Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13

Autor Wątek: Nowy dodatek na horyzoncie  (Przeczytany 30290 razy)

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek na horyzoncie
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 25, 2007, 10:25:38 am »

ja bym wolal zamiast dodatku dla indy dodatek dla czarnuchow.. oni potrzebuja wsparcia :)
Mnie by to bardzo urządzało, bo wtedy widziałbym szanse na jakiś ciekawy niewielki dodatek dla bloodline'ów.

Wydaje mi się, że po łor gulu w starterze przedrukują WoN do startera.
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek na horyzoncie
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 25, 2007, 10:42:34 am »

a bloodlines potrzebuja dodatku ?

wiekszosc kart jest i tak potezna, wampiry sa generalnie niezle czesc mozna smialo i skutecznie skladac a reszcie to nie wiem czy cokolwiek jest w stanie pomoc - ot taka specyfika

za to wir potrzebiren camarilla bo jest juz praktycznie niedostepna
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek na horyzoncie
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 25, 2007, 10:43:56 am »

To fakt Camarrila teraz to tragedia z dostaniem i zlozeniem jesli nie posiada sie starych zapasow :D
Zapisane

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek na horyzoncie
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 25, 2007, 11:51:27 am »

Co do tego, że Camarilla powinna się pojawić przed kolejnymi bloodline'ami to się zgadzam. KMW czy Anarchs nie traktowałbym jako sensownego dodatku pod kątem Camy.

Odnośnie kompletności linii krwi już niebardzo mamy wspólne zdanie.

Rzuć proszę okiem na to, jaki wybór ma dowolna dyscyplina niebloodline'owa a jaki np. mytherceria lub valeren. Zwykłe klany często można wystawić na kilka sposobów. W bloodline'ach takiego wyboru nie ma.
Słyszę o tym, jacy to nie są fajni kiasydzi do S&B. Cała przewaga kiasydów nad lasombrami w tej kwestii to 1 karta dająca +1 stealth i kończąca walkę na superiorze oraz song of pan, który jest owszem fajny, ale jak się nie uda zblidować tak wesoło nie ma, poza tym w przeciwieństwie do torreadorów (nie pamiętam którzy mają kartę dająca na 3 tury +1 bleed) trwa to 1 turę i jak nie zbleeduje to wampira (lub changlinga) kosztuje to 1 krwinkę (lub życie). Lasombra mają z kolei wampiry z tytułami, co pozwala im liczyć się w rozmowie na stole nawet, jeżeli są czystym S&B, dużo większy wybór wampirów, lepszy dobór dyscyplin na wampirach (na 3 grupy jest tylko 1 kiasyd z wszystkimi klanówkami na superiorze), stałego stealtha, nie mają etykietki "S&B" bo mogą jeszcze zająć się polityką lub sprawnym combatem.
Jak składam ahrimanes to do ich ścianki zazdrościć można  się tylko odtapki i falcons eye i fajnego wejscia w walkę. Do walki dyscyplina im niewiele daje, reszta kart tak samo. Sam animalizm i śladowe wsparcie reszty to naprawdę nic powalającego.
!salubri IMHO nie mają nic sensownego do innych zastosowań niż walka bronią do walki wręcz. Są jakieś śmieszne bonusy do bleeda jeszcze, ale mocarny !salubri z oboma wyciągnie całe 3 bleeda, poza tym głosów brak.

Mi nie chodzi o to żeby te dyscypliny nagle stały się czołowe w swoich dziedzinach, ale żeby dla kiasydów pojawiła się inna opcja niż s&b lub masochistyczny combat na i tak już posiadanej przez lasombrów obtenebracji ze wsparciem 2/3R z 1 karty. Mi nie chodzi o to żeby zrobić z linii krwi ekstraklasy tylko dać graczom sensowniejszy wybór. Ja czekam cały czas na to aż fluffowo mocno związani z Changelingami kiasydzi (którzy załatwili Sabbatowi sojusz z Shadow Courtem) dostaną jakiegoś sensowniejszego changelinga niż Redcap Wilder, którego użyteczność jest co najmniej wątpliwa (przynajmniej w moim meta okazjonalnie widzę, że ktoś gra na wampirach z capacity poniżej 7).

Skoro linie krwi są takie potężne to czemu tak rzadko są w stanie zdziałać coś na turnieju?

