Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Ankieta

Kiedy możesz grać w wampira?

Poniedziałek wieczorem
Wtorek wieczorem
Środa wieczorem
Czwartek wieczorem
Piątek wieczorem
Sobota wieczorem
Sobota kiedykolwiek
Niedziela wieczorem
Niedziela kiedykolwiek
Niedziela raczej wcześniej

Autor Wątek: Ankieta dla graczy z Krakowa.  (Przeczytany 14099 razy)

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Ankieta dla graczy z Krakowa.
« dnia: Sierpnia 23, 2007, 03:19:34 pm »

Proszę o głosowanie i wpisanie odpowiedzi do tego wątku czegokolwiek - komentarzy itp.
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta dla graczy z Krakowa.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 23, 2007, 03:22:17 pm »

Ja mogę generalnie cały tydzień, tyle, że wieczorem. Przynajmniej tak to wygląda na dzień dzisiejszy.
Nie ma co świrować po prostu niektórych ludzi nie zmienisz, najpierw zarzekają się że chcą grać i przyjdą a potem mają to w poważaniu.
Trzeba do nich świętej cierpliwości :D
Zapisane
PVP Team

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta dla graczy z Krakowa.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 23, 2007, 03:39:45 pm »

Ja zazwyczaj sobote ok 13
Zapisane

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta dla graczy z Krakowa.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 23, 2007, 03:44:46 pm »

Ja zazwyczaj sobote ok 13

To wpadaj na sobote do Kraka :)
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta dla graczy z Krakowa.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 23, 2007, 04:22:34 pm »

Tu mnie masz, nie wpadne, dopiero jak mi date wyznacza to pomysle o triplu.
Zapisane

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta dla graczy z Krakowa.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 23, 2007, 05:14:39 pm »

I nawet ty Brutusie przeciwko mnie :)

No ale ciebie zrozumiem - masz daleko. Ale tym z Kraka to po prostu chyba się nie chce grać. Ja rozumiem, że nie każdy ma czas na okrągło i różne rzeczy mogą się przytrafić, ale męczy mnie granie raz na trzy miesiące bo ludzie nie mogą się ze sobą dogadać co do terminu, jak jest 4 chętnych to za mało, jak jest 6 to za dużo, jak jest piwo to źle, jak nie ma piwa to źle, jak nie ma co zjeść to nie przychodzę, jak jest co zjeść to raczej odpadam itp. itd.
Ankieta jest dla mnie, żeby zobaczyć ile ludzi chce grać i kiedy mogą się spotykać - tyle. Nie jest obowiązkowa, ale miło by było jakby krakusy się ruszyły i wypełniły.
Poza tym to wstyd żeby Kraków mający 756629 mieszkańców (dane z 2006 roku nie uwzględniają studentów (na samym AGH jest to ponad 20tyś) itp.) miał mniej aktywnych graczy niż uboga wiocha Szczecin (411119 mieszkańców, ale większość spierdzieliła za granicę :lol: ).
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta dla graczy z Krakowa.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 23, 2007, 05:50:56 pm »

witamy w brutalnej rzeczywistosci :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

picasso

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 655
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta dla graczy z Krakowa.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 23, 2007, 05:57:27 pm »

w krakowie gra moze z osiem osób a nie pamietam kiedy bylo wiecej niz 5 osob na raz w jednym miejscu (z tego jedna to naturalizowany boogi ;p) co prowadzi do konkluzji ze jak jednej cos wypadnie to jest lipa i pozostale 4 sa wsciekle czemu wcale sie nie dziwie. takie sa realia i dopoki nie bedzie wiekszego wyboru i pewnosci ze jak jeden nie przyjdzie to przyjdzie dwoch innych trzeba sie z takimi faktami pogodzic. ankiety nie bede wypelnial bo potem bedziecie mieli argument do publicznego linczu "mogl a nie byl :D"
Zapisane

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta dla graczy z Krakowa.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 23, 2007, 06:11:53 pm »

Ja pamiętam czasy jak w Kraku grało więcej osób :P

Po jakiego grzyba musi być 5 osób? Bo tak się gra na turniejach? A jak trafisz na stół z 4?
A jak jesteś na pre gdzie też zdarzają się 4 osobowe stoły?
A co jest złego w graniu na 6? To że długo to nie jest wina tego, że jest 6 - jak jest 5 też bywa przydługo. Kwestia decku i stylu gry. Meta w Krakowie jest takie, że jak masz deck który rozbudowuje się krócej niż 10 rund to raczej jesteś dziwny (vide szambiaki-pacyfiści Mirumo, ścianki Tajrona, wariacje na temat lasombrerro Picassa czy nawet mój Elemenelek). Nie są to złe decki, ale jak się spotkają dwa lub trzy takie na stole to koniec - kaplica. Gra toczy się po 3 godziny.
I tak nawet na 5 zdarzają się nam "timeouty".

