Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Tzimisce Wall-o-Combat  (Przeczytany 5507 razy)

vt

  • Gość
Tzimisce Wall-o-Combat
« dnia: Maja 13, 2007, 08:16:35 pm »

Witam, zamieszczam deck, do którego poprosiłbym o komentarz plus sugestie, które mogłyby go poprawić. Deck jest oparty na dwóch wampach - Dragos i Meshenka, a celem decka jest efektywne przetrwanie na 5-osobowym stole w każdych okolicznościach. :)

Krypta (12):

3 x Dragos
3 x Meshenka
1 x Corine Marcon
1 x Horatio
1 x Little Tailor of Prague
1 x Anton
1 x Lolita Houston
1 x Caliban

Biblioteka (90)

Master (14):

2 x Vicissitude
1 x Sudden Reversal
2 x Direct Intervention
2 x Smiling Jack, The Anarch
4 x Blood Doll
2 x Rotschreck
1 x The Path of Metamorphosis

Action (4):

2 x Zillah's Tears
1 x Eternal Vigilance
1 x Abbot

Equipment (1):

1 x Bowl of Convergence

Ally (3):

2 x Procurer
1 x Mylan Horseed (Goblin)

Retainer (7):

4 x Raven Spy
1 x Revenant
2 x Corpse Balloon

Reaction (29):

1 x Read the Winds
4 x Eagle's Sight
5 x Forced Awakening
3 x On the Qui Vive
4 x Enchanced Senses
4 x Cats' Guidance
4 x Spirit's Touch
4 x Telepathic Misdirection

Combat (32):

12 x Horrid Form
8 x Body Arsenal
4 x Blood of Acid
2 x Kraken's Kiss
4 x Carrion Crows
2 x Breath of the Dragon

Nie za bardzo wiem, czy combat jest dobrze złożony i czy aby vampiry (oprócz Dragosa I Meshenki) nie są zbyt duże. Nie wiem, jak zwiększyć ousting power decka, chociaż może wystarczy tylko Last Man Standing, chociaż tutaj nie zawsze wystarcza czasu na turniejach :(

Pozdrawiam,

vt.
Zapisane

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 13, 2007, 08:50:37 pm »

Z mojej strony tak. Wydaje mi sie, ze Path of Metamorphosis mozna przemyslec jeszcze raz, bo podstawa jest Dragos i Mashenka, ktorzy i tak karty z Vicki maja za darmo albo niemal za darmo. A path poola kosztuje. W zamian za to dorzucilbym Racka. W razie czego bedzie mozna rzucic na Mashenke i zamiast darmowych kart bedzie po prostu powolutku odzyskiwal krew. ;)

Akcje mam wrazenie sa troche rozwodnione. Zillahy fajna sprawa, ale chyba gdyby bylo ich pare wiecej. Nie wiem czy nie oplacaloby sie bardziej drugiego Vigilance'a zapodac.

Odnosnie Procurerow to ktos kiedys wysnul teorie, ze Procurerzy opacaja sie dopiero kiedy w decku jest ich 6 (lub cos kolo tego) i wydaje sie, ze ta teoria sie raczej sprawdza. 2 to tak sobie, moga sie w ogole nie przydac, a krew kosztuja. Moze Carltona van Wyka?

Zwiekszylbym ilosc Telepathic Misdirection do 6. Ta karta moze czasem uratowac tylek, a jesli nie jako odbitka to przydaje sie jako intercept.

Odnosnie combatu to nie wiem. Wiesz mniej wiecej jak dziala, wiec w sumie decyzje naleza do Ciebie. Ja bym dal wiecej Carrionow (kosztem kilku kart z innych "dziedzin" - np. Procurerow czy dwoch Zillahow).

Poza tym poszukalbym chyba jakichs alternatywnych (poza polowaniem i procurerami) zrodel krwii, bo gdyby patrzec na obecna forme decka to krew wydajesz mimo wszystko, a odzyskujesz jedynie z Zillahs Tears. :)

Najlepiej to sie mnie nie sluchaj, bo sie nie znam. ;)
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 13, 2007, 09:04:52 pm »

ja bym zrezygnowal z dragosa na rzecz Sashy

co do masterow moim zdaniem dobrym zwyczajem jest trzymac tylko jeden rodzaj masterow out-of-turn bo jak zagrasz np rota to wszyscy wiedza ze nie zagrasz DI/Suddena

rack zdecydowanie tu ladnie pasuje

allayow w ogole bym sobie darowal (no chyba ze carltona nie ? carlton pasuje wszedzie)

raven spy -> revenant

Staly Cept > Cept karciany

krakens kiss ? wtf ? wiesz ze z tego mozesz sam isc w torpor ? nie lepiej stravation ?


