Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 41

Autor Wątek: LotN - pierwsze przecieki!!!  (Przeczytany 116464 razy)

Qkieu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2180
  • Retired pro.
    • Zobacz profil
Odp: LotN - pierwsze przecieki!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 18, 2007, 11:11:08 am »

imho skonczy sie jak z trophy. bedzie wymagalo za duzej ilosci kart zeby bylo skuteczne -> gra niewarta swieczki
Zapisane

silverrobert

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
Odp: LotN - pierwsze przecieki!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 18, 2007, 12:24:13 pm »

Dlatego zalezy jak to rozwiaza. Takie np karty grapple mozna uzywac nawet bez zastanawiania sie czy to jest karta grapple czy nie do momentu jak ci jej nie skasuja disengage'm. Niestety dzialanie disengage'a oraz wcale nie tak wielka popularnosc kart grapple sprawiaja ze sie disengage'a nie widuje na turniejach - za mala szansa ze uzyjesz a nawet jak ci sie uda to zysk niewielki. Za to jakby panowie z white wolfa stworzyli kilka fajnych strike'ow aimed(np z potence'a za darmo za +3 reka, z tha za darmo za +2 reka itp) plus do tego jakies fajne prewentki tego (np jakas bezdyscyplinowa albo nawet taka ktora na nizszym fortitude prewentuje za darmo caly aimed strike a na wyzszym za jeden caly strike niewazne aimed czy nie) to juz sam pomysl nabiera kolorow. Ale jak juz zostalo powiedziane, wszystko w rekach panow z WW.
Zapisane

Bitches love lazors.

ThorR

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 735
  • ThorR
    • Zobacz profil
Odp: LotN - pierwsze przecieki!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 18, 2007, 01:48:54 pm »


Hard Case, réaction en Fortitude qui casse l'arme ou le véhicule du minion bloqué tout en "Obédienceant"... - tego nie zrozumialem :D


To chyba reakcja na Fortku, ktora niszczy bron lub pojazd zablokowanemu Minionowi. Pewnosci oczywiscie nie ma :D
Zapisane
ThorR
Gangrel Elder of Wrocław

"No army may enter that land
That is protected by polish hand"

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: LotN - pierwsze przecieki!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 18, 2007, 03:43:50 pm »

tak oczywiscie zatoniemy w morzu zasad blablabla swiat idzie ku koncowi blabla jest do dupy i w ogole :D
realia sa takie, ze
trifle - graja wszyscy, nikt nie ma problemow
red list - praktycznie nie uzywane
anarch - zloz na tym dobry deck to ci pogratuluje szczerze
zasady bloodlines (scarce, slave, cold iron vuln.) - jakos nie zauwazylem zeby ktos mial z tym problem
eventy - wszyscy przyjeli z ochota

sorry ale jakos nie widze problemu w tym, ze pojawiaja sie nowe zadady, ktore wprowadzaja KOSMETYCZNE zmiany / dodatki w grze, jeczenie na ten temat, nawet zanim sie je zobaczylo, jest lekko zenujace (mniej wiecej podobnie zenujace jak granie na prerelease podstawka, ktora ma najlepsze karty :D )
ale podobno o gustach sie nie dyskutuje...
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: LotN - pierwsze przecieki!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 18, 2007, 03:57:31 pm »

no i wlasnie o to chodzi, po co wpowadzac zasady, ktore sa praktycznie nie uzywane?? Dla starych graczy nie jest to problem, ale dla nowych, czym wiecej niepotrzebnych zasad, tym gorzej. I bynajmniej nie jestem za tym zeby gra byla dziecinnie prosta, ale jest juz wystarczajaco skomplikowana.
Cytuj
tak oczywiscie zatoniemy w morzu zasad blablabla swiat idzie ku koncowi blabla jest do dupy i w ogole Very Happy
realia sa takie, ze
trifle - graja wszyscy, nikt nie ma problemow
red list - praktycznie nie uzywane
anarch - zloz na tym dobry deck to ci pogratuluje szczerze
zasady bloodlines (scarce, slave, cold iron vuln.) - jakos nie zauwazylem zeby ktos mial z tym problem
eventy - wszyscy przyjeli z ochota

