Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Tzimisce Wall-o-Combat  (Przeczytany 5512 razy)

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 14, 2007, 05:11:26 pm »

Tak pozbieralem troche komentarze innych ... moze jeste tez tu cos odemnie ? ale pewnie wiekszosc juz sie przwinela


Anton i Little zamienilbym na Lambacha wlasnie z tego powodu z ktorego pisali wczesniej (ma agg z lapy)

co do masterow
Cytuj
Master (14):

2 x Vicissitude
1 x Sudden Reversal
2 x Direct Intervention
2 x Smiling Jack, The Anarch
4 x Blood Doll
2 x Rotschreck
1 x The Path of Metamorphosis

sam master VIC ... jeden moze sie przydac zawsze dragos moglby dostac na wyzszym lub maly horatio ... czemu nie ...
rotschrecki bym wyjol .. masz juz 3 inne karty masterow oot ktore w tym decku lepiej sie sprawdza pozatym ciezko bedzie zagrac samego rota przy dwoch BotD
patha bym wywalil daltego ze twoje dwa glowne vampiry i tak beda taniej placic za karty z ViC ... bo akcji tam raczej nie masz ktore kosztuja ...

to daje nam 4 sloty nie powiekszajac ilosci masterow ...
napewno warto dolozyc hungry coyota ale jezeli go nie masz zastap go rackiem ... napewno +2 blood dolle zawsze sie przydadza jesli nie w jedna to w druga strone ...
no i HG ....

Cytuj
Action (4):

2 x Zillah's Tears
1 x Eternal Vigilance
1 x Abbot

Zilah's tearsy byly by super gdyby byly hunt action ... ale nie sa ... dlatego mozna je sobie podarowac ... lepiej juz przelewac z blood dolla na vampira niz tracic akcje
eternal jest super karta dlatego jesli masz jeszcze jedna spokojnie bym wlozyl ...
abbot tez jest bardzo dobry pozatym to perm cept jesli masz to jeszcze jeden rowniez bylby wskazany
Anima gathering ...jest tu tez swietna karta ....

Cytuj
Equipment (1):

1 x Bowl of Convergence

super ekwipunek do walli ...
jezeli w grze czujesz ze potrzeba Ci wiecej krwi na vampirach proponowal bym (zamiast procurerow) palatial estate
do tego jeszcze moze jeden laptopik

Cytuj
Retainer (7):

4 x Raven Spy
1 x Revenant
2 x Corpse Balloon

nie wszystkie twoje vampiry maja ANI .... dlatego revenanty sa lepsza opcja .... co do corpse balloonow .. jakos nigdy mi sie za bardzo nie sprawdzily ... nie wiem jak jest u Ciebie ...

Cytuj
Reaction (29):

1 x Read the Winds
4 x Eagle's Sight
5 x Forced Awakening
3 x On the Qui Vive
4 x Enchanced Senses
4 x Cats' Guidance
4 x Spirit's Touch
4 x Telepathic Misdirection

jezeli uzyjesz wiekszej ilosci stalego intercepta .. to zmienilbym to tak:
+1 read the winds
+1 eagl's sight
-2 enchanced senses
-2 spirit's touch
-4 cats' guidance [skupil bym sie na dwoch dyscyplinach]
+1 telepathic misdirection
+3 Wake
+2 precognition
a i -1 forced

Cytuj
ombat (32):

12 x Horrid Form
8 x Body Arsenal
4 x Blood of Acid
2 x Kraken's Kiss
4 x Carrion Crows
2 x Breath of the Dragon

no combat widac ze chcesz oprzec na bliskim :D
-4 body arsenal
-2 blood of acid
-2 kraken's kiss
(nie wiem jak z carrionami .... jezeli bedziesz uzywal tego animalizmu to +4)
zamiast tego dolozylbym
+6 chiropterian maruder (zawsze to dodatkowy manewr a z horridami niezle zadziala jak zmienisz na agg :D
i moze +2 trapy


no tak nie napisalem nic o allayach ... bo ... niepotrzebujesz ich tu
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 14, 2007, 05:41:01 pm »

Cytuj
2 x Vicissitude
2 x Smiling Jack, The Anarch
2 x Rotschreck

Ja bym zgodnie z tym co pisza wszyscy - wrzucil Lambacha, wywalil dragosa i powyzsze 6 kart - rotow nie ma co trzymac jak nie opierasz walki na nich, SJ jest kosztowny - najpierw pomartwilbym sie o poola, VIC nie jest potrzebny jak glowni zawodnicy beda mieli superior.