Ja się tylko zastanawiam po co komu karty zbierać jak nigdy ich nie użyje?

Przychodzić, grać, namawiać nowych ludzi, reaktywować starych - NIE PRZEGRYWAĆ ŻYCIA W WOWA KIEDY MOŻNA SIĘ ZACHLAĆ PRZY KARTACH !!! :lol:

@Dude - to nie rzeczywistość - to po prostu lenie śmierdzące :P
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta dla graczy z Krakowa.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 23, 2007, 06:32:19 pm »

stary, rozmawiasz z kolesiem, ktory swojego czasu mial okolo 30 osob w miare aktywnie grajacych, i mial problemy z zebraniem 10 na lokalny turniej
mow do mnie jeszcze :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta dla graczy z Krakowa.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 23, 2007, 06:41:57 pm »

Wiem, wiem - w Szczecinie też było podobnie. Tylko to było jak karty nie wychodziły i wszyscy myśleli, że ta karcianka umarła...
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta dla graczy z Krakowa.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 23, 2007, 08:52:57 pm »

Czas na dłuższą wypowiedź.
Ankieta jest zupełnie nietrafionym pomysłem, moim zdaniem  :)
Bo ludzie mają różne zajęcia, różnie pracują itp. itd. I raz mają czas w poniedziałek a raz go nie mają.
Z drugiej jednak strony przydałoby się określić konkretny termin naszych spotkań np. sobota godzina 18:00. Przychodzimy wtedy bez gadania, jak się uzbiera kilka osób to gramy a jak się nie uzbiera to sobie posiedzimy wypijemy browar i na pewno będzie miło :D
Raz ludzie się nauczą i może trochu zdyscyplinują, a druga sprawa ważniejsza, będzie można zrobić jakąś sensowną "reklamę".
Ostatnio rozmawiałem z Sebastianem właśnie na temat ilości grających w Krakowie osób i stwierdziliśmy, że pasowało by w końcu zrobić coś konkretnego w celu zwerbowania nowych i starych graczy. Taki stały dzień tygodnia w którym będziemy grać to podstawa. Później będzie można powłóczyć się po sklepach, po klubach rpg, po wszelakich forach tematycznych i zostawić info: są tacy ludzie, grają wampira co tydzień wtedy i wtedy, jak jesteś ciekawy to przyjdź nauczymy cie grac. Zdaje sobie sprawę że pisze straszne farmazony i generalnie uprawiam truizm, ale jak dotąd nie było się komu za to zabrać ( nie wnikam dlaczego) a jak coś publicznie ogłoszę to przynajmniej będę miał jakąś motywacje  :wink: :lol:

Co do grania w 4 czy 6 osób, odbieram twoją wypowiedź Boogi jako przytyk do mnie. To nie jest tak, że ja nie chce grać w tyle osób. Raczej nie chce grać tak cały czas, dzisiaj np. byłem gotów przyjechać, mieliśmy 4 osoby nagrane, to znowuż się Tajron się wysypał i zostało nas trzech...
Gra w 4 jest ok pod warunkiem że w umiarkowanych ilościach. Z drugiej strony gra w 6 osób jest niesamowicie nużąca. Odniosę się jeszcze do tych czasówek. Moje szambiaki wcale nie są szczególnie wolną talią, jak trzeba to potrafią działać szybko i nieraz już to udowodniłem  :wink: :lol: . Problem czasówek bierze się po prostu z nieogrania ludzi. Tacy ludzie jak Kasia czy Sebastian, którzy nie mają specjalnego doświadczenia grają po prostu dłużej. Poza tym bardzo często jest tak, że nie ma "atmosfery" do gry. Sytuacje w stylu: a tak sobie coś po robię, tu zapoluje tu sobie coś wyekwipuje, ale w gruncie rzeczy to nie chce mi się grać i nie mam na to ochoty, zdarzają się bardzo często i nawet najbardziej agresywną talią tego nie zmienisz.

Tak czy owak remedium na całe zło jest napływ nowych graczy, więc trzeba podkasać rękawy i wziąć się za prace u podstaw.
Amen.

