Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Pare pytań od Zielonego Gracza  (Przeczytany 6467 razy)

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #15 dnia: Września 12, 2007, 11:45:01 pm »

jasne, i o to chodzi w CCG. Masz sobie deck jaki masz... patrzysz ze inni maja fajniejsze.... patrzysz jak dzialaja karty... kupujesz nowe boostery, wymieniasz sie.... no kazdye CCG tak dziala stary :P
Zapisane

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #16 dnia: Września 13, 2007, 09:48:57 am »

to nie ma mocnych, otwarcie mowi, ze bardziej mu sie podoba ten deck z wypasami, fajniej sie takim gra i tez by taki chcial, ale przeszkoda jest glownie kasa.

I w końcu uzbiera tą kasę i zacznie grać tym deckiem i okaże się, że dostaje w zada przy każdej rozgrywce bo a) nie umie jeszcze opanować takiego decku b) trafił na złe meta c) jest za bardzo skupiony na tych fajnych kartach i np. nie uczestniczy w rozgrywce tylko zagrywa karty. To zniechęca.

Ja uważam, że w tą grę powinno się zacząć grać (padło ostatnio takie określenie) cepowatym deckiem. Tylko tak nauczysz się szybko zasad (dozowanych w małych porcjach na raz) i dodatkowo grając z ludźmi mającymi inne decki niż ty poznasz karty i możliwości. Dopiero wtedy można sobie pozwolić na fantazję i złożyć deck taki jaki rzeczywiście widziałeś gdzieś i ci się podoba - będziesz wiedział jak się nim gra i że nie wyrzucasz kasy w błoto. A potem jak najbardziej zachęcam do własnych eksperymentów z deckami tier -10 bez cepa w tytule.

To tylko tyle. Ale ja też się nie znam ;)
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #17 dnia: Września 13, 2007, 10:13:05 am »

Wszystko fajnie ale kolega pytał o dobry deck turniejowy, a nie o to od jakiego decku zacząć grać. I jeśli chodzi o decki turniejowe to faktycznie wrzuca się do większości z nich takie karty jak dreamsy czy directy, czy generalnie jakieś wypaśne, droższe i trudniej dostępne karty.
Jeśli policzymy cenę każdego commona to rzeczywiście ciężko się będzie zmieścić w 150 PLN.
Ale z drugiej strony, nawiązując do większości postów nie na temat w tym wątku, nikt nie zaczyna gry w wampira od "kupienia" wypasionego decku, bo to mija się z celem. Tak jak pisał Boogie trzeba sobie najpierw pograć różnymi kartami, wziąć cięgi na paru turniejach, żeby wyklarowała się w głowie idea gry, a potem składać decki - wypasy, a wtedy kasa nie jest już takim problemem, bo dysponujemy już pewną bazą podstawowych kart i nasze nowe pomysły mieszczą się w przystępnych przedziałach cenowych.
Zapisane
PVP Team

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #18 dnia: Września 13, 2007, 05:56:13 pm »

Ani DI, ani Dreamsy nie sa wymagane w decku turniejowym. A i placic za kazdego commona nie trzeba, jesli sie ma jakis graczy w poblizu to na pewno czesc kart oddadza za darmo, nawet uncommonow. Zlozenie decka za 100-150 zlotych jest jak najbardziej realne.
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #19 dnia: Września 14, 2007, 09:32:36 am »

Rzuciłem okiem na TWDA
1 deck od góry ma 3 Direct Intervention i 0 Dreamsów, a byle łach tej talii nie złożył (talia Oliviera Pereza)
2 deck 0 DI, 3 Dreamsy (talia Kukieła) i 2! Heart of Nizchetus
3 0 DI, 0 Dreamsów, 0 HoN
4 0 DI, Dreamsów i HoN
5 1 DI, 0 DoS i HoN
6 0 Di, Dos i HoN
7 0 Di, 2 DoS i 0 HoN
Jak widać nie każda talia, którą wygrano turniej ma Direct Intervention, Dreamsy lub Heart of Nizchetus
Średnio w 7 ostatnich taliach, które pojawiły się w TWDA było pół DI, pół Dreamsa i 1/3 Heart of Nizchetus.
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #20 dnia: Września 14, 2007, 09:46:49 am »

ze statystycznego punktu widzenia rzucanie okiem g*&^% mowi:P
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Boogie

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1123
  • I am disco dancer!
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #21 dnia: Września 14, 2007, 09:50:06 am »

Według ostatnich badań statystycznych 80% statystyk stwierdza nieprawdę  :lol:
Zapisane
Zawsze, gdy widzisz smutne dziecko - przytul programiste...

