Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Far Zygus  (Przeczytany 4013 razy)

ZygA

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 860
    • Zobacz profil
Far Zygus
« dnia: Maja 06, 2007, 09:26:49 pm »

Tali oparta na far fatnus i krukach , tylko nie wiem czy ma być to na blok ,czy na wejściach w w kombat a może na co innego. Złożyłem to na blok tylko coś do końca nie chce wygrywać . Jestem otwarty na pomysły i uwagi .

Crypt
4x Gabrin
2x Vaclav Petalengro
3x Joaquina Amaya
1x Khalil Ravana
2x Natalia
Library
2x Instinctive Reaction
5x Cats' Guidance
5x Ignis Fatuus
5x Forced Awakening
2x On the Qui Vive
3x Wake with Evening's Freshness
6x Draba
2x Fatuus Mastery
1x Aranthebes, The Immortal
3x Raven Spy
1x Tasha Morgan
1x Palatial Estate
1x Treasured Samadji
4x Taste of Vitae
8x Carrion Crows
1x Terror Frenzy
11x Amria
8x Far Fatuus
3x Mayaparisatya
1x NSA Trio
5x Blood Doll
1x Park Hunting Ground
1x Rumor Mill, Tabloid Newspaper, The
1x London Evening Star, Tabloid Newspaper
1x Path of Lilith, The
1x Smiling Jack, The Anarch
2x Path of Paradox, The
1x Powerbase: Montreal
1x Carver's Meat Packing and Storage
1x Rack, The
1x Metro Underground

Koncepcja mi sie wydaje dość ciekawa , zresztą sami oceńcie .
Zapisane

FantoM

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 06, 2007, 10:15:03 pm »

a nie lepiej to zrobic na wiekszej ilosci kart draby i kilka pseudo-blindnes... do tego carriony+trap+apparition...

do tego wiecej scierzek, mniej syfu do biegania, a raczej bym zaminil na np. snajperke, jakiegos guna i improvised flamethower... tarota bym tez wrzucil i na malych ravnosach i duzej ich ilosci...

jakas lokacje do cepta tez bym zostawil...

Dotsy x2 i barrensy x1 tez powinny byc...
z 2-3 suddeny, a najlepiej washe miec by stopowac poolgaina preya z bdolli czy minion tapow... i zostawilbym same force awakning i zmniejszyl do 75 kart :)
Zapisane
nawet głupie posty nie zabija cthulu kotka!

ZygA

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 860
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 06, 2007, 10:55:40 pm »

zastanawiałem sie nad trap + appiration  , zdecydowałem się jednak na far fatnus ze względu na priventy z strajkiem.Zawsze jak już jestem na dalekim to mam opcje poczęstowania agrafką .
Co do ganów to może być faktycznie efektywne .
A co do sugestii o małych to szczerze bardzo ciężko o to aby pasowały dyscyplinki , chodzi o ANI i CHI a to co jest jest prawie optymalnie najtańszym rozwiązaniem .
Zapisane

FantoM

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 06, 2007, 10:58:44 pm »

jako, że nie pamiętam nazw wampirów... wrzuć tego co ma CHI za 1 taniej i tę tę 6 kobiete co ma fajny rysunek... no i jakuś support co ma małe dyscyplinki :)

ogólnie taki deck działa i zabawne jest jak taki setyta (ja) pręży się wyciągając z 5 kart stealtha, a tu nagle ... redukuje do zera i combat :\


i na 75 kart to byś potrzebował ze 3 ściezki... zawsze zrzucić możesz, a jak ściągną to odrazu zakładasz nową... w końcu takie decki jak ravnosi i setytów na sporej ilości kart z dyscyplin klanowych brak ścieżki boli... a i Suddenować mogą :\
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2007, 11:00:57 pm wysłana przez FantoM »
Zapisane
nawet głupie posty nie zabija cthulu kotka!

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 06, 2007, 11:23:26 pm »

jako, że nie pamiętam nazw wampirów... wrzuć tego co ma CHI za 1 taniej i tę tę 6 kobiete co ma fajny rysunek... no i jakuś support co ma małe dyscyplinki :)

Ignorancja osiagnela w tym punkcie szczyt. Znowu wyjdzie na to, ze jestem zarozumialy i w ogole fuuuj, ale musze to napisac, bo jak czytam takie zenujace posty, to az mnie przekreca. Ludzie - pomyslcie czasem, zamiast pisac cokolwiek.
...
Koles, ktory obniza koszt kart z CHI => Gabrin - jest w decku x4
Kobitka za 6 z fajnym obrazkiem - Joaquina Amaya - jest x3
Sprawdzenie tego zajmuje nie wiecej niz 2 minuty.
Po kiego [penisa] pisac uwagi na temat krypty, jesli nie poswiecilo sie nawet minuty zeby zobaczyc co w niej jest.
...
Brak slow normalnie.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 06, 2007, 11:29:56 pm »

moze nie przeczytal nawet... ja jak zobaczylem taka sciane tekstu to mi sie czytac nie chcialo

Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

picasso

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 655
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 07, 2007, 07:25:09 am »

jako ze nie pamietam nazw kart wrzuciłbym do decku te takie co pozwalały blokowac nie w swojej turze i jeszcze takie zielone przez co odsysało sie krew i robiło poola :)

pozdro 600 :D:D
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 07, 2007, 07:43:40 am »

