Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Pare pytań od Zielonego Gracza  (Przeczytany 6451 razy)

Cal Omas

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Pare pytań od Zielonego Gracza
« dnia: Września 12, 2007, 06:51:19 pm »

Witam chciałbym rozpoczać swoją przygodę z VTES CCG, jednak przed jej rozpoczęciem chciałbym zadać pare pytań doświadczonym graczom.
1) Czy w grze tak samo jak np. w WoW TCG lub Star Trek CCG na turnieju liczą się wszytskie edycje? Czy tak jak np. w MTG tylko 2 ostatne?
2) Jaka cena będzie jakiegoś dobrego już decku, aby wziąść udział np. w turnieju. Bo np. w Star Trek CCG wystarczy tylko 40 zeta a w MTG już 100-300 zeta.
Z góry dziekuję za odpowiedź
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #1 dnia: Września 12, 2007, 07:07:49 pm »

Ad.1 Licza sie wszystkie karty dotad wydane (zbanowane mozna policzyc na palcach... dwoch rak:P)

Ad.2 Dobrego decka cena? No mozna zlozyc Malki 94 za grosze;) Ogolnie ceny w VTESie sa stosunkowo niskie do MtG i mozna za niewielka kase zlozyc dobra talie. (Serio mozna pograc na turnieju MtG talia za 100 zlotych? Co za czasy :P)
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #2 dnia: Września 12, 2007, 07:23:41 pm »

Ogolnie ceny w VTESie sa stosunkowo niskie do MtG i mozna za niewielka kase zlozyc dobra talie.

Niestety, ale jest to tylko mit. Dobra talia do Vtesa (tzn. dobra, w sensie, ze z wypasami i nie oszczedzaniem na najlepsze erki), to tak 400+ zlotych. Jednakze mozna zlozyc juz sensowne talie (bez 100% wypasu, ale juz z jakimis drozszymi erkami) od 200 zl.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #3 dnia: Września 12, 2007, 07:30:37 pm »

we vtesie duzo zalezy....prosty s&B na malkach.. .czy na lasombrze...  rzeczywiscie moze cos ugrac na turnieju, i mozna to zlozyc za mniej niz jakies 100 zl (podstawka + single), jesli chcesz grac !tori na embracach... no to sama cena embracow zrobi swoje... 
nie ma co gadac, kazda karcianka wsysa kase. grac na turnieju zmona rownie dorbze podstawka... wygrywac na turnieju mozna miec klopoty i deckiem za 600 zl...
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #4 dnia: Września 12, 2007, 07:49:34 pm »

Malki 94 na Jyhadzie to pewnie mozna, by dostac w prezencie:P
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #5 dnia: Września 12, 2007, 08:25:10 pm »

Ogolnie ceny w VTESie sa stosunkowo niskie do MtG i mozna za niewielka kase zlozyc dobra talie.

Niestety, ale jest to tylko mit. Dobra talia do Vtesa (tzn. dobra, w sensie, ze z wypasami i nie oszczedzaniem na najlepsze erki), to tak 400+ zlotych. Jednakze mozna zlozyc juz sensowne talie (bez 100% wypasu, ale juz z jakimis drozszymi erkami) od 200 zl.

bez zbytniego demonizowania :) kwestia dobrej talii hmmm gangrele pro/dom to talia za jakies 100-150pln a wymiata jak nią dobrze zagrać więc bez przesady z tymi 400 stówami.
Łopatologiczna polityka to jeszcze mniej a tak naprawdę wszystko zależy od grającego...