P.S. Chyba za bardzo mendzę, że linie krwi są słabe... Nie ważne czy tak jest, ważne, że nie jest to konstruktywne.
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek na horyzoncie
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 25, 2007, 11:57:44 am »

Ahri sa w pyte, im juz nic wiecej nie trzeba.
Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek na horyzoncie
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 25, 2007, 12:02:14 pm »

Zgodze sie Ahri sa fajoscy
Gram nimi dosc dlugo i jestem zadowolony.
Zapisane

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek na horyzoncie
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 25, 2007, 12:03:42 pm »

Poza faktem, że to fajna linia krwi i przyjemnie się nią gra (bo wampiry ładnie wyglądają, tak samo karty spirytusu) to co jest w nich takiego (od strony grywalności) czego brakuje reszcie ścianek na ani?
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek na horyzoncie
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 25, 2007, 12:07:24 pm »

hmm ja mam na nich bleeda z lekkim toolboxem. Maja wielki wybor kart a raczej efektow, manwry , stelfy, - do intercepta, intercepta, odtapki, eagle sight, combat ends, restoracje z freak drivem, vulture buffet i co tam jeszcze. Do tego maja presencje do bleeda i innych akcji oraz animalism do jakiegos combatu. Co chceci wiecej?
Zapisane

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek na horyzoncie
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 25, 2007, 12:08:34 pm »

maja w pyte ally - High Top, zeby bylo im malo. + Swietne vampiry, np Howler
Zapisane

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek na horyzoncie
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 25, 2007, 12:12:57 pm »

ty ze ty nie widzisz opcji to nie znaczy ze ich nie ma...

poza tym bloodlineowe dyscypliny sa potezne... nawet thanatosis pomimo ze tak na prawde niewiele mozna zdzialac tym klanem  (chociaz maja swietnego reanimated corpse )

co do kiasydow to maja sensowniejsze wampiry niz wiekszosc bloodlines, karty tez sa dobre, co do braku opcji to na kiasydach mozna zlozyc calkiem sensowny toolbox (przynajmniej nie mniej sensowny niz na tremere) i znam kogos kto ma plan skladania walla na nich... ale kiedys dawno juz ci o tym pisalem...

!salubri sa dobrym bloodlinem, maja niezle dyscypliny a ich najwieksztm bolem sa drogie karty, chociaz jak masz sciezke to jestes w domu... maja armor od cainaine fury (machamy animalismowi) teraz ten nowy goverment tez jest dla nich poztywny.

przede wszystkim boodlines to NIE SA PELNE KLANY wiec nie mam co plakac ze nie sa tak wszechstronne. gdyby jakis bloodline mial tyle wampirow !gangrele to pewnie dalo by sie na nim zlozyc jakis uber powerdeck

@Kukiel
zapomniales o ohojo pasztet :P
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2007, 12:16:44 pm wysłana przez Ivil »
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek na horyzoncie
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 25, 2007, 12:23:48 pm »

@Ivil

Nie, nie zapomnialem ;) IMHO ten allus nie jest wart swojej ceny w poolu :)
Zapisane

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek na horyzoncie
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 25, 2007, 12:47:42 pm »

Bleed... wampirów mało, dyscyplina słabiej bleeduje niż dominacja, stealthów jest kilka, stały z maravija ghoul. Kiedyś chciałem zrobić z ahrimańców S&B to mi wszyscy mówili, że to głupi pomysł...
Combat endy też gorsze od dominacyjnych, ale i tak mogą być. Engling Fury jest owszem fajne (to erka za 20 dychy... trudno, ważne, że jest). Nie rozumiem sensu vulture buffet albo trzeba samemu generować śmietnik z retainerów lub minionów albo liczyć na przeciwnika. Jeżeli allayów i retainerów nie biędzie wielu na stole to często w tym bufecie fanty lądować nie będą.
High top - chyba się mu nie przyjrzałem należycie. Zwróciłem uwagę tylko na siłę 1, bleed 0, 4 poola, 3 życia i celerkę, z której i tak raczej nie skorzysta, bo ahrimanes maja ją okazjonalnie. Nie zwróciłem za to uwagi na permanentny cept, manew, wejście w walkę i additional strike. Zwracam honor temu wilkowi, jak mu dać jakąś broń to robi się bardzo fajny.
Ohoyo jest fajna. 3 poola, 3 siły, manewr i możliwość walki w zastępstwie ahrimanki. Mi się podoba, ale ja lama jestem...
Zwracam honor ahrimanes, coś można na nich złożyć.

!salubri owsem armor jest fajne, tak samo agrawki z broni do walki wręcz. Co za goverment, o jaką kartę chodzi? niemniej nadal daje to głównie walkę wręcz. Wyparowania mają fajne z valerenu i fortituda, ale do walki przydaje się coś więcej, a to coś więcej akurat jest sensowne tylko pod kątem agrawek z broni. Zastosowanie nadal 1.