i to na tyle moich jak zwykle niezbyt konstruktywnych uwag
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 13, 2007, 09:17:53 pm »

(no chyba ze carltona nie ? carlton pasuje wszedzie)
Ja nie jestem Pudlem Ivil, tylko tak zapodalem zeby mial czym zablokowac nieblokowalne przez Wampiry Akcje. :lol:
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 13, 2007, 09:19:32 pm »

ale carlton pasuje wszedzie, jak nie masz turbodecku w ktorym nie mozesz sobie pozwolic na strate jednej akcji to carlton sie zawsze sprawdza
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

vt

  • Gość
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 13, 2007, 09:43:25 pm »

Tak, tylko zastanawiam się jak w tym decku najefektywniej odzyskiwać krew na vampach, która potrafi się szybko skończyć, nie wspominając już o samym Pola. To zamiast procurerów np. Palatial Estate i lub The Rack czy dopakować Prokurerów? Goblin jest niezły, bo może mi odtapować wampa, więc przydaje się zawsze. Co to Carltona, to zgadzam się, trzeba go tutaj wsadzić.  Chociałem zaryzykować z Krakenami, ale jednak wywalam, szkoda, że nie mam więcej BoTD na zamianę. :-/

Pozdrawiam.
Zapisane

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 14, 2007, 12:40:47 am »

Jak dla mnie to najlepiej sie sprawdza blok Palatial Estate + The Rack + Hunting Ground + ze 3-5 Inner Esence (nie wazne ze za karty walki i tak pewnie nie bedziesz placil - dostajesz jedna krewe przy okazji jak spuszczasz komus lomot :) ). Z doswiadczenia grania Tzi moge powiedziec ze w takiej konfiguracji mozna spokojnie sciagac poola z 3 blood dolli, wiec bloat jest niezly ;)
Dodatkowo jak nie masz zbyt wielu BotD to zastanowilbym sie nad wywaleniem rotow z decku - po jaka cholere masz zagrywac np dwa horrid formy jezeli dalej poleci rot? Moze lepiej wiecej Carrion Crows + Drawing out the Beast (zeby nie uciekali / nie uzywali ekwipunku) + Scorpion Sting + Telepathic Tracking (ze 2-3 na S:CE) - przy twoich przedzasiegach palisz sredniego wampira w pierwszej rundzie  :twisted: (wiem wiem trzeba sie narzucac kart, ale efekt psychologiczny gwarantowany jak rzucisz 4-5 przedzasiegow)
Wiem ze nikt sie ze mna nie zgodzi bo to malo francuskie / nie sprawdzi sie jako scianka / wymysl sobie cos - ale fajnie przynajmniej sie gra - ot taki deck tier40 :)
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 14, 2007, 10:07:49 am »

teraz ja :D

no wiec od poczatku...

zmianilbym krytpe tzn moze lambach? taki fajny glosy ma agrawki z reki i wogle :D i moze jeszcze veyla tez ma duzo glosow i ma for wiec kissy juz cie tak nie bola

wtedy w masterach mozna by wywalic
- 2 vic
- sciecha
+ 2 rot
+ rack
+ hungry coyot? swietny sposob na zdobywanie krwi dla sabbatu :D
+giants blood

dalej

-2 x Zillah's Tears
-1 x Abbot
+ 2 eternal vigilance

-2x procurer
+ carlton

teraz co do reakcji...
-1 Enchanced Senses
-2 Spirit's Touch
-1 Cats' Guidance

+2 My enemys enemy
+2 Read the winds

Combat..

-12 x Horrid Form
-8 x Body Arsenal
-2 x Blood of Acid
-2 x Kraken's Kiss

+ 3 x terror frenzy
+ 4 x Breath of the Dragon
+ 10 x Chiropteran Marauder
+ 4 x Telepatic tracking
+ 4x Inner essence

 :twisted: :twisted:
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 14, 2007, 12:10:05 pm »

Chociałem zaryzykować z Krakenami, ale jednak wywalam, szkoda, że nie mam więcej BoTD na zamianę. :-/

Gizmo - proponujesz inny deck - VT nie ma BotD i myślę że to dlatego zdecydował się na składanie walki wręcz (czy też innymi mackami w przypadku Tzi :) ).
Chociaż co do Lambacha nie mogę się nie zgodzić - jest o wiele lepszy od Dragosa (3 głosy, wali bazowo za 2, agg z ręki - nawet jak ci się skończy deck to można coś nim poszaszłyczyć). w podobnym klimacie można włożyć Femmur of Tumler - nie jest zbyt drogi a stałe agg zawsze bolą.