Najwazniejsze mastery to - HG, Hungry Coyote, 4x Blood Doll, PB:Barranquilla - jako Pool Gain
Sciezka jako sciezka :)

Cytuj
Action (4):
2 x Zillah's Tears
1 x Eternal Vigilance
1 x Abbot

-2x Zilah
+1x Eternal Vigilance (Lanbach moze to zagrac, Dragos NIE)
+1x Abbot (chyba ze nie masz to olej)

jako opcja do konczenia mozna zawsze wrzucic Fiendish Tongue (+1 do bleeda, anarchisci maja -1 cepta zeby to lapac, mozna spalic 1 krwi zeby sie odtapowac pod koniec tury) - mniejsze wampiry moglyby sie bawic w bleeda.

Cytuj
Equipment (1):
1 x Bowl of Convergence

+1x Femur of Tumler (do zastraszania i klepania)
+1x Palatial Estate (jako pool gain)

+2x Living Manse (idealny zamiast Laptopow, dodatkowo mozna spalic zeby nie dostac wpierdziel).

Cytuj
Retainer (7):
4 x Raven Spy
1 x Revenant
2 x Corpse Balloon

-4x Raven Spy
+2x Revenant
+1x Corpse Balloon (jest tani, jest z VIC, daje manewr jak zablokujesz)

Cytuj
Reaction (29)

Tu w sumie zalezy duzo od tego na jakie meta sie nastawisz - duzo stealtha to duzo intercepta - na pewno dorzucilbym precognicje.
Read the winds tylko wtedy jezeli mozesz sobie pozwolic na brak jednej karty na reku - swietne do blokowania polityki na +1 stealth, raczej slabe na S&B za 8 przy +9 stealth...

Cytuj
ombat (32):
12 x Horrid Form
8 x Body Arsenal
4 x Blood of Acid
2 x Kraken's Kiss
4 x Carrion Crows
2 x Breath of the Dragon

Walka na bliskim, wiec:
-2x Horrid Form
-2x BotD
-2x Kraken's Kiss
-4x Blood of Acid (I tak przy takiej ilosci HF to malo prawdopodobne ze ktos cie walnie za wiecej niz 1...)
-2x Body Arsenal

proponowalbym tak:
+2 Carrion Crows
+2 Inner Esence
+3 Scorpion sting
+3 Drawing out the beast
+2 Aura Reading (badz co badz to reka ci sie bedzie zapychala albo ceptem, albo walka - dobra opcja zwiekszyc sobie reke na chwile)

Jezeli chodzi o ally - jako wsparcie mozesz wrzucic 1x War Ghoul (na fazke - moze klepac biednych !Malkow :twisted: ), 2x Procurer (jezeli naprawde bedzie ci brakowac krwi) albo nic - ten deck tak naprawde ich nie potrzebuje (tak jak napisal marchew :P ).
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 14, 2007, 07:09:27 pm »

W wallu, ktory z definicji ma czas na rozbudowe mozna spokojnie trzymac i 18/90 masterow i nie ma najmniejszego problemu z zapychaniem reki.  :roll:
Says who? Mam walla, ktory przewija sie szybko i ladnie (az za ladnie), i zanim powstala jego bardziej finalna wersja to mial 14 masterow. Wystarczylo zeby sie zapchac. Teraz jest ich 19, ale za to sa Parthenony, dziala o niebo lepiej. Tak wiec wybacz mega-guru Pudlu, ale bajki opowiadasz. :roll:
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 14, 2007, 07:21:03 pm »

hym w sumie wspominalem o sashy vykos ? szczegolnie zdolnosc sashy advanced jest przyjemna a jak sie go merguje to juz w ogole ulatwia przewijanie talii
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 14, 2007, 07:37:24 pm »

hym w sumie wspominalem o sashy vykos ? szczegolnie zdolnosc sashy advanced jest przyjemna a jak sie go merguje to juz w ogole ulatwia przewijanie talii

