Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Yong-Sun superstar  (Przeczytany 4243 razy)

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Yong-Sun superstar
« dnia: Maja 29, 2007, 10:25:34 am »

Wreszcie skusiłem się na zrobienie decka na tym patałachu :)
Składałem go w niedzielę pomiędzy jedna a drugą grą i spisywał się zadzwyczaj dobrze (gralismy 3 gry - w jednej Satyr się złozył i nie dokonczylismy, w drugiej pod koniec po wycięciu kilkunastu wampirów i turę przed konczącym blidem spłonęła mi bestia a yong-sun dostał pentexa, trzeciej też nie dokończylismy bo ciemno się zrobiło, ale byłem na dobrej drodze po wygraną).

Deck Name : Yong-Sun superstar
Author : Jaskier
Description :



Crypt [12 vampires] Capacity min: 5 max: 10 average: 8.25
------------------------------------------------------------

3x Yong-Sun, Harmonis     10 ANI OBF POT THA aus  cardinal !Nosferatu:2
3x Yong-Sun, Harmonis Adv 10 ANI OBF POT THA aus  cardinal !Nosferatu:2
3x Beast, The Leather     7  OBF POT ani cel               !Nosferatu:2
1x Kendrick               7  ANI POT aus obf      priscus  !Nosferatu:2
1x Ox, Viceroy of the     6  ANI OBF POT                   !Nosferatu:2
1x Nigel the Shunned      5  ANI POT obf                   !Nosferatu:2


Library [90 cards]
------------------------------------------------------------

Action [16]
  1x Abbot
  2x Magic of the Smith
  2x Rutor's Hand
  5*Thaumaturgical Experiment
  6xTaunt the Caged Beast

Action Modifier [3]
  3x Lost in Crowds

Action Modifier/Combat [6]
  6x Swallowed by the Night

Ally [1]
  1x Mylan Horseed (Goblin)

Combat [28]
  2x Behind You!
  2x Earthshock
  6x Immortal Grapple
  2x Pushing the Limit
  3x Taste of Vitae
  8x Torn Signpost
  5x Undead Strength

Equipment [7]
  1x Heart of Nizchetus
  2x Helicopter
  1x Ivory Bow
  2x Leather Jacket
  1x Local 1111

Master [17]
  2x Direct Intervention
  1x Fame
  1x Giant's Blood
  2x Hungry Coyote, The
  1x Information Highway
  6x Minion Tap
  1x Nosferatu Kingdom
  2x Wash
  1x Yawp Court

Reaction [11]
  4x Cats' Guidance
  2x Instinctive Reaction
  5x On the Qui Vive

Retainer [1]
  1x Raven Spy


ta wersja już po kilkakrotnych przeróbkach, także już po grach. Przede wszystkim wrzuciłem minion tapy zamiast dolek, zmieniłem kryptę (teresita i mateusz out, 3 bestia i kendrick in), wywaliłem kruki i zastapiłem je tasteami, behindami i earthshockami i kilka pomniejszych w stylu dorzucenia ivorca, drugiego magika czy wstawienia abbota zamiast drugieo kruka.
zabawa polega na tym, ze siedzimy sobie grzecznie przez wiekszośc gry z bestią i nieadwansowanym yong-sunem robiąc z tego ostatniego choinke oraz przerzucając powoli kryptę praya. przeciwników zniechęcamy spuszczaniem im wpierdolu jak zablokują lub zblidują (z nieodłącznym smurtnym wyrazem twarzy "ależ ja naprawdę nie chciałem cię pobić, wystarczyło nie fikać...". a w razie potrzeby pacyfikujemy coś po drugiej stronie stołu bestią albo inym cholerstwem z taunta.
w pierwszych grach problemem było odzyskiwanie poola, ale jakoś udawalo się mimo tych 6 w baku skutecznie się bronić 9da się z tego wyciągnąc trochę cepta. sporo rzeczy kosztuje poola, ale dodatkowa akcja z helikoptera, czy bestia z +2str i manewrem są warte takich inwestycji :)

co o tym wszystkim sądzicie? uwagi, rady, pomysły i takie tam poproszę! :)
Zapisane

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Yong-Sun superstar
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 29, 2007, 03:36:20 pm »

taki genialny, czy taki do dupy ten deck, że się nie wypowiadacie? :D
Zapisane

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Yong-Sun superstar
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 29, 2007, 03:40:21 pm »