sorry ale jakos nie widze problemu w tym, ze pojawiaja sie nowe zadady, ktore wprowadzaja KOSMETYCZNE zmiany / dodatki w grze, jeczenie na ten temat, nawet zanim sie je zobaczylo, jest lekko zenujace (mniej wiecej podobnie zenujace jak granie na prerelease podstawka, ktora ma najlepsze karty Very Happy )
ale podobno o gustach sie nie dyskutuje...
trifle - graja wszyscy, nikt nie ma problemow - dla mnie ok
red list - praktycznie nie uzywane - to po co to?? - efekt jest taki, ze jak juz pojawia sie to nikt nie pamieta jak dokladnie dziala
anarch - zloz na tym dobry deck to ci pogratuluje szczerze - sa ok, ich skutecznosc to juz inna sprawa
zasady bloodlines (scarce, slave, cold iron vuln.) - jakos nie zauwazylem zeby ktos mial z tym problem - ze slavem jest jak z red listem, a cold iron jest tak marginalne, ze przez 12 lat gry ani razu nie zetknalem sie z jego zastosowaniem, wiec po cholere to komu, tylko dodatkowa linijka tekstu
eventy - wszyscy przyjeli z ochota - jak dla mnie jedyny naprawde udany dodatek do zasad, choc po ukazaniu sie imbued, niektore z tych kart, sa, moim zdaniem zbyt dobre, ale to juz kwestia imbued, a nie tych eventow
imbued - koszmar, szczerze nienawidze. Graja w jakas inna gre. Totalne nieporozumienie.
Ale jak napisales kwestia gustu. Ja po prostu jestem przeciwny dodawaniu nowych zasad

 
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2007, 04:05:41 pm wysłana przez alek »
Zapisane

silverrobert

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
Odp: LotN - pierwsze przecieki!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 18, 2007, 06:55:56 pm »

no i wlasnie o to chodzi, po co wpowadzac zasady, ktore sa praktycznie nie uzywane?? Dla starych graczy nie jest to problem, ale dla nowych, czym wiecej niepotrzebnych zasad, tym gorzej. I bynajmniej nie jestem za tym zeby gra byla dziecinnie prosta, ale jest juz wystarczajaco skomplikowana.
trifle - graja wszyscy, nikt nie ma problemow - dla mnie ok
red list - praktycznie nie uzywane - to po co to?? - efekt jest taki, ze jak juz pojawia sie to nikt nie pamieta jak dokladnie dziala
anarch - zloz na tym dobry deck to ci pogratuluje szczerze - sa ok, ich skutecznosc to juz inna sprawa
zasady bloodlines (scarce, slave, cold iron vuln.) - jakos nie zauwazylem zeby ktos mial z tym problem - ze slavem jest jak z red listem, a cold iron jest tak marginalne, ze przez 12 lat gry ani razu nie zetknalem sie z jego zastosowaniem, wiec po cholere to komu, tylko dodatkowa linijka tekstu
eventy - wszyscy przyjeli z ochota - jak dla mnie jedyny naprawde udany dodatek do zasad, choc po ukazaniu sie imbued, niektore z tych kart, sa, moim zdaniem zbyt dobre, ale to juz kwestia imbued, a nie tych eventow
imbued - koszmar, szczerze nienawidze. Graja w jakas inna gre. Totalne nieporozumienie.
Ale jak napisales kwestia gustu. Ja po prostu jestem przeciwny dodawaniu nowych zasad

Nie wiem co to znaczy dla ciebie ze jest juz wystarczajaco zasad - ze gra nie powinna sie rozwijac? Kazda nowa zasada wprowadza do gry nowe mozliwosci, czasem lepsze (trifle), czasem gorsze(imbued), ale i tak to chyba lepiej niz zupelna stagnacja i ciagle babranie sie z tymi samymi deckami.


trifle - wszyscy sie zgadzaja ze jest mile
red list - nie raz widzialem jak caly stol zgadywal sie przeciw macie hari i kolesie jeden po drugim przechodzili sie do niej wlasnie z tytulu ze jest red listem
anarch - faktycznie, ciezko na nich zlozyc cos sensownego
zasady bloodlineowe - faktycznie tez nie zdarzylo mi sie zobaczyc wykorzystnia cold iron ale to tylko dlatego ze malo jest broni oznaczonych cold iron. gdyby w najblizszym dodatku wszystkie melee weapon'y mialy te ceche to troche inaczej by sie sprawa przedstawiala
eventy - wszyscy je lubia
imbued - ich nikt nie lubi