Generalnie chęci dobre, ale jak się nie ma ochoty przeczytać spisu to po cholere wogóle komentować?
Co do decku, pomijając sensowność głównego założenia to 11 manewrów wydaje mi się mało w decku który musi isc na daleki, bo na bliskim ani strikow nie masz ani preventow. Moze jakies gogle wrzucisz? Stały manewr dobra rzecz, ewentualnie jak juz zostalo napisane jakies guny.
Zapisane
PVP Team

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 07, 2007, 07:49:06 am »

zip gun na przyklad
i mass reality :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 07, 2007, 08:28:54 am »

mimo wszystko dalej mi sie nie wydaje aby ktos na prawde przeczytal ten spis, najwyzej sprawdzil ile jest pojedynczych kart

ja na przyklad sprawdzilem ile jest terror frenzy... jest jedno :P tego chyba komentowac nie trzeba w decku "na dalekim"
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 07, 2007, 08:30:38 am »

A po diabla path of lilith ?
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 07, 2007, 08:36:49 am »

mimo wszystko dalej mi sie nie wydaje aby ktos na prawde przeczytal ten spis, najwyzej sprawdzil ile jest pojedynczych kart

ja na przyklad sprawdzilem ile jest terror frenzy... jest jedno :P tego chyba komentowac nie trzeba w decku "na dalekim"

Bo ja wiem. Grałem troche na Aid from bats, i jakoś terror frenzy mnie nie przekonało, szczególnie po erracie :/   żal krwi i slotu.
Co nie zmienia faktu, ze jedno głupio trzymać, już bym wolał drawing out the beast wrzucic, jest za darmo i daje dodatkowy dmg.
Zapisane
PVP Team

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 07, 2007, 08:40:21 am »

nie wiem co ma do tego errata... TF w takim decku jest do uzywania w inferiorze (infernalu!) ale jak jestes jedynym deckim z manewrami to rzeczywiscie moze nie przekonywac
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 07, 2007, 08:47:47 am »

a nie wpadles na to, ze gosc moze wiecej terror frenzy nie ma? niektorzy nie maja tyle terror frenzy ze robia im one za zakladki do ksiazek :D (hint: sprawdz ilosc postow na forum / date rejestracji - moze jest to nowy gracz? :D )

takie podejscie z lekka mnie luzuje...serio ludzie, myslcie o tym co piszecie, chociaz troche. przytlaczajaca wiekszosc kart w tym decku to commony + latwe do zdobycia erki (smiling jack, aranthebes itp, wartosciowe karty ze starterow, wlasciwie wszystko stad poza 2x path of paradox i path of lilith nie ma wiekszej wartosci kolekcjonerskiej), czyli to, co poczatkujacy gracz moze zdobyc bez wiekszych problemow. gosc pyta sie o opinie na temat decku, a dostaje albo bezsensowne odpowiedzi ludzi, ktorzy nie wysilili sie nawet na tyle, zeby przeczytac spis, albo teksty o braku terror frenzy...sorry ale rece opadaja

co do decku
jak pisalem combo zip gun + mass reality dziala niezle, i tak zamierzasz blokowac, wiec opcja zdjecia mass reality z akcji zbytnio cie nie rusza. gralem kiedys takim deckiem, calkiem spora zabawa, szczegolnie jak wystawisz ze 2-3 mass reality i ciagniesz z zip guna za 5-7 co strike (plus kruki), w takim ukladzie wystarczy ci tez 11 manewrow

na chwile obecna ani nie zabijasz w combacie, ani nie masz ousting power. moze wrzuc ze 3 smiling jack (jak nie masz to sproxuj :) ) i bron ich ile wlezie
ignis fatuus jest takie sobie szczerze mowiac, wywalilbym to w ogole, dodal moze ze 2x draba

Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 07, 2007, 08:51:35 am »

Errata ma tyle do tego, że jak się gra Terror frenzy to zagrywa sie czasem i na superior, karta dzieki temu jest uzyteczna rowniez w meta bez manewrów. Po erracie dalej pozsotała uzyteczna ale zdecydowanie mniej, w moich oczach straciła bardzo dużo. A co do samych manewrów to ile jest deckow manewrujących na bliski?? Jak ktos gra na combat to albo weapony z ktorych generalnie idzie na daleki, choc jak odkryje ze na bliskim mu nic nie zrobimy to bedzie pewnie szedl na bliski, ale to w zasadzie jeden przypadek dla ktorego nie warto wrzucac kilku kart. Albo  gra sie potencją na bliski z kilkoma strikami na daleki.
Podsumowując napewno są sytuacje w ktorych TF uratuje dupe, ale jest ich naprawde mało, a karta grana na SUP juz nie jest taka zajebista dlatego uwazam ze nie warto sie w to bawic.

Edit: Dostepnosc kart to sprawa drugorzędna, komentuje deck a nie zawartosc klasera. Jak stwierdzi "o moze faktycznie 5 Terror frenzy to odpowiednia liczba" to bedzie je kombinowal. Mamy sie za kazdym razem pytac co masz w klaserze zeby skomentowac deck, chyba nie o to chodzi.
Co do zip gun i mass reality, ten pomysł jakoś nigdy nie mógł mnie przekonać. Jak robimy rush albo raczej bruise z mass reality to nam je beda palic za wszelka cene a bez cepta tego nie wybronimy, rozwiazaniem bylby wall ale bez "stelfa" z koleji nie wystawimy mass reality :/
Z drugiej strony musze chyba zlozyc kiedys takie deck, bo swego czasu Cryptic mission tez mnie nie mogło przekonać, a deck działa zacnie :D
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2007, 08:59:02 am wysłana przez mirumo »
Zapisane
PVP Team