Kiasydzi jako toolbox. Fajna reakcja do dodawania głosów, ale na wampirach głosów brak (archbishop w 2 grupie oraz bishop i priscus w 4 to za mało żeby ktoś chciał sie z nami liczyć), modyfikatorów akcji z głosami brak... moduł polityczny odpada. Interceptów mocnych brak - parę kart +1 intercept, ale to się da nadrobić radiami, gazetami i rowerkami. Stealthów owszem jest trochę, bleed też jest. Walka... dodge na dom... fajnie, 3R bez wymagań fajnie, generalnie obt to fajna dyscyplina do walki, ale dopiero na erkach, mytherceria ma parę przyzwoitych kart ale nic na czym dałoby się złożyć combat bez innych dyscyplin, które de facto ją zastąpią. Niby jakiś toolbox jest.

Niech będzie, ale powiedzcie mi, kiedy ktoś ugrał coś toolboxem, bo mi przeważnie tylko rękę zawala a i tak wszyscy traktują mnie jak S&B?

Mi nie chodzi o jakieś powalające karty dla linii krwi tylko właśnie o trochę śmietnika. Jakiś grywalny ally changeling dla kiasydów, jakiś stały stealth, może coś do zagrywania akcji politycznych (typu wybrany wampir nie głosuje, albo +1głos dla każdego nieutytułowanego kiasyda albo +x głosów, gdzie x >1).
Karta na spiritiusie wzmacniająca walkę wręcz, bo do tego ahrimanes maja parę fajnych kart, ale brak im additional strike'ów, prewentek, uników... czegokolwiek co wzmocniłoby obrażenia zanim polecą w torpor w walce z kimś z celerką, fortitudem, valerenem lub potencją, jakaś karta robiąca coś dziwnego (chodzi mi o coś nie konkretnego typu bouble, temptacje... coś do kombinowania).
Przede wszystkim dla powyższych klanów chciałbym master podnoszący dyscyplinę - nie musi być stricte dyscyplina, może wymagać posiadania innej dyscypliny jak klanówka akunase albo robić coś jeszcze, jak bleeding by the code.
Do !salubrich miło by było dostać coś ciekawego do intercepta, stealtha, manwer na valerenie lub coś do czynienia szkód na zasięg.

Poza tym chodziłoby o wydanie ich bez murzynów i z kartami o równym poziomie lub tymi samymi, co doszły w LoBie. Swoją drogą byłbym wdzięczny, gdyby ktoś znający się na wymienionych powyżej liniach krwi miał trochę czasu i na gg oświeciłby mnie, czego nie widzę fajnego z tymi liniami krwii.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2007, 01:01:25 pm wysłana przez Satrapa »
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek na horyzoncie
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 25, 2007, 12:59:23 pm »

Takim tekstem to mozna kazdy dek zakwestionowac. Troche kiepskie to, troche kiepkskie tamto.
Skad mozesz wiedziec skoro nie zlozyles? Klocisz sie dla samej idei upierania sie przy swoim czy jak?
Ja swoje wiem bo ich zlozylem i nimi gram juz dlugo. Dzialaja, maja dobry bleed, stelfa, intercepta i roznorodny combat. Jesli nie widzisz opcji zlozenia ich moze po prostu nie wynika to z braku mozliwosci ale po prostu z braku wyobrazni z twojej strony.
Zapisane

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek na horyzoncie
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 25, 2007, 01:08:10 pm »

Takim tekstem to mozna kazdy dek zakwestionowac. Troche kiepskie to, troche kiepkskie tamto.
Skad mozesz wiedziec skoro nie zlozyles? Klocisz sie dla samej idei upierania sie przy swoim czy jak?
Ja swoje wiem bo ich zlozylem i nimi gram juz dlugo. Dzialaja, maja dobry bleed, stelfa, intercepta i roznorodny combat. Jesli nie widzisz opcji zlozenia ich moze po prostu nie wynika to z braku mozliwosci ale po prostu z braku wyobrazni z twojej strony.
Ja nie chce kwestionować talii dla samego kwestionowania tylko w kontekście kiasydów udowodnić, że lasombra (imho malki też) są lepszym S&B. Co do ahrimanes przyznaje się do błędu. Mają sporo opcji do kombinowania. Odnośnie !salubrich nikt nie podał 1 argumentu że nadają się do czegoś więcej niż coś w stylu "to ja za 3 agro z pokera".
Kłócenie się wynika raczej z ograniczonego ogrania i wyobraźni :smileytired: :smileydisappointed: oraz tego, że widziałem wyniki walki talii na innych dyscyplinach niż animalizm ze spirytusem i sprawdzał się dużo lepiej od tego, bo w 1-2 rundy przeciwnik lądował w torporze. Niemniej chyba zaraz usiądę do ahrimanes i postaram się zmontować toolbox.
Mógłbyś zamieścić na forum (lub wskazać mi miejsce na necie, gdzie jest) talię, o której mówisz?
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek na horyzoncie
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 25, 2007, 01:23:08 pm »

sprawdz tournament winning decks na thelasombra.com, akurat Ahrimanes to jeden z najczesciej wygrywajacych turnieje klanow
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13