A co do reakcji to wywaliłbym 1x Eagles Sight, 1x Spirits Touch i 1x Enhanced Sences i za to włożył 3x Precognition - kiepsko jest trzymać dużo takich samych ceptów bo nie możesz rzucić 2x tego samego, a prekognicja ma prewentkę obrażenia na wyższym co może się sprawdzić jak masz mocny combat na stole i musisz pilnować kart ;)
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 14, 2007, 12:37:04 pm »

ja bym sobie jeszcze darowal terror frenzy
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

vt

  • Gość
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 14, 2007, 01:38:17 pm »

Jeżeli Lambach to jest problem z poolem, bo pool gain w tym przypadku mocno zapcha mi rękę, a Dragos jest tani i można nieźle komuś pojechać rzucając darmowe Horrid Formy, Carriony i do tego Agrawki. Femour jest świetny, ale też kosztuje niestety. Niewątpliwie, gdybym miał BoTD i Chiropterany, to nie zastanawiałbym się, by zmienić walkę i dorzucić + 2 x Roty, dzięki czemu miałbym miejsce na więcej kart. Procurerów można wywalić i za to wrzucić Coyota i HG.

Co to samych ceptów to zastanawiałem się czy by sobie nie zostawić głownie Spirit's Touch'e, bo manerwy w mojej talii to ból i może mnie wampir z magnuma i zwykłej celerki wyjechać. Pozatym i tak mam już całkiem sporo interceptów, chociaż zastanawiałem się, czy nie zdominować decka Perma ceptami i w zamian dopakować wakeów dużo.

I tak, karty typu Giant's Blood też nie jestem w stanie złożyć. :(
Zapisane

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 14, 2007, 02:13:39 pm »

I tak, karty typu Giant's Blood też nie jestem w stanie złożyć. :(
Przeciez mozesz pozyczyc. ;P

Aha, przy okazji. Jesli wyrzucasz Procurerow i dorzucasz mastery to miej na uwadze, ze bedziesz mial owych masteroow 16 i niekoniecznie bedziesz sie mial jak z nich przewinac (szczegolnie, ze masz pare out-of-turnow). Jesli bys jeszcze chcial dorzucic Giant's Blooda to juz w ogole masterowy hard-core. Procurerow wyrzucic jest sens, to racja, ale mastery dorzucalbym za mastery. Zastanow sie co sposrod nich przyda Ci sie najbardziej.
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 14, 2007, 02:42:33 pm »

I tak, karty typu Giant's Blood też nie jestem w stanie złożyć. :(
Przeciez mozesz pozyczyc. ;P

Aha, przy okazji. Jesli wyrzucasz Procurerow i dorzucasz mastery to miej na uwadze, ze bedziesz mial owych masteroow 16 i niekoniecznie bedziesz sie mial jak z nich przewinac (szczegolnie, ze masz pare out-of-turnow). Jesli bys jeszcze chcial dorzucic Giant's Blooda to juz w ogole masterowy hard-core. Procurerow wyrzucic jest sens, to racja, ale mastery dorzucalbym za mastery. Zastanow sie co sposrod nich przyda Ci sie najbardziej.

W wallu, ktory z definicji ma czas na rozbudowe mozna spokojnie trzymac i 18/90 masterow i nie ma najmniejszego problemu z zapychaniem reki.  :roll:
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

vt

  • Gość
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 14, 2007, 03:48:46 pm »

A czy karty typu Powerbase: Barranquilla się przydadzą, czy będa raczej tylko zapychaczami? Przydałby się jakiś pól gain, może zamiast jednego smiling jacka..
Zapisane

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 14, 2007, 04:22:04 pm »

No jak masz PB:Baranquilla to polecam - przy wystawionej meshence masz 7 poola do przodu.

Jak na Smiling Jacka to chyba rzeczywiscie mozesz miec za maly pool gain.
Zobacz jak to bedzie jak dolozysz Hungry Coyote, HG i inne takie - tak jak pisalem wczesniej - przy 4 blood dollach powinienes ladnie sciagac poola ;)
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...