Narzekac tutaj mozna tylko i wylacznie na polityke WW ktory po wydaniu dodatku z nowymi zasadami zamiast je potem powoli rozwijac, w nastepnym dodatku juz o nich nie pamieta. Anarchisci byliby o wiele lepsi gdyby co dodatek pokazywal 3-4 wampiry ktore sa na starcie anarchami i maja np barona a do tego jakies dodatkowe karty do anarchistow. To samo z trophy - wydanie jednego dodatkowego trofeum nie sprawi ze zasada stanie sie bardziej grywalna. Zreszta do niedawna bylo tak samo z black handem na ktorym ciezko bylo zlozyc porzadny deck bo wszystkiego brakowalo no i z bloodline'ami bo poza sbodkiem to chyba kazdemu brakowalo dobrych kart do nich. Dlatego nie ma co sie denerwowac na powstawanie nowych zasad, pod warunkiem ze stare sa rozwijane. W tym przypadku WW sie nie popisal ale chyba kazda karcianka tak ma, niestety.
Zapisane

Bitches love lazors.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: LotN - pierwsze przecieki!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 19, 2007, 09:24:56 am »

brak nowych zasad, wcale nie oznacza stagnacji. Np. w zwiazku z pojawieniem sie black handu nie wprowadzono nowych zasad, a w kazdym razie nie w takim pojeciu, jak ja to rozumiem. Zwyczajnie niektore karty wymagaja bycia z black handu, tak jak inne bycia z jakiegos klanu, sekty, badz dyscypliny. To nie sa nowe zasady, a mimo to wampiry i karty dla black handu przyczyniaja sie do rozwoju gry i pozwalaja tworzyc nowe decki. Podobnie np. pojawienie sie nowych klanow rozwija karcianke bez dokladania zasad. No ale ja juz stary jestem i marudze na wszystko co nowe.
Zapisane

silverrobert

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
Odp: LotN - pierwsze przecieki!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 19, 2007, 11:01:28 am »

Tak samo nikt nie powiedzial ze aim bedzie nowa zasada. Pudel wyraznie zaznaczyl ze jest to nowy keyword, czyli podobnie jak w przypadku black handu, pewnie nie bedzie wymagal znajomosci nowych zasad do uzycia. Tak samo reflex - nigdy nie czytalem zadnej wzmianki jak to dziala ale wystarczy ze spojrzalem na karte i juz sie domyslilem o co kaman. Natomiast jesli jakiejs zaady nie znam np burn option to z niej nie korzystam - proste.

Zreszta znowu zatapiamy sie w dywagacje "jak moze byc zle" zamiast zastanowic sie "jak moze byc dobrze". Pewnie, mozna nawet najlepszy pomysl zepsuc, ale nie zakladajmy z gory ze ekipa z WW nie da sobie rady. Ja w nich wierze ze zrobia cos na maksa grywalnego. Jak bedzie wyjdzie w praniu.
Zapisane

Bitches love lazors.

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: LotN - pierwsze przecieki!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 19, 2007, 12:14:19 pm »

Jeśli gra ma się rozwijać to oczywiste, że będą się pojawiały nowe key-wordy, zasady, niebawem pewnie zobaczymy nowy rodzaj kart (tak jak było z eventami) a może i nową fazę w turze.
Szczerze powiedziawszy wole to niż drukowanie w każdym nowym dodatku kilograma crapu albo jeszcze gorzej coraz mocniejszych kart.
Ocenianie czegokolwiek na podstawie plotek z francusko języcznego magazynu, przetłumaczonych zapewne jakimś internetowym słownikiem ( no offence, fajnie że komuś się chce, ja przeczytałem z przyjemnością) jest niepoważne. A wszystkie wylane w tym temacie smutki, traktuje jak przejaw naszej "wspaniałej" narodowej przypadłości.
Zapisane
PVP Team

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: LotN - pierwsze przecieki!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 19, 2007, 04:43:03 pm »

Key Word : "Pierdolicie jak potluczeni"
 :D
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: LotN - pierwsze przecieki!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 19, 2007, 06:41:23 pm »

ale masy crapu i tak tam beda, nie mysl sobie :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: LotN - pierwsze przecieki!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 19, 2007, 06:53:57 pm »

no oczywiście że będzie - przecież to do dodatek też o Assamitach :D
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: LotN - pierwsze przecieki!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 19, 2007, 07:04:20 pm »

prawie polowa bedzie crapem wg mnie.
Zapisane

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: LotN - pierwsze przecieki!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 19, 2007, 07:10:01 pm »

pewnie nawet więcej - mam nadzieje że jakieś perełki jednak się znajdą (oby nie z dominacji :evil:)
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

Yosar

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 403
    • Zobacz profil
Odp: LotN - pierwsze przecieki!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 19, 2007, 08:17:28 pm »

Co my byśmy biedacy zrobili bez tego crapu. Na co byśmy narzekali. Niech żyje crap!

Y.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 41