Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Elimelech Toolbox v.2.0.  (Przeczytany 2449 razy)

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Elimelech Toolbox v.2.0.
« dnia: Października 06, 2007, 12:01:18 am »

W koncu stwierdzilem, ze jednak wrzuce na forum deck, ktorym ostatnio sporo pogrywam. Jest to toolbox na Elemelku - zakladam na siebie duzo sprzetu, w miedzyczasie blokujac i odbijajac bleedy, a po wystawieniu sprzetu bleeduje za duzo + zabijam kluczowe wampiry z Shakara i perm-agrawek na ELemelku. Simple, yet brilliant. ;) Deck ogolnie kreci sie bardzo dobrze. Po spisie moze wydac sie losowy i slaby, ale taki nie jest. Zawsze wszystko dochodzi. Mimo, ze nie ma jakiegos strasznego pool gaina bardzo trudno go wyoustowac (daje rade nawet z hardkorowymi s&b na plecach).  No i w pozniejszej fazie gry zablidowac za duzo tez potrafi. Gra sie tym bardzo przyjemnie, no i wygrywac tez mozna - ok. 50% GW ugral ten deck na bardzo roznych stolach. I tylko raz spadl bez zadnego vp (a gralem 10, albo i wiecej razy tym).

Ponizej ostatnia wersja, ktora gralem zanim wyszedl LoN. Teraz troche ja zmienie.

Crypt (12):
-----------
5 Elimelech the Twice-Damned 11 pro AUS DEM DOM FOR OBF !Ventrue:5
4 Kestrelle Hayes             6 dom for obt AUS         !Ventrue:4
3 Neighbour John              5 dom for AUS             !Ventrue:4

Library (65):
-------------
Master (14):
3 Blood Doll
3 Corporal Reservoir
1 Direct Intervention
2 Dreams of the Sphinx
2 Perfectionist - 1 na Elemelka, drugi na Kestrelle
1 Shakar
1 Watchtower: Four Ride Forth
1 Yawp Court

Action (14):
1 Abbot
1 Far Mastery
1 Graverobbing
1 Blessing of Chaos
3 Reunion Kamut
3 Govern the Unaligned
2 Scouting Mission
2 Tattoo Signal

Action Modifier (16):
9 Freak Drive
1 Seraph's Second
3 Cloak the Gathering
3 Veil the Legions

Ally (1):
1 Mylan Horseed (Goblin)

Equipment (6):
1 Bowl of Convergence
1 Guarded Rubrics
1 Improvised Flamethrower
1 Ivory Bow
1 Palatial Estate
1 Sargon Fragment, The - zazwyczaj na Kestrelle, zeby mogla sie odtapnac z Signala po tym i zrobic cos jeszcze

Combat (4):
4 Rolling with the Punches

Reaction (10):
4 My Enemy's Enemy
3 On the Qui Vive
3 telepathic Misdirection

Po LoN zmienie na pewno:
3 Blood Dolle na 3 Vesselle
4 Rollingi na 4 Autonomic mastery, ktorymi juz gralem na proxach troche i siadaly jak zloto
MEE (moze czesc, a moze wszystkie - trzeba bedzie przetestowac) na Murmur of the False Will (czyli te polaczona odbitke z dopalka do bleeda)
Mysle rowniez nad dodaniem 5 dodatkowych kart, bo przewijam sie srednio po 1:40, wiec jak gra sie przeciaga do 2 godzin to czasami gram juz tylko stolem. Czesc takich koncowek da sie wygrac, czasem jednak przydalyby sie dodatkowe opcje na rece. Nie chce jednak zburzyc proporcji w decku i w sumie nie wiem co by mozna dorzucic (oprocz Carltona, ktorego nie dalem, bo mam tylko 1 znudzilo mi sie przekladanie go z decku do decku :]). Chetnie poslucham jakichs waszych przemyslen, co by tu mozna jeszcze poprawic i dorzucic.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Elimelech Toolbox v.2.0.
« Odpowiedź #1 dnia: Października 06, 2007, 11:52:29 am »

Nie bardzo rozumiem po co Ci Reunion Kamut. Niby jest to jedyny sposób żeby Kestrelle i Neighbour John mogli kłaść krew na Elimelecha, ale poza tą jedną funkcją wydaje się to zbędne, a i Elimelechowi wielkiej różnicy to nie zrobi.
Przy tak niedużej ilości wampirów można by spróbować blood gain oprzeć na procurerach, oszczędza się wtedy odrobinę akcji. Osobiście brakuje mi też trochę dyscyplin dla maluchów.
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Elimelech Toolbox v.2.0.
« Odpowiedź #2 dnia: Października 06, 2007, 12:13:00 pm »

Nie bardzo rozumiem po co Ci Reunion Kamut. Niby jest to jedyny sposób żeby Kestrelle i Neighbour John mogli kłaść krew na Elimelecha, ale poza tą jedną funkcją wydaje się to zbędne, a i Elimelechowi wielkiej różnicy to nie zrobi.
Przy tak niedużej ilości wampirów można by spróbować blood gain oprzeć na procurerach, oszczędza się wtedy odrobinę akcji. Osobiście brakuje mi też trochę dyscyplin dla maluchów.

