Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Archon - jak to się liczy?  (Przeczytany 2932 razy)

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Archon - jak to się liczy?
« dnia: Czerwca 27, 2007, 07:21:49 pm »

Hej.

Niech mi ktoś powie, jak się liczy GW, VP i TP. Czy za finał dolicza się do tych po grach eliminacyjnych, czy finał tylko zmienia kolejność pierwszej piątki?
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Archon - jak to się liczy?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 27, 2007, 07:30:44 pm »

VP - victory point - za kazdym razem jak spadnie twoj prey (nie wazne z jakiego powodu) dostajesz 1. Za pozostanie samemu na stole dostajesz 1. Za zostanie na stole po limicie czasu dostajesz 0.5
GW - game win - dostajesz 1 jezeli masz najwiecej VP na stole (ale co najmniej 2).
TP - tournament points - kazdy gracz dostaje TP za miejsce, ktore zajal na stole (w zaleznosci od ilosci VP):

5 - 12 TP
4 - 24 TP
3 - 36 TP
2 - 48 TP
1 - 60 TP

jezeli jest remis to sumujesz ilosc punktow za dane miejsca i dzielisz przez ilosc graczy z remisem np przy sytuacji:

G1 - 3VP, G2 - 2 Vp, pozostali 0VP
G1 dostaje 60 TP
G2 dostaje 48 TP
pozostali dostaja po (12 + 24 + 36) / 3 = 24 TP

Punkty z finalu chyba sie dodaje, ale tak dawno nie prowadzilem turnieju ze juz nie pamietam :D
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Archon - jak to się liczy?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 27, 2007, 07:34:19 pm »

Cytuj
Punkty z finalu chyba sie dodaje, ale tak dawno nie prowadzilem turnieju ze juz nie pamietam :D

Dzięki za wykład, ale wyraziłem się niejasno. Chodziło mi tylko o zagadnienie, które cytuję :)

EDIT: Na grupie (i na naszym forum) raporty mają kolumny Prelim GWs, Prelim VPs, Final VPs, TPs i wygląda na to, że do statystyk finałowe punkty nie są wliczane, a tylko zmieniają kolejność pierwszej piątki, ale chciałem się upewnić.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2007, 07:38:05 pm wysłana przez wenanty »
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Archon - jak to się liczy?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 27, 2007, 07:40:29 pm »

A nóż widelec sie komuś przyda :) Ale tak - wyraziłeś się niejasno :P
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Archon - jak to się liczy?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 27, 2007, 07:44:05 pm »

Cytuj
Punkty z finalu chyba sie dodaje, ale tak dawno nie prowadzilem turnieju ze juz nie pamietam :D

Dzięki za wykład, ale wyraziłem się niejasno. Chodziło mi tylko o zagadnienie, które cytuję :)

EDIT: Na grupie (i na naszym forum) raporty mają kolumny Prelim GWs, Prelim VPs, Final VPs, TPs i wygląda na to, że do statystyk finałowe punkty nie są wliczane, a tylko zmieniają kolejność pierwszej piątki, ale chciałem się upewnić.

Ale do czego sie dodaje? Do jakich statystyk? Jesli chodzi ci o liczenie rankingu, to sie dodaje GW i VP z finalu. W finale TP sie nie liczy, bo sluza one jako drugi tie-breaker do ustalenia kolejnosci po 3 rundach eliminacyjnych i sa niepotrzebne po finale.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Archon - jak to się liczy?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 27, 2007, 08:16:01 pm »

OK, powiem powoli i dokładnie.
Dłubiemy z chłopakami bazę danych VtESa w Polsce. Interesowało mnie, jakie pola z Archona chcieliby mieć twórcy różnych rankingów do dyspozycji (bo mnie wystarczy do rankingu tenisowego "Final Rank"). No i interesowało mnie, jak się mają GW, VP i TP z rankingu WW do wspomnianych kolumn z Archona. Tylko tyle.

I przy okazji prośba - jeśli jacyś prince'owie chcieliby wesprzeć nas danymi o minionych turniejach, prosiłbym o przesłanie ekstraktów z Archonów na moje konto: tomasz.andruszkiewicz(at)wp.pl. Potrzebna mi jest tylko zakładka "Methuselahs" zapisana jako tekstowy CSV, w standardzie kodowania utf-8, ze średnikiem ( ; ) jako delimiterem pól i podwójnym cudzysłowiem ( " ) jako delimiterem tekstu. To wszystko da się kilkoma kliknięciami z Excelu zrobić. Niestety, z pełnym .xls sobie nie poradzę, bo nie używam Excela a właśnie się przekonałem, że OpenOffice kaszani Archona zbyt mocno, żeby to można było poprawić (to znaczy pewnie się da, ale nie mam zbędnego tygodnia czasu).
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

veyDer

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 156
  • Menel(e)
    • Zobacz profil
    • The veyDer Times
Odp: Archon - jak to się liczy?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 28, 2007, 01:00:08 am »

W czym to piszecie?
Jeśli w PHP, to sprawdź te klasy:
http://sourceforge.net/projects/phpexcelreader
http://www.codeplex.com/PHPExcel

A tak w ogóle to nie potrzebujecie pomocy? Ostatnio mam nadmiar wolnego czasu, jako, że pracodawca raczył się na mnie wypiąć :roll:
Zapisane
Klęska jest gorsza od śmierci, bo z klęską trzeba żyć

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Archon - jak to się liczy?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 28, 2007, 01:18:50 am »

W czym to piszecie?
Jeśli w PHP, to sprawdź te klasy:
http://sourceforge.net/projects/phpexcelreader
http://www.codeplex.com/PHPExcel

A tak w ogóle to nie potrzebujecie pomocy? Ostatnio mam nadmiar wolnego czasu, jako, że pracodawca raczył się na mnie wypiąć :roll:

Mogę mówić tylko za siebie, ale ponieważ jest to projekt ludzi z tego forum, to zapraszam. Zgłoś się do Nekhomanty po pass do Bug Trackera. Robimy to oczywiście na LAMPa, choć lokalne środowisko developerskie (przynajmniej moje) to WAMP.

Dzięki za namiary - kontakt z PHP miałem ostatnio na przełomie wieków, więc nowszych bibliotek po prostu nie znam. Ponieważ lepiej czuję się w SQL, staram się wszystko osadzać w bazie danych, żeby można to było dowolnie przenosić. Jeśli wspomniane klasy okażą się pomocne, chętnie przeniosę automatyczne wciąganie Archona na warstwę PHP.
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

veyDer

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 156
  • Menel(e)
    • Zobacz profil
    • The veyDer Times
Odp: Archon - jak to się liczy?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 28, 2007, 02:11:30 am »

Zgłosiłem się.
Widzę, że nie tylko ja spać nie mogę :roll:
Zapisane
Klęska jest gorsza od śmierci, bo z klęską trzeba żyć