Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Wątek: Zasady turniejowe 2008  (Przeczytany 13911 razy)

anek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 04, 2007, 11:33:46 am »

ooo ops... no dobra... w sumie nie placze po tych kartach...
MoM nie bylo fajne szczegolnie ze z Gregorym na stole proba zdjecia mogla sie bardzo zle skonczyc.
A PTO dla mnie jako grajacej glownie sabat/independent nie jest karta za ktora bede tesknic :D

anek
Zapisane

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 04, 2007, 11:37:58 am »

ja się cieszę z tego powodu :) serio

w ostatnich grach dostałem 3 PTO na 9 sabbatowe więc płakać nie będę. Arika i bez tego jest mocna :]
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

satyr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 623
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 04, 2007, 11:54:11 am »

LOL, W ZESZŁYM TYGODNIU KUPIŁEM OD GIZMO 3 PTO PO 40PLN
jestem idiotą miesiąca

Ogólnie nowe zasady są super. Może bedzie mniej imbued na turniejach
Zapisane

Ivil

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 938
  • Apostół Flaków
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 04, 2007, 12:00:06 pm »

no i nadeszly czasy konca kiedy LSJ metuzelamowi garou...

nie chodzi tu o karty tylko sam fakt. juz nie bede mogl sie nikomu pochwalic ze gram w karcianke ktora jest spojna i calkowicie kompatybilna wstecznie pomijajac dwie karty (ante i zmiana szyku na stole to raczej ban pewnej zasady). tlumaczenie ze to tylko kilka kart ktore i tak na to zasluzyly to troche oszukiwanie samego siebie. do tej pory bany byly na karty ktore naginaly mechanike (monocle, succubus club) a teraz zaczynaja banowac takie ktore dzialaja calkowicie zgodnie ze wszystkimi zasadami tylko dobrze sie combuja z innymi efektami. oby to byly ostatnie bany i zeby nie zrobilo sie tak ze poszczegolne archetypy sa skuteczne od dodatku do dodatku kiedy to w miedzyczasie polowa kart dostaje nerfa a druga bana... strach wtedy bylo by kupowac erki.
Zapisane
...Ma na imię Lucyfer... W skrócie Lucek.

O Lucyferze, ja w ciebie wierze!
czarne pacierze wyje jak zwierze!
I mówiąc szczerze złożę w ofierze
Trzy małe jeże lub nietoperze!
Tylko Szatanie, daj mi coś za nie
Bo mowiąc prawdę, nie były tanie...

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 04, 2007, 12:03:08 pm »

wątpię - mam zaufanie do LSJ po tym co zrobił :] i już Imbued wydają sie mniej groźni [chociaż dalej są mocni]
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 04, 2007, 12:13:19 pm »

A mi sila imbuedow nie przeszkadzala. Naprawde jeden Break the Code w decku i juz spokoj byl. Poza tym trzeba bylo troche kombinowac. Teraz to do bani. Rownie dobrze moga zbanowac Grand Balle . Tez sa przegiete. najbardziej w sumie mnie boli zbanowanie memoriesow - nie dlatego ze nimi jakos specjalnie gram, ale ostatnio zrobilem deala na 8 ... Mala wtopa hehe.   
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 04, 2007, 12:22:10 pm »

Ale przeciez to ze nie mozna grac na turnieju, nie znaczy ze nie mozna na nich grac w domu z kolesiami.
Zapisane

Emnel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 707
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 04, 2007, 01:12:29 pm »

LSJ ma moje pełne poparcie :D

na PTO marudziłem od zawsze, na MoM mocno ostatnio (no i miałem sporego pecha nie mogąc za cholere zdobyć ani sztuki :p ). Edge też był kartą o makabrycznym wręcz efekcie i po nim także nie będę płakał.