1. Reunion Kamut sluzy do robienia lancuszka z Freakami. Chodzi o to, ze najpierw wystawiam Elimelecha, ktory zagrywa na superiorze Governy, Scoutingi i Kamuty wystawiajac pozostale 2 wampiry praktycznie za darmo. Zawsze cos z tego podejdzie i strasznie napedza to deck. W pozniejszej fazie gry Kamuty nie sa martwe, bo mozna po prostu sciagnac z tego 2 do poola. Jeszcze myslalem czy nie dac np. Recruiting Party, tylko ze jest bez stealtha co wydatnie zmniejsza grywalnosc tej karty. :( Ilosc przyspieszania naprawde robi WIELKA roznice i zmniejszanie jej ilosci byloby bledem.
3. Procuerzy ssa palke przeokrutnie praktycznie w kazdym decku (sprawdzili mi sie do tej pory tylko w weenie auspexie). Kosztuja 2 krwi i splacaja sie 2 tury. Do tego gina praktycznie od wszystkiego. Wlozenie do tego decku Procurera to strzelenie sobie samoboja. :) Juz bym chyba wolal Restoration, ktore i tak nie jest niezbedne. Palatial Estate i Perfekcjonisci daja rade poki co. No i w chwili grozy zawsze mozna sciagnac z Vesseli na wampira. ;)
3. Dyscypliny dla maluchow nie sa konieczne, wystarczy im AUSpex do odbic i mala dominacja do bleeda. Moze jak zmienie czesc MEE na Murmury to dorzuce z 1-2 dyscyplinki Dominacji zeby odbicia czesciej siadaly.
Dzieki za komentarz.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Diabełek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Elimelech Toolbox v.2.0.
« Odpowiedź #3 dnia: Października 06, 2007, 02:12:05 pm »

Grałem z Elemelkiem i musze powiedzieć że dawno nie widziałem tak radośnie beztroskiego w grze deka. Praktycznie wszystko co potrzebne do zabawy błyskawicznie londuje na pijawkach i wiekszość rzeczy odbywa sie na pernamentach leżących na stole. Potem Pudel pożyczył mi go do grania i w praktyce okazał sie równie fajny (no moze poza Kestrellą która wygląda gorzej niż pół dupy zza płota co jest w sumie jedynym minusem tego deku).
Zapisane
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu
R'lyeh wgah'nagl fhtagn!
Lôro quer biscoito!

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Elimelech Toolbox v.2.0.
« Odpowiedź #4 dnia: Października 06, 2007, 02:18:11 pm »

Bleh, Kestrell jest paskudna. Dziwie sie Pudlowi, ze jest w stanie na niej grac :evil:
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Elimelech Toolbox v.2.0.
« Odpowiedź #5 dnia: Października 06, 2007, 02:31:42 pm »

biorac pod uwage ile na nich lezy... + countery, cale szczescie ich nie widac :D
Zapisane

mirumo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4025
    • Zobacz profil
Odp: Elimelech Toolbox v.2.0.
« Odpowiedź #6 dnia: Października 06, 2007, 04:01:05 pm »

Deczor fajny grałem z nim raz i byłem pod wrażeniem autonomic mastery z first strikiem.  :D
Zapisane
PVP Team

Satrapa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 710
    • Zobacz profil
Odp: Elimelech Toolbox v.2.0.
« Odpowiedź #7 dnia: Października 07, 2007, 12:33:17 pm »

Bleh, Kestrell jest paskudna. Dziwie sie Pudlowi, ze jest w stanie na niej grac :evil:
To może być kwestia faktu, że Kestrell nie widziałem na żywo, ale mi się karta podoba (owszem miss nie przedstawia, ale nie jest źle).
Zapisane
Prośba o uściślenie lub rozwinięcie wypowiedzi to nie opinia.
Torpor czy infernal?

Docent

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2772
  • *censored*
    • Zobacz profil
Odp: Elimelech Toolbox v.2.0.
« Odpowiedź #8 dnia: Października 07, 2007, 12:34:40 pm »

3 minuty w photoshopie :P lacznie z jego wlaczeniem <:P
Zapisane

sathriel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1251
    • Zobacz profil
Odp: Elimelech Toolbox v.2.0.
« Odpowiedź #9 dnia: Października 07, 2007, 05:37:32 pm »

Bleh, Kestrell jest paskudna. Dziwie sie Pudlowi, ze jest w stanie na niej grac :evil:
To może być kwestia faktu, że Kestrell nie widziałem na żywo, ale mi się karta podoba (owszem miss nie przedstawia, ale nie jest źle).

Hm , to nie chodzi o to by karta przedstawiala miss. Lubomila Hradok slicznotka nie jest, ale rysunek ma klimacik. Dawno kart nie ogladalem, wiec wiecej przykladow nie podam, ale regula chyba jest jasna.
Kestrelle, z drugiej strony, wyglada jak jedna z kart ze strony Damnasa, gdzie gracze robili zdjecia do kart nieoficjalnych robiac zdjecia sobie lub swoim znajomym. A i tak niektore byly lepsze. W sumie Kestrelle i tak jest jednym z lepszych obrazkow w wykonani (nie)slawnej Katie M.
Zapisane
A uszy me gluche byly na blagania
Obojetna mi byla mych ofiar udreka
Bo my, anioly, nie znamy przebaczania