Za gorąco jest :)
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Yong-Sun superstar
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 29, 2007, 03:41:44 pm »

no własnie z tego powodu się zajmuje takimi pierdołami :P
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Yong-Sun superstar
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 30, 2007, 08:14:59 am »

Pomysł fajny. Podoba mi się zastosowanie BioThaumaturgical Experiment, rzeczywiście do bestii pasuje jak ulał. Combatu nie będe komentował, bo ilu graczy tyle różnych wizji.  Nie rozumiem po co jest information highway - sztuk jeden? Wolałbym wrzucić tension albo drugiego fame'a. No i nie trzymałbym 2x wash i 2x direct intervention. Zagrasz jedno nie zagrasz drugiego, będziesz sie kisił z nimi na ręce albo bezsensownie discardował.
Zapisane
PVP Team

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Yong-Sun superstar
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 30, 2007, 08:33:21 am »

jak dla mnie to w takiej wersji raczej nie powinien za duzo zwalczyc:
1. Praktycznie zero defensywy. Bleed Cie jedzie, polityka Cie jedzie, wszystko Cie jedzie, a poola prawie nie robisz
2. Oparty na krowach, praktycznie bez multi - actingu. Helikoptery sa w tej talii za drogie, a rutory masz tylko dwa.
3. Zbytnie poleganie na jednym wampirze. PTO, Pentex, itp. i jestes w glebokiej .... glebi.
4. Jezeli trafisz na jakikolwiek inny combat tez masz pojechane. Te dwa leather jackety na pewno Cie nie uratuja.
Podsumowujac: nie bronisz sie wlasciwie przed niczym, talia oparta jest na bardzo wrazliwych wampirach, a do tego wolno sie rokreca, wiec nie ma szans na szybkie pojechanie preya.
Zapisane

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Yong-Sun superstar
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 30, 2007, 08:39:34 am »

Mnie bardziej interesuje co bedzie jak Yong-Sun spali 3 wampy u preya, a potem zabliduje za 4 i dostanie Archona.

A odnosnie tego co mowi alek: to wszystko jest racja, ale IMO w tej grze jest pewna zasada - "najlepsza atak to obrona". Jesli tylko nie trafisz na jakiegos mega agresora to mozesz sobie siedziec i siedziec, i wszyscy beda uwazali Cie za male zagrozenie, az w koncu przywalisz i koniec. ;)
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Yong-Sun superstar
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 30, 2007, 11:50:33 am »

Cytuj
.  Nie rozumiem po co jest information highway - sztuk jeden? Wolałbym wrzucić tension albo drugiego fame'a.
miało być oczywiście "information network" - źle kliknąłem w ardb :P
Cytuj
No i nie trzymałbym 2x wash i 2x direct intervention. Zagrasz jedno nie zagrasz drugiego, będziesz sie kisił z nimi na ręce albo bezsensownie discardował.
no tutaj może rzeczywiście przesadzilem, ale wole się ubezpieczac przed róznymi penteksami i pto :roll: pewnie rzeczywiscie zamiast 1 sztuki każdego wrzucę np. 2 delayingi, czy coś w tym stylu. choc z heartem zapchać się jest naprawdę trudno ;)
Cytuj
1. Praktycznie zero defensywy. Bleed Cie jedzie, polityka Cie jedzie, wszystko Cie jedzie, a poola prawie nie robisz
wyciągam całkiem niezłego cepta. poza tym jestem w stanie skutecznie pacyfikować predka przemiłymi propozycjami w stylu "tura spokoju, czy wpierdol?". blida oczywiscie nie odbije, ale to zwyczajny problem w !nosach. przeciw polityce mam te 3 głosy, wejścia w combat, cepta i yawp courta. jeszcze nie trafiłem na stół z takową więc nie wiem jak się spisze, ale nie bardzo widzę pomysł na dołożenie czegoś :| może zamiast washy wstawie ze 2 delayingi?
co do poola to mając kilka akcji yong sunem świetnie daje radę na zasadzie minion tap -> kilka huntów za 2. jeszcze bede musiał prewnie nad tym modułem popracować, ale ogólnie rzecz biorac tragicznie nie jest. może jakieś pomysły na poprawienie?
 
Cytuj
2. Oparty na krowach, praktycznie bez multi - actingu. Helikoptery sa w tej talii za drogie, a rutory masz tylko dwa.
sam się trochę dziwiłem, ale w dotychczasowych grach multiacting był taki, że aż miło. sporo combatu, heart i magicy pozwalały bardzo szybko wyciagnąć 3 a potem 4 akcje dla yong-suna. potestuję jeszcze i może zwieksze pogłowie rutorów czy wrzucę drop point network. helikoptery są drogie, ale warte swojej ceny. sprawiają niestety, że ciezko jest wytoczyć trzeciego wampira.