Good job LSJ ! :D
Zapisane

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2070
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 04, 2007, 01:53:47 pm »

Memoriesy same w sobie nie byly tak problematyczne, dopoki allies nie zostali niemilosiernie dopakowani. Wiec to nie one byly problemem, tylko zapomnienie o nich i przy okazji wypuszczania kolejnych dodatkow.
O ile z erratą PTO przy okazji wydania CE się zgodzę, to z Memoriesami nie bardzo.
Problem dopakowania sprzymierzeńców jak dla mnie nie istnieje - niektóre są mocne, ale były mocne archetypy alajowe od czasów SE, i nie było o to krzyku (przynajmniej ja nie zauważyłem). Tym bardziej że w tym samym czasie dopakowuje się też inne rzeczy, także równowaga w przyrodzie jest zachowana (nawet Ass-mites dostali ostatnio sensowne zabawki, nieprawdaż? ;))
Smutna prawda jest taka że MoM się tak poważnie oberwało właśnie przez imbuedów, bo nagle się okazało że w krypcie mamy mortal allies którzy nie dość że wystawia się ich po prostu przelewając poola i potrafią kosmiczne rzeczy, to w dodatku jest taki master który czyni ich wszystkich nieblokowalnymi dla dowolnie wybranego wampira.

Podobnie jak z memoriesami sprawa ma sie z unmaskingiem. Pierwotnie byl to fajny dodatek do talii na allies, ale w momencie, kiedy daje zadnym kosztem (no chyba ze dla kogos jest problemem zmiejszenie reki na ture) prawie wszystkim (lub wszystkim) twoim minionom +1 intercepta robi sie absolutnie chory.
Z Unmaskingiem jest to samo - staje się przegięty dopiero w imbuedach, bo grający nimi nie musi się martwić o rekrutację i to że ktoś obok niego gra standardowymi alajami ma głęboko gdzieś, bo na akcje jego minionów nikt nie dostanie z niego cepta. Aha, no i to "prawie wszystkim" staje się tylko w tym deku właśnie "wszystkim".
Mam nadzieję że kolejnym genialnym pomysłem DT nie będzie zbanowanie Unmaskinga bo imbuedzi "nadal są za twardzi". Może pójdą po rozum do głowy i oświadczą "sorry, z NoRem to jednak była wpadka"...? :roll: ;)

Btw ciekawe jaki wplyw na cene unmaskinga bedzie mialo zbanowanie MoM i EE. Powinien dosc mocno poleciec w dol
Cena Unmaskinga potwierdza zresztą to co napisałem, skoro już o niej mowa, bo cholernie skoczyła właśnie po wydaniu NoRa.
I tak, myślę i mam nadzieję że znowu spadnie, bo i tak przydałby mi się jeszcze jeden :D
A propos: Marchewa, zmieniam zdanie, w świetle dzisiejszych niusów jednak utopiłeś :lol:
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Marchewa

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1012
  • da n00bz house
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 04, 2007, 02:05:28 pm »

mow mi jeszcze :P dobrze ze wyszlo przed wyslaniem zamowienia od miruma ... bo bym siedzial teraz z boxem bezuzytecznego dodatku
Zapisane
In V:tes world
                                                                                                                I am Lord Voldemort

FantoM

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 04, 2007, 03:49:10 pm »

z PTO i MoM troche przesadzili.


PTO wystarczyloby dac za 1 poola i raz na gre, a MoM do zdjecia jako (D) akcja za 4 krwi przez miniona majacego MoMa, ale jako ze gram na inde i nie mam allayow to moze w sumie byc ;]
Zapisane
nawet głupie posty nie zabija cthulu kotka!

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 04, 2007, 04:21:52 pm »

bzdura z tym banowaniem, za chwilę się okaże, że będą banować directy, warghoule, embrace'y...ambushe :)

qwa bezsens :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 04, 2007, 04:35:50 pm »

Mate Hari zbanuja ! Olaboga :D
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 04, 2007, 04:51:51 pm »

i Call the Great Beast :)

wtedy już w ogóle nie będę miał czym grać i przejdę na emeryturę :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

picasso

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 655
    • Zobacz profil
Odp: Zasady turniejowe 2008
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 04, 2007, 05:18:57 pm »

z tego co słyszałem maja zbanowac Code of Milan Suspended :(
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6