Ale 2xstarter + 5 bosterków to taki standard na początek, taką talią da się grać a ewentualne odrzuty przeznaczamy na pierwsze wymiany :)

Koszt takiego zakupu max 120pln
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #6 dnia: Września 12, 2007, 08:57:06 pm »

Wszystko zależy tak na prawdę czym chcesz grać. Da się zrobić dobre decki za bezcen, ale są też takie za które zapłacisz fortunę.
Z tanich i dobrych polecam deck na cryptic mission, gra się tym całkiem przyjemnie i w miare prosto, kosmicznych erek nie potrzebujesz a sam deck już w nie jednym finale był. Jedyny problem to zebrac sensowną ilość cryptic mission, ale to dość popularny common. 
Zapisane
PVP Team

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #7 dnia: Września 12, 2007, 09:01:57 pm »

Nie do konca. Ostatnio probowalismy zlozyc jakies tansze (ale sensowne, z potencjalem turniejowym) decki dla mlodszych stazem torunskich graczy i naprawde zamknac sie w 100-150 zl nie sposob. Krypta to co najmniej 25 zlotych (a jak chce sie miec te fajniejsze, a juz niedostepne wampy typu np. Stasia, czy Arika, to nie dosc, ze sie trzeba sporo napracowac zeby je w ogole dostac to i cena krypty wzrasta kilkukrotnie). Zalozmy, ze ktos chcialby miec w decku 6 Freakow, 2 Dreamsy i 2 DI jako erki + reszta commony. Freaki to 6*15=90, Dreamsy to 2*15=30, DI to 2*20=40 (a nawet 25-30, ale zalozmy, ze sie taniej gdzies dostalo). W sumie 25 (krypta)+90+30+40=185. Do tego potrzebujemy jeszcze co najmniej 50 kart biblioteki. Przy zalozeniu, ze to najtansze commony po 0,50 zl mamy +25 zl, czyli nieco ponad 200 tak jak pisalem w swoim poscie. Nawet do cepowatej polityki (zalozmy, ze weenie Presence to cepowata polityka) potrzeba troche erek, typu glupie krucjaty/praxisy (liczmy x3 zl), jakies Votery, Cryptic Ridery, moze z 1 Awe, jakies Dreamsy i juz cena nam rosnie do 250-300. Oczywiscie, mozna sobie zlozyc Kindred Spiryty, albo Malk94 za 100 zlotych (albo nawet mniej), ale to sa wyjatki tak naprawde i jezeli chcemy, aby te decki byly zlozone ciut lepiej (np. jakies Washe, ponownie Dreamsy, moze Anarch Troublemaker, Madmans Quille etc.), to nie ma bata, ale w 100 zlotych nie ma szans sie zmiescic. Inna sprawa to fakt, ze przyjemnosc grania Malk94 jest mocno dyskusyjna. ;)

Moje dywagacje dotycza budowania decka od zera, glownie na bazie singli. Mozna (i chyba nawet lepiej) zaczac tak jak napisal Szewski - 2 startery + boostery i jakies single i juz mozna troche pograc. Grunt to wybor w maire senwonego startera, moim zdaniem dobry wybor to np. Akunanse - mozna ten precon (najlepiej od razu 2) przerobic niewielkim kosztem na przyzwoity deck z potencjalem na turniejach.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #8 dnia: Września 12, 2007, 09:12:32 pm »

fajnie, że choć troche się zgadzamy ale tylko nie Akunanse :)
Gdzie tu jakiś potencjał??? To już gangrele są lepsze...

A krypte+commony to nie kupuje się tylko dostaje od np princów :)
Ewentualnie ludzi dobrej woli...więc wtedy na pewno zamkniesz się w 100 (a dreamsy i di to naprawdę zbędne karty, swój pierwszy turniej wygrałem bez absolutnie ani jednej sztuki w decku...)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #9 dnia: Września 12, 2007, 09:55:17 pm »

fajnie, że choć troche się zgadzamy ale tylko nie Akunanse :)
Gdzie tu jakiś potencjał??? To już gangrele są lepsze...

Zdziwilbys sie. ;) Aku to mocny, ale bardzo niedoceniany klan. Np. toolbax/wall z No Secrets of magaji jest dosyc dobry.