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #22 dnia: Września 14, 2007, 10:02:29 am »

No fakt, patrząc na DI, DotSy i HoNy, to faktycznie nie jest źle ze złożeniem tych deków. Jak to podobnież mówią fachowcy: "powiedz mi jakich chcesz rezultatów, a ja do tego dopasuję metodykę badań" ;)

1 Perezowy dek: Ossian, 3x Unmasking (plus te 3DI o których była mowa, ale to już strumyczek)
2 Kukieł: 7x Mind Rape, 5x Freak Drive
3 Unmasking
4 7x Freak Drive
5 8x Brujah Debate, 2x Frontal Assault, 8x 2nd Tradition
6 Week of Nightmares, 12x Eldest Are Kholo

Jedynie dek numer 7 mnie miło zaskoczył, bo kart drogich w nim w zasadzie brak :) Pochodzi on jednak z turnieju 10-osobowego o 2 rundach eliminacyjnych, jest tam po trochu wszystkiego, i jest to raczej przypadek że się znalazł w TWDA ;)

Anyway, statystyka piękna rzecz :lol:
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

satyr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 623
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #23 dnia: Września 14, 2007, 10:06:00 am »

1. Bez dreamsów i DI da się grać. Mój deck którym wygrałem 2 turnieje w tym roku nie ma ani jednego ani drugiego
2. Mógłbym go spokojnie sprzedać za stówę z zastrzeżeniem że gdybyś chciał sie kiedyś pozbyć kart to ja mam pierwszeństwo wykupu tej talii
3. moge złożyć pare innych bardzo mocnych deckow na commonach i sprzedac kazdy za 100-120 zł: weenie obf, weenie for, weenie pot, celgun itp itd z tym samym zastrzeżeniem co wyżej

Gratuluję ambitnego podejścia i chęci wygrywania turniejów. Takich graczy nam brakuje w Polsce
Zapisane

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #24 dnia: Września 14, 2007, 10:06:14 am »

Nie twierdzę, że talia wygrywająca turnieje nie powinna mieć DI, Dreamsów lub Hearta, nie twierdzę też, że to kiepskie karty. Niemniej aby udowodnić fałszywość twierdzenia wystarczy podać kontrprzykład. Wziąłem losową próbkę i znalazłem w niej przypadki obalające tezę, że wspomniane karty są potrzebne do wygrywania turniejów.

Edit: W 7 talii jest 6 Darkling Trickery po 20zł sztuka, niemniej ja nie mam zielonego pojęcia po co one się tam znalazły, bo combatowo talia stoi słabo.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2007, 10:08:38 am wysłana przez Satrapa »
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #25 dnia: Września 14, 2007, 10:32:01 am »

A faktycznie, jakoś mi te Darklingi umknąły. Swoją drogą, cena tej karty jest chora.

Dreamsy i Hearta faktycznie nie w każdej talii widzę, ale bez DI bym się chyba na turniej nie wybierał, sorry. Zbyt wiele razy mi ta karta dupsko uratowała :D

Przypomina mi się Johannes Walch z finału Last Chance w Turynie (w odpowiedzi na namawianie na podjęcie jakiejś ryzykownej akcji przeciwko której byłoby trzech innych graczy):
"- Słuchaj, jest nas przy tym stole pięciu, on może mieć DI, on może mieć DI, i on też może mieć DI
- [no ale może nie mają]
- Hej, to jest finał. Nie wchodzi się do finału bez DI."
Pozostało mi się tylko roześmiać ze wszystkimi, i zachować to DI na ręce na inną okazję :lol:
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #26 dnia: Września 14, 2007, 02:25:34 pm »

I jeśli chodzi o decki turniejowe to faktycznie wrzuca się do większości z nich takie karty jak dreamsy czy directy, czy generalnie jakieś wypaśne, droższe i trudniej dostępne karty.

