Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Far Zygus  (Przeczytany 4011 razy)

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 07, 2007, 08:59:44 am »

zrobione na szybko i z pamieci, ale moze sprobuj cos w tym stylu

Crypt [12 vampires] Capacity min: 4 max: 8 average: 6.59
------------------------------------------------------------

4x Gabrin                 8  ANI CHI dom for   Ravnos:2
2x Natalia                7  ANI chi dom for   Ravnos:2
2x Joaquina Amaya         6  ANI CHI FOR       Ravnos:2
2x Vaclav Petalengro      6  ANI CHI for pot   Ravnos:2
1x Khalil Ravana          5  CHI ani for pre   Ravnos:2
1x Salbatore Bokkengr     4  CHI for pro       Ravnos:2


Library [80 cards]
------------------------------------------------------------

Action [7]
  5x Mass Reality
  2x Sensory Deprivation

Action Modifier [5]
  5x Fata Morgana

Action/Reaction [6]
  6x Draba

Combat [24]
  5x Apparition
  7x Carrion Crows
  5x Far Fatuus
  7x Zip Gun

Master [18]
  5x Blood Doll
  1x Carver's Meat Packing and Storage
  1x KRCG News Radio
  1x Metro Underground
  1x Park Hunting Ground
  1x Path of Lilith, The
  2x Path of Paradox, The
  1x Powerbase: Montreal
  1x Rack, The
  1x Rumor Mill, Tabloid Newspaper, The
  3x Smiling Jack, The Anarch

Reaction [16]
  5x Cats' Guidance
  4x Forced Awakening
  3x On the Qui Vive
  4x Wake with Evening's Freshness

Retainer [4]
  4x Raven Spy

mozna pomyslec jeszcze nad paroma kartami do stealtha - mirror image / occlusion, zeby przepchnac mass reality, no i ze 2-3 dreams of the sphinx zeby sie lepiej przewijac / dokopac do tego co potrzebne, ale to jest deck przykladowy, nie mam teraz czasu zeby dlubac w nim konkretniej
jak pisalem, kiedys gralem czyms podobnym, calkiem niezla zabawa, i mozna cos ugrac
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 07, 2007, 09:15:55 am »

mirumo ma racje w sprawie kolekcjonerstwa

a dlaczego nie chce sie czytac ? sam musisz przyznac ze niefajnie sie czyta posty kogos kto sie poklucil z tab'em i eneter'em. nawet jesli ktos przeczytal calosc to latwo mogly mu umknac niektore pozycje...

poza tym przeciez nikt nie doradza mu wrzucac kart o ktorych i istnieniu ludzie dawno zapomnieli, terrory byly w lobie i to nawet w preconach wiec tez jakies ultrare nie sa

co do deckow manewrujacych na bliski to sa to wszystkie decki ktore bija na bliskim i nie maja opcji ustalania zasiegu/drawinga...
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 07, 2007, 09:23:08 am »

co do deckow manewrujacych na bliski to sa to wszystkie decki ktore bija na bliskim i nie maja opcji ustalania zasiegu/drawinga...

Dzisiaj jakiś kłotliwy jestem  :wink: :P

Nie zgodze się z tym, bardzo mało decków bijących na bliskim ma manewry, co wynika:
a) często z braku dostepu do manewru
b) braku sensu. Po co trzymać manewry skoro bijemy sie na bliskim, a decku manerwujacego kilkoma manewrami i tak nieprzebijemy.
W takich deckach trzyma się raczej kilka strików na daleki, w stylu dekla czy earth shocka.
Zapisane
PVP Team

ZygA

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 860
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 07, 2007, 11:16:56 am »

Szczerze , to i tak jestem zadowolony z tego co pojawiło się w tym wątku .
Jeśli chodzi o masy to jak dla mnie to jest inna bajka , grałem dużo na masach ale nie wiem czemu w czasie gry dochodziło do sytuacji że mając 3 massy w stole i różnych kart do pompowania stawałem się celem nr1 . Nawet mając deck na blok nie udawało mi się ich utrzymać , ale faktycznie opcja jest fajna .
Złożyłem to na Far fatnuss ponieważ jest to karta którą mam już kilka lat  a nie grywałem nią , mam tendencję do wykorzystywania kart wydających się  nieużytecznymi . Zdaje sobie sprawę że jest wiele wiele innych opcji na to aby
złożyć ravno-bloku ale ostatnio zawziąłem się na to , i póki się nie zrażę na maxa to będę kombinował właśnie na tym.

Gogle i jakieś gany faktycznie mogły by coś zmienić i teraz na tym się skoncentruje , a następnie jeśli to dużo nie zmieni
sprawdzę sobie jak będzie to wyglądać na trzech Smiling Jack, The Anarch.
Zapisane

Maverick

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 07, 2007, 04:30:10 pm »

A ja nie zgodze sie z toba mirumo  :D :D :D bo:
deki bijace to glownie potencja lub animal albo jedno i drugie
myslac o deckach bijacych skladasz brujahow, nosferow, lub Enkidu podobne oczywiscie moga byc tam jacys teremere pokemonow czy assamici ale oni maja duzo manewrow
wracajac do tych pierwszych wszystko co ma animal w 99% trzyma drawinga ,a nie wierze ze skladajac brujahow nie wrzucibys zadnego manewru (caly czas mowimy o brujahach co leja na bliskim :D ja to przynajmniej staje w pewnej odleglosci od pisuaru  :evil: nvm) bo wynika to z kart jakie maja wiec gdzie ten brak dostepnosci no chyba ze chodzi ci o brak miejsca w talii
nie uwazam tez ze brakiem sensu jest wrzucanie manewrow do decku wlasnie na tym polega ta wspaniala gra ze nawet majac 1 manewr w decku mozesz wymanewrowac kogos innego  :D :D :D

pomijam w tym poscie decki typu DOM POT czy jakies inne konstrukcje ktore maja byc klepaczami a nie sa ( napewno Samedi Silvera mialy byc na klepaniu  :) )
pozdro 0,7L
Zapisane
Jak miło z kumplami w gromadzie zapalić
Rzucić parę wulgarnych słówek i flaszkę obalić
Od razu fajnie zrobi się wokoło
Każdy jest pewny siebie ma mordkę wesołą

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Far Zygus
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 07, 2007, 08:13:25 pm »

Hehe pisałem o deckach które mozna spotkac gdzieś indziej niz w lokalnym meta. Ani + Pot raczej sie nie gra bo jest nie wydajne gra sie albo samym ani albo samym pot. Prosze nie odbierac tego jako prawdy absolutnej , to tylko moje prywatne spostrzeżenia. Co do celery to owszem trzyma się manewry bo dają dodatkowo additionala wiec nie sa "marnowaniem slota". Ale to jest wyjątek potwierdzający regułe, Enkidu ma drawinga wiec manerwow jakos wybitnie nie potrzebuje choc pursuity się zdarzają.
Przypominam ze chcialem tylko poprzec argumentami moją teze o małej przydatnosci teror frenzy, w decku zaprezentowanym przez Zyge.
Przydatnosci manewrów w dekach bijących na bliskim to już temat na inną dyskusje.
Zapisane
PVP Team