Cytuj
A krypte+commony to nie kupuje się tylko dostaje od np princów :)

To nie jest takie oczywiste. Nie wiadomo z jakiego miasta jest Cal Omas = niekoniecznie ma princa w okolicy. To jedno. A dwa - ja np. nie mam az tak duzo kart, zeby moc komus oddac za friko krypte do dowolnego klanu, a jestem princem i kart tez juz troche mam.

Cytuj
a dreamsy i di to naprawdę zbędne karty, swój pierwszy turniej wygrałem bez absolutnie ani jednej sztuki w decku...)

Nie chce umniejszac twoich sukcesow, ale wtedy dostepnosc do niektorych kart byla inna niz teraz (przec co ludzie grali mniej stuningowanymi deckami) ii mimo wszystko komfort gry jest nieporownywalny jesli masz DI, Dreamsy czy inne przydatne erki w decku, niz gdy ich nie masz. Przywolam tutaj chocby weenie pre, ktorym Mariusz gral na turnieju w Toruniu. Nie mial w decku Dreamsow i potem skarzyl sie, ze przez to lapal hand jamy i przegrywal gry, ktore na luzie moglby wygrac gdyby karta lepiej szla. Tego typu przyklady mozna mnozyc i jesli ktos chce grac naprawde dobrym, porzadnie (by nie rzec optymalnie) zlozonym deckiem, to nie ma sily - w 100 zl sie nie zmiesci.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #10 dnia: Września 12, 2007, 10:12:39 pm »

Pudel - pitolisz.

Bez dreamsów da się grać - wrzucasz chociaż barrens'y i masz commona za 50 gr który a) jest darmowy b) nie spada po 3 użyciach c) nie musisz pod koniec tury zrzucić 2 kart z ręki d) masz mniej contest'ów bo wszyscy używają dreams'ów.

Pewnie, że dreamsy są fajne, ale nie są niezbędne. Ogólnie w wampirze rary przydają się dopiero w momencie, kiedy umiesz grać - na początek można złożyć walla, bleeda lub politykę bez problemu za około 100 złoty (nie kupując starterów, tylko talię od kogoś lub taktyka ala Szewski - 2 startery + pare boosterów + wymiana). Jak nauczysz się grać i wciągniesz się w karciankę to kombinujesz i wtedy przychodzi potrzeba mocniejszych kart. Oczywiście jest jeszcze problem ludzi, którzy nie oddadzą ci karty nie sprawdzając wcześniej ceny w sklepiku (choćby mieli jej 100 sztuk) ale to inny temat.

Cal Omas - nie słuchaj Pudla :) Wampir jest jedną z tańszych karcianek na rynku - tylko polscy gracze strasznie skąpi :) Jak będziesz miał już jakieś karty to te mega-wypas-rary wymienisz za jakieś śmieci z ludźmi z zachodu (polecam Kanadyjczyków ;) ).
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #11 dnia: Września 12, 2007, 10:20:49 pm »

No pewnie, ze mozesz nie grac Dreamsami i zamiast Freakow miec Forced Marche etc. Taki deck zupelnie bez erek pewnie wyjdzie za 100-150. Na poczatek bedzie dobry. Ja jednak odpowiadam na pytanie postawione w temacie - o deck turniejowy, a przez deck turniejowy rozumiem cos wiecej niz 2 startery/deck na commonach. :)

EDIT: A wampir karcianka tania nie jest, m.in. dlatego, ze nie ma limitu kart i chcac sobie zlozyc deck na War Ghoulach/Mind Rapach czy innej drogiej erce musimy sie liczyc z wydatkiem 8-kilkanascie x20-60 zl + reszta decku. W karciankach typu Magic, czy innych z card limitem najdrozszych erek mamy w decku po 3-4 sztuki. Nie chce mi sie tutaj bawic w liczenie ile kosztuje zlozenie decku x po cenach sklepikowych, ale kiedys sie w to bawilem i sporo fajnych deckow naprawde nie jest tanszych od deckow do MtG. :)
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2007, 10:24:46 pm wysłana przez Pudel »
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #12 dnia: Września 12, 2007, 11:15:07 pm »