A poza tym to tez tytulowany wampir - nadaje sie do Eternal Vigiliance i dobry jest zeby zalozyc vote-locka wraz z meshenka/lambachem/veila.
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 14, 2007, 08:07:17 pm »

ej ludzie ale jak on wyjmie z tego smiligi to juz wogole nie bedzie mial szansy na VP.... daj jeszcze blood dolla.. moze living mans taki fajny +1 do bleeda dla 3misi lepszy niz laptop chyba  :D

co do ilosci masterow.. no coz roznymi deckami gralem i mysle ze wallem mozna grac na 18/90 i sie nie zapchac pod warunkiem ze to nie jest wall na osebo na CEL/POT nawet bez parthenonow, szczegolnie jesli masz 2 dreamsy + jeszcze cos do mielenia kart np Aura reading ktore tak na marginesie chyba tu nie bylo wiec IMO +2 szt  :twisted:
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 14, 2007, 08:50:58 pm »

W wallu, ktory z definicji ma czas na rozbudowe mozna spokojnie trzymac i 18/90 masterow i nie ma najmniejszego problemu z zapychaniem reki.  :roll:
Says who? Mam walla, ktory przewija sie szybko i ladnie (az za ladnie), i zanim powstala jego bardziej finalna wersja to mial 14 masterow. Wystarczylo zeby sie zapchac. Teraz jest ich 19, ale za to sa Parthenony, dziala o niebo lepiej. Tak wiec wybacz mega-guru Pudlu, ale bajki opowiadasz. :roll:

Kazdy wall przewija sie dosyc szybko. Podstawa 90% walli jest transient intercept, permacept to raczej dodatek. Combat - akurat Horrid Formy dosc szybko sie przewijaja, ale caly topic dazy do zmiany tego combatu na Chiro + dodatki w stylu Breathy itd., ktory przewija sie troche wolniej. Jak combat opiera sie na permanentach, typu agrafki z lapy, albo bronie z Concealda/Disguiseda to przewija sie jeszcze wolniej. W "wolnym" combacie 18/90 to jest spoko liczba - nic sie nie zapycha, w decku z Chiro 16-18 masterow jak dla mnie tez siadzie ladnie, nawet w szybszych Horridach 16 masterow jak dla mnie bedzie spoko.
I niestety, mega-guru Pudel nie opowiada bajek. Jak nie wierzysz mi i mojemu testingowi, to popatrz sobie na rozne spisy na necie i policz ile maja masterow. Prawdopodobnie zle przetasowales deck, albio miales drogie mastery i nie mogles ich wystawic bo brakowalo poola. To jest czesty problem - nie tyle ilosc masterow sprawia, ze zapycha sie reka, co ich dobor jakosciowy.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

vt

  • Gość
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 14, 2007, 09:19:28 pm »

A czy wsadzenie Drawing of The Beast x 8 byłoby głupim pomysłem, skoro jeden manerw na daleki lub magnum jest w stanie mnie rozłożyć tak mogę zawsze precognition wrzucić jako dodakowy prevent. Nie wiem, co jest z Dragosem nie tak, ale nietrudno jest mi spalić nim wampa w jednym strajku nie płacąc za to nic.. Fakt, Horrid Form + blood of Acid jest bez sensu, zostawię sobie jeden BoA jako surprise. Lambacha wrzucę miast Antona. Pomyślę też o Femourze, no i o Living manse, bo w sumie  nastawiać się tylko na blokowanie jest bezsensu. chociaż myślałem, po prostu o odbiciach bleedów, co jest jak najbardziej wygodne, skoro obrywa mój prey nie poświęcając na to mojej akcji. :) Zaraz spiszę drugą wersję kart (która pewnie jeszcze wiele razy zmienię). Bardzo pomocne rady otrzymałem! :)

vt.
Zapisane

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 14, 2007, 09:21:09 pm »

