Steath and Bleed nie jest typem ale podtypem decku bleedujacjego... blebleblebleblebleblebleblenle

szatan....

Angmar lepiej napisz czego nie rozumiesz bo zaraz bedziesz musial rysowac drzewka rozbudowane na 4 strony A0 aby rozpisac co do czego
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Rodzaje deckow
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 14, 2007, 02:19:21 pm »

@Ivil:
Gdyby to poszło w topicu dla początkujących, to bym zrozumiał. Wyczerpująca była w zasadzie pierwsza odpowiedź Thilusa (zakładam, bo jak zauważyłeś Angmar nie podał o jakie "specyficzne nazwy" konkretnie chodzi), a teraz, skoro już założył nowy topic, to można sobie podyskutować. Dyskusja jest na temat, więc nie widzę przeciwwskazań. Nie chcesz, nie czytaj :P

@Satrapa:
Kiasydów kolekcjonuję, ale o ile mnie pamięć nie myli, to pograć nimi okazji nie miałem. Pozwól zatem że spytam: na czym polegają deki na Folderolu, poza redukowaniem bleedów? W jaki sposób oustują? To mnie w zasadzie interesuje najbardziej, bo typologia o której mowa opiera się głównie na tym, przynajmniej pośrednio :)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: Rodzaje deckow
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 14, 2007, 02:27:34 pm »

oj zaraz a ty od razu o oustowaniu.
to jest tzw Survival-borer deck on po prostu utrzymuje się na stole i zanudza przeciwników, w pewnym momencie kolejni preyowie zaczynają sie wycofywać, i wygrywasz=]
Zapisane
sorry andrzej=]

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Rodzaje deckow
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 14, 2007, 02:34:33 pm »

To już lepszy deck na deflekcjach, masz szanse wyoustowac preya ;P
Zapisane
PVP Team

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Rodzaje deckow
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 14, 2007, 06:21:24 pm »

To już lepszy deck na deflekcjach, masz szanse wyoustowac preya ;P

Szwajcarzy zlozyli deck z 20, czy 30 Deflekcjami na Edwardzie Vignesie i innych midcapach z DOM. Podobno dziala.  :lol:

A tak do tematu:
http://www.veknfrance.com/forum/viewtopic.php?t=2196&postdays=0&postorder=asc&start=0 - i wszystko jasne,  :smileysmoker:
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Rodzaje deckow
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 14, 2007, 06:57:56 pm »

@Satrapa:
Kiasydów kolekcjonuję, ale o ile mnie pamięć nie myli, to pograć nimi okazji nie miałem. Pozwól zatem że spytam: na czym polegają deki na Folderolu, poza redukowaniem bleedów? W jaki sposób oustują? To mnie w zasadzie interesuje najbardziej, bo typologia o której mowa opiera się głównie na tym, przynajmniej pośrednio :)
Słyszałem o takich taliach, gdzieś chyba widziałem coś zawierające ponad 30 kopii tej karty, ale teraz nie mogę tego znaleźć. Mam tylko to http://www.thelasombra.com/decks/xian.htm#folderol w decku jest 12 sztuk... mało jak na talie na 1 karcie, ale to główne hasło...
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

FantoM

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
Odp: Rodzaje deckow
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 14, 2007, 07:00:37 pm »

ja bym dał Trick Decki... czyli bazujące na jakiejś sztuczce, a to nie musi być deck na konkretnie jednej karcie.
np. Temptacje rzucane na siebie :D a do tego truth i macie setytów na freak drive'ach :]
Zapisane
nawet głupie posty nie zabija cthulu kotka!

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Rodzaje deckow
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 14, 2007, 09:43:49 pm »

W takiej typologii jak jest uskuteczniana od pierwszego postu wyroznia sie jeszcze:
Twister - polega na celowym oproznieniu swojej biblioteki kartami typu Liquidation/Deal witf the Devil i ciaglym wracaniu na reke kilku konkretnych kart za pomoca zdlonosci wampirow jak Pochtli/Henry Taylor+Earth Meld

Combo - czesciej uzywane okreslenie 'Trick decku' jak nazwal go FantoM = deck opiera sie na synergii kilku kart, typu Soul Gem of Etrius+Call the Great Beast, czy Derange+malkavian Dementia+Golconda

Clown Car - amerykanskie okreslenie swarm decku, glownie na Ravnosach, ale tez !Toreadorach

Chyba, ze autorowi topicu chodzilo o to, co znacza skroty AAA, czy Malk94...
AAA - Anneke+Anson+Alexandra (najczesciej z Toreador Grand Ballami)
Malk94 - deck, ktorym Ben Peal gral bardzo dawno temu - stealth&bleed na DOM/OBF z wampami takimi jak Ozmo, Didi Meyers itp.

EDIT: A zreszta po co dzielic decki na jakies sztuczne kategorie, jak mozna na Tier1 (czyli takie, ktore sa dobre) i reszte (czyli takie, ktore sa do dupy).  :lol:
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2007, 09:52:56 pm wysłana przez Pudel »
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Rodzaje deckow
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 14, 2007, 11:28:23 pm »

To już lepszy deck na deflekcjach, masz szanse wyoustowac preya ;P

Szwajcarzy zlozyli deck z 20, czy 30 Deflekcjami na Edwardzie Vignesie i innych midcapach z DOM. Podobno dziala.  :lol:


E tam Szwajcarzy... U nas Tajron złozyl kiedys taki na ok 30 deflekcjach na Helenie advancowej i pojechal z tym nawet na turniej do Wrocławia bodajże i nie wiele ugrał, w teori działał :P
Zapisane
PVP Team