porownujesz tanie decki MtG z drogimi deckami VTES <_< wtf?
DI - karta zajefajna, ale ile gralem w VTES'a, tyle gralem bez niej. Teraz faktycznie sie od niej uzaleznilem, ale prawda jest taka ze da sie bez niej grac. Drimmy, Kapucyn, Barrens - jasne sa potrzebne do przewijania reki, wlaszcza w stunningowanych deckach. Ale do jasnej ciasnej czy jestem naiwny ze uznaje ze jak ktos zaczyna nie musi byc super stunningowanego decku? Prawda jest taka ze VTES sie cholernie rozni od MtG... MtG to glupkowate granie bez zbednej dyskusji, odpalania comb, whatev (bez obrazy dla graczy MtG :P). Vtes to gadanie... duzo gadania. Najlepszy, najbardziej wypieszczony deck, najbardziej zabojcze kombo nie wygra z 4 graczami na stole jak sie rzuca na niego. Dlateo miedzy innymi tej gry i magica nie powinno sie porownywac wcale. Prawda jest taka, ze jak ktos zaczyna, czy to bedzie grac super mega francuskim dekiem tier 1, czy podstawka, na poczatku musi sie duzo nauczyc. O skladaniu deckow (no chyba ze wezmie gotowa rozpiske), o graniu, co zagrac, kiedy, z kim sie ugadac.  Prawda jest taka ze trzeba odbyc kilkadziesiat gier, zeby naprawde zaczac >grac< we vtesa. Do tego czasu kupujac jakies okoliczne boosterki, zdobedzie sie wystarczajaca liczbe U/R, zeby zaczac handel. Do tego zawsze jest sklepik Nekha.
trzeba pamietac ze VTES to CCG one way or another. I trzeba tutaj kupowac decki, zeby sie potem wymieniac. Na poczatku zaczyna sie jednym klanem, jednym deckiem dokladniej. Ale pare najlepszych kapci ze male jest prawdopodobienstwo zeby ktos kto zupenie nie zna VTES'a odrazu sobie wybral klan i deck ktorym chce grac do konca swiata i o jeden dzien dluzej. Tak czy inaczej wessie to kase...
i TAK Pudel, masz duzo racji... nie zlozy sie decku tier 1 za 150 zl.  Ale moim zdaniem, spokojnie zlozysz deck ktorym ci sie bedzie przyjemnie grac... i masz szanse nawet cos ugrac....
OK Koniec :P

PS
To nie byl flame :P ja i tak sie nei znam! :P
Zapisane

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #13 dnia: Września 12, 2007, 11:33:12 pm »

wziąć udział w turnieju a wygrać to 2 różne sprawy - fajnie można zagrać deckiem za te 100-200 złotych i ani DI ani Dreamsy nie są niezbędne (popatrz na TWDA - nie w każdym decku są więc nie oszukujmy się da się BEZ NICH wygrać - i mniej kontestów)
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #14 dnia: Września 12, 2007, 11:38:31 pm »

porownujesz tanie decki MtG z drogimi deckami VTES <_< wtf?

Porownuje dobre turniejowe decki do Vtesa (tak, rowniez te drozsze, ale fajniejsze typu Mind Rapy, War Ghoulce czy np. Derange) do dobrych turniejowych deckow do Magica (T2; bo Ext i Eternal formaty sa drozsze od Vtesa).

Tak, zgadzam sie - mozna grac na turnieju deckiem bez rarow na commonach, mozna nawet costam ugrac (albo i wygrac), ale moge powiedziec z doswiadczenia (i nie chodzi tutaj o mnie), ze jak nowy gracz widzi deck na commonach i deck z Freakami, DI, Dreamsami etc. to nie ma mocnych, otwarcie mowi, ze bardziej mu sie podoba ten deck z wypasami, fajniej sie takim gra i tez by taki chcial, ale przeszkoda jest glownie kasa.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.