Edit: Jak to się mówi? Chcieć to móć?
Właśnie skontaktowałem się z jednym wampirem, który swego czasu trochu grał i który chce teraz wyleźć z torporu. Napisał mi, że z przyjemnością zagra jutro albo w sobote i żeby dać mu znać, to może jeszcze kolege weźmie. Ha!  :D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2007, 09:21:48 pm wysłana przez mirumo »
Zapisane
PVP Team

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta dla graczy z Krakowa.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 23, 2007, 09:24:53 pm »

Kuba - żadnych przytyków osobistych do nikogo nie było - ogólnie w Krakowie jest takie nastawienie, że gra się turniejowo - nie jest to złe ale przy małej ilości graczy trochę nużące...

Co do długości gry masz całkowitą rację - wiąże się to bezpośrednio z nieograniem. Gracze nie znają własnych kart a co dopiero cudzych. Pewnie, że każdy się uczy i nie można oczekiwać, że wszyscy będą rozpoznawali 2833 karty jakie wyszły do tej pory, ani że każdy chce być pro-player. Ba - ja nie chce być pro tylko sobie pograć, ale grałem na tyle często i długo, że stare karty nie sprawiają mi problemu (prędzej erraty i klaryfikacje - szacun ludzi ulicy - miałeś rację - LSJ wydał w chyba 2006 rulinga, który był całkowicie sprzeczny z jego rulingiem z 2004 :lol: ) a nowe łapie w miarę szybko (tym bardziej że nie mam bariery językowej tak jak np. Kasia). Żeby było gorzej to przeciąganie gry udziela się i mi - muszę zrobić jakąś rzeźniczą talię  :twisted:

Promocja by się przydała - w sumie to jest rola Janka, ale ja już zacząłem namawiać parę osób do gry - może mi nawet z jedną czy dwoma wyjdzie ;)
Może wyskoczymy w sobotę i posiedzimy np. w Bardzie grając w karczochy - ludzie popatrzą, da im się decka, wytłumaczy zasady - może coś z tego będzie. Może przyjdzie jakiś figurkowiec, który kiedyś grał i nawet nie wie, że karty dalej wychodzą (bo pewnie w Bardzie lipa). Ta metoda działała w Szczecinie - zawsze dało się z kimś pograć w klubie, w sklepie to i mieliśmy ponad 30 aktywnych graczy (nawet w późniejszych okresach na lokalnych turniejach pojawiało się tak z 3 stoły ludzi). Ludzie zaczęli się się wykruszać dopiero jak zamknęli największy sklep a w mniejszych nie było miejsca, żeby posiedzieć i pograć. Co ty (i reszta) na to? Sobota?

Nie ma sensu najpierw ustawiać dnia w którym gramy a dopiero później robić jakąś promocję - już próbowaliśmy umawiać sie na jeden dzień i nie ma bolca - normalką jest, że komuś nie pasuje, ale jak będzie więcej osób to i szansa większa, że ktoś przyjdzie.

A ankieta była żeby zobaczyć ile osób wypełni / dopisze komentarz / cokolwiek. A nóż widelec okazałoby się, że jest np. 10 graczy, tylko 5 nie ma czasu / nie chce im się. Taka ocena potencjału do wykorzystania :)
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta dla graczy z Krakowa.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 23, 2007, 09:34:30 pm »

Co do grania w sklepie, Ja mam czas tylko wieczorem, a w sobote Bard jest otwrty do 15 zdaje się. W dzien powszedni to jest jakos 19 wiec jak dla mnie tez zdecydowanie za krótko. ALe mozna zostawic ogłoszenie i informacje u sprzedawcy, pewnie zdarzają im się ludzie którzy pytają o wampira bo nie wiedza czy jest sznasa zagrac czy lepiej te karty ktore maja wyrzucic.
Tak jak pisalem jest potencjalnie dwoch chetnych tylko trzeba sie umowic. Ja teraz co do piatku wypowiedziec sie nie moge. W sobote z przyjemnoscia zagram.
Zapisane
PVP Team

picasso

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 655
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta dla graczy z Krakowa.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 23, 2007, 09:41:28 pm »

lol :D
ja powiem tyle ze moze fajnym pomysłem jest powrocic do formuly ktora juz kiedys mielismy czyli turniej co druga niedziela w poludnie. moze to malo wampirze ale za to godzina jest tak zalosna ze z regoly nikt nie ma na nia zadnych planow ani wymowek ;p;p
Zapisane