Cytuj
I niestety, mega-guru Pudel nie opowiada bajek. Jak nie wierzysz mi i mojemu testingowi, to popatrz sobie na rozne spisy na necie i policz ile maja masterow. Prawdopodobnie zle przetasowales deck, albio miales drogie mastery i nie mogles ich wystawic bo brakowalo poola. To jest czesty problem - nie tyle ilosc masterow sprawia, ze zapycha sie reka, co ich dobor jakosciowy.
Ciezko jest zle przestasowac deck 4 razy z rzedu, dwa razy przy tym rozkladajac deck na kupki, czyli prawie go ukladajac. Ciezko tez zeby mastery byly za drogie skoro jedyne kosztujace karty to 2 x Dreamsy i 2 x Direct Intervention. Tak wiec nie masz racji w przypadku drugiej czesci i istnieje niezwykle male prawdopodobienstwo, ze masz racje w przypadku pierwszej opcji.
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 14, 2007, 09:24:36 pm »

Cytuj
I niestety, mega-guru Pudel nie opowiada bajek. Jak nie wierzysz mi i mojemu testingowi, to popatrz sobie na rozne spisy na necie i policz ile maja masterow. Prawdopodobnie zle przetasowales deck, albio miales drogie mastery i nie mogles ich wystawic bo brakowalo poola. To jest czesty problem - nie tyle ilosc masterow sprawia, ze zapycha sie reka, co ich dobor jakosciowy.
Ciezko jest zle przestasowac deck 4 razy z rzedu, dwa razy przy tym rozkladajac deck na kupki, czyli prawie go ukladajac. Ciezko tez zeby mastery byly za drogie skoro jedyne kosztujace karty to 2 x Dreamsy i 2 x Direct Intervention. Tak wiec nie masz racji w przypadku drugiej czesci i istnieje niezwykle male prawdopodobienstwo, ze masz racje w przypadku pierwszej opcji.

Nie wiem. Ja i nie tylko ja gralem zawsze na 18/90 i bylo spoko. Jak ci nie lezy, to graj po swojemu. EoT.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

vt

  • Gość
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 14, 2007, 09:51:31 pm »

Ok, to update listy, pewnie wciąż jest pare błędów oraz niedociągnięć, które, jeżeli widzicie i macie czas+ochotę by mi pokazać, to napiszcie. Z góry dziękuje :)
Krypta (12):

3 x Dragos
3 x Meshenka
1 x Corine Marcon
1 x Horatio
2 x Lambach
1 x Lolita Houston
1 x Caliban

Biblioteka (90)

Master (14):

2 x Vicissitude
1 x Wash
1 x Direct Intervention
2 x Smiling Jack, The Anarch
4 x Blood Doll
1 x Library Hunting Ground
1 x The Rack
1 x Powerbase: Barranquilla
1 x Hungry Coyote, The

Action (2):

2 x Eternal Vigilance

Equipment (3):

1 x Femour of Toomler
1 x Bowl of Convergence
1 x Living Manse
Retainer (10):

5 x Raven Spy
3 x Revenant
2 x Corpse Balloon

Reaction (27):

1 x Read the Winds
3 x Eagle's Sight
5 x Forced Awakening
3 x On the Qui Vive
3 x Enchanced Senses
3 x Cats' Guidance
6 x Telepathic Misdirection
3 x Precognition

Combat (34):

12 x Horrid Form
8 x Body Arsenal
2 x Blood of Acid
8 x Drawing Out the Best
4 x Carrion Crows

Wciąż nie wiem jaką zachować proporcję pomiędzy perma ceptem a ceptem z kart :-/. Oraz czy Combat nie jest kompletnie do kitu - generalnie miałem zamiar wykończyć wampira w możliwie jednym strajku. Wciąż martwi mnie ousting power, być może więdzej agresywnych akcji w prey'a typu bleedy. Cóż, wciąż wiele do życzenia. :)
Zapisane

gizmo666

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 502
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 15, 2007, 07:45:18 am »

wydajem mi sie ze masz za duzo tych Retainerow...