Zanim zaczniecie się bawić statystką radze nauczyć się czytać ze zrozumieniem, najlepiej całe zdanie a nie pierwszych kilka słów  :wink:
Zapisane
PVP Team

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #27 dnia: Września 15, 2007, 12:33:18 pm »

Nie wiem, czy w tym zalewie toruńszczyzny doczytasz mojego posta, że już o zwróceniu na niego większej uwagi nie wspomnę, ale spróbuję.

Pytanie się przed rozpoczęciem grania w Wampira o to ile trzeba wydać kasy żeby wybrać turniej to absurd. Zanim będziesz mógł myśleć o wygraniu jakiegokolwiek turnieju będziesz musiał pograć w tą grę co najmniej rok lub dwa i główna część kasy pójdzie ci nie na stworzenie turniejowego decku, ale zdobycie masy dziwnych kart do równie dziwnych decków którymi będziesz grał ze znajomymi i zajmował średniej jakości miejsca na pierwszych turniejach.

Deck wygrywający jak widać możesz mieć już za 100 złotych od Satyra i zapewniam, że ma on potencjał szarzy kawalerii pancernej i podobne wyrafinowanie. Problem w tym, ze przez pierwsze x turniejów będziesz i tak zbierał nim wklepy ze wzgledu na zbyt małe doświadczenie.

Jesli chcesz grać w wampira to wybierz sobie klany które ci sie podobają, poczytaj trochę o nich chociażby w newsletterach na thelasombra.com , napisz na priv do swojego princa (no chyba, że jesteś z Torunia, to napisz do kogoś senosownego :p ), jesli nie macie u siebie princa to nawet do mnie - chętnie poświęce trochę czasu i kart, żeby wypytać go o to co owe klany sobą reprezentują, jak sie tym gra i czy to dobra opcja na początek. Nastpnie dokonaj jakiegoś wyboru, kup sobie 2 startery tego klanu, dostań kilkadziesiąt przydatnych kart od miejscowych graczy i z ich pomocą próbuj tworzyć z tego co masz swoje decki, testować je, wygrywać zwykłe, cotygodniowe gry, obywać się z grą i innymi taliami. Po roku-dwóch takiej gry będziesz w stanie dostać sie do finału i powalczyć o zwycięstwo w turnieju nawet combatem :)

I uwierz, że wbrew temu co pieprzy tu Pudel V:tES i M:tG róznią się od siebie tak bardzo, jak tylko dwie topowe karcianki mogą się od siebie różnić.

Pozdrawiam i licze, że wybuierzesz "Warsaw way of playing" :lol:
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #28 dnia: Września 15, 2007, 01:08:22 pm »

Szanowny Jaskrze, przed odniesieniem sie do czegos, warto byloby to cos przeczytac. Dla pogladu wiec zacytuje drugie pytanie autora tematu:

"2) Jaka cena będzie jakiegoś dobrego już decku, aby wziąść udział np. w turnieju..."

Gdzie tu bylo cos o wygrywaniu? Zreszta mowi sie, ze nie ma glupich pytan tylko glupie odpowiedzi:P

Nie zgodze sie tez, ze musi minac rok czy dwa zanim bedzie mogl nowy gracz pomyslec o wygrywaniu turnieju, bo Sztrucel to taka gra, gdzie nie licza sie tylko deck i umiejetnosci, ale najwieksze znaczenie ma meta.

Dodkonalym tego przykladem byl turniej w Toruniu(z tego co czytam), gdzie poczatkujacy gracze trafili do finalu. I bardzo latwo mi sobie wyobrazic sytuacje, gdzie Wiesiu Wymiatacz, da wygrac Czesiowi Cieniasowi tylko dlatego zeby nie wygral, Zdziusiu Zabijaka.





Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Pare pytań od Zielonego Gracza
« Odpowiedź #29 dnia: Września 15, 2007, 01:13:39 pm »

Odnosiłem się do całej dyskusji, a w szczególności wkładu Pudla w nią więc poszerzyłem trochę zakres swojej wypowiedzi. Jest z tym jakiś problem, czy jak?

No oczywiście wiele sobie można wyobrażać, ale dobrze by to było jeszcze podeprzeć empirycznie, a mimo takiej, bez wątpienia istniejącej, szansy nawet na tak dziwnym turnieju jak ten toruński się to jeszcze nie zdarzyło, więc byłbym ostrożny w podawaniu tego typu wydarzenia, jako prawdopodobne.
Zapisane