Cytuj
3. Zbytnie poleganie na jednym wampirze. PTO, Pentex, itp. i jestes w glebokiej .... glebi.
a woda jest mokra ;) wyobraź sobie, że gram już w tą grę troche i jestem w stanie wymienic podstawowe minusy stardecku :lol:
jak sądzisz, po co te washe i direkty?

Cytuj
4. Jezeli trafisz na jakikolwiek inny combat tez masz pojechane. Te dwa leather jackety na pewno Cie nie uratuja.
nie noooo, litości. jaki inny combat mnie tak strasznie jedzie? bo ja jako problem widze tylko gangrele i tzymisiów djacych agravy z łapy. na wszystko inne mam dość manewrów, zeby złapać w grabie i wpierdolić za fyfdziesiąt. nie wszystko i nie zawsze bez problemu, ale combatami potensowymi grałem pewnie więcej niż wiekszość osób na tym forum i jakoś jestem się w stanie zwykle wygrzebać. zwłaszcza, że mam co nieco do zaoferowania i w zasadzie zcinanie wampirów przeszkadza tylko mojemuy prayowi, więc dogadanie się na wyciągnięcie wampira nie jest aż takie trudne :)
Cytuj
Podsumowujac: nie bronisz sie wlasciwie przed niczym, talia oparta jest na bardzo wrazliwych wampirach, a do tego wolno sie rokreca, wiec nie ma szans na szybkie pojechanie preya.
nie twierdze, że jest to jakiś tier1, ale tiery poniżej 10 mnie nudza niepomiernie :) jestem świadomy wad tej talii, za wskazanie tych o których zapomniałem dziekuję, ale wolę pomęczyć się czyms takim niż złozyc kiasydowego bleeda czy coś równie absorbującego szare komurki :P

Cytuj
Mnie bardziej interesuje co bedzie jak Yong-Sun spali 3 wampy u preya, a potem zabliduje za 4 i dostanie Archona.
to samo co w innych stardeckach :roll:
Cytuj
A odnosnie tego co mowi alek: to wszystko jest racja, ale IMO w tej grze jest pewna zasada - "najlepsza atak to obrona". Jesli tylko nie trafisz na jakiegos mega agresora to mozesz sobie siedziec i siedziec, i wszyscy beda uwazali Cie za male zagrozenie, az w koncu przywalisz i koniec. ;)
ja gustuje raczej w robieniu za duże zagrożenie dla wampirów na stole, a przez to raczej niewdzięczny cel dla róznych denerwujących kart ;) bestia, pokazanie trochę cepta i trochę więcej kombatu działają zbawiennie na zapedy co poniektórych graczy :)
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Yong-Sun superstar
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 30, 2007, 12:27:35 pm »

Cytuj
wyciągam całkiem niezłego cepta.
???? to chyba go przegapilem. Mowisz o tym pojedynczym information network, jednym raven spy i paru kotach? jak cos z tego zdarzy podejsc to najwyzej bedziesz w stanie zablokowac czasem jakas akcje na +1 stealth i wlasciwie nic wiecej.
Cytuj
sam się trochę dziwiłem, ale w dotychczasowych grach multiacting był taki, że aż miło. sporo combatu, heart i magicy pozwalały bardzo szybko wyciagnąć 3 a potem 4 akcje dla yong-suna
to chyba jednak bylo bardziej dzielo przypadku, bo spis talii mowi raczej cos innego. Rutory sa dwa, wiec pierwszy przyjdzie dosc pozno, goblin tylko jeden, wogole nie przyjdzie/bedzie blokowany/ skradziony (niepotrzebne skreslic). Jest szansa na w miare szybki helikopter, ale jego koszt jest dla tej talii bardzo znaczacy
Cytuj
nie noooo, litości. jaki inny combat mnie tak strasznie jedzie?
kazdy, ktory wali aggrawki lub za duzo z lapy. Ty tez wbijesz przeciwnika do torporu, tylko ze ty grasz 10cap. a inni beda grac 4-8cap., wiec taka wymiana nie jest dla nich problemem.
Cytuj
Mnie bardziej interesuje co bedzie jak Yong-Sun spali 3 wampy u preya, a potem zabliduje za 4 i dostanie Archona.
to samo co w innych stardeckach
Jak juz robisz star decka, ktory ma zamiar bleedowac za wiecej niz 3 to warto wrzucic revelations albo monocle of clarity zeby z tego archona nie dostac