3 x Revenant
2 x Corpse Balloon

IMO w zupelnosci wystarczy szczegolnie ze masz jeszcze bowla i pelno reakcji

a pozatym teraz jak nie masz rotow, to brakuje Ci odpowiedzi na combat endy.. tzn nic z tym nie robisz :D wywalasz 4 rozne przed zasiegi a Twoj przeciwnik na to mowi fajnie fajnie to ja Majestat  :D
Zapisane
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3382045

LSJ wrote:
I have no idea what this question is asking.
But I suspect the answer is: card text.

vt

  • Gość
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 15, 2007, 02:15:34 pm »

Wiem, i wciąż o tym myślę, że mój combat to kolos na glinianych nogach, skoro ani nic nie zrobię na dalekim, ani nie imam combat endsów. Właściwie to już nie wiem, jak combat złożyć beż Chiropteranów oraz breathów, których nie mogę zdobyć.. :(
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 15, 2007, 02:31:08 pm »

z chiropteranami nie powinno byc problemu. Mozesz tez wlozyc formy kruki i pressy
Zapisane

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce Wall-o-Combat
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 15, 2007, 02:42:52 pm »

Nie nastawiaj sie na walla tylko zrob sobie toolboxa - dorzuty do bleeda w postaci 2x living manse, tasha, JS, Fiendish Toungue + ze 4 plasmic formy i changelingi.
Wywal Dragosa (inferior VIC) i 2x master vic, zamiast tego jakiegos fajnego wampira z glosami i sup VIC (Veila?). Dobra krypra to Meshenka, Sasha Vykos, Lambach, Veila, Caliban + dodatki jakie ci beda podchodzily. Tylko unikalbym wsadzania wiecej niz 2 sztuk jednego wampira - dobrze jest miec mozliwosc wystawienia ze 3 roznych wampirow (np 2 do bloku i jeden do ciaglego bleeda - nawet taka Lolita jest niezla do strasznego bleeda z sup VIC i sciezka na stole).
Do combatu to bym wrzucil Inner Esence, Drawingi, Carrion Crows, Horrid formy, Body arsenale, scorpion stingi, Femura i moze skin trapy i telepathic tracking.
Pool gain w postaci 4 blood dolle, palatial, rack, HG, PB:Barranquilla - powinno ci dawac jakies 3 poola na ture pod koniec rozgrywki.
Stale rzeczy do lapania - 3x revenant, 3x corpse baloon, 2x abbot, pare dorzutek z aus (tylko mozliwie kazda inna - zebys mogl rzucac dowolna kombinacje) i pare odbitek (kolo 4) - lapiesz i jak masz szanse to klepiesz, jak nie to sobie odpuszczasz.
W swojej turze sie ekwipujesz i bleedujesz z fiendish tongue (po tym odtapka) a pozniej mozesz blokowac co ci sie podoba. Pamietaj ze nie musisz eliminowac przeciwnikow, tylko ich zatrzymac - jak bedziesz zabijal predatora to zjada ci go i stracisz punkta. Lepiej go meczyc na stalych rzeczach a skupic sie na meczeniu preya bleedem na 2-3 kazdym wampirem i okazjonalnym wklepem.
Gralem takim deckiem calkiem sporo i dziala - Tzi wall na breathach i rotach nie jest jedynym rozwiazaniem do grania tzi ;)
Poza tym wchodzi element zaskoczenia - nie bedzie to ani wall, ani war ghoul wiec niektorzy gracze moga nie wiedziec co zrobic :)
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...