Co do rad to dorzucilbym jakies maluchy pot obf, granie na dwoch wampach to za malo, no i zawsze bylby ktos do zdejmowania Pentexu, wyciagania z torpory, itp
Zapisane

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Yong-Sun superstar
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 30, 2007, 12:34:42 pm »

dobra, wezmę pod uwagę i potestuję. po wiekszej liczbie gier napisze jak się sprawdza.
Zapisane

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Yong-Sun superstar
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 30, 2007, 12:52:58 pm »

Cytat: Jaskier
to samo co w innych stardeckach :roll:
No prooooooooosze Cie. Jak robisz decka na gwiezdzie to chuchasz na nia i dmuchasz, a nie na pale jedziesz do przodu i liczysz na to, ze Ci go nie spala. Szczegolnie, ze ten podpakowany bleed to Twoja jedyna bron do oustowania, no chyba ze uwazasz, ze 2 krowy blidujace po 1 to wielka moc. Najprostszy sposb zeby sie przed tym bronic to to co mowi alek. Szczegolnie, ze Tong-sun ma auspexa i cos moze z revelacjami pokombinowac.
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Yong-Sun superstar
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 30, 2007, 02:23:32 pm »

Archonem PRAWIE nikt nie gra, branie archona pod uwage w robieniu decku to imho glupota ;)
Zapisane

Ejdżej

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
Odp: Yong-Sun superstar
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 30, 2007, 03:35:38 pm »

Archonem PRAWIE nikt nie gra, branie archona pod uwage w robieniu decku to imho glupota ;)
Ale PRAWIE robi wielka roznice. ;)
Zapisane
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: Yong-Sun superstar
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 30, 2007, 03:44:50 pm »

nie bardzo.

pomysl: szanse, ze Yong splonie od AI sa naprawde nikle. Najpierw musi miec 4 bleeda. Potem musi miec preya, ktory ma deck z AI. Potem prey musi miec tego AI na rece.

Prawdopodobienstwo jest naprawde nikle. Juz o wiele bardziej martwilbym sie na miejscu Jaskra o np weenie rush taki jak tupdogi, ktory by go styral jak dzika swienie, Yonga zaje.. pozyczyl :D graverobbingiem i zaczal go karcic jego wlasna bronia.

Albo kazdy glupi stealth bleed dobrze zlozony pojedzie miska jak bura suke :) Zanim wyjdzie Yong wpadna juz ze 2 bleedy za ok 8 lacznie, na pooolu zrobi sie krucho, drugiego vampa nie wyciagnie, sklei pentexem, sedukcja, sleeping mindem, whatever.

Ten deck jest za wolny. Nie mam nic przeciwko wolnym deckom, ale one musza miec czym kupic sobie czas na setup. A jak ktos go przycisnie ciut na poczatku, nawet jakis zagubiony bleed za 5 na stealthie wpadnie przypadkiem w Yonga po deflekcji to juz po wyciagnieciu 2 vampira (a trzeba go wyciagnac, inaczej gg) na poolu robi sie tak krucho, ze ktos xtable moze stwierdzic, ze takiego combatu na stole nie lubimy, poleci jakis deal, 2 krc xtable i mozna zbierac zabawki.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Yong-Sun superstar
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 30, 2007, 05:34:37 pm »

a ja bym to pomieszal z black handem
yong-sun plus teresita, plus reszta nosow z BH, lykasz troche poolgaina (reunion kamut), lykasz zajebista dawke intercepta, lykasz karte typu deep cover agent (czyli wiesz, czy prey ma na reku archona czy nie) dodajesz steam tunnels (czy jak to tam sie nazywalo - ogladasz 3 karty z gory decku preya), plus dirty loittle secrets zeby zdjac co ci nie pasuje
do tego masz revelations na aus, i jest !nos z BH z superiorem aus , wywalasz preyowi z reki co ci nie pasuje
myslalem kiedys nad zrobieniem takiego decku na !nosach, w ktorym widzisz co ma prey na reku, i w pewnym stopniu to kontrolujesz, imo w tej wersji to mogloby fajnie dzialac
nie bedzie to deck turniejowy, ale moze byc bardzo fajny fun deck
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired